PDA

View Full Version : سوال: فرم ثبت نام و پنل مدیریت

afsharjowkar
شنبه 29 تیر 1392, 10:14 صبح
سلام
دوستان توی صفحه اصلی اون بالا توی فوتر یه قسمت برای ورود یوزر پس کاربر گذاشتم و قصد دارم بعد از اینکه کاربر لاگین میکنه اون قسمت تبدیل بشه به گزینه های پنل کاربر مثل ویرایش مشخصات و تیکتها و ....
الان مشکلی که دارم نمیدونم چجوری باید اینکارو بکنم یعنی باید یه فایل برای هدر تعریف کنم جداگانه و include کنم توی صفحه اصلی ؟ درک درستی ندارم از این موضوع ببینم چی باید بشه

ممنون میشم راهنمایی کنید اگر نمونه آماده ای هم هست ممنون میشم

ابوذر محمودی
شنبه 29 تیر 1392, 10:24 صبح
شما قبل اینکه میخوای اون تکست مربوط به یوزر و پس رو بذاری چک کن که اگه کاربر لاگین نکرده باشه بیاد تکست های یوزر و پس رو نشون بده وگرنه بیاد منوهارو نشون بده.
فرضاً متغیر login$ نشون میده که کاربر وارد شده یا نه.

if(!$login)
{
echo '<input type="text" name="txtuser">';
echo '<input type="text" name="txtpass">';
echo '<input type="submit" name="submit" value="sigin">';
}else{
echo '<a href="edit-profile.php">edit profile</a>';
echo '<a href="change-pass.php">change password</a>';
}

afsharjowkar
شنبه 29 تیر 1392, 11:05 صبح
شما قبل اینکه میخوای اون تکست مربوط به یوزر و پس رو بذاری چک کن که اگه کاربر لاگین نکرده باشه بیاد تکست های یوزر و پس رو نشون بده وگرنه بیاد منوهارو نشون بده.
فرضاً متغیر login$ نشون میده که کاربر وارد شده یا نه.

if(!$login)
{
echo '<input type="text" name="txtuser">';
echo '<input type="text" name="txtpass">';
echo '<input type="submit" name="submit" value="sigin">';
}else{
echo '<a href="edit-profile.php">edit profile</a>';
echo '<a href="change-pass.php">change password</a>';
}

این کدها رو باید توی صفحه index بنویسم یا اینکه یه پیج مثلا به نام header تعریف کنمو توی اون کدهارو وارد کنم

ابوذر محمودی
شنبه 29 تیر 1392, 11:15 صبح
چون این منو تو همه صفحاتتون میاد بهتره ، بخش لاگین و منوها رو تو یه فایل جدا مثلا هدر بذارین بهتره.
جاشو خودتون میدونین کجا بذارین ، اصل موضوع اینه که اگه کاربر لاگین کرده باشه منو ها براش بیاد وگرنه تکست های مربوط به یوزر و پس ، که اینم با یه دستور شرط تست کردیم.
-نکته ای که هست اینه که توی شرط باید متغیر ، سشن یا کوکی که خودتون استفاده کردین تست بشه و داخل بدنه شرط ، منو ها و تکست های پروژه خودتونو چاپ کنین :لبخندساده: