PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد فایل اجرایی برای جاوا همراه با SQL

PanizIr
شنبه 29 تیر 1392, 22:24 عصر
سلام
یه سوال داشتم. من یه برنامه نوشتم که UI با جاوا و DB اون با MySQL نوشته شده. الان که میخوام فایل اجرایی ازش بسازم و روی بقیه سیستم ها اجراش کنم باید SQL رو بقیه سیستم ها هم نصب باشه. نمیدونم راه دیگه ای جز نصب نداره؟ آخه من اول برنامه م نوشتم با این یوزر و پسورد به SQL متصل شو اما رو بقیه به فرض نصب ممکنه این نباشه پسورد. باید چی کار کنم؟
اصلا برای ایجاد فایل اجرایی از جاوایی که به MySQL متصل میشه راه خاصی به جز همون راه متداول export و اینا وجود داره؟

javaphantom
یک شنبه 30 تیر 1392, 10:09 صبح
آدرس وصل شدن به mysql رو by default روی localhost تنظیم کردی. به جای localhost بیا ip سرور رو بزار

maktoom
یک شنبه 30 تیر 1392, 20:08 عصر
سلام
یادمه MySQL یه نسخه بدون نیاز به نصب هم داشت که میشد به راحتی ازش در اینجور جاها استفاده کرد. داخل سایتش هست.

cups_of_java
یک شنبه 30 تیر 1392, 21:50 عصر
سلام
یادمه MySQL یه نسخه بدون نیاز به نصب هم داشت که میشد به راحتی ازش در اینجور جاها استفاده کرد. داخل سایتش هست.

اون نسخه رو با جاوا نمیشه embed کرد چون نیاز به کامپایل و نصب داره، کارشون خیلی سخت میشه و شایدم نشدنی. بهتره که از یه دیتابیس جاوایی با قابلیت embed شدن استفاده کنن مثل H2 و امثالش

PanizIr
دوشنبه 31 تیر 1392, 17:10 عصر
آدرس وصل شدن به mysql رو by default روی localhost تنظیم کردی. به جای localhost بیا ip سرور رو بزار

من اصلا سروری ندارم که کسی بخواد بهش متصل بشه. منظورتون از سرور چیه؟

اون نسخه رو با جاوا نمیشه embed کرد چون نیاز به کامپایل و نصب داره، کارشون خیلی سخت میشه و شایدم نشدنی. بهتره که از یه دیتابیس جاوایی با قابلیت embed شدن استفاده کنن مثل H2 و امثالش

بازم H2 باید نصب بشه رو سایر کامپیوترها. این طور نیست؟

javaphantom
دوشنبه 31 تیر 1392, 20:02 عصر

ماشالله ماشالله

عزیز سرور یعنی سرویس دهنده. ربطی به اینترنت نداره.

شما وقتی mysql ‌رو روی کامپیوتر خودتون نصب می کنید. کامپیوتر شما می شه سرور. حالا می تونید روی همون کامپیوتر خودتون یک برنامه نصب کنید که به mysql ی که روی کامیبوتر خودتون قبل نصب کردید وصل بشه و سرویس بگیره.

یعنی کامپیوتر شما هم client شده هم سرور. بگو الله اکبر.

حالا این ارتباط بین سرور و کلاینت چطوری برقرار می شه ؟؟؟؟ به وسیله یک پورت که سمت سرور باز هست و داره سیستم بهش گوش می کنه ، مثل خط تلفن که یکی برش داشته مثل بی کارا منتظر یکی حرف بزنه. قسمت بعدی یک پروتکل هست که باید بر اساس اون صحبت برقرار بشه. مثل آدمی که تلفن رو برداشته و فقط زبون فارسی می فهمه. و درنهایت شماره تلفن که همون IP هست.

شما رو کامپیوتر خودتون میایی mysql یک بار نصب می کنی. کامپیوتر شما الان نقش یک سرور رو داره برای کامپیوتر همسایه یا حتی برای خودش. یک آدرس توی شبکه داره یا همون IP که اگر خود به خود بخوای حرف بزنی یعنی هم سرور بشی هم کلاینت آدرسش هست localhost غیر از اون یک ip به سیستم شما داده می شه مثل 192.168.1.13 یا در یک domain یک نامی می گیری مثلا می شی adminmysql.
مثل yahoo اسمش yahoo.com هست ولی پشت ip‌ هست .

در جواب نامه خصوصی شما، به شما گفتم که بگرد توی برنامه client یا همون application ی که داری دنبال کلمه چی jdbc:myslq://localhost . شما ۹۹.۹۹۹۹۹۹۹٪ از طریق jpa سیستم داره db رو مدیریت می کنه. توی برنامه توی فلدر meta-inf دنبال فایل pesistence.xml بگرد. بازش کن و localhost‌ رو پیدا کن.

حاالا به جای localhost بیا ip بده.

پس یک بار دیگه می گم. رو کامیپوتر خودت mysql‌نصب می کنی. بعد می بینی ip چی هست. بعد روی بقیه کامپیوترها زمانی که می خوای application رو run‌ کنی می ری می گردی
jdbc:myslq://localhost پیدا می کنی و بجای localhost آدرس IP کامیپوتر خودت رو می زاری

javaphantom
دوشنبه 31 تیر 1392, 20:05 عصر
در ضمن این داستان embed و H2 چه می دونم HSQL‌ و H4 و F14 , F16 v‌ رو هم که استاتید مطرح کردن کارت راه نمی افته

cups_of_java
دوشنبه 31 تیر 1392, 22:34 عصر
در ضمن این داستان embed و H2 چه می دونم HSQL‌ و H4 و F14 , F16 v‌ رو هم که استاتید مطرح کردن کارت راه نمی افته

???????????

cups_of_java
دوشنبه 31 تیر 1392, 22:41 عصر

من یک بار مفصل به شما توضیح دادم راه حلش رو

PanizIr
دوشنبه 31 تیر 1392, 23:38 عصر
پس یک بار دیگه می گم. رو کامیپوتر خودت mysql‌نصب می کنی. بعد می بینی ip چی هست. بعد روی بقیه کامپیوترها زمانی که می خوای application رو run‌ کنی می ری می گردی
jdbc:myslq://localhost پیدا می کنی و بجای localhost آدرس IP کامیپوتر خودت رو می زاری

دوست عزیز من که گفتم شبکه ای در کار نیست که کامپیوتر من بشه سرورش.من میخوام اینو بدم به یه کاربر رو کامپیوتر خودش استفاده کنه به من هم کارب نداشته باشه.

من یک بار مفصل به شما توضیح دادم راه حلش رو

اگه متوجه شده بودم دوباره نمیپرسیدم

javaphantom
سه شنبه 01 مرداد 1392, 08:25 صبح
دوست عزیز من که گفتم شبکه ای در کار نیست که کامپیوتر من بشه سرورش.من میخوام اینو بدم به یه کاربر رو کامپیوتر خودش استفاده کنه به من هم کارب نداشته باشه.

اگه متوجه شده بودم دوباره نمیپرسیدم

اول از همه من الان فهمیدم که شبکه ای در کارنیست.

دوما خوب وقتی گفتی برنامه نیاز به mysql داره پس هر کی می خواد استفاده کنه باید mysql نصب کنه.

مثل اینکه می گی با جاوا کد زدم خوب باید jvm نصب بشه رو هر کلاینت

یه سوال داشتم. من یه برنامه نوشتم که UI با جاوا و DB اون با MySQL نوشته شده. الان که میخوام فایل اجرایی ازش بسازم و روی بقیه سیستم ها اجراش کنم باید SQL رو بقیه سیستم ها هم نصب باشه. نمیدونم راه دیگه ای جز نصب نداره؟ آخه من اول برنامه م نوشتم با این یوزر و پسورد به SQL متصل شو اما رو بقیه به فرض نصب ممکنه این نباشه پسورد. باید چی کار کنم؟
اصلا برای ایجاد فایل اجرایی از جاوایی که به MySQL متصل میشه راه خاصی به جز همون راه متداول export و اینا وجود داره؟

پست اول شما این بود. جوابتون هم در نهایت با فهمیدن اینکه شبکه ای در کار نیست هر db رو انتخاب کنی باید روی تک به تک کلاینت ها نصب به حتی ا گر برنامتون رو با cobol می نوشتی ربطی به جاوا هم نداره

maktoom
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 20:22 عصر
اون نسخه رو با جاوا نمیشه embed کرد چون نیاز به کامپایل و نصب دارهکار من تحت سروره... کلا با هایبرنیت کار می کنم. اما یادمه داخل فیلم آموزش جاوای آقای مهدی ...(فامیلشون یادم نیست. اما معروف هستن) اونجا بطور مفصل این قسمت رو توضیح داد که همچین چیزی هست و میشه براحتی استفاده کرد.
البته اون فیلم ماله 4-5 سال پیش بود. که البته هنوزم جزو بهترین آموزشهاست.

parnian~parnian
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 20:50 عصر

نمیدونم به چه دلیل این حرفو زدین ولی من اصلا موافق نیستم چون خودم با h2 کار میکنم و راضی هم هستم

در ضمن دوست عزیز h2 نیازی به نصب نداره توی library پروژتون اضافش می کنین و همین کافیه .

javaphantom
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 22:20 عصر
نمیدونم به چه دلیل این حرفو زدین ولی من اصلا موافق نیستم چون خودم با h2 کار میکنم و راضی هم هستم

در ضمن دوست عزیز h2 نیازی به نصب نداره توی library پروژتون اضافش می کنین و همین کافیه .

برای این حرف رو زدم که طرف مشکل اینکه چرا هرجا APP هست باید DB هم باشه. خوب محدودیت داره دیگه. می خواست یک جا DB باشه بقیه جاها نباشه. حالا شما هر DB استفاده بکنی با وجود این محدودیت مشکلی از شما حل نمی کنه.

javaphantom
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 22:29 عصر
برای این حرف رو زدم که طرف مشکل اینکه چرا هرجا APP هست باید DB هم باشه. خوب محدودیت داره دیگه. می خواست یک جا DB باشه بقیه جاها نباشه. حالا شما هر DB استفاده بکنی با وجود این محدودیت مشکلی از شما حل نمی کنه.

در ضمن دوست عزیز اگر طوری SQL زده باشم که مخصوص MYSQL باشه میشه لطف کنی بگی روی H2 هم اون SQL جواب می ده که انقدر راحت راهکار جلوی آدم می زارید؟ روی F16 چی؟ چون شما راضی هستید از H2 که خدا از همه بندهاش راضی باشه طرف بیاد بره با H2 کار کنه؟ منم از H4 راضی هستم به امید اینکه خدا همه سازندگان این محصول رو یک در دنیا و ۱۰۰ در آخرت لطف اعطا کنه. پس بیا روی APP با H4 کار کنه.

اینکه می خواهی نشون بدی که من چهارتا technology‌ یا ابزار بلدم یک پست دیگه باز کن بگو من اینا رو بلدم و راضی هستم.

رضایت شما چه دردی از من دوا می کنه. توی این پست هیچ گونه از تکنولوژی های استفاده شده در پروژه گفته نشده و فقط یک اسم mysql‌ اومده. طرفم بدون اینکه بدونه توی اون برنامه شاید داره MYSQL PROCEDURE استفاده می کنه یا همانطور که گفتم یک sql NATIVE‌ می زنه که فقط MYSQL‌ می فهمه ORACLE یا h3 یا h4 نمی فهمه اون موقعه چی؟

cups_of_java
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 22:39 عصر
در ضمن دوست عزیز اگر طوری SQL زده باشم که مخصوص MYSQL باشه میشه لطف کنی بگی روی H2 هم اون SQL جواب می ده که انقدر راحت راهکار جلوی آدم می زارید؟ روی F16 چی؟ چون شما راضی هستید از H2 که خدا از همه بندهاش راضی باشه طرف بیاد بره با H2 کار کنه؟ منم از H4 راضی هستم به امید اینکه خدا همه سازندگان این محصول رو یک در دنیا و ۱۰۰ در آخرت لطف اعطا کنه. پس بیا روی APP با H4 کار کنه.

اینکه می خواهی نشون بدی که من چهارتا technology‌ یا ابزار بلدم یک پست دیگه باز کن بگو من اینا رو بلدم و راضی هستم.

رضایت شما چه دردی از من دوا می کنه. توی این پست هیچ گونه از تکنولوژی های استفاده شده در پروژه گفته نشده و فقط یک اسم mysql‌ اومده. طرفم بدون اینکه بدونه توی اون برنامه شاید داره MYSQL PROCEDURE استفاده می کنه یا همانطور که گفتم یک sql NATIVE‌ می زنه که فقط MYSQL‌ می فهمه ORACLE یا h3 یا h4 نمی فهمه اون موقعه چی؟

به جای مسخره کردن دیگران و دلقک بازی، راجع به موضوعی که می خواین در موردش اظهار نظر کنید اول کمی بگردید.
ضمنن وظیفه JDBC همین هست که برنامه نویس رو از تکنولوژی پیاده سازی Database منتزع کنه، برای من عجیبه که شما این رو نمیدونین که فرقی نمی کنه شما با چه دیتابیسی کار کنید وقتی با JDBC کد می زنید.
پروژه ایشون هم اینقدرا بزرگ و حساس نیست که Queryهای پیچیده یا ad-hoc مربوط به دیتابیس خاصی توش باشه.

من یک بار سکوت کردم، اما دیدم شما دست از این حرکاتت بر نمی داری. به فکر دادن جواب های مربوط به صورت مسئله افراد باشید، نه کل کل بی خودی.

cups_of_java
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 22:48 عصر
کار من تحت سروره... کلا با هایبرنیت کار می کنم. اما یادمه داخل فیلم آموزش جاوای آقای مهدی ...(فامیلشون یادم نیست. اما معروف هستن) اونجا بطور مفصل این قسمت رو توضیح داد که همچین چیزی هست و میشه براحتی استفاده کرد.
البته اون فیلم ماله 4-5 سال پیش بود. که البته هنوزم جزو بهترین آموزشهاست.

تو سایت MySQL می تونین چک کنید که نسخه کوچیک MySQL نیاز به کامپایل و نصب روی ماشین نهایی داره، کار خیلی سختیه و تقریبن نشدنی. اگه لینکی پیدا کردید که خلاف این رو نشون می داد بگید به منم. برای پروژه هایی این جوری که فرم کلاینت سروری ندارن، تو جاوا عمومن از دیتابیس های ساده SQLی استفاده می کنن مثل همین ها (خیلی باب هست این موضوع) برای اینکه با فایل اطلاعاتشون رو ذخیره و بازیابی نکنن تو برنامه خودشون به طور مستقیم

javaphantom
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 09:07 صبح
ضمنن وظیفه JDBC همین هست که برنامه نویس رو از تکنولوژی پیاده سازی Database منتزع کنه

نه وظیفه JDBC این نیست. مفهوم HSQL و EJBQL و کلا مفهوم ORM برای همین موضوع اومد. JDBC کاملا وابستگی داره به DB چون کاملا داره NATIVE SQL رو ساپورت می کنه. تازه بازم که میری سمت ORM‌باید بحث dialect رو مشخص کنی.
قضاوت نهایی رو می زارم برای باقی داوستان. خاصی سایت زیاد هست برات لینک بزارم. ولی از اونجا که شما خوب می گردی زحمتش با خودت.

پروژه ایشون هم اینقدرا بزرگ و حساس نیست که Queryهای پیچیده یا ad-hoc مربوط به دیتابیس خاصی توش باشه.

نمی دونم این اطلاعات رو از کجا آوردی. ۳ تا پست خصوصی ایشون به من زدن به این موارد اشاره نکرده بودن حتما برای شما فرستادن و اشاره کردن. چون توی این پست هم که گشتم چیزی از اطلاعاتی که شما ذکر کردین من دیدم.

تازه گیریم هم این باشه، کلا می زنی صورت مسئله رو پاک کنیم و اصلا در نهایت به این نتجه برسیم که MYSQL خرابه و داغونه COMPILE TIME‌ داره ، سخته اصلا بده.؟

در ضمن سکوتتو بشکن، نزار فاصله بیشتر از این شه.

بقیه حرفاتم چون با من بود برام مهم نیست. تو ایران این سکوت هاست که شکسته می شه و میلیارد میلیارد دلار بخاطر صنعت IT وارد مملکت می شه.

cups_of_java
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 10:50 صبح
نه وظیفه JDBC این نیست. مفهوم HSQL و EJBQL و کلا مفهوم ORM برای همین موضوع اومد. JDBC کاملا وابستگی داره به DB چون کاملا داره NATIVE SQL رو ساپورت می کنه. تازه بازم که میری سمت ORM‌باید بحث dialect رو مشخص کنی.
قضاوت نهایی رو می زارم برای باقی داوستان. خاصی سایت زیاد هست برات لینک بزارم. ولی از اونجا که شما خوب می گردی زحمتش با خودت.

نمی دونم این اطلاعات رو از کجا آوردی. ۳ تا پست خصوصی ایشون به من زدن به این موارد اشاره نکرده بودن حتما برای شما فرستادن و اشاره کردن. چون توی این پست هم که گشتم چیزی از اطلاعاتی که شما ذکر کردین من دیدم.

تازه گیریم هم این باشه، کلا می زنی صورت مسئله رو پاک کنیم و اصلا در نهایت به این نتجه برسیم که MYSQL خرابه و داغونه COMPILE TIME‌ داره ، سخته اصلا بده.؟

در ضمن سکوتتو بشکن، نزار فاصله بیشتر از این شه.

بقیه حرفاتم چون با من بود برام مهم نیست. تو ایران این سکوت هاست که شکسته می شه و میلیارد میلیارد دلار بخاطر صنعت IT وارد مملکت می شه.

شما متاسفانه جواب هات انقدر غیر منطقی هست که پاسخی برات نداشته باشم. کلن عادتته که سوال های مردم رو به جایی برای کل کل و به رخ کشیدن تبدیل کنی در حالی که حتی راجع به ORM هم نمیدونی که هدفش اصن عدم وابستگی به دیتابیس نبوده! بلکه این هدف JDBC بوده هر چند که الان با کمک هم تا حدودی این مسئله رو پشتیبانی میکنن.

به هر حال شما با فرا فکنی و بحث های بی خود می خوای موضوع رو منحرف کنی. همون طور که قدیمن هم گفته بودم، علاقه ای با کل کل کردن با ادمی مثل شما ندارم.

cups_of_java
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 10:53 صبح
بحث دو نفره توی تاپیکی که یکی دیگه گذاشته یه جور بی احترامیه به افرادی که سوال رو پرسیدن.

PanizIr، شما از Javaphantom بخواه که مسئله رو برات حل کنه همون طوری که میگه و ما رو از نتیجه با خبر کن لطفن. مشتاقیم چیزی یاد بگیریم.

javaphantom
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 11:32 صبح
شما متاسفانه جواب هات انقدر غیر منطقی هست که پاسخی برات نداشته باشم. کلن عادتته که سوال های مردم رو به جایی برای کل کل و به رخ کشیدن تبدیل کنی در حالی که حتی راجع به ORM هم نمیدونی که هدفش اصن عدم وابستگی به دیتابیس نبوده! بلکه این هدف JDBC بوده هر چند که الان با کمک هم تا حدودی این مسئله رو پشتیبانی میکنن.

به هر حال شما با فرا فکنی و بحث های بی خود می خوای موضوع رو منحرف کنی. همون طور که قدیمن هم گفته بودم، علاقه ای با کل کل کردن با ادمی مثل شما ندارم.

نه دایی الان دیگه بحث paniz این داستانها نیست. کل کل کردن با شما وقت تلف کردن دایی. اینا رو می گم که بقیه نظرشون رو بگن.

. مفهوم HSQL و EJBQL و کلا مفهوم ORM برای همین موضوع اومد.

به این معنا نیست که orm با این هدف اومده که وابستگی database‌ رو کم کنه. HSQL , EJBQl با این هدف اومده که شما رو از وابستگی native query ها کم کنه آره هنوزم پاش واسادم. این مفاهیم در orm جا گرفته.

بلکه این هدف JDBC بوده هر چند که الان با کمک هم تا حدودی این مسئله رو پشتیبانی میکنن.

ORM بدون jdbc حرفی برای گفتن نداره.

اما jdbc چی هست و jdbc driver چی هست؟

این لینک رو برای باقی دوستان می زارم که بیشتر بدون .

http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/rbhelp/v6r3/index.jsp?topic=%2Fcom.ibm.redbrick.doc6.3%2Fciacg %2Fciacg34.htm

JDBC یک کتابخانه ای هست برای جاوا که این امکان رو می ده که بشه به یک دیتابس وصل بشی و QUERY براش بفرسی.
اما اینا همشون یک مشت INTERFACE هست یعنی هیچ پیاده سازی پشتش نیست و شما نیاز دارید که این INTERFACE ها رو پیاده سازی کنید.

مفهموم JDBC DRIVER همین هست که پیاده سازی شده یک DB خاص و برای امکانات اون DB می یاد INTERFACE ها JDBC رو پیاده سازی می کنه. یعنی کاملا وابستگی وجود داره. یعنی اگر شما بخواهید به MS SQL وصل بشید نمی تونید برید و ORACLE DRIVER بردارید بیارید. این وابستگی فقط در سطح گرفتن connection نیست بلکه در تمام جاها تاثیر خودشو رو می زاره. پس برنامه شما کاملا وابسته به اون driver شما هست. از همه بدتر کد شما هم وابسته به این موضوع می شه. مثلا اگر دارید با oracle کار می کنید و بیایید توی کدتون از کلمه select from dual استفاده کرده باشید بعد روز اگر بخواهید از ms sql استفاده کنید با عوض کردن jdbc driver مشکل شما حل نمی شه بلکه در قسمت query ها هم باید برید و تغییر بدید. از اون بدتر شما ممکن هست روز بخواهید که اصلا relational db نداشته باشد. مثلا برید روی objective db یا graph db بازهم مشکل همچنان باقی هست. تغییر فقط درنوع پیاده سازی jdbc نیست بلکه تغییر در سطح کد query و و و وجود داره.

مفاهیم hibernate sql , ejb sql مفاهیمی بودن که این امکان رو به شما می دن که شما روی یک استاندارد خاصی query بنویسید و با تغییر دادن dialect یا همان زبان یا لحجه db که به اون معرفی می کنید بدون تغییردر query ها تغییرات و تعویضات رو به عهده اون بزارید. برای مدیریت این query ها نیاز به یک manager ی هست که این قسمت هم در hibernate وهم در jpa دیده شده است مانند
DriverManager JDBC.

در نهایت با داشتن ejb sql , hibernate sql باز هم اگر شما db خودتون رو از طریق jdbc driver معرفی نکنید همچنان مشکل شما باقی می ماند.

cups_of_java
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 11:46 صبح
نه دایی

شما آدم نا بخردی هستی و من علاقه ای ندارم نسبتی باهات داشته باشم. داییت هم نیستم.

javaphantom
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 11:47 صبح
بحث دو نفره توی تاپیکی که یکی دیگه گذاشته یه جور بی احترامیه به افرادی که سوال رو پرسیدن.

PanizIr، شما از Javaphantom بخواه که مسئله رو برات حل کنه همون طوری که میگه و ما رو از نتیجه با خبر کن لطفن. مشتاقیم چیزی یاد بگیریم.

آقای مهندس محترم، من تمام پست هایی که اینجا گذاشتم کاملا آرشیو هست. سابقه خیلی بیشتر از شما در این سایت دارم. مخصوصا در حل مسائل. جرات اینکه بگم اشتباه کردم رو هم دارم. نمونه هاش همه جا هست. اونجایی که شما رفتی مدرک گرفتی من ۴ تا مدرک کاگاه عملی دارم. وارد معقوله کار حرفه ای هم نمی خوام بشم. تو مشکل با من هست چرا اسم بقیه رو می یاری؟

اینکه گفتم چون من از یک محصول راضی هستم دلیل علمی و عملی برای پاسخگویی نمی شه توهین بوده ؟ دلقک بازی بوده ؟

اینکه بدون اینکه بدونیم که محدودیت های سوال کننده چی هست و بعد بریم جواب بدیم؟ بی حرمتی یا فرافکنی بوده؟ اینکه یاد بگیریم بپرسیم آیا با تغییر DB توی برنامه شما خللی وارد می شه یا اینکه شما قادر به تغییر DB هستید ؟ بعد بیام h2 ‌یا هر چیز دیگری رو معرفی کنیم، به غیر از اینکه دید حرفه ای خودتو رو نشون دادی و تجربه کاریت رو چیزه دیگه ای رو می شه استنباط کرد؟
یا با بی ارزش کردن کار دیگران مثل همین مورد که گفتید
پروژه ایشون هم اینقدرا بزرگ و حساس نیست که Queryهای پیچیده یا ad-hoc مربوط به دیتابیس خاصی توش باشه. درست هست.؟

کاملا با شما موافق هستم که پروژهای بزرگ این مملکت دست آدمهایی مثل من و شما هست که یکی پس از دیگری در حال FAIL شدن هست.

بازم قضاوت رو می زارم به عهده دیگران

cups_of_java
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:10 عصر
شما برو همون پروژه های بزرگ مملکت رو FAIL کن و سعی کن تو اندازه خودت حرف بزنی همیشه.

parnian~parnian
یک شنبه 06 مرداد 1392, 21:07 عصر

PanizIr دوست عزیز عذر میخوام که تو تاپیک شما شخصی جواب میدم ببخشید
جناب javaphantom نمیدونم چی بگم بهتون ................. ترجیح میدم جوابی ندم ولی از توهینتون ناراحت شدم ........... جوابتونو به احترام دوستای عزیزی نمیدم که اینجا دارم کسایی که تا حالا خیلی ازشون چیزی یاد گرفتم
دوست عزیز من به اندازه یه قطره هم چیزی بلد نیستم تو دنیای برنامه نویسی

هیچ چیز خاصی رو هم نمیخوام ثابت کنم ................. بیکار هم نیستم
فقط دوست داشتم یه بحث علمی بکنیم نه اینکه ...........

به هرحال امیدوارم همیشه موفق باشین
ولی بدونین علم بدون اخلاقیات هیچ ارزشی نداره

L u k e
یک شنبه 06 مرداد 1392, 22:05 عصر
H2‌ اکثر امکانات پایه ای یه DB Engine‌ رو داره. ( حتی Store Produecure )
اکثر موارد نیازی به تغییری در Query‌ ها نیست .
ولی از نظر کارایی نمی شه انتظار خیلی زیادی ازش داشت ولی بین Database های Embedded‌ به نظر من از همه بهتره.
javaphantom نمی دونم چرا می خوای بحثو اینقدر پیچیده کنی. از لحن پستات می شه فهمید که همیشه می خوای با یه نفر کل کل کنی.
H2‌ فقط یه پیشنهاده و در نهایت خودش باید تصمیم بگیره نسبت به شرایطی که داره از چه چیزی استفاده کنه.

Amin1991-2012
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 11:59 صبح
سلام دوستان

نمیخواستم یه تاپیک جدا باز کنم وگفتم سوالمو اینجا بپرسم.

من یه پروژه واسه مغازه بابام نوشتمو تقریبا حسابداری ماننده!!! این پروژه رو با نت بینز و با پایگاه داده SQL Server نوشتم.الان کارم تموم شده.میخوام پروژمو ببرم مغازه و اونجا نصب کنم.چجوری باید بایت کدجاوا و پایگاه دادمو انتقال بدم؟راهی هست که نیاز نباشه تا SQL Server رو روی کامپیوتر مغازه نصب کنم؟کلا الان چجوری باید پروژه و دیتا بیسمو انتقال بدم؟! اولین پروژمه ها، دعوام نکنین!!!!:لبخند: