PDA

View Full Version : AVR SIMPLE OS

Hr.Ziggurat
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:38 عصر
سلام به همه
AVR-SOS ، پروژه ی درس میکروی من بود که البته بیشتر شامل مباحث سیستم عامله تا خود میکرو!
این پروژه یه سیستم عامل ساده با قابلیت مولتی تسکینگ واسه ی AVRه.
فعلا بیشتر جنبه ی نمایشی داره ، ولی از اونجایی که کد به طور کامل در کتابخونه های جدا و توابع اختصاصی نوشته شده قابل توسعه است.

...در این پروژه از یک میکروکنترلر AVR مدل ATMEGA16 استفاده شده است که قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت سریال را دارد. کد این پروژه به طور کامل به زبان اسمبلی نوشته شده و تمام قسمت های آن از قبیل کنترل LCD ، کنترل رابط سریال و... به صورت کتابخانه هایی جداگانه مخصوص این پروژه به طور کامل نوشته شده است...

کد و شبیه سازی پروژه رو میتونید دانلود کنید.

farzadsw
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 22:14 عصر
کار جالبی انجام داید. اگر قصد ادامه کار رو دارید توصیه می کنم با c کار کنید چون پرفورمنس یکم کم میشه اما سرعت پیشرفت کار و خوانایی کد خیلی بیشتر خواهد بود. با سرعت میکروکنتلرهای موجود میشه از سربارهای پردازشی صرف نظر کرد.

Hr.Ziggurat
یک شنبه 06 مرداد 1392, 16:35 عصر
کار جالبی انجام داید. اگر قصد ادامه کار رو دارید توصیه می کنم با c کار کنید چون پرفورمنس یکم کم میشه اما سرعت پیشرفت کار و خوانایی کد خیلی بیشتر خواهد بود. با سرعت میکروکنتلرهای موجود میشه از سربارهای پردازشی صرف نظر کرد.
ممنون ، لطف دارید. اگه واسه ی ادامه کار وقت داشته باشم و ارزششم داشته باشه ، حتما :لبخندساده: