PDA

View Full Version : الگوریتم پر کردن صفحه با کاشی های L شکل

excalibur
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 01:46 صبح
. سلام
مسئله پر كردن صفحه با كاشيهاي L شكل:
اين مسأله ميگه كه ما يه صفحه N*N يا 2*2 داريم كه ميخوايم اونو با كاشيهاي L شكل پر كنيم ، به شرطى كه يك خونه از اين صفحه به دلخواه برداشتِ شده
مثلا براى حالت n=۱ كه مسئله ثابت هست، چون كاشيهاي باقيمانده ۳ تا هستن كه به شكل L هستن و قضيه تموم
براى بقيه حالتها هم ميشه به طريق بازگشتي اونو اثبات كرد
در ضمن اين الگوريتمي كه من در نظر دارم بهتره كه بازگشتي باشه
باز هم مرسي
منتظرم
باى

اَرژنگ
جمعه 04 فروردین 1385, 14:36 عصر
salam
...
...
bye!!

سلام
مسعلیه پرکردنه صفحه با کاشیهایه "L" شکلی:
این مسعله میگه که ما یک صفحهیِ (۲^ن)×(۲^ن) داریم که میخواهیم انرا با کاشیهایه "L" شکل پر کنیم ، به شرطی که یک خونه از این صفحه به دلخاه برداشتِ شده.
مثلاً برایه حالته ن=۱ که مسعله ثابط هست، چن کاشیهایه باقیمانده ۳ تا هستن که به شکله "L" هستن و داستان تمامه.
برایه بقییه حالتها هم میشه به طریق بازگشتی اینرا اثباط کرد.
در ضمن این الگریتمی که من در نظر دارم بِهتره کِه بازگشتی باشه
باز هم مر۳۰

ط

galaxy.ice
یک شنبه 06 فروردین 1385, 14:11 عصر
سلام.
راستش من وقت فک کردن رو جزئیات این برنامروندارم تا بتونم کمک بدرد بخوری بکنم.
اما تو مسائل بازگشتی همیشه دنبال کوچیک کردن مسئله باش.دلیل 2 به توان n هم همینه.
برنامه ی تو باید صفحه رو به قطعات کوچکتربشکونه تا به حالت پایه یعنی یه صفحه ی 2در2 برسه بعد متغیر کنترلی رو چک کنه تا بتونه تصمیم بگیره این L و چطوری تو اون 4 خونه جاسازی کنه.
اماتوی متغیرکنترلی باید خونه ی خالی یا خونه های خالی مشخص شده باشه.
راستی به جعفر سلام برسون!

Golden Galaxy
یک شنبه 06 فروردین 1385, 18:15 عصر
سلام دوست عزیز
هین برنامه توسط روش تقسیم و حل . حل می شود
در هر مرحله شما مربع را به 4 مربع با اندازه یکسان تقسیم می کنید
با توجه به این مطلب که شما در هر کجای این 4 مربع که بخواهید میتوانید یک خانه را خالی نگه دارید یکی از این خانه ها را خانه خالی مورد نظر برنامه در نظر می گیرید و 3 تای دیگر را در وسط 4 مربع متمرکز می نید با این کار می توانید از یک کاشی ( سرامیک ) L شکل برای پر کردن آن استفاده کنید .
در صورت نیاز به توضیح بیشتر اعلام فرمایید ... :متفکر:

Amir Oveisi
یک شنبه 06 فروردین 1385, 22:11 عصر
این مسئله با تبدیل مربع بزرک به مربع های 4 * 4 حل میشه ! یعنی حالت پایه باید 4 * 4 باشه.
آرژنگ جان ... جواب این مسئله واسه هر n ای بله هست به شرطی که 1 خونه حتما خالی باشه !!

اَرژنگ
دوشنبه 07 فروردین 1385, 02:36 صبح
این مسئله با تبدیل مربع بزرک به مربع های 4 * 4 حل میشه ! یعنی حالت پایه باید 4 * 4 باشه.
آرژنگ جان ... جواب این مسئله واسه هر n ای بله هست به شرطی که 1 خونه حتما خالی باشه !!

خیر،
بستگی به L داره، که اگر L ۳ کاشی و یا ۴ کاشی.
اگر L سه کاشیه، بعدش بله، منتها L معمولاً ۴ تا کاشیه.
اوّل یکی بگه که L مورد بحث چه ریختیه، ۳ تا کاشی یا ۴ تا کاشی.

excalibur
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 06:19 صبح
./
اول سلام

-- از همه شما دوستان عزیز تشکر میکنم که وقت گذاشتید و به سوالم جواب دادید

-- آرژنگ عزیز،از دقت زیادت (که از ویژگی های یک برنامه نویس خوبه)خوشم اومد...منظور من ، L ، از نوع سه تاییش بود ، و همون طور که برمودا جان هم گفتن ، این الگوریتم برای هر n درست است که آن هم با یک الگوریتم بازگشتی اثبات می شود
به هر حال من فکر می کردم که نوع کاشی L شکل در حالت پایه ( با باقی ماندن 3 کاشی ) مشخص شده است ، قبول می کنم که باید بیشتر توضیح می دادم

-- حالا دیگه مشکل الگوریتمی ندارم ، اگه دوست داشتین با هم رو برنامش هم کار می کنیم ، اگر هم وقت نداشتید ، تا همین جا هم از همتون ممنونم

-- اگر الگوریتم مسئله رو خواستین ، برام پیام بذارین تا براتون بفرستم

-- معذرت می خوام که اولش یادم رفت فارسی را پاس بدارم!

..::|| شاد و پیروز باشید ||::..
excalibur

rabbit
جمعه 11 فروردین 1385, 09:22 صبح
ببخشید که نتونستم به موقع سورس رو بذارم چون مشکلی برای dialup من پیش آمد
به هر حال سورس رو گذاشتم منتها باید آن را در فولدرBGI کپی کرده و اجرا کرد
سورس با Turbo C++ نوشتم

rabbit
جمعه 11 فروردین 1385, 09:32 صبح
فولدرBGI رو هم گذاشتم
فقط آن را در C:\ کپی کنید

ali_program
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:39 عصر
سلام rabbit عزیز
من هرچه قدر تلاش کرد که برنامه شما رو دانلود کنم نتونستم آیا مشکلی داره برای دانلود اگه لطف کنی برنامه رو برام میل کنی یک دنیا ممنونت میشم آخه پروژه داشگاهم هست.
:ناراحت:ممنون

whitehat
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:47 عصر
فايل مشكلي نداره، از دانلود منيجر ها استفاده نكنيد

Metropolisue
جمعه 03 آبان 1387, 20:16 عصر
سلام دوستان ميدونم كه تاريخ اين تاپيك مربوط به 2 سال قبل ميشه ولي اگه كمك كنيد كه ...!

ميخواستم ببينم كه اگه كاربر بخواد مختصات نقطه ي خالي رو بده و بر اساس اون كاشي ها چيده بشن برنامه چطوري ميشه؟!
اين برنامه رو بايد تا چند روز ديگه تحويل بدم هر چه سريعتر پاسخ بديد ممنون ميشم!

با تيشكر

sahar sargazi
یک شنبه 10 آذر 1392, 05:40 صبح
اگه میشه بهم کمک کنید،چرا من عددو وارد می کنم از برنامه میاد بیرون؟ عددم توانی از 2 هست