PDA

View Full Version : ConnectionString برای شبکه

taherbaghal
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 09:49 صبح
سلام دوستان
من برنامه ای دارم مینویسم که باید تحت شبکه کار کنه حالا یه مساله هست اینکه باید دیتابیس رو توی سرور(یا یک کامپیوتر) قرار بدم و تمام کنکشن ها رو به اون وصل کنم
حالا میخام بدونم ConnectionStrig رو چطور باید تنظیم کنم
با تشکر

MMAASS
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 16:37 عصر
فقط کافیه تو ConnectionString واسه Data Source اسم کامپیوتر سرور رو بنویسی یا IP اونو.
فکر نکنم دیگه چیزی باشه :متفکر:

M.kavyani
جمعه 26 اسفند 1384, 23:46 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای دارم مینویسم که باید تحت شبکه کار کنه حالا یه مساله هست اینکه باید دیتابیس رو توی سرور(یا یک کامپیوتر) قرار بدم و تمام کنکشن ها رو به اون وصل کنم
حالا میخام بدونم ConnectionStrig رو چطور باید تنظیم کنم
با تشکر
سلام
شما که در مورد سرور ها راه حل داده بودید و میگفتید که از رجیستری استفاده کنیم. ایا اون اینجا کار نمی کنه؟؟

taherbaghal
شنبه 27 اسفند 1384, 08:21 صبح
چرا کار میکنه فقط من منظورم این بود که آیا میشه راهی داشت که دیتابیس رو روی سرور نگذاشت و تمام دیتابیس های Clinetها رو با هم Update کرد

M.kavyani
شنبه 27 اسفند 1384, 09:47 صبح
چرا کار میکنه فقط من منظورم این بود که آیا میشه راهی داشت که دیتابیس رو روی سرور نگذاشت و تمام دیتابیس های Clinetها رو با هم Update کرد
آخه این چه کاریه؟؟؟؟:متعجب:
اونوقت دیگه نیازی به سرور نیست دیگه!
اگر دیتابیست روی سرور باشه چه مشکلی داری؟؟؟؟؟:متفکر: این که بهتره؟ خیلی هم بهتره!
اگر یه اطلاعات کوچیکی تغییر پیدا کنه فقط یه جا اطلاعلات عوض میشه و بسته به قدرت سرور زمان کمتری هم میبره. حالا تصور کن برای هر تغییر شما بخواهیید اطلاعات 10تا ( یابیشتر ) کامپیوتر رو عوض کنید چقدر زمان میبره؟؟؟ تینها یه حسابی سرانگشتی ساده است. :چشمک:
اگر هم احساس میکنید واقعا" به چنین چیزی نیاز دارید فکر کنم بتونید با لینک سرور مشکلتون رو حل کند( مطمئن نیستم).

روح اله معینی زاده
شنبه 27 اسفند 1384, 12:56 عصر
با سلام
شاخه‌ای که بانک توی اونه رو share مخفی بکن ($db) که علامت دلار جلوی اسم نوشته می شه.
بعد هم مسیر رو به همین شکل بده و حالش رو ببر

\\computer_name\db$\database_name.extention (file://\\computer_name\db$\database_name.extention)

که database_name نام اون و extention پسوندش است.

البته من خودم این مسیر رو توی یه فایل متنی کنار برنامه‌ام قرار می دم و از اون می خونمش که اگه نیاز به تغییر مسیر بود، نیاز به کامپایل مجدد برنامه نباشه.

با احترام- خدانگهدار

M.kavyani
شنبه 27 اسفند 1384, 14:00 عصر
با سلام
شاخه‌ای که بانک توی اونه رو share مخفی بکن ($db) که علامت دلار جلوی اسم نوشته می شه.

\\computer_name\db$\database_name.extention (file://\\computer_name\db$\database_name.extention)

البته من خودم این مسیر رو توی یه فایل متنی کنار برنامه‌ام قرار می دم و از اون می خونمش که اگه نیاز به تغییر مسیر بود، نیاز به کامپایل مجدد برنامه نباشه.
با احترام- خدانگهدار

یعنی شما هم بانک رو روی سرور نمی گذارید و روی هر کلاینت یه بانک دارید؟؟؟:گیج:

بابک زواری
شنبه 27 اسفند 1384, 16:24 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=33978&highlight=ConnectionString

taherbaghal
شنبه 27 اسفند 1384, 16:54 عصر
با سلام

با احترام- خدانگهدار

دوست عزیز من منظورم این نیست اصلاٌ با این کارتون هم مخالفم که مسیر رو توی یه فایا متنی بذارم کنار برنامم بلکه ترجیح میدم در هر حالی از رجیستری بخونم وبا این کار با تغییر مسیر نیازی به کمپایل مجدد هم نیست
من فقط میخواستم بدونم این راه ممکن اسن یا خیر

روح اله معینی زاده
یک شنبه 28 اسفند 1384, 07:03 صبح
سلام مجدد
اگر هم امکان پذیر باشه فکر نکنم منطقی باشه.
در اون صورت می دونی اگه کاربران شبکه بخوان هم با شبکه کار کنن و هم بانک‌ها همیشه و هر لحظه به روز بشه چه اتفاقی می افته؟
ولی اگه روی سرور یه بانک داشته باشی و بخوای همیشه یه پشتیبان از اون داشته باشی این امکان پذیره (یه چیزایی تو مایه‌های RAID5 یا Mirror باید درست کنی، که احتمالاً نرم‌افزارش هم باید باشه).

در خصوص استفاده از رجیستری هم هر کسی عقیده‌ای داره. ما تو اداره‌مون یه سیستم داشتیم که در رجیستری بعضی از امکاناتش نظیر درگاه ارتباط با پورت سریال رو تنظیم می کرد. یه روز من به این فکر افتادم که روی سرورمون Active Directory نصب کنم و این کار را هم کردم. سیستم خودم رو هم جزو آن کردم. ولی وقتی با شبکه بالا می اومدم اجازه تغییرات در رجیستری رو نمی داد و برای همین مجبور شدم بی خیال ActiveDirectory شدم.
از چند نفر هم پرسیدم ولی کسی پیدا نشد که جواب بده. من هم از اون به بعد همیشه تا جایی که ضروری ضروری ضروری نبود، از رجیستری استفاده نکردم.

با احترام- خدانگهدار

taherbaghal
یک شنبه 28 اسفند 1384, 08:30 صبح
سلام
مرسی . شما نیازی به نوشتن توی رجیستری ندارین فقط ازش میخونین خودش وقتی برنامه ها نصب میشه توی رجیستری مینویسه

MMAASS
یک شنبه 28 اسفند 1384, 10:44 صبح
منم فکر می کنم حق با آقای معینی زاده باشه
امروزه سعی می کنن تا جایی که می تونن برنامه رو مستقل از ویندوز تهیه کنن.
البته بعضی قسمتها رو نمیشه اما در کل می خوان که به این سمت پیش برن.

taherbaghal
یک شنبه 28 اسفند 1384, 11:44 صبح
ولی اگر این کاری رو که ایشون میگن انجام بدین مسیرهمیشه باید برنامه رو توی یه مسیر مشخص نصب کرد واگه کاربر مسیر رو عوض کرد وهزار جور اتفاق دیگه اونوقت چی؟
دراین باره توی یه تاپیک دیگه هم بحث شد

M.kavyani
یک شنبه 28 اسفند 1384, 14:19 عصر
ولی اگر این کاری رو که ایشون میگن انجام بدین مسیرهمیشه باید برنامه رو توی یه مسیر مشخص نصب کرد واگه کاربر مسیر رو عوض کرد وهزار جور اتفاق دیگه اونوقت چی؟
دراین باره توی یه تاپیک دیگه هم بحث شد
کدوم تاپیک؟؟:متفکر:

روح اله معینی زاده
دوشنبه 07 فروردین 1385, 10:53 صبح
با سلام مجدد خدمت دوستان
ببخشید که دیر جواب رو نوشتم، جای شما خالی مسافرت بودم.

دوستمون طاهر بقال نوشتن که:

همیشه باید برنامه رو توی یه مسیر مشخص نصب کرد واگه کاربر مسیر رو عوض کرد وهزار جور اتفاق دیگه اونوقت چی؟

مثل این که شما منظور بنده رو درست نگرفتید.

شما هر جا که دوست داشتید برنامه رو نصب کنید و دست آخر اون مسیر رو در فایل متنی که کنار برنامه‌ی شما قرار گرفته بنویسید و ازش استفاده کنید. بله، شما می تونید یه مسیر پیش‌فرض رو درون اون قرار بدید و بعد در هنگام اتصال اگه نتونستید به بانک وصل بشید با یه پیام ساده کاربر رو از این که باید مسیر رو در فایل مذکور تعریف کنه، آگاه کنید.

تا جایی هم که بنده اطلاع دارم، امروزه از این روش خیلی استفاده می شه. حتی گذرواژه عبور (password) رو هم پس از کد کردن درون همین فایل قرار می دن که به نظر شما البته بستگی داره.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

با احترام- خدانگهدار.

taherbaghal
دوشنبه 07 فروردین 1385, 11:38 صبح
سلام
امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه و همیشه شاد باشید
ممنون همون طور که گفتید من اشتباه منظورتون رو متوجه شده بودم
در هر صورت شما برای پیدا کردن این مسیر که باید در فایل تکست بنویسید باید از یه جایی مسیر رو بخونید . درسته؟

MMAASS
جمعه 11 فروردین 1385, 21:23 عصر
سلام
امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه و همیشه شاد باشید
ممنون همون طور که گفتید من اشتباه منظورتون رو متوجه شده بودم
در هر صورت شما برای پیدا کردن این مسیر که باید در فایل تکست بنویسید باید از یه جایی مسیر رو بخونید . درسته؟
منظورتون کدوم مسیره؟
اگه مسیر نصب برنامس که تو فایل تکسته اگه هم منظورتون مسیر فایل تکسته که می تونین اونو تو پوشه نصب برنامه بذارین و بعد به صورت ApplicationFolder یا ProgramsFolder یا این چیزا به اون فایل تکست دست پیدا کنین.

M.kavyani
جمعه 11 فروردین 1385, 22:44 عصر
منظورتون کدوم مسیره؟
اگه مسیر نصب برنامس که تو فایل تکسته اگه هم منظورتون مسیر فایل تکسته که می تونین اونو تو پوشه نصب برنامه بذارین و بعد به صورت ApplicationFolder یا ProgramsFolder یا این چیزا به اون فایل تکست دست پیدا کنین.
با سلام
دوستان در مورد شیوه ای که دوستمون در پیش گرفتن بذارد کمی توضیح بدهم تا این سر در گمی ها رفع شود.
یکی از روشهایی که برای ارتباط با بانک وجود داره که خودمم از این روش استفاده میکنم اینه که ما به صورت دستی نام سرور رو مشخص کنیم و آنگاه به دیتابیس کانکت بشیم. یه چیز عادی و معمولی. اما دوست ما شیوه جدید(برای من جدید بود) و دیگری را پیشنهاد میکند. ایشون برای ارتباط با دیتابیس از رجیستری کمک می گیرد. به رجیستری رجوع میکند و نام سرور رو میخواند و در کانکشن استرینگش قرار میدهد. به عبارتی ایشون به صورت اتوماتیک نام سرور رو پیدا میکنن که واقعا" جای تحسین داره. :تشویق:
ولی رک و راست میگم چون خودم هنوز به این شیوه اعتماد کامل ندارم(مشکلی رو هم نتونستم پیدا کنم. فقط کمی ترس دارم) صورت رسمی از این شیوه بهره نگرفته ام.
در پناه حق موفق و کامروا باشید.

MMAASS
جمعه 11 فروردین 1385, 23:05 عصر
با سلام
دوستان در مورد شیوه ای که دوستمون در پیش گرفتن بذارد کمی توضیح بدهم تا این سر در گمی ها رفع شود.
یکی از روشهایی که برای ارتباط با بانک وجود داره که خودمم از این روش استفاده میکنم اینه که ما به صورت دستی نام سرور رو مشخص کنیم و آنگاه به دیتابیس کانکت بشیم. یه چیز عادی و معمولی. اما دوست ما شیوه جدید(برای من جدید بود) و دیگری را پیشنهاد میکند. ایشون برای ارتباط با دیتابیس از رجیستری کمک می گیرد. به رجیستری رجوع میکند و نام سرور رو میخواند و در کانکشن استرینگش قرار میدهد. به عبارتی ایشون به صورت اتوماتیک نام سرور رو پیدا میکنن که واقعا" جای تحسین داره. :تشویق:
ولی رک و راست میگم چون خودم هنوز به این شیوه اعتماد کامل ندارم(مشکلی رو هم نتونستم پیدا کنم. فقط کمی ترس دارم) صورت رسمی از این شیوه بهره نگرفته ام.
در پناه حق موفق و کامروا باشید.
من کاملا در جریان پیدا کردن نام سرور از تو ریجستری هستم (یعنی اینکه می دونم چه جوری از تو ریجستری پیدا می شه) اما رفع ابهامات شما رو نفهمیدم :متعجب:
پیدا کردن نام سرور از تو رجیستری یه قضیس و مسیر فایلها و پیدا کردن این مسیرها واسه این دوستمون یه قضیه دیگس نه؟ :متفکر:

M.kavyani
جمعه 11 فروردین 1385, 23:38 عصر
من کاملا در جریان پیدا کردن نام سرور از تو ریجستری هستم (یعنی اینکه می دونم چه جوری از تو ریجستری پیدا می شه) اما رفع ابهامات شما رو نفهمیدم :متعجب:
پیدا کردن نام سرور از تو رجیستری یه قضیس و مسیر فایلها و پیدا کردن این مسیرها واسه این دوستمون یه قضیه دیگس نه؟ :متفکر:
آره. کاملا" ولی بحث سر چیز بیخودی بود. چون احساس کردم متوجه حرف همدیگه نمی شوید گفتم یه رفع ابهام کنم. امیدوارم این کار من مشکلی پیش نیاره.

MMAASS
جمعه 11 فروردین 1385, 23:45 عصر
اولا من فکر می کنم هنوز مشکل این دوستمون هنوز واسه خودش هم به طور کامل مشخص نیست یعنی هنوز معلوم نیست که چی می خواد :متفکر:
نمی دونم شاید هم هنوز اصلا واسش مشکلی پیش نیومده می خواد جلوشو بگیره که بحث این طور و به اینجا کشیده.
دوما

شما که در مورد سرور ها راه حل داده بودید و میگفتید که از رجیستری استفاده کنیم. ایا اون اینجا کار نمی کنه؟؟

میشه بگین این قضیه سرورها و مشکلشون چیه؟
اگه می شه ادرس اون تاپیک رو بدین ممنون می شم.