PDA

View Full Version : برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ

صفحه : 1 [2]

hammer
سه شنبه 04 تیر 1387, 13:58 عصر
سلام آقایون اساتید . من این تاپیک رو خوندم ولی نتونستم مشکلمو حل کنم .
من می خواهم دیتا بیس یه برنامه کاه با فاکس پرو نوشته شده (در سال 1373 ) رو به SQL 2005 تبدیل کنم میشه کمک کنید . خواهشن فقط به زبون ساده .

javad29531
چهارشنبه 05 تیر 1387, 08:53 صبح
سلام من با دانلود برنامه مشكل دارم هر فايلي را كه دانلود ميكنم چه در صفحه 1 چه در صفحه 20 فايلي با نام Atachement.php دانلود ميشود نميدونم مشكال از كجاست. لطفا راهنمايي كنيد كه برنامه شما خيلي نياز دارم.

binyaz2003
چهارشنبه 05 تیر 1387, 11:12 صبح
حتما شما از ابزارهاي کمکي دانلود استفاده ميکنيد اون رو غير فعال کنيد بعد دانلود کنيد.

javad29531
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:15 عصر
بلي دقيقا اينطور است از Download Accelerator استفاده ميكردم كه با ديزيبل كردن آن مشكل حل شد از نويسنده آين برنانه هم واقعا ممنون

hammer
دوشنبه 10 تیر 1387, 17:11 عصر
سلام .
خسته نباشید ـقتی حسینی .
من می خواهم یک دیتا بیس FOXpro تحت داس 2.6 رو به Excel یا SQL یا هرچیز دیگری توی ویندوز تبدیل کنم . اما وقتی برنامه شما را دانلود کردم یک فایل datamanager.exe بود كه روش كليك كردم اجرا نشد . ممنون میشم اگه کمکم کنید .

fsalehian
سه شنبه 11 تیر 1387, 14:25 عصر
سلام
جناب آقای حسینی دستتان درد نکند.بیشتر فایلهای من باز می شود ولی بعضی فایلها را نمی تواند باز کند که بعنوان نمونه ارسال نموده ام.
با تشکر مجدد

rambod51
سه شنبه 11 تیر 1387, 15:44 عصر
با سلام خدمت اقای حسینی عزیز و سایر دوستان من یه سئوال قلا مطرح کردم که نتئنستم جوابشو بگیرم اما سئوال
من یه جدول dbfدارم که وقتی اونو توی دلفی که باز میکنم اعداد توی جدول dbf نشون داده نمی شه و فیلد خالی نشون داده میشه و وقتی اونو با برناه اقای حسینی از dos به windows تبدیل می کنم اعداد نمایش داده مشه و فیلدها دیگه خالی نشون داده نمیشه لطفا اگر علت رو می دونین راهنمایی بفرمایید.

j_vatan_j
چهارشنبه 12 تیر 1387, 18:00 عصر
با سلام
جناب اقای مهندس حسینی
با تشکر از زحمات جنابعالی
علیرغم دانلود و باز کردن پرونده های کلیه نسخ برنامه مبدل
ولی بر روی رایانه من برنامه اجرا نمی شود !!
در صورت امکان کمک کنید

ehsanbayest
سه شنبه 18 تیر 1387, 00:07 صبح
با سلام و تشکر از پست های خوب دوستان من یک فایل dbf دارم که می خوام به اکسل تبدیل کنم و تنها با کدپیج سایه حروف خوانا هستند ولی یک مشکل دیگه وجود داره و اون اینه که حروف از آخر به اول چیده میشه مثلا نام "علی" پس از تبدیل به شکل "ی لع" نوشته می شه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید واقعا به این تبدیل نیاز دارم

Hosein.Zarei
دوشنبه 24 تیر 1387, 21:57 عصر
نام فايل باز شده را در جايي بنويسد مانند عنوان برنامه.
براي هر دکمه هاي روي صفحه کليد ميانبر باشد.

از برنامه تان خيلي ممنون
و از زحماتتان تشکر مي کنم.

rambod51
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:18 عصر
اقای حسینی با سلام
من هر کاری که کردم نتونستم پروژه شما رو توی ویژوال فاکس باز کنم البتع من تا حالا با ویژوال فاکس کار نکردم ولی با فاکس کار کردم و دلفی و ویژوال بیسیک اگه میشه راهنمایی بفرمایید من فکر کنم فایل اصلی پروژ رو روی سایت نگذاشتید و فقط فایلها و توابع جانبی رو گذاشتید البته شاید هم بدلیل بی تجربگی من در محیط ویژوال فاکس این اتفاق افتاده
با تشکر از شما استاد محترم

ALINAMAZI
شنبه 12 مرداد 1387, 09:56 صبح
اقا برنامه تان جالب هست ولی در رابطه با کانورت سایه در رابطه با اعداد مشکل داره و اعداد را نیز معکوس کانورت میکند و مثلا 12345 را 54321 بر میگرداند اگر اصلاح شود ممنون میشم.

از برنامه ای که تهیه کردید بسیار سپاسگزاریم یکسری مشکل دارد از جمله وقتی که به اکسس تبدیل میکنیم اغلب پیام میدهد فایل شما خالی است و در صورت تبدیل فونتها درست نشان داده نمی شود

elagoli
سه شنبه 15 مرداد 1387, 17:44 عصر
با سلام و تشکر از پست های خوب دوستان من یک فایل dbf دارم که می خوام به اکسل تبدیل کنم و تنها با کدپیج سایه حروف خوانا هستند ولی یک مشکل دیگه وجود داره و اون اینه که حروف از آخر به اول چیده میشه مثلا نام "علی" پس از تبدیل به شکل "ی لع" نوشته می شه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید واقعا به این تبدیل نیاز دارم :گریه: :عصبانی++: :گریه:

M_Man_M
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:44 صبح
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي دوستان :

من يه تابع مي خوام که يک متن فارسي تحت ويندوز رو بگيره و يک متن فارسي تحت داس با کد پيج ايران سيستم خروجي بده .

خواهش مي کنم اگه کسي داره حتماً برام بفرسته .

در ضمن تحت VB

mmm28121360@yahoo.com

با تشکر فراوان . :تشویق:

rahro
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:49 صبح
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي دوستان :

من يه تابع مي خوام که يک متن فارسي تحت ويندوز رو بگيره و يک متن فارسي تحت داس با کد پيج ايران سيستم خروجي بده .

خواهش مي کنم اگه کسي داره حتماً برام بفرسته .

در ضمن تحت VB

mmm28121360@yahoo.com

با تشکر فراوان . :تشویق:
فكر كنم اينجا انجمن ويژوال فاكسه نه بيسيك.!!!!!!!!!!

ANVARI2008
جمعه 01 شهریور 1387, 19:40 عصر
آقای جواد حسینی واقعا ممنونم خیلی کمک کردید و لی این برنامه مشکلی در تبدیل حاشیه های جداول دارد لطفا کمک کنید که بتوان این حاشیه ها را هم از داس به ویندوز منتقل کرد

Esikhoob
جمعه 01 شهریور 1387, 20:36 عصر
سلام
من خیلی از فایلهایprg موجود در SOURCE این برنامه که به صورت یک تابع مجزا بودند را امتحان کردم ، فکر کنم کاملترین آنها برای تبدیل یک متن(رشته کاراکتر) ایران سیستم به کد پیج ویندوز iransystem2win2.prg است.
ولی این تابع رشته ورودی را در صورت مخلوط بودن فارسی و انگلیسی (مثلا متن يك برنامه فاكس پرو که MESSAGE هایش را با فارسی ایران سیستم نوشته اند) وارونه میکند ، و در صورت اینکه دوباره تابع را اجرا کنیم ، متن انگلیسی درست میشود ولی اینبار فارسی ها خراب خراب میشوند .
آیا راه حلی دارد ؟
متشکرم

nkm
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 14:28 عصر
سلام آقای حسینی
ممنون از نسخه جدید برنامه
من امروز اون را دیدم و دریافت کردم
به یک مشکل برخوردم
اون هم اینکه در نسخه قبل مشکل با اعداد بود ولی در این نسخه پس از انتخاب نوع کانورد مثلا سایه، فیلدهای کارکتری که قبلا به صورت معکوس در دیتا بیس ذخیره شده بودند، برای اجرای صحیح مرتب سازی، الان در نسخه جدید اونها معکوس میشنود و وقتی دخواست معکوس کردن داده میشود به برنامه، با توجه به اینکه کاراکترها تغییر کرده اند معمولا درست معکوس سازی انجام نمیشود و گاهی اوقات فاصله ها جابجا میشوند

جناب آقای اسماعیلی ما خدمت همه دوستان ارادت داریم
بنده در اون مورد عرض کردم برنامه را روی سیستم های مختلف چک کردم ، حتی اگر دقت کرده باشید آقا محسن و سایر دوستان نیز برنامه را تست کرده و مشکلی وجود نداشت
به هر حال طبق صحبت کاربر once4over که ارورهای برنامه را (که در فایل error.msg لوگ میشوند) را نمایش دادند
در قسمت مربوطه خط شماره 6 تنها دستور تعیین نام فایل پیش فرض جهت ذخیره اطلاعات می باشد که در حقیقت ترکیبی از عبارت export به همراه تاریخ جاری سیستم می باشد

OUTPUTFILE = 'Export'+CHRTRAN(RIGHT(m2sh(DATE()),8),' /','0') که مشکلی ایجاد نمی کند (که البته ارورهای بعدی گزارش شده نیز براثر درست نبودن همان مقدار پیش فرض نام فایل اولیه می باشد یعنی ارور اول باعث ارورهای بعدی می گردد)
(البته تابع m2sh نیز یک تابع قدیمی جهت تبدیل تاریخ میلادی به شمسی است که در این همه برنامه مورداستفاده مشکلی نداشته و بقیه هم که توابع خود فاکس هست)
به هر حال جهت حل مشکل این دوستان نیز بنده مجددا در همین پست نمونه فایلی با تغییر مربوطه (یعنی پیش فرض نام فایل خروجی همان export خالی می باشد) را آپلود می کنم
دوستان بررسی کنند ببیند باز هم مشکلی در ذخیره دارند یا خیر؟!
------------------
نکته اصلاح حروف کاف و یای فارسی (موجود در sp2 ویندوز) نیز اعمال شد در تاریخ 12 / 3 / 87
----------
نکته اصلاحی جدید (افزودن قابلیت خروجی یونی کد به فورمتهای html و sql) در تاریخ 25 / 3 / 87

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 16 شهریور 1387, 09:53 صبح
سلام ببخشيد ميشه اين برنامه تحت اكسس نوشت

و امكان داره يكي لينك مستقيم اخرين تغيرات برام بزار البته با سرورس

dadsara
سه شنبه 19 شهریور 1387, 08:49 صبح
باسلام
من یک فایل DBF دارم که آنرا از داخل اکسس اکسپورت کرده ام . می خواهم فیلدهای از نوع تکست آنرا از داخل فاکس 2.6 بصورت فارسی ببینم بعد از اجرای فارسی ساز وگاف فایل مورد نظر را از داخل فاکس باز می کنم ولی بازهم حروف به هم ریخته است
- از برنامه دیتا منیجر نیز استفاده کرده ام ولی مشکلم حل نشد.

dadsara
شنبه 13 مهر 1387, 08:01 صبح
باسلام
من فایل نمونه خود را نیز ضمیمه نمودم لطفا اگر کسی راه حلی بنظرش می رشه بنده را راهنمائی کنه

kia1349
شنبه 13 مهر 1387, 12:36 عصر
فونت و کد پیج این فایل شما در ویندوز هم قابل خواندن و روئیت نیست
وگرنه برنامه کانورت مشکلی ندارد

rahro
یک شنبه 14 مهر 1387, 06:56 صبح
باسلام
من فایل نمونه خود را نیز ضمیمه نمودم لطفا اگر کسی راه حلی بنظرش می رشه بنده را راهنمائی کنه
دوست عزيز:
من احتمال قوي ميدهم كه اطلاعات توسط برنامه نويس كد شده اگر توانايي اين رو داري كه از داخل برنامه از همين تعداد ركورد يك تصوير بگيري و اينجا بزاري ميشه روش كار كرد و ريكودش كرد .
تصميم با خود شماست.

dadsara
یک شنبه 14 مهر 1387, 07:59 صبح
دوست عزيز:
من احتمال قوي ميدهم كه اطلاعات توسط برنامه نويس كد شده اگر توانايي اين رو داري كه از داخل برنامه از همين تعداد ركورد يك تصوير بگيري و اينجا بزاري ميشه روش كار كرد و ريكودش كرد .
تصميم با خود شماست.
باسلام
ضمن تشکر از حسن توجه جنابعالی و Kia1349
بعرض می رسانم اگر فایل مورد نظر را با EXcel باز می نمودید حروف مشخص می شد
در هر حال من دو فایل تصویر ضمیمه نمودم یکی زمانی که آنرا با اکسل باز میکنم و دیگری از محیط اکسس می باشد قبل از آنکه آنرا ارسال کنم
باتشکر از شما و سایر دوستان

ihalk7162
سه شنبه 23 مهر 1387, 02:32 صبح
با سلام ،
واقعا دستتون درد نكنه من با اينكه تازه به جمع شما دوستان پيوستم خيلي تونستم از مطالب اين قسمت و قسمتهاي مربوط به فاكس پرو استفاده كنم . بينهايت سپاس گزارم با برنامه ها و راهنماييهاي خوبتان.

dadsara
سه شنبه 23 مهر 1387, 07:42 صبح
دوست عزيز:
تصميم با خود شماست.
باسلام
اگر به راه حل جدیدی رسیده اید لطفا راهنمائی کنید

vahid_d_0101
دوشنبه 29 مهر 1387, 22:50 عصر
وقتی برنامه را اجرا میکنم این پیغام تو یه فایل text بغل برنامه نمایش داده می شه و برنامه اجرا نمی شه

The dynamic link library 'MSVCR71.dll' could not be found

dadsara
سه شنبه 30 مهر 1387, 08:09 صبح
سلام
ظاهرا مشکل من یا خیلی ساده است که کسی به آن جواب نمی دهد و یا اینکه خیلی عادی است در هر دو صورت من اینکار فایل خود اکسس را ضمیمه نمودم. اگر کسی تمایل دارد راهنمائی کند : بعد از بازشدن فایل فرم 2 را اجرا کنید دو کلید روی آن طراحی شده است در صورتیکه Command0 را فشار دهید یک فایل با نام A.dbf و درصورتیکه کلید Command1 را فشار دهید یک فایل با نام B1.Dbf در درایو F ساخته می شود
مشکل من این است که می خواهم از محیط داس بعد از اجرای فارسی سازهای مثل Vegaf حروف را فارسی ببینم
( سازمان بیمه تامین اجتماعی فایل را به این صورت می خواهد)

manager
سه شنبه 14 آبان 1387, 11:18 صبح
سلام
جناب آقای حسنی ممنون از برنامتون. می خواستم پیشنهاد بدم اگر امکان داره این مطالب اضافی که دوستان زدند حالا به هر علتی اعتبارشون رو از دست دادن و زائد شدند رو یک Clean up ای بکنید که منِ نوعی وقتی می خوام دنبال یک مطلبی تو یک تاپیک قدیمی بگردم دچار سردرگمی نشم. خیلی ممنون.

Morteza Manafpour
سه شنبه 21 آبان 1387, 19:32 عصر
در برنامه خود سازمان تامين اجتماعي يك Convert.dll وجود داره كه اون كار تبديل رو انجام مي‌ده و شما مي‌تونيد از اون dll استفاده كنيد اگه نحوه استفادش رو بلد نبوديد يا فايل رو نداشتيد به من اطلاع بديد من كمكتون مي‌كنم

dadsara
یک شنبه 26 آبان 1387, 07:42 صبح
در برنامه خود سازمان تامين اجتماعي يك Convert.dll وجود داره كه اون كار تبديل رو انجام مي‌ده و شما مي‌تونيد از اون dll استفاده كنيد اگه نحوه استفادش رو بلد نبوديد يا فايل رو نداشتيد به من اطلاع بديد من كمكتون مي‌كنم
باسلام
ضمن تشکر مجدد از جنابعالی
چنانچه لطف کنید فایل مورد نظر را ارسال نمائید و همچنین نحوه استفاده از آنرا توضیح دهید تشکر می کنم
( ضمنا من در محیط اکسس برنامه می نویسم)

mhmoein
چهارشنبه 29 آبان 1387, 16:51 عصر
با سلام
جناب مهندس حسيني در هنگام باز كردن سورس برنامه شما توسط فاكس 9 خطاي پيدا نشدن فايلي را مي دهد . تصوير زير همان پيام خطا را نمايش مي دهد.

http://irapic.com/thumbs/1227167206.jpg[/URL ([URL]http://irapic.com/view/er.JPG-86532.html)]

تشكر

MOAHHAMDREZA RAMIN
چهارشنبه 29 آبان 1387, 19:18 عصر
سلام به همه دوستان
اينجانب يك فايل pdf دارم تحت فاكس داس
ميخوام به اكسل ببرم
ميتوانيد كمكي بكنيد
با تشكر

rahro
پنج شنبه 30 آبان 1387, 06:54 صبح
با سلام
جناب مهندس حسيني در هنگام باز كردن سورس برنامه شما توسط فاكس 9 خطاي پيدا نشدن فايلي را مي دهد . تصوير زير همان پيام خطا را نمايش مي دهد.

http://irapic.com/thumbs/1227167206.jpg[/URL (http://%5BURL%5Dhttp://irapic.com/view/er.JPG-86532.html)]

تشكر
سلام
يا مسيري پيش فرض شما اشتباه است
يا هم اينكه اين كلاس رو نداري كه ميتوني از اولين نمونه هاي گذاشته شده دانلودش كني .

Mahsa Hatefi
دوشنبه 11 آذر 1387, 22:02 عصر
استاد بزرگوار جناب آقاي حسيني سلام

ضمن تشكر از برنامه ديتامنجر تان بايد عرض كنم من چند جدول توي اكسس دارم كه مي خواستم به MySql ايمپورت كنم . هرچه كردم نشد . به هر فرمتي ارسال كردم در پي اچ پي ماي ادمين وقتي ايمپورت مي كردم خطا مي گرفت حتي با مبدل شما وقتي اكسسو به اس كيو ال تبديل مي كردم بازم امكان ايمپورت به بانك ماي اسكيوال فراهم نشد بالاخره جدول اكسسمو تكست كردم سپس با مبدل شما به اسكيوال تبديل كردم و بعد توي بانك ماي اس كيو ال ايمپورت كردم و اين بار شد . اما ... هر ديتا را بين علامت ' ' قرار داده . چه كنم ؟

تصوير رو ملاحظه بفرماييد

laia56
سه شنبه 26 آذر 1387, 09:01 صبح
یار در خانه وما گرد جهان میگردیم
آقای مهندس حسینی میدانید چقدر به دنبال چنین برنامه ای در طی این چند ساله بودم وبرنامه ای همچون برنامه شما را آرزو داشتم پیدا کنم ونبود با این همه از محبت بی دریغ و گرانبهای شما صمیمانه تشکر میکنم آنقدر برنامه شما مفید بود که لازم دانستم اینگونه تشکر کنم
دعا گوی همیشگی شما کل جمعیت حسابداران در بند برنامه های تک کاربره تحت داس

mhmoein
یک شنبه 01 دی 1387, 12:53 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيزصمن تشكر ويژه از جناب آقاي مهندس حسيني بخاطر برنامه خوبشون يك سوالي داشتم كه ايشان يا هر كدوم از دوستان كه مي تونن جواب منو بدن ممنون مي شم :من بعد از تبديل اطلاعات از فايل DBF به اكسس در فيلدهايي كه اسامي فارسي دارند مثلا فيلد نام در مقايل اسامي مقداري هم فضاي خالي به وجود مياره آيا راهي هست كه اين مورد را از بين برد . ممنون مي شم اگر كمك كنيد.

shahinsoft
یک شنبه 01 دی 1387, 13:41 عصر
برنامه ای که من دانلود کردم اجرا نمیشه خطای cannot lovate the microsoft visual foxpro support library میده میشه بفرمایین چیکار کنم؟

faramarz_s
جمعه 13 دی 1387, 20:01 عصر
با تشکر از برنامه عالی شما
مشکل را بصورت مصور ملاحظه بفرمایید.(ضمیمه ها)
داده های فارسی از جدول فاکس تحت داس در محیط اکسس یا اکسل 2003
نمایش داده نمی شود.:خجالت:
ممنون می شوم مرا راهنمایی کنید

Sal_64
سه شنبه 24 دی 1387, 14:59 عصر
سلام

من هم به نوبه خودم

از این عمل پسندیده جناب حسینی تشکر می کنم

از دوستان سوال داشتم

در زمان کانورت کردن اطلاعات فیلدهای فارسی درهم می ریزن و به شکل خرچنگ قورباغه در میان

بانک داده مبدا fox تحت Dos

كه در برنامه از پنجره کد پیچ اول هیچکدوم از انواع انتخاب نمیشه

و در پنجره کد پیچ دوم "کد پیچ ایران سیستم " به عنوان پیش فرض انتخاب شده و تنها با این کد پیج اطلاعات فارسی به صورت درست مشاهده می شن

و بعد از اون در زمان کانورت چه به sal2005 و چه به XML فیلدهای فارسی به هم می ریزن

برای مثال

"راه و ترابری جنوب " رو به صورت "ÑÇå æÊÑÇÈÑí ÌäæÈ" نمایش میده

البته این دیتا بیس فیلد انگلیسی نداشت که بشه متوجه شد که اونها هم به هم می ریزن یا نه

دوستان می تونن راهنمایی کنن؟؟

اگه توضیح دیگه ای احتیاج هست بفرمایید:قلب:

با تشکر

mrezajalili
سه شنبه 06 اسفند 1387, 08:22 صبح
سلام و تشکر از شما

من هنوز نتوانستم خروجی برنامه داس خود رو به فارسی ویندوز تبدیل کنم.

لطفا کمک کنید.

مثلا خروجی برنامه من به ازای کلمه : "مرد" هست : "lvY"

و یا معادل کارکتر "ج" هست : "O"

farzadho
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 16:13 عصر
سلام
یه نگاه به این سوال من بندازید ببینید چطور میتونم حلش کنم ممنون
این لینک تاپیک که من سوال کردم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=149495

ممنون میشم زود راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم...

homayoon2202
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 09:14 صبح
با تشکر فراوان از شما آقای حسینی من حسابدار یکی از واحدهای دانشگاه آزاد هستم. مشکل بسیار بزرگی که با اون مواجه بودم بوسیله برنامه خوب شما حل شد.اگر برنامه شما نمی بود باید اطلاعات چند هزار نفر از دانشجویان رو تک تک وارد میکردم که خیلی زمان می خواست.فقط می خواستم بدونم که اکه فونتهای فارسی در برنامه (اکسل )هم به شکلی نمادهای دایرهای شکل(به همان صورت که بعضی ازدوستان تصویراشونو گذاشته بودن) باشه آیا میشه اونا رو هم اصلاح کرد .بازهم ازتون ممنونم موفق باشید.

arman2000
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 12:32 عصر
جناب آقاي حسيني تشكر مي كنم از اينكه اين مطالب ارزشمند را در اختيار دوستان قرار مي دهيد. از طرف همه قدرداني مي كنم
احسنت به معرفت شما كه اين قدر خالص برخورد مي كنيد:تشویق:

بزرگوار منو ببخشيد اگر نمي دونم كجا بايد اين تقاضامو وارد كنم:خجالت:
براي نمايش فيش حقوقي روي وب سايت راهنمايي مي خواستم البته با نرم افزاري كه پيشنهاد داده بوديد اطلاعات فيش ها را از فاكس پرو به sql تبديل كردم.
راهنمايي مي خواستم در مورد ادامه كار و سورس اين كار رو

ممنون مي شم اگر راهنمايي بفرماييد

VALAEIEHSAN
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 17:15 عصر
سلام
با تشکر فراوان از جناب آقای حسینی و برنامه فوق العاده ای که ارائه کردین .خدا عوض دهد.
من برنامه اول شما رو اجرا کردم و با انتخاب کد پیچ ورودی سایه ،بانک اطلاعات فاکس رو تبدیل به اکسل نمودم تننها مشکلم این بود که در فایلهای متنی تعداد 60 کاراکتر را فقط می خواند. لذا برای حل مشکلم ورژن دوم برنامه تون را اجرا کردم و مراحل فوق را رفتم اما اینبار در متن فارسی شده جدید کلمات رو بصورت ترکیبی و گاهی جدا و درهم برهم نشون میده . لطفا راهنماییم کند .(من برنامه نویسی کار نکردم اما با اکسس خیلی کار کرده ام)

aloneman2005
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 17:39 عصر
دیتابیس نارسیس رو باز کردم ولی کلمات انگلیسی و فارسی درست نمایش نداده اند کسی نمی دونه چطور باید تبدیل کنم .

mohsenmoridy
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 12:31 عصر
با تشكر از شما آقاي حسيني هنگام تبديل فايل هاي اكسس به فاكس پرو برنامه عمل نكرده و فايل خروجي نمي دهد تنها فايل خروجي همان فايل متني است ممنونم اگر راهنمايي نماييد

amirfz
شنبه 23 خرداد 1388, 11:36 صبح
سلام
خسته نباشيد.
جناب آقاي حسيني برنامه شما خيلي فوق العاده است البته اينو قبلا هم بهتون گفتن.
من يك برنامه اكسس دارم كه بايد با اون خروجي dbf بدون تغيير كدپيج بگيرم. البته مشكلم اينه كه ميخوام كاربر به راحتي اين كارو كنه. يعني توي برنامه با زدن يك دكمه در يك مسير مشخص، تيبل مورد نظر، تبديل به DBF بشه.
لطفا به من كنيد.
كمممممممممممممممممممممممك

amirfz
شنبه 23 خرداد 1388, 12:07 عصر
راستي راجع به تاپيك بالا بايد بگم كه اين كارو اكسس با دستور اكسپورت ميتونه انجام بده ولي فونت هاي فارسي ويندوز بهم ميريزه

smderfan
یک شنبه 24 خرداد 1388, 01:06 صبح
سلام؛ خدا قوت ؛ از مطالب جذاب شما بسیار سپاسگزارم.
من یک فایل DBF دارم که بایستی تبدیل به mdb بشه اما در زمان ایمپورت به اکسس با خطای زیر مواجه می شم. این خطا پس از کلیک بر روی فایل dbf نمایش داده می شه.

Unexpected error from external database driver 8961
و همچنین برنامه datamanager رو از سایت دانلود کردم ولی برنامه قادر به تبدیل نیست و خطای زیر نمایش داده می شه.

سیستم قادر به باز کردن فایل مورد نظر نمی باشد.
به نظر شما ؛ مشکل از کجاست؟

smderfan
یک شنبه 24 خرداد 1388, 01:08 صبح
سلام؛ خدا قوت ؛ از مطالب جذاب شما بسیار سپاسگزارم.
من یک فایل DBF دارم که بایستی تبدیل به mdb بشه اما در زمان ایمپورت به اکسس با خطای زیر مواجه می شم. این خطا پس از کلیک بر روی فایل dbf نمایش داده می شه.

Unexpected error from external database driver 8961
و همچنین برنامه datamanager رو از سایت دانلود کردم ولی برنامه قادر به تبدیل نیست و خطای زیر نمایش داده می شه.

سیستم قادر به باز کردن فایل مورد نظر نمی باشد.

فایل dbf رو به txt تبدیل کردم و با datamanager تبدیل کردم درست شد.

به نظر شما ؛ مشکل از کجاست؟

mahdimatrix
دوشنبه 22 تیر 1388, 20:40 عصر
بنده هم به نوبه خود از جنابعالي به خاطر برنامه مفيدي که در اختيار همگان قرار داديد تشکر مي کنم.
اميدوارم موفق و پيروز باشيد.
بنده مشکلي داشتم که با استفاده از اين برنامه مرتفع شد.

maryam82
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:20 عصر
با سلام و خسته نباشيد
من مي خوام از برنامتون تو .net استفاده كنم. ولي وقتي Iran_Code رو تو .net كپي مي كنم حروف فارسي ناخوانا ميشه؟ من خيلي به اين كد نياز دارم . چيكار بايد بكنم.؟

ze_danesh
سه شنبه 27 مرداد 1388, 13:23 عصر
توي يكي از كامپيوتر هاي ما يك برنامه حسابداري نصبه كه يك سري اطلاعات مربوط به پرداختهاي اداره رو در خود ذخيره داره حالا من ميخوام بدونم database اين برنامه چيه و اصلا با چه زباني نوشته شده به اين database خيلي خيلي خيلي خيلي نياز دارم لطفا كمكم كنيد بگيد از كجا بايد اين چيزها رو بفهمم و آيا مي تونم database اون رو تبديل به access كنم و كاري كه دارم رو انجام بدم؟
خيلي فوريه لطفا زود جواب بديد:اشتباه::اشتباه::اشتباه: :اشتباه::اشتباه::اشتباه::اشت اه::اشتباه::اشتباه:

جمال مروتی شریف آبادی
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 08:45 صبح
با تشکر از شما دوست گرامی که این نکته را متذکر شدید
به دلیل یک اشتباه لپی (البته بیشتر از لپی بودند علت در عدم وجود فیلدهای کاراکتریی که دارای محتوی عددی باشند در لیست جداول تست شده توسط اینجانب بود) این ایراد بوجود آمده بود
که در نسخه های ضمیمه (هم فایل اجرایی و هم سورس تصحیح شده و می تونید مجددا اون را دان لود کنید)
با توجه به نوع الگوریتم برنامه که خود اتوماتیک فیلدها غیرعددی (Charter,memo,...) را تشخیص داده و در صورت تمایل کاربر آنها را تغییر کدپیچ می دهد در صورتی که کاربر دارای فیلدی بصورت کاراکتری ولی با محتوی عددی بود برنامه دچار اشکال می شد که این اشکال نیز مرتفع گردید.
(البته دیگری فرقی نمی کند که محتوی فیلد فقط عدد باشد و یا عدد در وسط متن دیگری
باشد)
و البته من حیث المجموع به نظر بنده این روش (که خود برنامه فیلدهای موردنظر را تشخیص دهد و تغییر دهد) بهتر است از روشی که کاربر فیلدهای موردنظر خود را جهت تغییر اعلام نماید (یعنی لیستی از نام فیلدها بیاید و کاربر فیلدهای موردنظر جهت تغییر کدپیچ را تیک (علامت) بزند)
چرا که قبلا برنامه بنده نیز دارای اینچنین اینترفیسی بود ولیکن ازبس مجبور شدم که برای کاربران (چه بسیاری کاربران که از مفهوم تغییرکدپیچ و بردن اطلاعات از داس به ویندوز و یا بالعکس سر در نیاورده و بعد از کلی توضیح در رابطه با انجام این کار دیگه وقتی می خواهی توضیحی بدی باید فیلدهای که دارای عبارات فارسی هستند را نیز انتخاب کنی , کاری بس مشکل و طاقت فرسا می شود) برای این عمل (انتخاب فیلدهای دارای عبارت فارسی) توضیح دادم خسته شدم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که اگر سیستم خود اتوماتیک این کار را انجام دهد بسیار مناسب تر می باشد (نهایتا تابع برای فیلدهای کاراکتری که دارای عبارت فارسی نیستند یکبار فراخوانی شده و به علت نداشتن عبارت فارسی سریعا همان محتوی توسط تابع برگردانده می شود)
*-------
و در پایان نیز با توجه به صحبت آقای حیدری کیا بنده سورس را علاوه بر فایل اجرایی (جهت دوستان بخش فاکس پرو) قرار دادم که هر کس با توجه به نظر و سلیقه خود اون را تغییر داده و برنامه بصورت یک نرم افزار اوپن سورس گسترش پیدا کند .
(البته تنها تغییری که در سورس برنامه کرد در فایل dos2windows.prg بود که در فراخوانی متن های فارسی سایه تغییر کوچکی داده شد) (قابل توجه علاقه مندان که سورس را قبلا تغییر داده اند نیاز به بازخوانی کل برنامه نیست و تنها این فایل را مجددا به برنامه خود اضافه کنند )
*--------
(به طور مثال می توان بجای listbox که به عنوان محل خواندن و یا نوشتن فایل بنده قرار داده ام از تابع getfile (انتخاب فایل) و یا getdir (انتخاب مسیر جهت ذخیره اطلاعات) بصورت ساده استفاده کرد و یا اینکه با استفاده از تابع adir لیست فایلها و شاخه های مسیر جاری را بدست آورده و خودتان یک listboxfile بسازید (مشابه این کار را با فاکس داس انجام داده ام که در نمونه سورس های بخش برنامه های کاربردی می تونید پیداش کنید) و یا ..... )
و در پایان این برنامه را بیشتر به دلیل رفع مشکل دوستان این بخش (که متاسفانه بخش بسیاری از تایپکهای مطرح شده در این فروم را داشت) اضافه کردم , و از این برنامه در تمامی قسمت های (خواندن و نوشتن در قالبهای مختلف) بنده در برنامه های خودم استفاده کردم و مشکلی نداشت ولیکن با این اوصاف جای تست بیشتری دارد, دوستان اگر به مشکلی برخورد کردند اعلام نمایند.
برادر عزیز جناب آقای حسینی لطفا آدرس دانلود سورس جدید برنامه را بفرمائید با تشکر مجدد

h_moradian
پنج شنبه 02 مهر 1388, 13:40 عصر
سلام دوستان
بنده کل مباحث 30 صفحه ای این تاپیک رو بررسی کردم و نمونه برنامه ها و مثال ها رو نیز دریافت کردم و تجریه و تحلیل کردم اما مطالب و ساختار مناسب و ببخشید به درد بخوری تو اونا ندیدم.
به عرض شما می رسانم بنده مبدل فایل های DAT به بانک های اطلاعاتی تحت ویندوز همانند Access,Excel,SqlServer,...(با قابلیت شناخت ساختار بانک اطلاعاتی تحت داس) را با دلفی نوشتم و حدودا 6 ساله داره به درستی و با سرعت تبدیل بالا کار می کنه و دوستانی که خبر دارن در برنامه iSchoolPeikeDana (مبدل اطلاعات دانای آموزش و پرورش) به سفارش شرکت فن آوری اطلاعات دانشگاه اصفهان(http://www.ituniv.ir) نیز از همون استفاده کردم.
توضیح این که این برنامه به صورت داینامیکه و برای کل برنامه های متمرکز و غیر متمرکز تحت داس آموزش و پرورش و ارگانهای با برنامه های مشابه به درد می خوره.
به هر حال تجربه کافی تواین زمینه دارم و سورسش رو هم می فروشم(09132101417 مرادیان)
این مطلبو نوشتم شاید کسی گیر باشه و برنامه من مشکلشو حل کنه درصورت درخواست پی ام بدین و یا تماس بگیرین hm1863@yahoo.com

ElmtalabUser
دوشنبه 06 مهر 1388, 07:47 صبح
ضمن تشکر، خواهشمند است این راه را همچنان ادامه دهید.

moradian
چهارشنبه 08 مهر 1388, 14:44 عصر
سلام یکی از دوستان پیام داده بودن آیا برنامه من فقط فایل های تحت داس Dat رو کانورت! می کنه و فایل های فاکس پرو را ساپورت! نمی کنه؟ در پاسخ ایشان عرض می کنم نه دوست عزیز اطلاعات انواع فایل های بانک اطلاعاتی تحت داس و با هر ساختاری اعم از dat و فاکس پرو و ... را به انواع دیتابیس ویندوز اعم از اکسس و اکسل و اسکیوئل سرور و ... انتقال میده(با سرعت و بدون باگ)

amirrezapour
یک شنبه 12 مهر 1388, 11:48 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
می خواستم ببینم راهی برای تبدیل کد پیج زرگان هم هست؟

A.Farzin
سه شنبه 14 مهر 1388, 07:39 صبح
آيا امكان تبديل از فايل Paradox 5 و بالاتر به ديتابانكهاي ديگر به اين برنامه افزوده نشده است؟

پدرخوانده
چهارشنبه 15 مهر 1388, 21:24 عصر
این برنامه قبلا ارائه شده بود
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=23248

mhbshn
جمعه 17 مهر 1388, 18:47 عصر
[quote=javad_hosseiny;204615]قسمت اول فایلهای dll جهت دان لود:

http://www.valiasr-aj.net/vfp9r.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9renu1.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9t.zip

dll را كه نميتوان دانلود كرد ؟؟؟؟

hammedd110
پنج شنبه 23 مهر 1388, 16:11 عصر
با سلام
این برنامه در تبدیل XML به DBF کار نکرد ؟ !!!
آیا در این زمینه تست شده ؟

mhbshn
پنج شنبه 30 مهر 1388, 22:36 عصر
قسمت اول فایلهای dll جهت دان لود:

http://www.valiasr-aj.net/vfp9r.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9renu1.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9t.zip

مجموعه dll های فوق را نميشود دانلود كرد

moslem2050
پنج شنبه 14 آبان 1388, 13:33 عصر
با سلام من phpmyadmin - در import پایگاه داده اکسس را وارد می کنم ولی خطا می دهد

A.Farzin
دوشنبه 18 آبان 1388, 09:47 صبح
آيا امكان تبديل از فايل Paradox 5 و بالاتر به ديتابانكهاي ديگر به اين برنامه افزوده نشده است؟

آيا پاسخي براي اين پرسش نيست؟ ممنونم

hoolooj4u
سه شنبه 19 آبان 1388, 16:05 عصر
با سلام
با عرض معذرت می دونم جای این پست در این بخش نیست ولی فقط یه راهنمایی می خواستم
چون هرچی جستجو کردم چیزی مشابه و مرتبط با موضوع مشکل خودم پیدا نکردم

من مدت زمان زیادی است به دنبال مبدل کدپیج های ویندوز سینا به ویندوز ایکس پی میگردم
اطلاعات دیتابیسی که روش کار میکنم قبلا در ویندوز 95 عربی با کد بود در دیتابیس فاکس بوده که بعدا به ویندوز 98 سینا و اس کیو ال 7 تبدیل شده
در حال حاضر وقتی اطلاعات را به یک فایل تکست که با کاما از هم جدا شده تبدیل می کنم با هیچ مبدلی نمی توانم در ویندوز ایکس پی اطلاعات را صحیح ببینم
راه حل یا مبدلی سراغ دارید که کمکم کنید
ممنون می شم

zarriz
دوشنبه 02 آذر 1388, 10:28 صبح
از مدیران این تاپیک خواهش میکنم این تاپیک رو بیشتر مورد توجه قرار بدند
به نظر من این تاپیک خیلی مهمه

binyaz2003
سه شنبه 03 آذر 1388, 20:59 عصر
پس از بحث هاي زيادي که در اين بخش شده و بسياري از آنها يا تکراري و يا بدون توجه به ساير پست ها و يا اصلا در اين موضوع نيستند تصميم گرفتم تا setup از برنامه DataManager که آقاي سيد جواد حسيني (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=8070)در سال 84 نوشته اند (و تا سال 87 مشکلات آن را برطرف نموده اند) را به همراه سورس و فايلهاي زمان اجراي ويژوال فاکس پرو 9.0 تهيه و در اينجا قرار دهم تا هم کساني که ويژوال فاکس پرو ندارند بتوانند با برنامه اجرايي کار خودرا انجام دهند و سايرين هم جهت نيازهاي خود سورس را تغيير دهند.بعلاوه برنامه تبديل جداول پارادوکس به ويژوال فاکس پرو که آنه هم توسط ايشان نوشته شده در اين بسته قراردارد.
اين موضوع قفل ميشود تا از ادامه يافتن بيهوده اين موضوع و دورشدن از ارزش اصلي آن جلوگيري شود.
اگر و فقط اگر در ستاپ مشکلي بود با پيام خصوصي به من اطلاع دهيد در غير اينصورت پاسخ داده نخواهد شد.
جهت سهولت دانلود فايل اصلي به سه قسمت و مجوعا 10.4با حجم مگ در ادامه قابل دانلود است.جهت استفاده به برنامه WinRar (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rarlab.com%2F&ei=VhsMS42EKMP44Ab0nsGBBA&usg=AFQjCNHYo4kXgkCUv65u-yY_JuHCwCAJag&sig2=5eUnbLiWD8kvTKbrHZObvA)نياز داريد.
قسمت اول :http://cid-a65e7abaff336bf3.skydrive.live.com/self.aspx/Public/Data%20Manager/setup.part1.rar
قسمت دوم : http://cid-a65e7abaff336bf3.skydrive.live.com/self.aspx/Public/Data%20Manager/setup.part2.rar
قسمت سوم :http://cid-a65e7abaff336bf3.skydrive.live.com/self.aspx/Public/Data%20Manager/setup.part3.rar

در آخر نکته مهم رو يادآور ميشوم که اين برنامه بصورت سورس باز ارائه شده و هيچ مسئوليتي در قبال استفاده از آن به سازنده آن وارد نيست. همچنين هيچ شخص و يا شرکتي حق دريافت هزينه اي در قبال ارائه اين برنامه به ديگري را ندراد.

binyaz2003
یک شنبه 06 مرداد 1392, 14:13 عصر
به دلیل اینکه بعضی از دوستان در دریافت فایل از آدرس قبلی مشکل داشتند، فایل ها در آدرس های زیر آپلود شده و علاوه بر آدرس های بالا در دسترس هستند:
قسمت اول: http://s4.picofile.com/file/7866381391/setup_part1.rar.html
قسمت دوم: http://s4.picofile.com/file/7866392254/setup_part2.rar.html
قسمت سوم: http://s4.picofile.com/file/7866394729/setup_part3.rar.html