PDA

View Full Version : برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ

صفحه : [1] 2

javad_hosseiny
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 18:47 عصر
برنامه مدیریت اطلاعات نرم افزاری است رایگان
جهت ارسال و دریافت بین دیتابیس های مختلف با قابلیت پشتیبانی تغییر کدپیچ از داس به ویندوز و بالعکس (با پشتیبانی کدپیچ ایران سیستم و سایه)
یک محیط ساده و راحت برای کاربر که امکان خواندن جداول و فایلهایی با پسوند:
CSV, SQL, XML, ACCESS (MDB), TEXT FILE (Fixed and Delemited File)
Fox (win and dos), Paradox, Excel,
Mysql, SqlSever
and other extened file :
FreamWorkII, MicroSoft MultiPlan,Lotus 1-2-3
که البته به هنگام خواندن فایلهای محیط داس , سیستم با توجه به نوع کدپیچ تعیین شده توسط کاربر (سایه یا ایران سیستم ) قادر به تبدیل اطلاعات با سرعت بالا نیز می باشد
(حداقل این سرعت از چندین نمونه برنامه ارائه شده در این سایت سرعت بالاتری دارد والبته از نمونه مشابه سورس خودم و بقیه دوستان با دلفی نیز بیشتر است)

و پس از خواندن قابلتهایی همچون تغییر ساختار, مرتب سازی اطلاعات بر اساس فیلدخاص, تعیین فرم چاپی با قابلیت انتخاب فیلدهای خاص و همچنین اصلاح اطلاعات با قابلیت حذف و ایجاد رکورد جدید

و نهایتا قابلیت ارسال اطلاعات جدول به پسوندهای ذیل را داراست:
Csv,Html,Sql,Xml, xls (Excel), Doc (Word), Text File (Fiexed Size and Delemited) , mdb (access), Foxpro (Dos And Windows),Lotus1-2-3, SystemDataForm,...

که به هنگام ارسال خروجی نیز در صورت تعیین فایل خروجی برای محیط داس امکان تبدیل کدپیچ به هر دو نوع سایه و ایران سیستم را با سرعت بالا داراست.

و یک نکته دیگر اینکه متاسفانه بسیاری از برنامه های (چه رایگان و چه پولی) ارائه شده به هنگام تبدیل بین قالبهای مختلف با فیلد memo (یادداشت) مشکل دارند که این برنامه در رفع این مقوله درست عمل می نماید.

البته این برنامه را خیلی وقت پیش قصد داشتم آپلود کنم ولی متاسفانه فراموش کرده بودم
ولی به هنگام مرور مطالب در پایان سال به این نکته برخوردم که بسیاری از تایپکها و سوالات مطرح شده نسبت به این مقوله بوده و هنوز بسیاری حتی با وجود سورس با این گونه تبدیلها مشکل دارند
(البته تا حدی هم قابل قبول بود که مطالب مربوطه (تبدیل فورمت, تبدیل کدپیچ (از داس به ویندوز و بالعکس) ) کمی پراکنده و متفاوت بود)

امیدوارم که دیگر کاربران در سال جدید دارای چنین مشکل (یا مشابه) آن را نداشته باشند.

این برنامه بصورت حالت اجرایی است )exe file) که با ویژوال فاکس 9 نوشته شده است
(چرا که در مرور بسیاری از این تایپیکها به علت عدم آشنایی و کلا نامانوس بودند بسیاری از افراد با محیط فاکس سورسها رهنمودی برای افراد نداشته لذا برنامه نسخه اجرایی این برنامه را آپلود کردم که برای دیگران نیز مثمر ثمر باشد)
البته جهت اجرا نیازمند یک سری فایلهای dll (جهت اجرایی فایلهای اجرایی با vfp9 است) هست که می توان در سی دی برنامه vfp9 آن را بدست آورد و نهایتا در صورت وجود مشکل برای بقیه کاربران بنده آنها را نیز در اینجا آپلود کنم

نهایتا هدیه ای بود تحفه درویش در پایان سال امیدوارم که کارگشایی دوستان باشد.

فایل ضمیمه بروز رسانی شد (رفع مشکل اعداد در سایه)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

****** نسخه جدید برنامه در صفحه 23 همین تایپک می باشد **********
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062&page=23 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062&page=20)

binyaz2003
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 19:56 عصر
آقا عید شما هم مبارک
فقط یک چیزی بگم اینها رو تو فوروم های خارجی هم بزارید هم شما هم آقای حیدری کیا هم آقای توکل

kia1349
جمعه 26 اسفند 1384, 20:04 عصر
اقای حسینی از اینکه دیدم برنامه مورد تائید سایت یونیورسال قرار گرفته خوشحال شدم و به شما تبریک میگم
1-اگر این برنامه رو توی سایت foxite هم بزارید خیلی خوبه
2-اگر سورسشو برای استفاده دوستان اینجا بزارید باعث میشه مشکلاتشون کمتر بشه
3-استفاده از کنترل پیش فرض برای دیدن فایلها مقداری بد جواب میده.من توی یه برنامه سفارشی این مشکل رو حل کردم و همچنین لیست فیلدهای تبدیل شونده را در اختیار کاربر گذاشته ام و سیستم پس از تبدیل لیست این فیلدهای تبدیل شده رو در یک باکس دیگه نشون میده اگر خواستید پس از قرار دادن سورس برنامه تان در اینجا این کنترلها رو به اون اضافه و در اختیار شما قرار خواهم داد تا سایرین هم استفاده کنند
در آخر از این زحمت شما ممنونم
ودر آخرآخر بگم که تنها فاکسه که میتونه به این راحتی با فایلها و تبدیل کارکترها کار کنه . من با زبانهای دیگه جونم در اومده تا تونستم یه کارهائی بکنم که تازه صددرصد هم جواب نمیده

acp_co
جمعه 26 اسفند 1384, 22:15 عصر
سلام
اقای حسینی دستتون درد نکنه شما که زحمت کشید لطف کنید فایلهای مرتب (dll) را هم بزارید که لااقل بتونیم با برنامه کار کنیم

rezaTavak
شنبه 27 اسفند 1384, 10:03 صبح
سلام

این برنامه ظاهرا با فاکس ۹ است. و به فایلهای آن در زمان اجرا نیاز دارد:
vfp9r.dll
vfp9renu.dll
msvcr71.dll
gdiplus.dll

javad_hosseiny
شنبه 27 اسفند 1384, 10:19 صبح
قسمت اول فایلهای dll جهت دان لود:

http://www.valiasr-aj.net/vfp9r.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9renu1.zip
http://www.valiasr-aj.net/vfp9t.zip

مجموعه dll های موردنیاز جهت اجرای فایل exe (اجرایی) تولید شده با زبان ویژوال فاکس 9

javad_hosseiny
شنبه 27 اسفند 1384, 10:46 صبح
1 - بر روی سایت foxite نیز قرار دادم
2 - حالت اجرایی کاربردی تر است چرا که طبق تایپیکهایی که در سایر بخش های بود (اکثر افراد حتی قادر به ایجاد فایل اجرایی از روی سورس برنامه نیز نبودند و بیشتر دنبال یک نرم افزار (پک) اجرایی بودند) ولی باز طبق صحبت شما چشم سورس را نیز در اینجا قرار می دهم (امید است که برای برنامه نویس بخش فاکس کاربردی باشد)
3 - در رابطه با کنترل های پیش فرض منظور شما را متوجه نشدم ( منظورتون grid خود محیط فاکس است؟!!!)
و اگر منظورتون تهیه لیستی از فیلدها جهت تعیین فیلدهای موردنیاز جهت تبدیل کدپیچ باشد که برنامه خود اتوماتیک کلیه فیلدهایی که بصورت غیر عددی (memo,chart,...) باشد را تشخیص و آنها را تبدیل (از جهت کدپیچ) می کند)
و اگر محیطی جهت تنظیم فیلدها و انتخاب فیلد جهت انتقال به فیلد دیگر باشد که معمولا اینکار به هنگام ایمپورت جداول خارجی به محیط داخلی برنامه (که ساختار آن را می دانید) انجام می شود (که این کار را نیز در چند برنامه انجام داده ام (مثلا برنامه پژوهش بنده قابلیت دریافت اطلاعات از تمامی دیتابیس ها را دارد بدین صورت که لیست فیلدهای جدول میهمان نمایش داده شده و همچنین لیست فیلدهای جدول میزبان (جدول برنامه) و کاربر بصورت ویزاردی فیلدهای را با هم تطابق داده و انتخاب می کند و نهایتا عمل ایمپورت اطلاعات انجام می شود.
و اگر باز توضیحی بیشتری نسبت به این مقوله بدهید حتما سعی بر انجام آن خواهم کرد

ونهایتا توضیحی نسبت به سورس برنامه اینکه:
فرم مربوط به اتصال به دیتابیس اینجنین های mysql,mssql,... جداگانه بوده
فرم مربوط به اتصال به access نیز جداگانه بوده
و در کل بیشتر مبنا بر دخالت خود جدول (table) بوده (نه دیتابیس (dbc) ) (برای راحتی کار کاربر)

فایل ضمیمه بروز رسانی شد
(البته تنها یک فایل dos2windows.prg اندکی تغییر یافت)

kia1349
شنبه 27 اسفند 1384, 10:58 صبح
منظورم از کنترل پیش فرض قسمتی است که شما مسیر درایوها و محتویات آنرا در یک لیست باکس نمایش میدهید.این کنترل بیشتر برای همخوانی با محیطهای داس و برای سازگاری با اون طراحی شده و عملکرد خوبی ندارد بیشتر منظورم این بود که کنترلهایی مشابه با filist و drivelist که در vb استفاده میشوند در برنامه گذاشته شود تا استفاده از آن راحت تر باشد
نمایش فیلدها و انتخاب آنها توسط کاربر را هم برای زیباتر شدن اینترفیس برنامه پیشنهاد دادم
به هر حال از حسن نیت شما ممنونم

javad_hosseiny
شنبه 27 اسفند 1384, 11:00 صبح
در رابطه با برتری فاکس نسبت به زبان های دیگری برای انجام این امر با شما موافقم
چرا که مشابه این کار را در دلفی نیز داشتم (به علت برتری دلفی جهت خواندن جداول پاراداکس 4 به بالا) ولی نهایتا به علت کندی بیشتر نسبت به برنامه مشابه در محیط فاکس (سرعت فاکس در انجام عملیات تبدیل کدپیچ به مراتب سریعتر است (البته هرچند این کندی و تندی نهایتا به نحوه پیاده سازی الگوریتم کار برمی گردد) ) از برنامه فاکس بیشتر استفاده می کنم

acp_co
سه شنبه 01 فروردین 1385, 00:47 صبح
اقا برنامه تان جالب هست ولی در رابطه با کانورت سایه در رابطه با اعداد مشکل داره و اعداد را نیز معکوس کانورت میکند و مثلا 12345 را 54321 بر میگرداند اگر اصلاح شود ممنون میشم.

javad_hosseiny
چهارشنبه 02 فروردین 1385, 10:39 صبح
با تشکر از شما دوست گرامی که این نکته را متذکر شدید
به دلیل یک اشتباه لپی (البته بیشتر از لپی بودند علت در عدم وجود فیلدهای کاراکتریی که دارای محتوی عددی باشند در لیست جداول تست شده توسط اینجانب بود) این ایراد بوجود آمده بود
که در نسخه های ضمیمه (هم فایل اجرایی و هم سورس تصحیح شده و می تونید مجددا اون را دان لود کنید)
با توجه به نوع الگوریتم برنامه که خود اتوماتیک فیلدها غیرعددی (Charter,memo,...) را تشخیص داده و در صورت تمایل کاربر آنها را تغییر کدپیچ می دهد در صورتی که کاربر دارای فیلدی بصورت کاراکتری ولی با محتوی عددی بود برنامه دچار اشکال می شد که این اشکال نیز مرتفع گردید.
(البته دیگری فرقی نمی کند که محتوی فیلد فقط عدد باشد و یا عدد در وسط متن دیگری
باشد)
و البته من حیث المجموع به نظر بنده این روش (که خود برنامه فیلدهای موردنظر را تشخیص دهد و تغییر دهد) بهتر است از روشی که کاربر فیلدهای موردنظر خود را جهت تغییر اعلام نماید (یعنی لیستی از نام فیلدها بیاید و کاربر فیلدهای موردنظر جهت تغییر کدپیچ را تیک (علامت) بزند)
چرا که قبلا برنامه بنده نیز دارای اینچنین اینترفیسی بود ولیکن ازبس مجبور شدم که برای کاربران (چه بسیاری کاربران که از مفهوم تغییرکدپیچ و بردن اطلاعات از داس به ویندوز و یا بالعکس سر در نیاورده و بعد از کلی توضیح در رابطه با انجام این کار دیگه وقتی می خواهی توضیحی بدی باید فیلدهای که دارای عبارات فارسی هستند را نیز انتخاب کنی , کاری بس مشکل و طاقت فرسا می شود) برای این عمل (انتخاب فیلدهای دارای عبارت فارسی) توضیح دادم خسته شدم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که اگر سیستم خود اتوماتیک این کار را انجام دهد بسیار مناسب تر می باشد (نهایتا تابع برای فیلدهای کاراکتری که دارای عبارت فارسی نیستند یکبار فراخوانی شده و به علت نداشتن عبارت فارسی سریعا همان محتوی توسط تابع برگردانده می شود)
*-------
و در پایان نیز با توجه به صحبت آقای حیدری کیا بنده سورس را علاوه بر فایل اجرایی (جهت دوستان بخش فاکس پرو) قرار دادم که هر کس با توجه به نظر و سلیقه خود اون را تغییر داده و برنامه بصورت یک نرم افزار اوپن سورس گسترش پیدا کند .
(البته تنها تغییری که در سورس برنامه کرد در فایل dos2windows.prg بود که در فراخوانی متن های فارسی سایه تغییر کوچکی داده شد) (قابل توجه علاقه مندان که سورس را قبلا تغییر داده اند نیاز به بازخوانی کل برنامه نیست و تنها این فایل را مجددا به برنامه خود اضافه کنند )
*--------
(به طور مثال می توان بجای listbox که به عنوان محل خواندن و یا نوشتن فایل بنده قرار داده ام از تابع getfile (انتخاب فایل) و یا getdir (انتخاب مسیر جهت ذخیره اطلاعات) بصورت ساده استفاده کرد و یا اینکه با استفاده از تابع adir لیست فایلها و شاخه های مسیر جاری را بدست آورده و خودتان یک listboxfile بسازید (مشابه این کار را با فاکس داس انجام داده ام که در نمونه سورس های بخش برنامه های کاربردی می تونید پیداش کنید) و یا ..... )
و در پایان این برنامه را بیشتر به دلیل رفع مشکل دوستان این بخش (که متاسفانه بخش بسیاری از تایپکهای مطرح شده در این فروم را داشت) اضافه کردم , و از این برنامه در تمامی قسمت های (خواندن و نوشتن در قالبهای مختلف) بنده در برنامه های خودم استفاده کردم و مشکلی نداشت ولیکن با این اوصاف جای تست بیشتری دارد, دوستان اگر به مشکلی برخورد کردند اعلام نمایند.

ite1879
یک شنبه 20 فروردین 1385, 10:36 صبح
جناب آقای حسینی
برنامتون خیلی جالب بود من ان را دانلود کردم خیلی از مشکلاتم را حل نمود
راستی میشه درمورد رشته تحصیلی خودتان هم اطلاعات بیشتری ارائه بدید.
که ایا کامپیوتر خواندید یا بصورت تجربه وعلاقه دنبال برنامه نویسی رفته اید
با تشکر

kia1349
یک شنبه 20 فروردین 1385, 16:30 عصر
جناب حسینی خیلی ممنون

RealDream
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 15:02 عصر
آقای حسینی واقعا دستتون درد نکنه عالی بود . اما یه خورده سرعت در ارسال رکورد ها پائینه . به هر حال مشکل من حال شد و من تازه متوجه شدم چه فرومی عالیی رو پیدا کردم

javad_hosseiny
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 15:47 عصر
خواهش می کنم
ولی راجع به بحث سرعت تبدیل اطلاعات
بنده با این برنامه یک جدول پاراداکس (با کدپیچ سایه) و 6 فیلد و 172 هزار رکورد (لیست جدول مربوط به بیمه ایران) را به محیط ویندوز آوردم در مدت 11 ثانیه و همان جدول را پس از اصلاح به خروجی DBF با کدپیچ ایران سیستم ارسال کردم در مدت 13 ثانیه (سیستم پینتیوم فور 2 گیگاهرتز سلرون) (البته معمولا در این گونه نرم افزارها سرعت هارد بیشتر تاثیر دارد که در این مورد هارد معمولی بود نه ساتا)
تصور بنده برای این حجم اطلاعات این زمان سرعت مناسبی است
با توجه به نمونه برنامه ای مختلفی که از برنامه نویسان مختلف در سایتهای متفاوت و همچنین برنامه های تجاری مشابه دیدم برای همین جدول (لیست جدول بیمه ایران) اکثرا دارای زمانی بیشتری بوده است.
---
نهایتا اگر باز دارای سرعت مطلوب از نظر شما نبود شرمنده
این هدیه ای بود تحفه درویش جهت استفاده دوستان

RealDream
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 16:06 عصر
خواهش می کنم
ولی راجع به بحث سرعت تبدیل اطلاعات
بنده با این برنامه یک جدول پاراداکس (با کدپیچ سایه) و 6 فیلد و 172 هزار رکورد (لیست جدول مربوط به بیمه ایران) را به محیط ویندوز آوردم در مدت 11 ثانیه و همان جدول را پس از اصلاح به خروجی DBF با کدپیچ ایران سیستم ارسال کردم در مدت 13 ثانیه (سیستم پینتیوم فور 2 گیگاهرتز سلرون) (البته معمولا در این گونه نرم افزارها سرعت هارد بیشتر تاثیر دارد که در این مورد هارد معمولی بود نه ساتا)
تصور بنده برای این حجم اطلاعات این زمان سرعت مناسبی است
با توجه به نمونه برنامه ای مختلفی که از برنامه نویسان مختلف در سایتهای متفاوت و همچنین برنامه های تجاری مشابه دیدم برای همین جدول (لیست جدول بیمه ایران) اکثرا دارای زمانی بیشتری بوده است.
---
نهایتا اگر باز دارای سرعت مطلوب از نظر شما نبود شرمنده
این هدیه ای بود تحفه درویش جهت استفاده دوستان
جناب حسینی عزیز من این هدیه شما رو با هیچ چیزی عوض نمی کنم . حمل بر بی ادبی نباشه اما در مورد سرعت یه بانک ایران سیستم با 950 هزار رکورد و حدود 30 فیلد داشتم که بیش از 4 ساعت طول کشید تا به اکسس تبدیل شد . این در برابر وقت چند روزه تبدیل دستی برای من یه دقیقه هم نمیشد . ممنون از برنامه اتون

javad_hosseiny
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 00:17 صبح
خواهش می کنم

اما راجع به حجم اطلاعات (حقیقتا تاکنون این چنین بانک اطلاعاتی جهت تبدیل نداشتم ) اما با توجه به تناسبی که با حجم اطلاعات بنده داشت (172 هزار با 6 فیلد) برای تبدیل جدول شما باید نهایتا ( 5.5* 5 * 13 (ثانیه) = 357.5 ثانیه (چیزی حدود 6 دقیقه) باید باشد
البته اگر در نظر بگیریم که متوسط طول رشته فیلدهای شما 60 کاراکتر باشد
ولی در کل معمولا هرچقدر حجم اطلاعات افزایش پیدا کنید در کلیه عملیاتها (جستجو, فیلتر و یا ....) این زمان بیشتر بصورت تصاعدی بالا می رود تا متناسب (البته این ضعف کلی دیتابیس اینجنین ها اینچنین هستی که برای رفع این ضعف معمولا از ایندکس سازی های متناسب استفاده می شود)
(و در کل در چنین مواردی هست که ارزش دیتابیس اینجنین های همچون ms-sql, mysql خود را نشان می دهند)

ولی نهایتا همین که لبخند رضایت بر لبان شما دوست گرامی نقش بست برای ما کفایت میکند

علی اکبر
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 21:42 عصر
سلام
واقعا عالی بود
فقط یک سئوال زمانیکه می خواهیم ساختاربانک اطلاعاتی را تغییر بدهیم بدلیل read only نمی توان تغییر داد چگونه این مشکل را می توان حل کرد؟

kia1349
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 05:11 صبح
این مشکل معمولا در کامپیوترهای متصل به شبکه بروز میکنه ولی راه حل اون اینه که جداول بصورت exclusive باز شوند تا امکان تغییر در ساختار آنها وجود داشته باشد

Genius_Boy
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 09:23 صبح
با سلام
از شما بابت زحمتی که در ایجاد این نرم افزار کشیدید صمیمانه تشکر می کنم.
تا کنون تنها نرم افزار مشابهی که در این زمینه پیدا کردم نسخه پولی ای بنام FoxPro Arabic Or Farsi Database Convertor Dos To Windows Convert Converter بود که با مبلغ 300000 ریال برای استفاده خانگی و مبلغ 350000 ریال برای استفاده تجاری است که در حالت ارزیابی تنها 8 رکورد را تبدیل می کند. توصیه می کنم در صورت صلاحدید یک نسخه از نرم افزارتان را در سایت مزبور http://www.codeproject.com/useritems/Dos_To_Windows_Convertor.asp قرار دهید. چون نرم افزار شما با هیچکدام از کلیدواژه های انگلیسی که شامل DOS Fox , Win Fax , Convertor باشند لیست نمی گردد و تنها کلید واژه "مبدل ایران سیستم" آن هم در لینکهای چندم خود نرم افزار شما را لیست کرده است. لطفا فکری برای اجیستر کردن نرم افزارتان در Top List های گوگل و همچنین درج کلیدواژه های مناسب برای جستجوی سریع نمایید. در ضمن بنده با فایل VFP9R.DLL شما به مشکل برخوردم. شاید بهتر بود یک نسخه ZIP کامل از آن را بصورت کامل و تک فایل تهیه می کردید. در پایان مجددا از زحمت شما تشکر می کنم.

علی اکبر
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 20:04 عصر
مشکل مربوط به شبکه وexclusive نیست تعجب می کنم چرا دوستان به این مشکل برخوردنکردند زیرا این مشکل بخاطردرگیربودن بانک اطلاعاتی درgrid بوجود امده مابرای تغییر ساختار حتما بانک را ازجدول خارج کنیم به هرحال ازاقای حسنی بابت نرمافزارشان ممنونم
واقعا کارگشا بود.

javad_hosseiny
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 11:42 صبح
مشکل مربوط به شبکه وexclusive نیست
چرا بعضا بخاطر وجود شبکه (البته در بعضی سیستم ها) این مشکل به وجود می آید
و دلیل اصلی آن نیز

زیرا این مشکل بخاطردرگیربودن بانک اطلاعاتی درgrid بوجود امده می باشد

یک راه حل ساده این است که به ابتدای سورس قسمت تغییر ساختار برنامه قبل از دستور
modify structure
جدول را مجددا به صورت exclusive باز کنید و سپس دستور modify structure اجرا شود
و راه حل دیگر اینکه ارتباط جدول با گراید را به صورت alias اختصاص دهید
یعنی در تنظیمات مربوط به grid و گزینه RowSourceType گزینه 1 (alias) را انتخاب نمایید و دقت داشته باشید که در قسمت اتصال گراید به جدول پس از خواندن فورم readdbf این کار (اتصال) را به صورت اشاره به ناحیه (select ) به عدد 250 (ناحیه ای که فایل خوانده شده در آن باز می شود) اشاره کنید.
thisform.grid1.RecordSource= '250'
هر چند اگر در اصل مطلب خواندن جدول (فورم readdbf) دقت کرده باشید متوجه می شوید که به هنگام فراخوانی از فورمتهای مختلف و خواندن آن به جدول جاری , این جدول به صورت انحصاری (exclusive) باز شده و پس از تکمیل کار فورم موردنظر این کار (تغییر ساختار) امکانپذیر است ولیکن به همان دلیلی که اول کار مطرح کرده در بعضی موارد این کار (تغییر ساختار) به علت readonly بودن با مشکل مواجه می شود.
ولی نهایتا باز ممنون از توجه شما که سبب شد این مشکل (با توجه به اختصاص آن به صورت alias به گراید) نیز حل شد.
------

در ضمن بنده با فایل VFP9R.DLL شما به مشکل برخوردم.
نباید مشکلی باشه ولی بعضا ممکن است به خاطر عدم شناخت ویندوز یا برنامه بر روی این فایل باشد که بهتر است آن را یکبار رجیستر کنید

regsvr32 vfp9.dll

شاید بهتر بود یک نسخه ZIP کامل از آن را بصورت کامل و تک فایل تهیه می کردید.
در رابطه با این نکته هم باید دقت کنید که معمولا دان لود چند فایل (منظورم حالت split شده برنامه است) که اینجا منظور فایل های ضمیمه موردنیاز vfp9 می باشد راحتتر است تا دان لود یک فایل بزرگ (مثلا در این مورد حداقل 7 مگابایت می شد) و البته در کنار این دلیل , دلیل سختی آپلود یک فایل 7 مگابایتی را نیز برای من نیز تصور کنید
---------
جهت توصیه اتون جهت نشر برنامه نیز خدمتتون عرض کنم بنده این برنامه رو در چند تا از فروم ها همچون
foxit, universalThere, p30world,pcseven,developercenter,.... لینک به این سایت به همراه توضیحات دادم
ولی خوب باز به قول شما

چون نرم افزار شما با هیچکدام از کلیدواژه های انگلیسی که شامل DOS Fox , Win Fax , Convertor باشند لیست نمی گردد و تنها کلید واژه "مبدل ایران سیستم" آن هم در لینکهای چندم خود نرم افزار شما را لیست کرده است

ولی در کل نظر من با توجه به صحبت اولیه ام در ابتدای این بحث (تایپیک)

البته این برنامه را خیلی وقت پیش قصد داشتم آپلود کنم ولی متاسفانه فراموش کرده بودم
ولی به هنگام مرور مطالب در پایان سال به این نکته برخوردم که بسیاری از تایپکها و سوالات مطرح شده نسبت به این مقوله بوده و هنوز بسیاری حتی با وجود سورس با این گونه تبدیلها مشکل دارند
(البته تا حدی هم قابل قبول بود که مطالب مربوطه (تبدیل فورمت, تبدیل کدپیچ (از داس به ویندوز و بالعکس) ) کمی پراکنده و متفاوت بود)

امیدوارم که دیگر کاربران در سال جدید دارای چنین مشکل (یا مشابه) آن را نداشته باشند.

راهگشایی برای دوستانی که دارای خواسته مشابه این برنامه بوده با توجه به قابلیتهای متعدد این برنامه (تبدیل قالبهای مختلف به یکدیگر (مخصوصا اتصال به mysql,sqlserver و خواندن از mdb ) و تغییر کدپیچ (ایران سیستم و سایه و ...) ) که خوب در بسیاری از تایپیکها سؤال آن را برای چندمین بار دیده بودم گفتم که به این گونه پست ها و درخواست خاتمه بدم و همچنین با توجه به نظر آقای حیدری کیا و چند تن از دوستان (که در بخش آگهی ها) اشاره کرده بودند سورس آن را نیز ارائه کردم که هر کس با توجه سلیقه و نظر شخصی خود ظاهر آن را عوض کند و یا حتی با توجه به تبدیل خاص آن را تغییر دهد
و از آنجایی که قصد بنده نیز گسترش این برنامه در قالب اوپن سورس هست بد نیست شما و یا دیگر دوستانی که فرصت دارید و یا لینک دیگری را می شناسید زحمت آن را بکشید
و در پایان نیز خوشحالم تونست کارگشای کار شما باشد

sm
یک شنبه 07 خرداد 1385, 07:25 صبح
آقای حسینی عزیز
باسلام و تشکر فراوان
دوست عزیز اگه براتون امکان داره dllها رو مجددا آپلود نمایید
ممنون

sm
یک شنبه 07 خرداد 1385, 09:24 صبح
من یه فایل توی داس اکسپورت کردم که ستونهایش رو با ; از هم جدا کردم... حالا چطور میتونم اونو تبدیل کنم؟
ممنون

javad_hosseiny
یک شنبه 07 خرداد 1385, 09:32 صبح
نمی دونم این سایت uploadtemple چرا اینطور رفتار می کنه (گویا محدودیت تعدادی برای دان لود فایلها داره) چرا که بعد از مدتی لینک دان لود آنها غیر فعال شده و پیغام خطا می دهد (بنده دو بار اونجا آپلود کردم و تاکنون بسیاری از مطالب و ... را تو این سایت آپلود کرده بودم و هیچ کدام تاحالا چنین مشکلی نداشتند (یعنی هنوز که هنوز فعال هستند) ولی فکر کنم هیچ کدوم به اندازه اینها دان لود نشده بودند))
نهایتا بنده مجددا آنها را در هاستی یکی از سایتهای خودم آپلود کردم.
http://www.valiasr-aj.com/vfp9r.zip
با حجم 2.75 مگابایت
http://www.valiasr-aj.com/vfp9renu1.zip
با حجم 492 کیلو بایت
http://www.valiasr-aj.com/vfp9t.zip
با حجم 2.19 مگابایت

kia1349
یک شنبه 07 خرداد 1385, 10:22 صبح
آقای حسینی بازم ممنون

سار
یک شنبه 07 خرداد 1385, 10:33 صبح
این برنامه DBF را به MDF تبدیل میکند؟

sm
یک شنبه 07 خرداد 1385, 12:35 عصر
آقای حسینی میشه پست 24 رو جواب بدین؟
ممنون

علی اکبر
یک شنبه 07 خرداد 1385, 20:32 عصر
جناب حسنی بازهم ممنونم بسیاربسیارمشکل گشابود حداقل برای من
فقط یک سئوال بانکهای sql و mysql راجواب می دهد ایا امکان تبدیل بانکهای oracle راهم دارد
واگرهست چگونه ؟

javad_hosseiny
یک شنبه 07 خرداد 1385, 22:32 عصر
من یه فایل توی داس اکسپورت کردم که ستونهایش رو با ; از هم جدا کردم... حالا چطور میتونم اونو تبدیل کنم؟
برنامه قادر به تعیین دو حالت delemited و fixed size جهت خروجی فایل تکست دارد.
و همچنین تعیین دو حالت سطری (هر فیلد در یک سطر) و ستونی (مشابه جدول) را داراست
ونهایتا قابل تعیین کدپیچ (ایران سیستم - سایه - ویندوز) به عنوان کدپیچ خروجی
در حالت delemited (حالتی که معمولا در خروجی ها تکست متداول هست محتوی فیلدهای یک رکورد پشت سرهم با تفکیک از طریق کاراکتر ; (که البته این کاراکتر نیز قابل تغییر است) قرار می گیرد)
احتمالا خروجی که شما تهیه کردید بدین صورت است
ولی حالا اصل مطلب :
می خواهید اون رو به چی تبدیل کنید ؟
و یا اینکه آیا اصل فایل شما یک فایل تکست دیلمیتیت (تفکیک فیلدها با کاراکتر ; است) ؟
در صورتی که اصل اطلاعات شمابصورت تکست موردنظر هست که می توانید از طریق خواندن و تعیین کدپیچ اون رو به محیط برنامه وارد کنید.
و اگر هم در قالب دیگری (سایر دیتابیس اینجنین ها) هست
نیز می تونید با توجه به نیاز خودتون خروجی موردنظر را انتخاب کنید (اگر خروجی dbf با تغییر کدپیچ بخواهید (خروجی dbf for dos را انتخاب کنید) و بعد از انتخاب نام فایل سؤالی مبنی بر تعیین نوع کدپیچ از شما می شود؟
و ....
(درکل مطالعه سورس برنامه خالی از لطف نیست (البته اگر با فاکس آشنا هستید) چون برنامه اوپن سورس هست و هرجوری دلتون بخواهد می تونید اون رو تغییر بدهید.)
------

این برنامه DBF را به MDF تبدیل میکند؟
اگر منظورتون sdf (system data format) هست که بله امکان خروجی مستقیم به این نوع قالب را داراست. (و اشتباها MDF تایپ کرده اید)
واگر منظورتون واقعا خود پسوند MDF باشد (MDF, LDF) که پسوند دیتابیس sqlserver های نسخه های قدیمی باشد.
شما می تونید به صورت خروجی sql یا csv جدول موردنظر را تبدیل و در محیط mssql آن را ایمپورت کنید
و اگر منظور اشاره به فایلهای با قالب دیگر هست که لطفا توضیح دهید
چرا که پسوند فایلهای mdf برای فایلهای بسیاری تعریف شده است
http://filext.com/detaillist.php?extdetail=MDF
------

sm
دوشنبه 08 خرداد 1385, 06:30 صبح
ممنون
دقیقا همون چیزیه که من دارم
من توی برنامه تحت داس یه گزارش گرفتم که نتیجه اش رو اکسپورت کردم و یه فایل درست شده که فیلدهاش با ; ازهم جداشده...حالا میخوام اونو به اکسل تبدیل کنم ولی وقتی تبدیل میکنه همو رو توی یه ستون از گرید قرار نمیده و منم جایی رو ندیدم که بشه بگی اونا رو از هم جدا کنه
ممنون میشم راهنماییم کنین

sm
دوشنبه 08 خرداد 1385, 06:35 صبح
من اصل فایل رو هم براتون میزارم

سار
دوشنبه 08 خرداد 1385, 08:53 صبح
اگر منظورتون sdf (system data format) هست که بله امکان خروجی مستقیم به این نوع قالب را داراست. (و اشتباها MDF تایپ کرده اید)
واگر منظورتون واقعا خود پسوند MDF باشد (MDF, LDF) که پسوند دیتابیس sqlserver های نسخه های قدیمی باشد.
شما می تونید به صورت خروجی sql یا csv جدول موردنظر را تبدیل و در محیط mssql آن را ایمپورت کنید
و اگر منظور اشاره به فایلهای با قالب دیگر هست که لطفا توضیح دهید
چرا که پسوند فایلهای mdf برای فایلهای بسیاری تعریف شده است
http://filext.com/detaillist.php?extdetail=MDF
------

من چند فایل DBF دارم که باید از اونها در بنامه ای تحت وب استفاده کنم حالا میخوام اطلاعات اونها رو به SQL Server منتقل کنم.راه حل این موضوع چیست؟

javad_hosseiny
دوشنبه 08 خرداد 1385, 12:33 عصر
من توی برنامه تحت داس یه گزارش گرفتم که نتیجه اش رو اکسپورت کردم و یه فایل درست شده که فیلدهاش با ; ازهم جداشده...حالا میخوام اونو به اکسل تبدیل کنم ولی وقتی تبدیل میکنه همو رو توی یه ستون از گرید قرار نمیده و منم جایی رو ندیدم که بشه بگی اونا رو از هم جدا کنه
ممنون میشم راهنماییم کنین
اولا که اون برنامه یقینا یه برنامه بانک اطلاعاتی است و شما می تونید مستقیما جداول اون رو به برنامه معرفی کنید
وحال فرض بر اینکه بخواهید خروجی تکست آن را به برنامه ایمپورت کنید
کاراکتر تفکیکی (split) فیلدهای شما کاراکتر ; است و برنامه به صورت پیش فرض برای ورودهای تکست و csv و sql از کاراکتر , به عنوان کاراکتر تفکیکی استفاده می کند
شما به راحتی با مراجعه به سورس می تونید این کاراکتر (,) را به کاراکتر موردنظر خود (;) تغییر دهید
(البته بنده مجددا اون رو به نحوی تغییر دادم که موقع خوندن این نوع از فایلها کاراکتر تفکیکی را از کاربر بپرسد )
و شما هم با توجه به دسترسی به سورس اون می تونید این کار رو به راحتی انجام بدید
و البته یه راه حل ساده تر این است که خودتون فایل تکست موردنظر را در یک مرورگر (چه تحت داس چه تحت ویندوز) باز کرده و کلیه کاراکترهای ; را به , تغییر دهید
و البته بنده نمونه فایل شما را در برنامه به راحتی (با تغییر حرف تفکیکی فیلدها) خواندم و کدپیچ اطلاعات شما هم ایران سیستم است.
----------

من چند فایل DBF دارم که باید از اونها در بنامه ای تحت وب استفاده کنم حالا میخوام اطلاعات اونها رو به SQL Server منتقل کنم.راه حل این موضوع چیست؟
اگر این فایلها تحت داس هستند که بخواهی کدپیچ اونها را تغییر به راحتی با این برنامه می تونی اینکار رو بکنی؟ و اگر تحت ویندوز هست که دیگه نیاز به تغییر کدپیچ نداره؟
اما جهت انتقال به sqlserver شما می تونید از این برنامه خروجی sql بگیرید و آن را به صورت یک فایل sql در تمامی دیتابیس اینجنینهای تحت وب sqlserver و mysql و oracel و ... بخوانید
(البته لازم به ذکر است که در خود sqlserver می توانید مستقیما فایل dbf را ایمپورت کنید)

javad_hosseiny
دوشنبه 08 خرداد 1385, 12:43 عصر
فقط یک سئوال بانکهای sql و mysql راجواب می دهد ایا امکان تبدیل بانکهای oracle راهم دارد
واگرهست چگونه ؟
بله امکان دارد کافی است تا در فرم showsql پارامترهایش را بصورت زیر جایگزین کنید:

DRIVER={Oracle ODBC Driver};
DBQ=myservicename;
UID=system;
PWD=manager

و همچنین دیگر دیتابیس اینجنین های دیگر همچون: postgresql

DRIVER={postgresql};
SERVER=myserver;
UID=myuser;
PWD=mypassword;
DATABASE=mydatabase;
PORT=5432;
BI=2;
TEXTASLONGVARCHAR=0

در کل کافی است پارامترهای کانکش به دیتابیس اینجنین خود را در این فرم تغییر دهید.
(این فرم با استفاده از Sqlstringconnect به موتورهای بانک اطلاعاتی متصل میشود و برای راحتی بهتر بنده از نام لیبل و محتوی فیلد مقابل آن در درست کردن عبارت این کانکشن استرینگ استفاده کردم شما می تونید اون را به توجه به نحوه اتصال به دیتابیس اینجین خود تغییر دهید.)

سار
سه شنبه 09 خرداد 1385, 06:45 صبح
جناب حسینی تشکر کار من رو هم راه انداخت.

sm
سه شنبه 09 خرداد 1385, 07:11 صبح
ممنون آقای حسینی عزیز...مشکل حل شد
فقط وقتی داده ها رو به اکسل تبدیل میکنه اعداد رو بعنوان Number نمیشناسه و باید اونا رو به عدد تبدیل کرد...میشه برای حل اون کاری کرد.
ضمنا من با فاکس کار نکردم
ممنون

jannati
سه شنبه 09 خرداد 1385, 07:24 صبح
جناب آقای حسینی با تشکر
اگر دوستان میتوانند کمک کنند.من کل فایلها را دارم.اما فایل EXEروی دستگاه من اجرا نمیشود.من تعدادی جدول در محیط Dosدارم که میخواهم به محیط ویندوز بیاورم.فایل Dos2Widows.prgرا اجرا میکنم و فایلم را هم درست تبدیل میکند.اما نمیدانم چطور این جدول تبدیل شده را Saveکنم.چون تمام گزینه های منوی فایل غیر فعال است.لطفا دوستانی که با این سیستم کار کردند کمک کنند

javad_hosseiny
سه شنبه 09 خرداد 1385, 09:28 صبح
فقط وقتی داده ها رو به اکسل تبدیل میکنه اعداد رو بعنوان Number نمیشناسه و باید اونا رو به عدد تبدیل کرد...میشه برای حل اون کاری کرد
ارسال خروجی به excell بصورت فراخوانی نرم افزار excell (بصورت آبجکت) انجام می شود و محتوی فیلدها به سلها منتقل می گردد و فورمت CELL با توجه به محتوی آن باید اتومات انجام گردد ولی نهایتا اگر اینچنین نبود با انتخاب آن ستون و گزینه FORMAT CELLS می تونید نوع اون رو تغییر دهید.
(البته راحتتر آنکه ابتدا به اکسس خروجی دهید (که اون هم یک نرم افزار مدیریت دیتابیس است) و سپس فایل اکسس را تو برنامه اکسل باز کنید.
جهت راحتی (آشنایی) بیشتر این قسمت از سورس کد را بنده در ذیل قرار دادم:

objXLsheet=CreateObject("Excel.Sheet")
IF UPPER(TYPE('objXLsheet'))<>'O'
=MSGBOX('&#200;&#209; &#209;&#230;&#237; &#211;&#237;&#211;&#202;&#227; &#212;&#227;&#199; &#228;&#209;&#227; &#199;&#221;&#210;&#199;&#209; &#199;˜&#211;&#225; &#199;&#210; &#227;&#204;&#227;&#230;&#218;&#229; &#194;&#221;&#237;&#211; &#228;&#213;&#200; &#228;&#212;&#207;&#229; &#199;&#211;&#202;',0+16,'&#199;&#206;&#216;&#199;&#209;')
RETURN
ENDIF
objXLsheet = objXLsheet.Sheets[1]
GO TOP
II = 1
DO WHILE !EOF()
FOR IJ = 1 TO ALEN(TMP_FI,1)
objXLsheet.Cells(II,IJ).Value = &TMP_FI[IJ,1]
ENDFOR
SKIP
II = II + 1
ENDDO
objXLsheet.Saveas(n_f)
objXlSheet.application.quit

-----------------------

گر دوستان میتوانند کمک کنند.من کل فایلها را دارم.اما فایل EXEروی دستگاه من اجرا نمیشود.من تعدادی جدول در محیط Dosدارم که میخواهم به محیط ویندوز بیاورم.فایل Dos2Widows.prgرا اجرا میکنم و فایلم را هم درست تبدیل میکند.اما نمیدانم چطور این جدول تبدیل شده را Saveکنم.چون تمام گزینه های منوی فایل غیر فعال است.
چرا برنامه EXE روی سیستم شما اجرا نمی شود (احتمالا فایلهای ضمیمه (DLL ها) را ندارید)
که لینک دان لود آنها در صفحه اول هست (مجددا آپدیت کردم) و دیگر اینکه
وقتی شما فایل Dos2Widows.prg اجرا می کنید یعنی خود ویژوال فاکس را دارید (حالا نهایتا نسخه شما غیر از نسخه 9 باشد ) سورس برنامه هست کافی است سورس برنامه را در محیط ویژوال فاکس خود تبدیل به فایل اجرایی کنید.
ولی نهایتا هیچ کدام از مراحل بالا را نخواستید انجام دهید.
فایل dos2windows نیز از فایلهای قدیمی بنده جهت تبدیل جداول از محیط داس (کدپیچ ایران سیستم) به ویندوز (عربیک ویندوز) هست و همان فایل را تبدیل می کند و دیگر بحث save کردن معنی ندارد چرا که اطلاعات جدول تغییر یافته روی هارد می باشد و نهایتا اگر بخواهی کپی دوم از فایل موردنظر بگیرید با دستور
copy to &filename (بعد از انجام عملیات تبدیل و در محیط داخلی ویژوال فاکس) می توانید کپی از جدول به نام فایل موردنظر خود بگیرید.

سار
سه شنبه 09 خرداد 1385, 12:39 عصر
یک مشکل در تبدیل به فایل SQL:
1)بجای ' از " استفاده شده.
2)در جملات فارسی جای " اشتباه است.
همانطور که میبینید بخشی از کد زیر نا مشخص است لطف کرده و آن بخشها را شرح دهید.
FUNCTION CODE_Iran
Parameter Tmp_new_new
st2 = '‏ُ&#168;ھ&#247;&#238;“ں›َ&#234;—&#172;،•ی&#174;‌™ژً•‌'
st3 = '&#252;&#244;&#167;&#169;ِی’‍ڑٌ&#233;–&#171;&#160;”&#235;&#173;œک&#252;&#239;”œ'
* st2 = '‏ُ&#168;ھ&#247;&#238;“ں›َ&#234;—&#172;،•ی&#174;‌™ژً&#251;ن&#232;•‌'
* st3 = '&#252;&#244;&#167;&#169;ِی’‍ڑٌ&#233;–&#171;&#160;”&#235;&#173;œک&#252;&#239;&#249;له”œ'
st4 = '&#252;&#244;&#167;&#169;ِی’‍ڑٌ&#233;–&#171;&#160;”&#235;&#173;œک‘ّگ&#162;&#164;&#165;‎&#163;&#166;وه&#226;ل&#226;و&#249;ئ '
st5 = '&#232;ن&#251;&#231;مْهل&#249;و&#226;&#249;'
st6 = '&#251;‏ُ&#168;ھ&#247;&#238;“ں›َ&#234;—&#172;،•ی&#174;‌™ژ&#224;&#175;&#232;ن'
erab = 'ًٌٍَُِّْ' && for erase erab
ramz1 = 'بسمهتعالیرنجفقخوضصکتفیحذ شد،ئزثطظغء"آگپژچ؟()' + erab
ramz2 = '“&#168;ُ&#251;—نگَ‏&#164;&#247;›&#234;ی،ّ&#174;&#172;&#238;—&#234;‏ں&#163;ئھ&#162;ٹژ&#165;™&#175;&#224;&#232;ڈ-چً•&#166;‌Œ)('
tmp_new = ''
tmp_old = Tmp_new_new
DO WHILE .T.
ata1 = AT(CHR(32),tmp_old)
IF ata1=0
IF BETWEEN(ASC(LEFT(ALLTRIM(tmp_old),1)),48,57) .and. BETWEEN(ASC(right(ALLTRIM(tmp_old),1)),48,57)
tmp_old = fsis(tmp_old)
ENDIF
tmp_new = tmp_new + tmp_old
EXIT
ENDIF
_tmp_old = SUBSTR(tmp_old,1,ata1)
tmp_old = STUFF(tmp_old,1,ata1,'')
IF BETWEEN(ASC(LEFT(ALLTRIM(_tmp_old),1)),48,57) .and. BETWEEN(ASC(right(ALLTRIM(_tmp_old),1)),48,57)
_tmp_old = fsis(_tmp_old) + ' '
ENDIF
tmp_new = tmp_new + _tmp_old
ENDDO
tmp_new = ' ' + Fsis(Chrtran(tmp_new, ramz1, ramz2))
tmp_new = traz_1(tmp_new)
tmp_new = stuff(tmp_new,1,1,'')
Return tmp_new
*
Function traz_1
Parameter trz
trz = Strtran(trz, 'أ', 'ئگ')
trz = Strtran(trz, 'إ', 'أگ')
trz = Strtran(trz, 'ؤ', 'ئّ')
trz = Strtran(trz, 'گَ', 'ٍ')
m_alf = '&#176;'
Do Whil (m_alf$trz)
n1 = At(m_alf, trz)
a2 = Substr(trz, n1-1, 1)
If (a2$'.ٹ ')
trz = Stuff(trz, n1, 1, 'A')
Else
trz = Stuff(trz, n1, 1, '‏')
Endif
If addam
Exit
Endif
Enddo
trz = Chrtran(trz, 'A', m_alf)
For i = 1 To Len(st2)
m_st = Substr(st2, i, 1)
Do Whil (m_st$trz)
n1 = At(m_st, trz)
a2 = Substr(trz, n1-1, 1)
If (a2$'.ٹ ')
trz = Stuff(trz, n1, 1, Substr(st3, i, 1))
Else
Endif
If addam
Exit
Endif
Enddo
trz = Chrtran(trz, 'A', m_st)
Endfor

m_alf = 'گ'
Do Whil (m_alf$trz)
n1 = At(m_alf, trz)
a2 = Substr(trz, n1+1, 1)
If (a2$st6)
trz = Stuff(trz, n1, 1, '‘')
Else
Endif
If addam
Exit
Endif
Enddo
trz = Chrtran(trz, 'A', m_alf)
If addam
Return trz
Endif

m_ya = '&#252;'
Do Whil (m_ya$trz)
n1 = At(m_ya, trz)
a2 = Substr(trz, n1+1, 1)
If (a2$st4)
trz = Stuff(trz, n1, 1, '‎')
Else
Endif
Enddo
trz = Chrtran(trz, 'A', m_ya)
For i = 1 To 3
m_stnew = Substr(st5, i, 1)
Do Whil (m_stnew$trz)
n1 = At(m_stnew, trz)
a_pr = Substr(trz, n1-1, 1)
a_ne = Substr(trz, n1+1, 1)
Do Case
Case (a_ne$st4+'وه&#226;ل&#249;')
If (a_pr$'.ٹ ')
trz = Stuff(trz, n1, 1, Substr(st5, i+6, 1))
Else
Endif
Case (a_ne$st2+'&#175;&#224;ن&#232;م&#231;&#251;ْ')
If (a_pr$'.ٹ ')
trz = Stuff(trz, n1, 1, Substr(st5, i+9, 1))
Else
trz = Stuff(trz, n1, 1, Substr(st5, i+3, 1))
Endif
Otherwise
Endcase
If addam
Exit
Endif
Enddo
trz = Chrtran(trz, 'A', m_stnew)
If addam
Exit
Endif
Endfor
Return trz

javad_hosseiny
سه شنبه 09 خرداد 1385, 19:40 عصر
یک مشکل در تبدیل به فایل SQL:
1)بجای ' از " استفاده شده.
الزامی در استفاده از کاراکتر ' نیست شما می تونید از کاراکتر " نیز بجای آن استفاده کنید
و دلیل اصلی استفاده (جایگزینی) بنده بر این کاراکتر به علت زیاد بودن مصرف کاراکتر ' در متون تایپی در فیلدها (مخصوصا عبارات فارسی) بوده است

2)در جملات فارسی جای " اشتباه است
اشتباهی نیست عمدا با کاراکتر ' جایگزین شده است (به علت اینکه در صورت وجود با کاراکتر محدوده کننده ابتدا و انتهای رشته (") تداخل و نهایتا باعث خرابی در ذخیره اطلاعات می گردید.
اگر دقت کرده باشید در متن سورس به هنگام تبدیل به sql اینکار انجام شده است.

DO WHILE !EOF()
_VAR_ = 'insert into "' + _dbf + '" value ('
FOR IJ = 1 TO ALEN(TMP_FI,1)
_var1 = &TMP_FI[IJ,1]
CH = IIF(TYPE('_var1')='N', .f., .t.)
_VAR1 = any2str(_VAR1)
_var_ = _VAR_ + IIF(IJ<>1,',','')+ IIF(ch,'"','')+CHRTRAN(ALLTRIM(_var1),'"',"'")+IIF(ch,'"','')
ENDFOR
=FPUTS(FL_FILE,_VAR_+');')
SKIP
ENDDO

البته نهایتا در صورت تمایل (سلیقه) شما می تونید این حالت را بردارید و از همان کارکتر ' استفاده کنید ولی باید دقت کنید که در صورت وجود کاراکتر موردنظر (') در متن حتما باید آن را باید " جایگزین کرده (و یا عبارت \\ را قبل از آن قرار دهید)

(نکته: به تجربه (تبدیل حجم بالایی از جداول در محیط داس و ویندوز به محیط وب) همانطور که قبلا گفتم (استفاده از کاراکتر موردنظر زیاد بوده) از این حالت استفاده کردم و تاکنون در تبدیل اطلاعات به محیط وب جواب مطلوب تری گرفتم.
(البته نهایتا امری است سلیقه ای و شما می تونید اون را مطابق نظر خود تغییر دهید)

همانطور که میبینید بخشی از کد زیر نا مشخص است لطف کرده و آن بخشها را شرح دهید.
کدوم قسمت نامشخص است؟!!
این تابع جهت تبدیل از کدپیچ ویندوز به کدپیچ ایران سیستم (داس) می باشد
و اگر منظورتون توضیحات جلوی بعضی از متغیرهای اول تابع است که کافی است این فایل را با فونت ایران سیستم یا ... ببنید
و اگر منظورتون توضیح کلی الگوریتم کار است که مشابه بقیه تبدیلهاست و از دو رشته اصلی ramz1,ramz2 (اولی حروف در کدپیچ ویندوز) و دومی معادل حروف رشته اول در کدپیچ ایران سیستم هست.
و اگر باز توضیح راجع به تابع traz می خواهید, آن بدین صورت است که اگر بدانید به علت تک نمادی بودن حروف در کدپیچ عربیک ویندوز (برای هر حرف یک کاراکتر وجود دارد (یعنی برای حالتهای مختلف یک حرف مثل ع ( ع اول - ع وسط - ع آخر (ععع) ) ) و وجود کاراکترهای مختلف برای حالت مختلف هر حرف (مخصوصا در فارسی) شما باید بعد از تبدیل باید نسبت به آنالیز (ترازبندی) حروف خودتان اقدام کنید که این تابع در حقیقت این کار را انجام می دهد.

mehdi.k
شنبه 13 خرداد 1385, 06:45 صبح
برنامتون خیلی جالب بوداول بایدتشکرکنم ازبرنامه ی زیباتون دوم من یک مشکل دارم !
یک فیلدکاراکتری دارم که درآن تاریخ نگه داری می کنم وقتی توسط برنامه آنراکانورت می کنم جای عددهاعوض می شود.

srajaee
شنبه 13 خرداد 1385, 11:17 صبح
سلام، برنامه خیلی خوبی است. دست شما درد نکنه. من یک دیتابیس DBF دارم که کد و نام رشته های تحصیلی رو نگه می داره. من برای اینکه یک برنامه اعلام نمرات تحت وب با ASP دارم می نویسم به اطلاعات این دیتابیس نیاز دارم. ولی این برنامه نمی تونه این فایل رو باز کنه مثل اینکه روی این فایل DBF قفل گذاشتند یا شایدم مشکل دیگه ای داره که من نمی دونم. من فایل رو در آدرس زیر قرار دادم. کسی می دونه چطوری اطلاعات فایل را می تونم بخونم و بدون خراب شدن اطلاعات فارسی تحت داس، اونها رو به فارسی تحت ویندوز تبدیل کنم؟
http://www.aftabezaman.com/courses.zip
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکی بکنه.

پدرخوانده
یک شنبه 14 خرداد 1385, 19:45 عصر
من فایل شما را دان لود کردم
فایل شما نه تنها توسط فاکس تحت ویندوز و نه تحت داس و حتی چند ویورور دیگری که برای مشاهده جداول dbf بود تست کردم باز نشد
همانطور که خودتون اشاره کردید گویا کدشده است یا اینکه احتمالا اصلا یک جدول از نوع dbf نیست و فقط پسوند آن را فقط dbf گذاشته اند.
باید سعی کنید به نحوی از جداول فعال خود اون برنامه اطلاعات موردنظر را استخراج کنید
(آخرین راه حل توسط برنامه های که از مانیتور بصورت تکست تصویر می گیرند استفاده کرده و در یک فایل تکست آن را جمع کنید (نهایتا در هر بار 20 تا 25 رکورد را می تونید استخراج کنید)

kia1349
سه شنبه 16 خرداد 1385, 06:25 صبح
من هم فایلتون رو دیدم
این فایل کاملا یک جدول فاکس است با فرمت dbf ولی برنامه نویسش هدر فایل رو عوض کرده تا کسی نتونه اطلاعاتشو استخراج کنه
یه برنامه براش مینویسم و اگر بشه براتون بازش میکنم و همین جا میزارمش

kia1349
سه شنبه 16 خرداد 1385, 06:37 صبح
من تونستم بازش کنم ولی در محیط داس با چه برنامه ای فارسی میشده
یعنی از چه فارسی سازی استفاده میکردید ایران سیستم پانیذ سایه و یا . . . . . .

پدرخوانده
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 10:43 صبح
متن فایل قبل از تغییر هدر (یعنی قبل از اینکه هدر آن را دی کد شود تا قابل استفاده بصورت جدول dbf باشد) را اگر در محیط داس بصورت یک فایل hex یا یک فایل متن بخوانید متوجه می شوید که علاوه بر هدر متن فایلها نیز بصورت کد شده می باشد.
(جهت تست کدپیچ اطلاعات من از فارسی ساز hnoor که چهار نوع (ایران سیستم - سایه - پانیذ - نور) را ساپورت می کند استفاده کردم ) و در حالت نمایشی متنی که فایل را دیدم در هیچ حالتی متن قابل خواندن نبود
حال این متن یا کدشده (فشرده سازی - جایگزینی حروف با حروف انگلیسی یا .... ) یا از یک فارسی ساز غیرمتداول دیگری استفاده شده یا و باز همان حرف اول بنده (اصلا یک جدول از نوع dbf نباشد (بدون توجه به اینکه با دی کد کردن به قالب dbf درآمده باشد)
ولی در کل برای من هم جالب است که بدانم این فایل چی هست؟

(جالب

srajaee
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 11:07 صبح
از "پدر خوانده" و "kia1349" بابت کمکتون ممنونم. متاسفانه من هیچ چیز از برنامه نمی دونم. شخص دیگری برنامه را نوشته است که درحال حاضر نیز در دسترس نیست. من فقط می دانم که برنامه تحت داس است و در مورد فارسی ساز آن چیزی نمی دانم. البته در پوشه برنامه چندین فایل فونت وجود دارد. این برنامه مربوط به سیستم آموزشی پیام نور است. من فقط می خواهم کمی از اطلاعات آن شامل نمرات و ... را تحت وب کنم. اما وقتی table های DBF برنامه را باز می کنم اطلاعات اصلا فارسی نیست و همگی شبیه هم هستند و مثل اینکه کد شده باشند. با بعضی برنامه ها نیز اصلا نمی توانم این فایل ها را باز کنم. باز هم تشکر از لطفتون.

kia1349
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 11:13 صبح
تصویر پیوست دقیقا اون چیزیه که من با یه برنامه دارم میبینم و نشون میده که یه جدوله ولی احتمالا اطلاعاتش کد شده

srajaee
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 11:38 صبح
من هم با هر برنامه ای که بازش می کنم همین اطلاعات رو دارم که همگی کدهایی شبیه به هم هستند. اما در اینکه یه جدوله شکی نیست و اسامی فیلد های آن نیز به درستی مشخصه.

kia1349
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 06:05 صبح
اگر مسئله خاصی نداره برنامه رو برامون میل کن تا ببینیم میشه یه کاریش کرد یا نه
شاید از روش خاصی برای کد کردن اطلاعات استفاده کرده

srajaee
جمعه 19 خرداد 1385, 09:53 صبح
متاسفانه حجم برنامه حدود 80 مگابایت است و امکان ارسال آن وجود ندارد.

jannati
یک شنبه 21 خرداد 1385, 06:53 صبح
با سلام
من جداولی در پاراداکس دارم که ورژن آنها 5 به بالا است.اما برنامه ای که اینجا دوستان قرار داده اند فقط 3.5و4 را تبدیل میکند.کسی میتونه راهنمایی کنه؟ممنون میشم

rezaTavak
یک شنبه 21 خرداد 1385, 14:23 عصر
سلام

از ODBC و درایور مربوطه استفاده کنید.

مثل mysql

sm
دوشنبه 22 خرداد 1385, 09:33 صبح
ارسال خروجی به excell بصورت فراخوانی نرم افزار excell (بصورت آبجکت) انجام می شود و محتوی فیلدها به سلها منتقل می گردد و فورمت CELL با توجه به محتوی آن باید اتومات انجام گردد ولی نهایتا اگر اینچنین نبود با انتخاب آن ستون و گزینه FORMAT CELLS می تونید نوع اون رو تغییر دهید.

باتشکر از زحمات آقای حسینی عزیز
راستش من هرچی با Format Cell ور رفتم نتونستم اونا رو به عدد تبدیل کنم
میشه بیشتر راهنمایی کنین؟
ممنون

javad_hosseiny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 10:56 صبح
چرا ؟ مگر پس از ورود به قسمت تغییر فورمت سل نوع numberic را انتخاب نمی کنید
در صورت انتخاب از نوع عددی و در صورت عددی بودن محتوی سلها اونها را به عدد تبدیل می کنه
(واونها که هم رشته باشند به صفر تبدیل می کنه)
من دقیقا همین کار رو تو اکسل کردم و به نوع عددی تبدیل شده (جهت انجام پردازش و محاسبات از این نوع فیلد (عددی) می تونید استفاده کنید)

من جداولی در پاراداکس دارم که ورژن آنها 5 به بالا است.اما برنامه ای که اینجا دوستان قرار داده اند فقط 3.5و4 را تبدیل میکند.کسی میتونه راهنمایی کنه؟ممنون میشم معمولا نسخه های بالاتر برای تحت ویندوز (مخصوصا دیتابیس دیفالت خود دلفی) استفاده می شه
و برای اینکه از دیگر برنامه مبدل بنده (جهت تبدیل جدول پاراداکس دلفی (نسخه 5 به بالاتر) به فاکس می تونید استفاده کنید)
در همین بخش قبلا قرار داده بودم
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=23248
البته از طریق اتصال odbc که در انتهای لیست هست نیز می تونید اینکار رو بکنید (فرم مخصوص اتصال به این نوع جداول در سورس برنامه هست با تغییر آن می تونید این کار رو بکنید)
والبته از طریق خود دیتابیس دسکتاپ خود دلفی نیز می تونید اینکار رو بکنید

sm
دوشنبه 22 خرداد 1385, 18:36 عصر
بله اونجوریکه شما فرمودین میشه اما اگه بخوام یکی یکی سلولها رو تبدیل کنم که کار درستی نیست...همشم رو که نمیشه انتخاب کرد و تبدیل کرد
ممنون

javad_hosseiny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 19:34 عصر
با توجه به اینکه هر سل در حکم یک فیلد هست منظور شما این است که چندین فیلد عددی دارید

اما اگه بخوام یکی یکی سلولها رو تبدیل کنم که کار درستی نیست
در این صورت می تونید از اکسس استفاده کنید (یعنی تو خود برنامه خروجی اکسس بگیرید واونجا با توجه به نوع فیلد مبنا (جدول جاری) نوع فیلد در جدول مقصد (فایل اکسس) انتخاب می شود) و سپس از اکسس خروجی اکسل بگیرید
و اگر منظورتون از یکی یکی سلولها , محتوی فیلد در هر سطر (رکورد) باشد که خوب وقتی شما کل ستون (سل) را انتخاب بکنید (یعنی کل سلهای مربوط به اون فیلد انتخاب میشند و با تغییر فورمت ساختار اونها تغییر پیدا می کند) کل اون ستون (سل یا فیلد) به نوع عددی تبدیل میشه و نیازی به تبدیل یک به یک ندارد.
(البته فکر کنم منظور شما اینچنین بوده , چرا مگر نهایتا چند فیلد عددی دارید (باز تاکید دارم چند فیلد نه چند رکورد!!)

علی اکبر
سه شنبه 23 خرداد 1385, 21:02 عصر
جناب اقای حسنی سلام
مشکلی دارم وان اینست که پس ازاتصال به بانک فیلدهای شرحی ؟؟؟؟ نمایش داده می شود
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=242498#post242498
مشکل رافهمیده اما سئوال اینست که دراین فرم چگونه اینکار راانجام بهم
2- شما با odbc به بانکهای اطلاعاتی متصل می شوید می خواستم ازاین فرم الگو برای اتصال به اینگونه بانکها مخصوصا mysql بگیرم چگونه می توان پس ازتغییرات درجدول اتصال یافته دربانک اصلی هم تغییرات انجام گرفته باشد یعنی اتصال فقط تبدیل اطلاعات به dbf نباشد .
ممنون

sm
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 09:43 صبح
ممنون آقای حسینی مشکل حل شد
یه موضوع دیگه...اعداد اعشاری رو وقتی تبدیل میکنه برعکس میشه! مثلا اگه داشته باشیم 25.91 میشه 91.25...میشه بگین چطوری مشکل حل میشه؟
ممنون

sm
جمعه 26 خرداد 1385, 08:23 صبح
دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

وحید سامانی
چهارشنبه 21 تیر 1385, 08:31 صبح
آقای حسینی

باسلام ، برنامه جنابعالی بسیار خوب کار میکند ولی قابلیت تبدیل کدپیج پانیذ (تحت داس) به کدپیج فارسی ویندوز را ندارد. اگر امکان دارد این قابلیت را اضافه نمائید. در صورتی که مایل باشید برنامه فارسی ساز پانیذ را برایتان ارسال میکنم

چنانچه مقدور نیست فرمت ذخیره سازی فایلهای dbf را برای من تشریح فرمائید یا ایمیل بزنید

h_baqery
سه شنبه 24 مرداد 1385, 13:38 عصر
با تشکر از این برنامه فوق العاده شما.

من برنامه ای برای کانورت دارم که از چندین سال پیش برای هر ماهی که از سال می گزشته یک تعداد زیادی فایل Dbf تولید می کرده و برنامه شما کمک زیادی به من کرده .
آیا امکان دارد که فایلهای Dbf رو تک به تک نشانش ندهیم و با دادن یک مسیر Folder خودش همه را تبدیل کند . اگر می توانست این کار را انجام دهد بسیار عالی می شد.

mehran_337
سه شنبه 24 مرداد 1385, 14:16 عصر
از تابع ()adir استفاده کن .

h_baqery
سه شنبه 24 مرداد 1385, 16:32 عصر
باید ببخشید من FoxPro بلد نیستم

kia1349
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 10:17 صبح
به نظر من راه تکمیل شدن این برنامه اینه:
هرکس ایده ای داره کدشو بنویسه و امتحانش کنه و اگر درست کار کرد تحویل آقای حسینی بده و ایشون کد را داخل برنامه اصلی قرار بده و اینطوری توسعه پیدا کنه
اگر این کار انجام بشه (حتی با اولین حرکت) منم یه برنامه که با ویژوال بیسیک نوشتم و کد پیچ ایران سیستم رو به ویندوز و بلعکس تبدیل میکنه با سورسش میزارم اینجا

h_baqery
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 10:55 صبح
این برنامه از نظر کاربری مشکلات زیادی دارد البته درست است که تجاری نیست و در همین حد هم آقای حسینی بسیار کار فوق العاده ای انجام داده اند و اگر کاملتر شود به عنوان یک ابزار حرفه ای که DTS میکروسافت رو می تونه به راحتی کنار بگزاره . البته همین الان هم قابلیتهای فراتر از DTS رو داره که قابل تقدیره.

این پیشنهاد آقای کیا هم بسیار پیشنهاد عالی است و اگر این حرکت فرهنگ شود . مطمئن باشید این عقب ماندگی که ایران در نرم افزار دنیا دارد حتما با هوش بالایی که ایرانیان دارند جبران می شود . زیرا در ایران همه نخبه اند و هر کس خودش یک چیز بزرگ تولید می کند و این محصول هر چه قدر هم که بزرگ باشد به حد نرم افزارهایی که هندیها تولید می کنند نمی رسد زیرا ما یک نفر یک نفر از صفر شروع می کنیم ولی در هند و چین هر یک نفر کار دیگری رو کامل می کند و حالا می بینید که چین سیستم عامل ملی دارد ولی ما در حد یک چیز یا نرم افزار کوچک هم که در دنیا شناخته شده باشد نداریم . این موضوع رو از خودم نمی گم بلکه از دید یک مدیر ایرانی تولید نرم افزار در آمریکا می گویم . او قبل از اینکه به ایران بیاید و توان برنامه نویس های ایرانی رو از نزدیک ببیند یک همچین نظری داشت و می گفت ما در همه کشورهای دنیا که سفر می کنیم هیچ اثری از نمونه تولیدی به نام ایران نیست و خودش می خواست قبل از مشاهده توان برنامه نویسان ایرانی برای شعبه تولیدی شرکتش به هند برود .

kia1349
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 15:32 عصر
ضمن تائید فرمایش شما باید بگم که من همیشه برای یه همچین کارهائی آماده ام ولی همه باید بخواهند و تلاش کنند نه اینکه بخواهیم ولی تلاش را به عهده دیگران بگذاریم و تنها استفاده کننده باشیم

h_baqery
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 17:33 عصر
باید از یه جایی شروع بشه . مثل این کاریکه آقای حسینی انجام دادن یا اون کتابی که درباره سی شارپه و بقیه هم یواش یواش یاد بگیرن تا فرهنگ بشه و هرکسی یه محصول باحال تولید کرد قایمش نکنه تا در قبالش هزینه خیلی کمی که حتی ارزش فکری که کرده رو نداره بهش پرداخت کنن. یه آشنای ایرانی که تو شعبه تلکام کانادا کار می کرد می گفت چینیها با کمترین استعداد تو اون شرکت دارن کولاک می کنن و جای ایرانیها رو دارن می گیرن . گفتم چرا ؟ گفت ما هر مشکلی که داشته باشیم خودمونو به در و دیوار می کوبیم و با Help و کتابهای مختلف حلش می کنیم ولی اونا کافیه اینترنت داشته باشن یه دفعه می بینی یه چینی تو آفریقا مشکلشونو حل می کنه و می بینی که موفقن .
اگر درک می کردیم که برنامه هایی که می نویسیم و در دسترس افراد مختلف قرار بدیم و همه این کارو انجام بدن ببینید چه حجم عظیمی از مشکلات حل می شه و پیشرفت خودمون و کشور و دیگه اینهمه برنامه نویس توپ بیکار نداریم تا بزرگترین کمپانیهای ایران برن از پاکستان و هند سیستمهای ERP با هزینه های نجومی بخرن.

javad_hosseiny
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 18:53 عصر
بسیار عالی و نیکو
ولیکن همانطور که می دانید قدیمی ها نیز گفته اند دوصد گفته چو نیم کردار نیست
بنده آمادگی خود را جهت تکمیل این کار به تمامی علاقه مندان که دارای طرح و پیشنهاد و انتقادی نسبت به این موضوع هستند اعلام می کنم.
(البته قبل از مشکلی که برای سایت به وجود بیایید) نیز یکسری از کاربران نکاتی را متذکر شدند و برخی از آنها را بنده اصلاح کردم ولی به همین دلیل که دوست داشتم نظرات و نکاتی بیشتر را در آن جمع آوری کرده باشم تاکنون آن را نشر ندادم
من جمله از این نکات قابلیت خروجی SQL و ... با کدپیچ یونی کد (برای بحث جداول در MYSQL,MS-SQL و ...) مخصوصا برای خروجی های تحت وب
(این نکته بر اثر تذکر یکی از دوستان در همین تایپک بود که حداقل بعد از گذاشتن اول از همه به کار خودم آمد (جهت تبدیل اطلاعات برنامه مدارس (مورد استفاده در اکثریت مدارس و دبیرستانها و ....) به برنامه تحت وب (جهت خروجی کارنامه برای هر دانشجو یا دانش آموز ) و....)
قابلیت انتخاب فیلدها به هنگام تبدیل عملیات
قابلیت معکوس سازی و انجام عملیات تبدیل بعد از خواندن فایل (در خود جدول گراید)
اضافه کردن دو کدپیچ پانیذ و نور به کدپیچ های موردنظر در سیستم عامل داس
ولیکن همچنان منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان هستم.

این برنامه از نظر کاربری مشکلات زیادی دارد البته درست است که تجاری نیست
خوشحال میشم نسبت به این مشکلات راهنمایی بفرمایید
چرا که حداقل نظر بسیاری از مصرف کنندگان این برنامه (مخصوصا اولین سفارش دهنده (شرکت بیمه ایران جهت تبدیل اطلاعات موردنیاز آنها بین سیستم عامل داس و ویندوز و یونیکس) ) خلاف این بوده و در قیاس بین چند نرم افزار تجاری که چندین بار تبلیغشان را در این سایت و سایتهای دیگر دیده بودم برتر بود. (مخصوصا علاوه بر بحث تبدیل کدپیچ به بحث تبدیل قالب و فورمت نیز پرداخته شده)
ولی در کل خوشحال میشم از انتقادات و نظرات دوستان مطلع بشم.

h_baqery
شنبه 28 مرداد 1385, 10:27 صبح
آقای حسینی شما واقعا کار بسیار عالی رو ارایه دادید .
این یک واقعیت است که هیچ چیز توی این دنیا کامل نیست و اگر تمام عمرتون هم برای کامل شدن وقت صرف کنید مطمئنا در طول زمان نیازهای جدیدی بوجود می آید . که این نیازها دلیل بر نقص برنامه نیست بلکه دلیل بر قابلیت تکامل برنامه شما است . قابلیتی که خیلی از محصولات طراز اول ندارند و وقتی نیازهای جدید بوجود می آید به طور خودکار بلا استفاده می شوند . من قبل از محصول شما از طریق DTS میکروسافت و یک برنامه یک صفحه ای که از همین سایت برای تبدیل کد پیج نوشته شده بود هر تبدیلی رو انجام می دادم .
برنامه شما بسیار کامل تر است و بهتر است که با استفاده در یک شرکت خاص مقایسه نشود و به یک محصول جهانی تبدیل شود .
بنده از دیدگاه یک کاربر معمولی پر توقع سعی می کنم به محصول عالی شما نگاه کنم چون معتقدم این سبک نگاه باعث پیشرفت و ایجاد موضوعات جدید و یادگیری های جدید می شود و بنده سعی می کنم این دیدگاه رو به کاربرانی که با خودم کار می کنند منتقل کنم تا هیچوقت احساس نکنم که چیز کاملی تولید کردم و همیشه رو به جلو باشم .

با اجازه یک نیاز شدید که خود بنده رو در کار با این سیستم آزار می دهد این است که فایلها رو یک به یک باید به آن معرفی کرد و به صورتی گروهی یا حتی دادن یک مسیر که خودش بگردد و فایلهای با فرمت خاص را پیدا کرده و تبدیل کلی انجام دهد . این امکان رو حتی DTS هم ندارد .

پیش فرض انتخاب مسیر همیشه جایی است که از آن اجرا می شود و برای هر فایل باید دوباره مسیر دهی کنیم . اگر مسیر مبدا و مقصد قبلی رو جایی ذخیره می کرد جالب تر بود .

وقتی نوع فایل در پایین انتخاب مسیر تغییر می کند بازهم مسیر بالا رو از اول باید مسیر دهی کرد .

انتخاب مسیر ها به صورت یک کلیک است و یک کلیک معمولا در حالت tree است و در این حالت دائما اشتباه می شود و دو کلیک انجام می دهیم . می دانم که یک کلیک بهتر است ولی عادت در استفاده از برنامه های دیگر که همگی مانند ویندوز هستند استفاده از این برنامه را سخت می کند .

من چند مورد معمولی را گفتم تا برخورد شما چگونه باشد . بنده خودم تولید کننده نرم افزار هستم و جوابی که معمولا به یک همچین کاربرانی (مانند بنده) که اینگونه (مانند متن بالا) صحبت می کنند و ایرادهای بیهوده می گیرند را میدانم ولی شاید با دید دیگری یک همچین مواردی باعث استفاده بهتر شود . برای خود بنده روش سابقم سریعتر است زیرا DTS همه را کلی می برد و زمانی که در روش قبلی هدر می رفت را باید در اینجا صرف اصلاح فایل sql بکنم .

باز هم تاکید می کنم اینها فقط یک روش برخورد و دید خاص است برای یک هدف متعالی چون در هر حال شما این کار را مجانی انجام می دهید و شاید فعلا یک همچین چیزهایی اهمیت نداشته باشد ولی مطمئنا با انجام پیشنهادهای بعدی شما یک نرم افزار تجاری عالی در حد ارایه به بازار و شرکتهای خاص خواهید داشت .

javad_hosseiny
شنبه 28 مرداد 1385, 11:57 صبح
من چند مورد معمولی را گفتم تا برخورد شما چگونه باشد . بنده خودم تولید کننده نرم افزار هستم و جوابی که معمولا به یک همچین کاربرانی (مانند بنده) که اینگونه (مانند متن بالا) صحبت می کنند و ایرادهای بیهوده می گیرند را میدانم ولی شاید با دید دیگری یک همچین مواردی باعث استفاده بهتر شود .

با تشکر فراوان

بنده از دیدگاه یک کاربر معمولی پر توقع سعی می کنم به محصول عالی شما نگاه کنم چون معتقدم این سبک نگاه باعث پیشرفت و ایجاد موضوعات جدید و یادگیری های جدید می شود و بنده سعی می کنم این دیدگاه رو به کاربرانی که با خودم کار می کنند منتقل کنم تا هیچوقت احساس نکنم که چیز کاملی تولید کردم و همیشه رو به جلو باشم .
اتفاقا خیلی عالی و نیکو سخن گفتید
چرا که به نظر من اینگونه موارد در کاربردی تر شدن و همچنین کاربرپسندانه شدن (user-friendly) شدن برنامه بیشتر مؤثر هست
موردهای تذکر داده شده بسیار جالب بود.
نکته انتخاب فایل که بصورت تک کلیک بوده و ... مشکلات خاص دارد (که معمولا کاربر اشتباه می کند) اصلاح شده
نسبت به انتخاب مجموعه ای فایلها نیز نکته خوبی را اشاره کرده سعی می کنم در اولین فرصت آن را نیز اعمال کنم.
خوشحال می شم نکاتی دیگر را نیز به ذهن تان می رسد متذکر شوید.
و نهایتا انشاءالله بعد از اعمال موارد موردنظر و (یکسری نکات دیگر که سایر دوستان اشاره کردند) مجددا در سایت آپلود می کنم

h_baqery
یک شنبه 29 مرداد 1385, 08:32 صبح
برای پانیذ راه حلی نیست ؟

javad_hosseiny
یک شنبه 29 مرداد 1385, 09:33 صبح
چرا اتفاقا در پست قبلی توضیح داده بودم

قابلیت انتخاب فیلدها به هنگام تبدیل عملیات
قابلیت معکوس سازی و انجام عملیات تبدیل بعد از خواندن فایل (در خود جدول گراید)
اضافه کردن دو کدپیچ پانیذ و نور به کدپیچ های موردنظر در سیستم عامل داس

mrt2081
جمعه 03 شهریور 1385, 22:15 عصر
سلام، برنامه خیلی خوبی است. دست شما درد نکنه. من یک دیتابیس DBF دارم که کد و نام رشته های تحصیلی رو نگه می داره. من برای اینکه یک برنامه اعلام نمرات تحت وب با ASP دارم می نویسم به اطلاعات این دیتابیس نیاز دارم. ولی این برنامه نمی تونه این فایل رو باز کنه مثل اینکه روی این فایل DBF قفل گذاشتند یا شایدم مشکل دیگه ای داره که من نمی دونم. من فایل رو در آدرس زیر قرار دادم. کسی می دونه چطوری اطلاعات فایل را می تونم بخونم و بدون خراب شدن اطلاعات فارسی تحت داس، اونها رو به فارسی تحت ویندوز تبدیل کنم؟
http://www.aftabezaman.com/courses.zip
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکی بکنه.

سلام
تا جایی که من متوجه شدم این فایل مال برنامه آموزش دانشگاه پیام نور هست و من خودم هم در حال حاضر باهاش درگیرم و به دنبال راه حل البته اگر مطمئن باشم که با برنامه هایی مثل filefix نورتون که هدر فایل رو درست میکنه رکوردها به درستی باقی میمونه اون قسمت رمزی شو درست میکنم ولی بهرحال اگر شما راه حلی پیدا کردید به من هم بگید ممنون میشم

nkm
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 14:17 عصر
با سلام
واقعا برنامه شما به دادم رسید
ممنونم از لطف شما

فقط یک مشکل من باهاش مواجع شدم اونم تبدیل فیلد لاتین و معکوس کردن آن
که مجبور شدم یک ایندکس قرار بدم و فقط فیلدهای فارسی اون را استخراج کنم

اگه اون قابلیت انتخاب فیلد هم بهش اضافه بشه، مثلا خودکار یا دستی بد نیست

نکته دیگه اگه یک مقدار محیط برنامه را تغییر بدید بد نیست
مثلا نوشته های Iconها را نمایش داده شوند بهتر است

نکته دیگه که باز نمیدونم چرا در تبدیل فایل فاکس به اکسس به یک مشکل برخورد میکنم که برنامه هیچ عکسالعملی انجام نمیده

در مورد اکسل هم جدول یک جوری میشه
خراب میشه
من فایل اصلی را آپ لود میکنم، یک نگاه بهش بندازید
راستی فرمت فایل ایران سیستم هست

javad_hosseiny
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 12:20 عصر
فقط یک مشکل من باهاش مواجع شدم اونم تبدیل فیلد لاتین و معکوس کردن آن
که مجبور شدم یک ایندکس قرار بدم و فقط فیلدهای فارسی اون را استخراج کنم
بله حق با شماست و در نسخه جدید این برنامه آن را اصلاح کردم

اگه اون قابلیت انتخاب فیلد هم بهش اضافه بشه، مثلا خودکار یا دستی بد نیست
به همین صورت می باشد و کاربر از لیست فیلدهای کاراکتری یا یادداشت می تواند فیلدهای تبدیل شونده را انتخاب کند.
و همچنین در صورت نیاز علاوه بر تبدیل reverse (برعکس) بکند (بعضا در برخی فیلدهای موجود در جداول برنامه های تحت داس اینکار نیاز هست)

نکته دیگه اگه یک مقدار محیط برنامه را تغییر بدید بد نیست
مثلا نوشته های Iconها را نمایش داده شوند بهتر است
به نظر من آیکون و البته توضیح از طریق hint جالب تر هست (محیط را ویندوزتری نمایش می دهد)
هر چند طراحی یک صفحه بصورت گرافیکی جلوه برنامه را زیباتر می کند.

نکته دیگه که باز نمیدونم چرا در تبدیل فایل فاکس به اکسس به یک مشکل برخورد میکنم که برنامه هیچ عکسالعملی انجام نمیده
این نکته را بررسی کردم متوجه شدم که بله در نسخه 2003 به علت تغییر در فراخوانی پارامترهای مربوط به dll های موردنیاز تغییر کرده بدین صورت که در نسخه های قبل بعد از ایجاد یک آبجکت از خانواده اکسس از طریق پارامتر CurrentDB میشد که به لیست محتویات آن فایل دسترسی یافت ولیکن در نسخه 2003 با وجود اینکه این پارامتر در لیست قید شده ولی به هنگام فراخوانی پیغام خطای error loading type library/dll می دهد و از طریق فراخوانی پارامتر CurrentData می بایستی به آن دسترسی پیدا کرد (والبته اضافه کردن پارامترهای alltables و Item و انتخاب از طریق شماره به نام جداول ) لذا نهایتا باعث ایجاد مشکل می شود.
ولیکن در نسخه های قبل مشکلی نیست و بنده همین فایل شما را در محیط اکسس 2000 به راحتی تبدیل کردم
(برای مشکل تبدیل در نسخه 2003 نیز بررسی می کنم و انشاءالله آن را نیز رفع خواهم کرد)

در مورد اکسل هم جدول یک جوری میشه
خراب میشه

در این مورد مشکلی نبود و به راحتی تبدیل شد. (بدون خرابی و فایل موردنظر در اکسل مشاهده شد)

----
بابت تذکر جهت اشکال در تبدیل به هنگام وجود اکسس 2003 نیز ممنون
انشاءالله در نسخه بعدی این مشکل (همانند سایر نکاتی که دوستان متذکر شدند) رفع خواهد شد.

nkm
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 15:59 عصر
انشااله برای کی آماده میشه؟؟؟

kia1349
شنبه 11 شهریور 1385, 13:49 عصر
برای زیباتر شدن محیط کار در فاکس بد نیست به این سایت یه سری بزنید .می تونید رو من هم حساب کنید
از اینکه این چند روزه کمتر به سایت سر میزنم منو ببخشید . در حال حاضر توی ماموریت اداری هستم
http://weblogs.foxite.com/cesarchalom/

aaa111
یک شنبه 26 شهریور 1385, 16:02 عصر
سلام با تشکر و تبریک برای نوشتن این برنامه خیلی برنامه بدرد بخوری هست ولی یک اشکال دارد و اون هم اینه که فیلد هایی که مثل تاریخ ممیز اعشاری دارند رو برعکس میکنه
1385/06/26 <======= 26/06/1385

nkm
پنج شنبه 06 مهر 1385, 14:59 عصر
ما منتظر هستیم......

Tasnim
پنج شنبه 06 مهر 1385, 17:52 عصر
آقا عیدتان مبارک

kia1349
شنبه 08 مهر 1385, 06:26 صبح
جناب حسینی فکر کنم برای قسمتی که برنامه میخواد یک فایل رو انتخاب کنه از دستورات خود فاکس استفاده بشه بهتره تا بشود جلوی اشکالات احتمالی رو گرفت و استفاده از ابزارهای دیگر و کامپوننتها را با توجه به وجود سورس برنامه به عهده خود دوستان قرار بدید

hramezani
شنبه 15 مهر 1385, 08:29 صبح
سلام آقای حسینی
من دارم با توجه به سورس کد شما این برنامه رو به vb بنویسم ولی از اونجایکه بار اوله که با foxpro برخورد کردم فقط help خود فاکس برام کافی نیست ،برای همین از شما و دوستان خواهش میکنم اگر منبع خوبی (کتاب ،ebook ،...) که بتونه کمک سریعی باشه معرفی کنید.

با تشکر

kia1349
پنج شنبه 20 مهر 1385, 11:19 صبح
من با vb نوشتمش خواستی بگو بعد از ماه رمضان برات میفرستم(البته فقط تبدیل از ایران سیستم به 1256 و بلعکس)

hramezani
پنج شنبه 20 مهر 1385, 12:19 عصر
ممنون میشم اگه آقای کیا این کار رو انجام بدین والبته من هم باز سعی ام رو میکنم.

hunieh.ramezani AT gmail DOT com

nkm
شنبه 22 مهر 1385, 08:04 صبح
من هم می‌خوام
ممنون میشم

kia1349
شنبه 22 مهر 1385, 11:24 صبح
چشم فقط بعد از ماه مبارک رمضان

mehregan
چهارشنبه 03 آبان 1385, 02:28 صبح
عید همه مبارک
منتظر ارسال برنامه هستیم.

hramezani
شنبه 06 آبان 1385, 09:46 صبح
همگی عید تان مبارک

javadjvd
شنبه 13 آبان 1385, 07:41 صبح
آقا برنامه بسیار خوب و مفیدی اگه می تونید Pardox 5 را هم به برنامتون اضافه کنید من شدیدا احتیاج دارم

javad_hosseiny
شنبه 13 آبان 1385, 08:35 صبح
متاسفانه این قابلیت بصورت پیش فرض در وِیژوال فاکس نمی باشد (یعنی فقط قابلیت خواندن جداول پاراداکس نسخه های قدیم 3.5 و 4 را دارد) هرچند می توان بصورت odbc متصل شد و آن را خواند. و با وجود سورس برنامه شما قادر هستید به راحتی از طریق کانکشن استرینگ تعریف شده در برنامه و تغییر آن به دیتابیس موردنظر (که در اینجا منظور پاراداکس 5 و 7 هست) وصل بشید.
(توضیحات جامع جهت کانکت به انواع دیتابیس اینجنین ها از طریق odbc و ....)
http://www.connectionstrings.com/
و البته بنده قبلا اینکار را با زبان دلفی انجام داده بودم
که سبب انتقال اطلاعات و تغییر فورمت از قالب db (پاراداکس (تمام نسخه ها) ) به قالب dbf می نماید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=121118
(که البته اون هم با سورس هست (البته برنامه به زبان دلفی نوشته شده است) )

nkm
یک شنبه 14 آبان 1385, 06:52 صبح
آقا جواد
چی شد پس این برنامه؟؟؟

hramezani
سه شنبه 16 آبان 1385, 16:11 عصر
سلام
آقای کیا....
ما همچنان منتظریم ....

kia1349
چهارشنبه 17 آبان 1385, 18:02 عصر
البته activeskin رو هم میخواد که سعی میکنم توی پست بعدی بزارم
ضمنا دوستان میتونن خودشون روی این برنامه کار کنن تا بهتر بشه . هدف من دسترسی به الگوریتم کار بود.بهینه سازی با خودتونه

kia1349
چهارشنبه 17 آبان 1385, 18:05 عصر
برنامه حجمش بیشتر از 2 مگابایته
آدرس ایمیل بدین تا برنامه اکتیو اسکین فول رو براتون بفرستم

aslan_ir
چهارشنبه 17 آبان 1385, 22:58 عصر
سلام

ممنون آقا کیا

email من :
aslan_ir@yahoo.com

kia1349
پنج شنبه 18 آبان 1385, 13:44 عصر
سلام . دارم براتون میفرستم. چون خیلی سرم شلوغه اگر سایر دوستان خواستند براشون بفرست.متشکرم

nkm
پنج شنبه 18 آبان 1385, 14:05 عصر
منم می خوام
ali_nikli [@] yahoo [dot] com

rezaTavak
پنج شنبه 18 آبان 1385, 20:28 عصر
آقای حیدری کیا میشه یه جایی upload کنید مثل همون briefcase؟

aslan_ir
پنج شنبه 18 آبان 1385, 23:11 عصر
سلام
ممنون
هر کی خواست براش میفرستم

برای NKM فرستادم

kia1349
شنبه 20 آبان 1385, 07:57 صبح
چشم آقا رضا
اینم لینکش
http://www.box.net/public/451yrp28mh

jannati
سه شنبه 23 آبان 1385, 13:37 عصر
به نام خداوند هستی بخش مهربان
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من این برنامه (که در vbآقای کیا زحمتش رو کشیده اند)اجرا میکنم.اما از همان اول با خطای ((درحال حاضر شما به هیچ دیتابیسی متصل نیستید )) می آید و وقتی okرا کلیک میکنم و یک فایل اکسس را از Dirlist انتخاب میکنم باز یک ارور میدهد.میخواستم بدونم که قبل از اجرای این برنامه باید کار خاصی انجام بدهیم یا مقدار چیزی را ست کنیم؟اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنند.

jannati
چهارشنبه 24 آبان 1385, 09:06 صبح
به نام یکتا هستی بخش مهربان
با سلام
جناب آقای کیا برنامه ای که شما در VBنوشته اید همانطور که مستحضرید فقط فایلهای MDBدر آن قابل بازشدن است.برای اینکه فایلهای dbfبه فرمت های دیگر باید چه روشی استفاده کنیم؟آیا همه فایلهای تحت داس با پسوند DBFهستند یا ممکن است فرمت های دیگری هم وجود داشته باشد؟من موفق شدم با اندکی تغییر قسمت تبدیل ویندوز به داس اون برنامه را راه اندازی کنم.اما در مورد قسمت داس به ویندوز مشکل دارم و اصل قضیه هم همینجاست.اگر ممکنه کمک بفرمایید.

kia1349
چهارشنبه 24 آبان 1385, 16:03 عصر
چه کاری از دست من بر میاد.من فقط هنرم این بود که مکانیسم تبدیل رو پیدا کنم.چون چندین سال بود که این کار را انجام میدادیم و نمیشد هی شلش میکردیم و دوباره شروع میکردیم تا بالاخره الگوریتم کار در اومد.باید بگم این مشکل vb است که خیلی بد با کدپیج ها رفتار میکنه ولی خوب حالا که تا حدی مشکل حل شده.ضمنا این برنامه برای اجرا به active skin نیاز داره که لینک براتون گذاشته ام.اگر هم active skin رو از داخل برنامه بر نداشتم و شما رو مجبور به دانلودش کردم به خاط اینه که من الان توی ماموریتم و پای سیستم خودم نیستم تا برنامه رو اصلاح کنم
مورد بعدی اینکه این برنامه روی سیستم خود من بدون مشکل داره کار میکنه.درسته که اون پیغام اولیه رو میده و میگه به دیتابیسی وصل نیست و این اصلا مهم نیست و شما بعد از رد کردن این پیغام باید به دیتابیس مورد نظرتون وصل بشید و کار تبدیل رو انجام بدید
هرکسی به فراخور دانش خودش میتونه مکانیسم انجام کار و اینترفیس برنامه رو تغییر بده و این به خودتون بر میگرده . اگر نظر من رو میخواهید میگم بصورت جمعی و تیمی کاملش کنید
مورد بعدی اینکه این برنامه برای تبدیل دیتابیس اکسس نوشته شده .چون خیلیها با فاکس آشنا نیستند و انجام مراحل انتقال دیتابیس به محیط داس و استفاده از مبدلهای تحت فاکس براشون مشکل آفرین شده بود . ولی راه حلش اینه که شما با یه تیکه برنامه که سورس هاشون توی اینترنت هم پیدا میشه ابتدا فایل dbf رو به اکسس تبدیل کنید و پس از تبدیل کد پیچ فایل رو به هر فرمتی که خواستید تبدیل کنید(فایل dbf با vb سازگاری خوبی نداره واگر مستقیم به عنوان دیتابیس بکار گرفته بشه احتمال تبدیل ناقص کد پیج ها وجود دارد)
به هر حال اگر با خطائی مواجه میشوید در همین جا مطرح کنید تا دوستان دیگه (یا اگر وقت کردم خودم) اونها رو بررسی کنیم

hramezani
شنبه 27 آبان 1385, 13:51 عصر
سلام
با تشکر از همکاری تمام دوستان و همچنین آقای کیا
من به یه مشکل دیگه رسیدم برای connection در vb به فاکس پرو اگر از کد زیر استفاده کنم :

Dim Conn As New ADODB.Connection
()Private Sub Form_Load
aaa = 33
"a = "tbl
Set DBConn = Nothing
Conn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=E:\test;Extended
";Properties=dBASE III
Set DBConn = Conn
"( '"& SQL = " INSERT INTO " & a & " Values ( '" & aaa
DBConn.Execute SQL
End Sub

این error را دارم :

"Selected collating sequence not supported by the operating system"

و

"External table is not in the expected format"

واگر این کد :

Dim Conn As New ADODB.Connection
()Private Sub Form_Load
aaa = 33
"a = "tbl
Set DBConn = Nothing
;Conn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=E:\test
Set DBConn = Conn
"( '"& SQL = " INSERT INTO " & a & " Values ( '" & aaa
DBConn.Execute SQL
End Sub

این error :

"The Microsoft Jet database engine cannot open the file 'E:\test'. It is already opened exclusively by another
user , or you need permission to view its data."

در صورت امکان راهنمایی کنید
ممنون

Sub Zero
شنبه 18 آذر 1385, 10:04 صبح
سلام به همه دوستان
بابت بحثی که در مورد کانورت دیتابیس راه انداختید تشکر می کنم .
من برنامه آقای حسینی رو دانلود کردم اما نمیدونم اشکال کار کجا بود که یه دیتابیس 164000 رکوردی رو توی یک ساعت وچهل دقیقه از فرمت DBF تحت داس به اکسس تبدیل کرد که با توجه به تعاریف داده شده در پست شماره 15 در کانورت دیتابیس ها یک ساعت وچهل دقیقه زمان بسیار زیادیه .لطفا اگر روشی برای کم کردن این زمان وجود داره بهم بگید .
در ضمن یه مشکل دیگه هم دارم دیتابیس من 118 شهرمونه که حرف ی رو به صورت ی نوشته ومن توی QUERY به مشکل برخوردم
به نظر شما توی تبدیل، کد پیج مناسب رو انتخاب نکردم یا علت دیگه ای داره . البته کدپیج ایران سیستم رو برای تبدیل انتخاب کردم . اگه ممکنه کمکم کنید .
این کد رو هم به پیشنهاد یکی از دوستام توی SQL نوشتم که باز هم جواب نداد

UPDATE PHONE_118
set LNAME='%ی%'
WHERE LNAME = '%ی%'

new_day
یک شنبه 19 آذر 1385, 13:53 عصر
با این فونت بدون نیاز به هیچگونه تبدیل فقط میتوانید اطلاعاتی را که با ایران سیتم فارسی شده
را در محیط ویندوز مشاهده کنید اما فکر نمیکنم چاپ بده
این فونت بیشتر ین کاربرد را در حالتی که سیستم داس و ویندوز داشته باشد دارد البته در ویندوز فقط برای مشاهده و گزارش میتوان از آن استفاده کرد- من فقط در xp تونستم از اون استفاده کنم
شما میتوانید پنجره browse را با این فونت صدا بزنید تمام اطلاعات ایران سیستم در ویندوز قابل خواندن هستند

amir_rahman
پنج شنبه 23 آذر 1385, 09:56 صبح
با تشکر از همه عزیزان به خصوص آقای کیا
من یه سوالی دارم
آیا این برنامه می تونه بانکهایی که با فارسی ساز پانیز یا سپند تحت داس نوشته شده به شکل کامل تحت ویندوز نشون بده
برعکسش چی(یعنی از فارسی تحت ویندوز به فارسی داس)
خیلی متشکرم

f_h1360
شنبه 25 آذر 1385, 12:34 عصر
سلام دوستان ضمن تشکر بسیار از آقای حسینی به خاطر برنامه ارزندشون
من دو dbf یکی با 1000000 رکورد و دیگری با 150000 رکورد داشتم که با استفاده از برنامه آقای حسینی اونها رو به صورت sql ذخیره کردم تا در sql server بتونم بازشون بکنم اما sql server اون dbf با 1000000 رکورد رو که اصلاً باز نمی کنه اون یکیش رو هم باز کرد اما وقتی می خوام اجرا بکنم میگه virtual memory شما خیلی کم هست در حالیکه اندازه ram من 512 مگا بایت هست لطفا در این زمینه هم من رو راهنمایی بفرمایید
با تشکر

javad_hosseiny
شنبه 25 آذر 1385, 17:07 عصر
شرمنده خیلی وقته که فرصت نکردم به این برنامه برسم (دیتامنجیر) (عدم ارائه نسخه بعدی)
البته با توجه به این برنامه نیز بنده از خروجی های sql اش نیز استفاده کردم (در چندین مورد) و مشکلی نبود ولیکن احتمال وجود کاراکترهای آننرمال (مخصوصا در فیلدهای memo) که باعث ایجاد مشکل می شوند را نیز نباید از نظر انداخت (البته مشکل حافظه موردنظر شما فکر کنم بیشتر بخاطر بزرگ بودن فایل sql موردنظر هست (پیشنهاد می کنم آن را به سایز 2 مگابایت تقطیع نمایید) )
-----------------------

ولی فکر کنم برای این منظور (انتقال اطلاعات از محیط ویندوز به وب (خروجی sql) لینک ذیل بتونه کمکتونه بکنه:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=55876
از جمله مزایایش امکان انتقال دسته ای (مجموعه ای از جداول) و همچنین امکان تقطیع (split) خروجی sql با توجه به حجم 2 مگابایت (جهت آپلود مناسبتر در سرور) و همچنین حذف مشکلات کارکترهای " و ' و / و ... از جمله مزایایش می باشد
البته بنده از اون جهت ایمپورت در mysql استفاده کردم و به راحتی و سرعت کارم را راه انداخت
و شما هم می تونید از اون در ms-sql و یا اینتفریس دیگری که زبان sql را ساپورت می کند به راحتی ایمپورت کنید.

f_h1360
یک شنبه 26 آذر 1385, 11:05 صبح
شرمنده خیلی وقته که فرصت نکردم به این برنامه برسم (دیتامنجیر) (عدم ارائه نسخه بعدی)
البته با توجه به این برنامه نیز بنده از خروجی های sql اش نیز استفاده کردم (در چندین مورد) و مشکلی نبود ولیکن احتمال وجود کاراکترهای آننرمال (مخصوصا در فیلدهای memo) که باعث ایجاد مشکل می شوند را نیز نباید از نظر انداخت (البته مشکل حافظه موردنظر شما فکر کنم بیشتر بخاطر بزرگ بودن فایل sql موردنظر هست (پیشنهاد می کنم آن را به سایز 2 مگابایت تقطیع نمایید) )
-----------------------

ولی فکر کنم برای این منظور (انتقال اطلاعات از محیط ویندوز به وب (خروجی sql) لینک ذیل بتونه کمکتونه بکنه:
از جمله مزایایش امکان انتقال دسته ای (مجموعه ای از جداول) و همچنین امکان تقطیع (split) خروجی sql با توجه به حجم 2 مگابایت (جهت آپلود مناسبتر در سرور) و همچنین حذف مشکلات کارکترهای " و ' و / و ... از جمله مزایایش می باشد
البته بنده از اون جهت ایمپورت در mysql استفاده کردم و به راحتی و سرعت کارم را راه انداخت
و شما هم می تونید از اون در ms-sql و یا اینتفریس دیگری که زبان sql را ساپورت می کند به راحتی ایمپورت کنید.
سلام آقای حسینی بسیار ممنونم که به من کمک می کنید
ولی من نمی خوام تحت وب باشه بلکه می خوام توی sql server2000 بتونم import بکنم آیا با اون فرقی داره و چطور فایل رو تقطیع بکنم
javad_hosseiny
یک شنبه 26 آذر 1385, 17:55 عصر
نه فرقی نمی کنه بنده مثال زدم مثلا جهت استفاده تحت وب همچنان که از برنامه mysql نیز می توان در نرم افزارهای بزرگ تحت شبکه مثل ms-sql استفاده کرد (هرچند که به نظر شخصی بنده خیلی کارآتر و مناسبتر هست)
ولیکن بحث اصلی اینجاست که این برنامه اطلاعات جداول شما رو به یک فایل تکست ولی با دستورات sql (در حقیقت فایلی با پسوند sql) تبدیل می کند و شما به راحتی هر برنامه ای که قادر به پشتیبانی از دستورات sql باشد و بتواند آن را ایمپورت کند را می خواند.

f_h1360
پنج شنبه 30 آذر 1385, 08:55 صبح
در ضمن یه مشکل دیگه هم دارم دیتابیس من 118 شهرمونه که حرف ی رو به صورت ی نوشته ومن توی QUERY به مشکل برخوردم
به نظر شما توی تبدیل، کد پیج مناسب رو انتخاب نکردم یا علت دیگه ای داره . البته کدپیج ایران سیستم رو برای تبدیل انتخاب کردم . اگه ممکنه کمکم کنید .
این کد رو هم به پیشنهاد یکی از دوستام توی SQL نوشتم که باز هم جواب نداد

UPDATE PHONE_118
set LNAME='%ی%'
WHERE LNAME = '%ی%'

با سلام
من هم دقیقاً مشکل این دوست عزیز رو دارم البته باحرف "ک" یعنی کاف لطفاً من رو هم راهنمایی کنید.

farrokh42
جمعه 01 دی 1385, 22:12 عصر
با سلام،
مشکل حروف ی و ک به تنوع این کاراکترها در نسخه‌های مختلف ویندوز مربوط میشه. Win98, Win2000, WinXP از 3 کاراکترکد متفاوت برای حرف ی و 2 کاراکترکد متفاوت برای حرف ک استفاده می‌کنند.
به حتم خاطر دوستان هست که مایکروسافت برای اولین بار زبان فارسی رو در Windows 2000 پشتیبانی کرد. از همان زمان هم این دو حرف اشکال داشتند. علت این امر هم برمی‌گشت به عدم توافق شرکت‌های ایرانی که زمان بسیار زیادی را تلف کردند و در آخر هم پاسخ سازمان جهانی Unicode را برای استاندارد سازی کاراکتر کدهای زبان فارسی ندادند. در اینجا قصد ندارم از کسانی نام ببرم که منافع اقتصادی شرکت خودشان را به منافع ملی ترجیح دادند چرا که همه ما متولیان فونت‌های فارسی در Dos و Win98 را کم و بیش می‌شناسیم.
به هر حال سازمان Unicode به تنهایی برای ما تصمیم گرفت و نتیجه این شد که می‌بینید. مایکروسافت در WinXP حرف ی را اصلاح کرد. اما عدم سازگاری با نسخه‌های قدیم کماکان به قوت خودش باقیست.
اما چه باید کرد ؟

برای پشتسبانی مناسب از زبان فارسی در SQL Server، باید CodePage پایگاه داده، یکی از 2 CodePage زیر باشند:
SQL_Latin1_General_CP1256_CI_AS
Arabic_CI_AS
این 2 CodePage مرتب سازی الفبایی حروف فارسی را هم به طور مناسب انجام می‌دهند.

سپس باید کاراکترهای ک و ی را با کدهای معادل آنها در Win98 جایگزین کرد. فهرست کاراکترها در هر 3 نسخه Windows اینجا هست. فقط دقت کنید که خود حروف را جایگزین نکنید، بلکه کاراکتر ها را با استفاده از کد هر کاراکتر replace کنید.

موفق باشید

ا 1575
ب 1576
پ 1662
ت 1578
ث 1579
ج 1580
چ 1670
ح 1581
خ 1582
د 1583
ذ 1584
ر 1585
ز 1586
ژ 1688
س 1587
ش 1588
ص 1589
ض 1590
ط 1591
ظ 1592
ع 1593
غ 1594
ف 1601
ق 1602
ک 1603 Arabic Windows 98 (Alt + 232)
گ 1711
ل 1604
م 1605
ن 1606
ه 1607
و 1608
ى 1609 Arabic Windows 2k or higher (Alt + 238)
ی 1610 Arabic Windows 98 (Alt + 239)
ی 1705 Windows XP
ک 1740 Windows XP
‌ 8204 Little Space (Alt + 0157)

RealDream
چهارشنبه 06 دی 1385, 15:42 عصر
من چند ماه پیش این نرم افزار رو گرفتم و با اون خیلی از مشکلاتم حل شد ، اما الان من می خوام یه تابع داشته باشم توی اکسس فایل dbf ‌ایران سیستم رو بخونه و تبدیلش بکنه به عربی یا یونی کد اگه امکان داره کمک کنید که شدید گیرم

RealDream
چهارشنبه 06 دی 1385, 15:54 عصر
سلام
تا جایی که من متوجه شدم این فایل مال برنامه آموزش دانشگاه پیام نور هست و من خودم هم در حال حاضر باهاش درگیرم و به دنبال راه حل البته اگر مطمئن باشم که با برنامه هایی مثل filefix نورتون که هدر فایل رو درست میکنه رکوردها به درستی باقی میمونه اون قسمت رمزی شو درست میکنم ولی بهرحال اگر شما راه حلی پیدا کردید به من هم بگید ممنون میشم

تائید میشه اما متاسفانه این فایل ها توسط برنامه نویس کد شده و از توابع رمز گذاری کلیپر استفاده کرده که به هیچ وجه قابل باز کردن نیست . اما همیشه یک راه میان بر وجود دارد دوست من ... با من تماس بگیر

f_h1360
پنج شنبه 07 دی 1385, 11:58 صبح
سلام دوستان
ممکن که گاهی اوقات بعد از تبدیل dbf به sql با استفاده از برنامه آقای حسینی مشکلی در حروف ک یا ی به وجود بیاد مخصوصاً برای dbf هایی که اندازشون بزرگ و توی sql server باشند.من یک راه حل پیدا کردم که مشکل خودم رو حل کرد امیدوارم که دیگه کسی توی این زمینه مشکل نداشته باشه
ابتدا با استفاده از این کد توی query analyzer کدهای اسکی حرف ها رو پیدا می کنیم.
declare @counter integer
set @counter=1
while @counter<255
begin
print char (@counter)
set @counter=@counter+1
end
سپس با این کد حروف رو جایگزین می کنیم
update table
set fname=replace(fname,char(223),char(152))
مثلاً این کد مشکل حرف ک رو حل می کنه
موفق باشید.

ahaniha
جمعه 08 دی 1385, 00:24 صبح
اگه نتو نستید dll ها رو دانلود کنید من اینجا پیدا کردم
http://www.lspd-software.nl/lspd_finforce.htm

rezaTavak
دوشنبه 02 بهمن 1385, 08:25 صبح
دوست عزیز f_h1360 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=30978) سوالات را جای مناسب عنوان مطرح کن.

علی جباری
جمعه 20 بهمن 1385, 18:06 عصر
با عرض سلام خدمت تمام دوستان
از آقای حسینی کمال تشکر را دارم که یک مشکل بسیار بزرگ مرا در رابطه با تهیه دیسکت مربوط به تامین اجتماعی حل کرد. اما فکر میکنم برنامه یکی دو تا مشکل کوچیک داره که اگر آقای حسینی وقت داشته باشند اونا رو حل کنند یا راهنمایی کنند تا خودمان سر و کله بزنیم شاید بتونیم اونا رو حل کنیم تا برنامه کاملتری در اختیار دوستان قرار بگیره.
1: برعکس کردن تاریخ در هنگام تبدیل از فاکس پرو تحت داس به اکسس (موضوع شماره 80)

سلام با تشکر و تبریک برای نوشتن این برنامه خیلی برنامه بدرد بخوری هست ولی یک اشکال دارد و اون هم اینه که فیلد هایی که مثل تاریخ ممیز اعشاری دارند رو برعکس میکنه
1385/06/26 <======= 26/06/1385
2:درست انجام نشدن عمل تبدیل از اکسس به DBF تحت داس
من برنامه رو داخل یک فولدر روی دستکاپ دارم و برنامه رو از مسیر ذکر شده اجرا میکنم. برای انتخاب مسیر جهت ذخیره فایل، چنانچه مسیری به غیر از Root انتخاب شود عمل تبدیل انجام نمی‌شود هر چند که پیغام «ارسال اطلاعات تمام شد» را نمایش می‌دهد. لازم به ذکر است که این اشکال در قسمت تبدیل فایل Access به DBF فاکس پرو تحت داس رخ می‌دهد.

با تشکر

rezaTavak
شنبه 21 بهمن 1385, 16:34 عصر
با اجازه استاد حسینی و آقای حیدری کیا این تایپک را به صورت اعلان در می آورم.

علی جباری
سه شنبه 24 بهمن 1385, 10:46 صبح
از دوستان اگر کسی میتونه پست 121 رو جواب بده خیلی ممنون میشم. تا شاید اشکالات جزئی این برنامه هم رفع بشه.

siros1341
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 02:53 صبح
با عرض سلام خدمت تمام دوستان
از آقای حسینی کمال تشکر را دارم

kia1349
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 09:28 صبح
خواهش میکنم آقا رضا . شما صاحب اختیارید

javad490
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 00:08 صبح
http://www.geocities.com/karajjavad/file/eyd-mobarak.jpg

acp_co
دوشنبه 20 فروردین 1386, 17:48 عصر
سلام اقای حسینی
دستتون درد نکنه کار ما رو که خیلی راه انداخت فقط تو تبدیل Memo میاد اگر چند سطر باشه سطرها رو بهم میریزه و میاد سطر آخر رو میاره اول و یکی به آخر دوم و ... برای این مشکل راه حل چیه ؟

shahrokh_vazifedan
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 03:33 صبح
با تشکر از جناب اقای حسینی
کلمه های فارسی استفاده شده در متن برنامه (مثلا" پیام های Wait ) در کامپیوتر من خوانا نیستند. ایا از فونتهای خاصی استفاده شده ؟
با تشکر مجدد shkhvz@yahoo.com

soodi_alma2
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 19:13 عصر
سلام

فایل های dll که برای تبدیل database گذاشتید دانلود نمیشه لطفا یه بار دیگه لینکشو بذارید

اگه این کارو بکنید ممنون میشم

nkm
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 07:34 صبح
ترمیمش چی شد؟!

یه سال و خورده ای از اون عید گذشت

sina2000
شنبه 12 خرداد 1386, 09:20 صبح
با سلام و خسته نباشید به تمامی اساتید.
من یک نرم افزار مبدل ایران سیستم به ویندوز می خواهم که اطلاعاتم رو از محیط داس که بصورت فایل txt اکسپورت شده ببرم توی اکسل. مباحث این تاپیک رو خوندم ولی من برنامه نویسیس بلد نیستم و تا بحال از مبدل فایل پارسا 2001 استفاده کرده ام ولی پارسا در ویندوز ایکس پی کار نمی کند لطفا کمک کنید.

sina2000
شنبه 12 خرداد 1386, 09:26 صبح
نمونه فایل رو برای کمک و راهنمایی بیشتر در اختیار تون می ذارم اطلاعات مال نرم افزار های آموزش و پرورش است. و جداکننده جداول علامت سوال انگلیسی می باشد.
فایل 604 از نوع ساده و دیگری کمی پیچیده است.

sina2000
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 07:44 صبح
مثل اینکه:

1- تعطیله

2- کسی حال جواب دادن رو نداره

3- نمی خوان کمک کنن

4- .....

لطفا 131 و 132 رو بخونید و جواب بدین که میشه یا نه.

mazizi
سه شنبه 22 خرداد 1386, 12:52 عصر
نحوه انتقال فایل از فاکس پرو به اکسس را بنویسید.متشکرم

kia1349
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:38 عصر
در مورد فایل آموزش و پرورش و اطلاعات مدرسه قبلا دوستان در همین بخش بحث کرده اند لطفا کمی جستجو کنید
برای انتقال فایل از فاکس به اکسس:
ابتدا با دستور اکسپورت از محیط فاکس یه فایل اکسل از روی dbf بسازید
سپس از محیط اکسس فایل اکسل را بدون هیچ مشکلی ایمپورت کنید
یا از برنامه dbf2mdb شرکت whitetown software بطور جداگانه استفاده کنید

tanha2007
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:19 عصر
سلام آقای جواد حسینی.
تشکر از برنامه خوبتان. ولی من میخواستم که فایل پارادوکس را به اکسس تبدیل کنم،مثل اینکه ورژن فایل بالا است قبول نمکند. باید چکارکنم؟

ghadam_kheyr
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:38 عصر
قسمت اول فایلهای dll جهت دان لود:
http://www.uploadtemple.com/view.php/1142664303.zip

قسمت دوم :
http://www.uploadtemple.com/view.php/1142665243.zip

قسمت سوم:
http://www.uploadtemple.com/view.php/1142665998.zip

مجموعه dll های موردنیاز جهت اجرای فایل exe (اجرایی) تولید شده با زبان ویژوال فاکس 9

به علت وجود اشکال در دان لود فایلهای لینک بالا (البته بعضا)
بنده مجددا آن را آپلود کرده ام می توانید از لینک های ذیل برای دریافت آن استفاده نمایید.

http://www.uploadtemple.com/view.php/1145267715.zip
http://www.uploadtemple.com/view.php/1145267916.zip
http://www.uploadtemple.com/view.php/1145268633.zip

اصلاح شد

متاسفانه لینک های آپلود شده در سایت uploadtemple بعد از مدتی expire می شوند
لذا بنده آن را مجددا در یکی از هاست های خودم آپلود کردم.

http://www.valiasr-aj.com/vfp9r.zip
http://www.valiasr-aj.com/vfp9renu1.zip
http://www.valiasr-aj.com/vfp9t.zip

فایل ها دانلود نمی شوند
لطفا کمکم کنید

ghadam_kheyr
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:42 عصر
فایل ها دانلود نمی شوند
لطفا کمکم کنیداگر امکان دارد لینک دیگری را به من معرفی کنید

ghadam_kheyr
دوشنبه 28 خرداد 1386, 14:45 عصر
فایل ها دانلود نمی شوند
لطفا کمکم کنید اگر امکان دارد لینک دیگری را به من معرفی کنید

javad_hosseiny
دوشنبه 28 خرداد 1386, 18:04 عصر
ولی من میخواستم که فایل پارادوکس را به اکسس تبدیل کنم،مثل اینکه ورژن فایل بالا است قبول نمکند. باید چکارکنم؟

برنامه موجود در لینک ذیل می تواند شما را کمک کند (مخصوصا نسخه جدیدش که به تازگی آپلود کردم)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=354694#post354694

فایل ها دانلود نمی شوند
لطفا کمکم کنید اگر امکان دارد لینک دیگری را به من معرفی کنید

به علت جابجایی سرور سایت ولی عصر و حذف یکسری از فایلهای اضافی (من جمله همین فایلها) لینک مربوط کار نمی کرد لذا بنده آنها را مجددا آپلود کردم.
می توانید از همان لینک مربوط به سایت ولی عصر آنها را دانلود نمایید
(هرچند این فایلها (فایلهای ضمیمه) را می توان از هر جای دیگری نیز دان لود کرد ، چرا که یکسری فایلهای عمومی جهت اجرای هرگونه فایل اجرایی درست شده توسط برنامه ویژوال فاکس هستند)

tanha2007
سه شنبه 29 خرداد 1386, 09:02 صبح
سلام آقای جوادحسینی.
من جدول ضمیمه رامیخواهم به اکسس تبدیل نمایم. لطفا مرادرین زمینه یاری نمایید.
E-mail address: a_20120@yahoo.com
لطفابه آدرس فوق ارسال نمایید. من منتظر جوابتون هستم
تشکر.

javad_hosseiny
سه شنبه 29 خرداد 1386, 11:00 صبح
اولا: که سعی کنید به جای اینکه از کسی طلب ماهیگیری کنید ، خود ماهیگیری را یاد بگیرید
(حالا سوای این بحث که با وجود چنین برنامه های آماده ای دیگه حتی استفاده از آنها نیز در حکم ماهیگری نیست)

ثانیا: فایل ارسالی شما ناقص است (جدول شما دارای فیلد memo (یادداشت) هست و شما سایر فایلهای مربوطه را آپلود نکرده اید) (فایلهای موردنیاز: data.px, data.mb , data.db)

tanha2007
سه شنبه 29 خرداد 1386, 11:32 صبح
سلام.
باعرض معذرت، من زیاد با paradox کارنکرده بودم و نمیدانستم که دیگرفایل نیز همرایش میباشد. به هر صورت من آنهاراضمیمه مینمایم.
امید اینبار مشکلی نداشته باشد.
E-mail: a_20120@yahoo.com

javad_hosseiny
سه شنبه 29 خرداد 1386, 12:24 عصر
دیتابیس موردنظر شما مربوط به فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی است
(البته اگر جستجو می کردید قبلا می دید که چنین نمونه هایی در سایت گذاشته شده بود)

اگر سعی کنید به جای اینکه از کسی طلب ماهیگیری کنید ، خود ماهیگیری را یاد بگیرید بهتر است
چرا به این نکته دقت نمی کنید
بنده نیز با استفاده از همین دو ابزار (تبدیل db به dbf و استفاده از همین datamanger) موجود در سایت این تبدیل را برای شما انجام دادم

به هر حال این هم فایل تبدیل شما در محیط اکسس (با بیش از 50925 رکورد)
(تا اونجایی که یادمه اکثر دیتابیس های قبلی ارائه شده برای این منظور (فرهنگ لغات) (چه در این سایت و یا کلا موجود در اینترنت) تقریبا همین تعداد (کمی بالا و پایین) لغت را دارند)
پیشنهاد می کنم اگر به دنبال ایجاد برنامه یی برای این منظور (فرهنگ لغت) هستید از دیتابیس های برنامه هایی همچون فرهنگ لغت صائب (البته نسخه حرفه ایش) و یا نارسیس و یا مترجم مبنا و ... استفاده کنید (البته به شرط موفقیت در ک . ر . ک دیتابیس آن) (که البته اون هم زحمت زیادی نداره)

tanha2007
سه شنبه 29 خرداد 1386, 12:45 عصر
تشکر زیاد.
آیا میشود از بانکهای نارسیس یا صائب استفاده نمود؟ معذرت ازینکه زیاد پرسان میکنم.

javad_hosseiny
سه شنبه 29 خرداد 1386, 17:35 عصر
آیا میشود از بانکهای نارسیس یا صائب استفاده نمود؟بله مطمئنا ولیکن

(البته به شرط موفقیت در ک . ر . ک دیتابیس آن) (که البته اون هم زحمت زیادی نداره)دلیل اصلی اصرار بنده بر اینکه خودتان ماهیگیری را یاد بگیرید بر این است .:چشمک:

tanha2007
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 07:25 صبح
لیکن داتابیس نارسیس فکرکنم اکسس باشد،ولی زمانیکه پاسوردآنراازبین میبرم واطلاعات چداول یک سری ارقام است و بس. این چی مفهوم دارد؟

kia1349
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 09:52 صبح
ارقام در فایلهای دیتابیس دیکشنری حکم کلید و اندیس را بازی میکنند

tanha2007
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 11:48 صبح
خوب. پس کلمات انگلیسی و فارسی کجاهستند؟

A.Farzin
سه شنبه 12 تیر 1386, 18:00 عصر
با سلام و درود

ضمن قدردانی از کاری که آقای javad_hosseiny در ارائه این مبدل داشتند، لازم می‌دانم به استحضار برسانم مبدل ساخته شما بسیار سریع و عالی عمل می‌کند. قدرت عمل این مبدل از تمام مبدلهائی که تاکنون از آنها استفاده کرده بودم بهتر و مناسبتر بود.
در موردی که من از آن استفاده کردم متنها از نوع ایران سیستم بود و ترکیب متن شامل مخلوطی از کلمات فارسی، کلمات انگلیسی و کدهای عددی بلوک‌بندی شده با «/» و یا «-» بود. در این متون از «لا» خاص ایران سیستم زیاد استفاده شده بود.
دیدم که در خصوص چیدمان کاراکترهای مربوط به کلمات انگلیسی و همچنین اعداد بلوک‌بندی شده نتیجه مطابق خواست اینجانب نبود. و علامتهای «$»، «(»، «)»، «]» و «[» موجود در متن تایپ شده تحت داس، از نتیجه حذف و یا به چیز دیگری تبدیل می‌شد.
مثال:
اگر نوشته ایران سیستم به این شکل باشد:
شرکت MRA در مناقصه 3257-12-475/39 مبلغ 145$ پیشنهاد و شرایط لازم را کسب کرد
نتیجه تبدل شده آن در ویژوال فاکس 9 بدین شکل دیده می‌شد:
شرکت ARM در مناقصه 39/475-12-3257 مبلغ 145لا پیشنهاد و شرایط لازم را کسب کرد

در هر حال، با گرفتن کدهای این مبدل از سایت و مطالعه و تغییر آنها در فایل Code_Page.PRG، عملکرد مبدل را مطابق خواسته خود درآوردم.
خواستم مجدداً مراتب سپاس خود را از کار شایسته جنابعالی ابراز، و در صورت امکان طریق آپلود کردن این فایل را و یا در صورت امکان آدرس ایمیل جابعالی را جهت ارسال فایل اصلاح شده و در صورت امکان اعمال آن در اصل پروژه‌تان ارسال کنم.

با تشکر
فرزین

A.Farzin
شنبه 23 تیر 1386, 18:17 عصر
این هم کد تغییر یافته توسط اینجانب در فایل Code_Page.PRG

FUNCTION CODE_PAGE
PARAMETER TMP_NEW
* جایگزینی لا تک کارکتری با لا دو کارکتری
TMP_NEW = STRTRAN(TMP_NEW, chr(242), chr(145) + chr(243))

&&ramz1 = '0123456789،ـ؟آئءااببپپتتثثججچ ححخخدذرزژسسششصصضضطؤةظععع غغغغففققککگگل$لممننوهههیی ی'
&&ramz2 = '€پ‚ƒ„…†‡ˆ‰ٹ‹Œچژڈگ‘’ ”•–—ک™ڑ›œ‌‍ں ،¢£¤¥¦§¨©ھ«¬­®¯¾ئàلâمنهوç èéêëىیîïًٌٍَôُِ÷ّùْûü‎‏؟ '
ramz1 = '0123456789،ـ؟آئءااببپپتتثثججچ ححخخدذرزژسسششصصضضطؤةظععع غغغغففققککگگللممننوهههیی '
ramz2 = '€پ‚ƒ„…†‡ˆ‰ٹ‹Œچژڈگ‘’ ”•–—ک™ڑ›œ‌‍ں ،¢£¤¥¦§¨©ھ«¬­®¯¾ئàلâمنهوç èéêëىیîïًٌَôُِ÷ّùْûü‎‏؟'

* استفاده از کارکترهای بزرگ نوشته شده برای تشخیص پایان کلمه
ST3 = "ü‎ôل§©ِی’‍ڑٌé–ùï« ù”ë­œهâوکڈئ"
FOR ZZZ = 1 TO LEN(ST3)
TMP_NEW = STRT(TMP_NEW, SUBSTR(ST3,ZZZ,1), ' ' + SUBSTR(ST3,ZZZ,1))
ENDFOR
* گذاشتن فاصله در قبل و بعد از کلمات انگلیسی موجود در متن
EnWord = ''
FOR ZZZ = 1 TO LEN(TMP_NEW)
HARF = SUBSTR(TMP_NEW,ZZZ,1)
IF between(asc(HARF),97,122) OR between(asc(HARF),65,90)
EnWord = EnWord + HARF
ELSE
IF !EMPTY(EnWord)
TMP_NEW = STRTRAN(TMP_NEW, EnWord , ' ' + EnWord + ' ')
EnWord = ''
ENDIF
ENDIF
ENDFOR

R2LChar = ''
L2RChar = ''
OnAdad = .T.
FOR ZZZ = 1 TO LEN(TMP_NEW)
HARF = SUBSTR(TMP_NEW,ZZZ,1)
IF INLIST(HARF, '€', 'پ', '‚', 'ƒ', '„', '…', '†', '‡', 'ˆ', '‰', '0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9', '/', '-', '_');
OR between(asc(HARF),97,122) OR between(asc(HARF),65,90)
L2RChar = HARF + L2RChar
R2LChar = R2LChar + HARF
ELSE
IF !EMPTY(L2RChar)
*SH = LEN(L2RChar)
*IF SH > 1
* TMP_NEW = STUFF(TMP_NEW, ZZZ - SH, SH, L2RChar)
*ENDIF
TMP_NEW = STRTRAN(TMP_NEW, R2LChar , L2RChar)
L2RChar = ''
R2LChar = ''
ENDIF
ENDIF
ENDFOR
AD = .F.
IF !EMPTY(L2RChar)
*SH = LEN(L2RChar)
*TMP_NEW = STUFF(TMP_NEW, ZZZ - SH, SH, L2RChar)
TMP_NEW = STRTRAN(TMP_NEW, R2LChar , L2RChar)
AD = .T.
ENDIF

DO WHILE (' ' $ TMP_NEW)
TMP_NEW = STRT(TMP_NEW, ' ', ' ')
ENDDO
tmp_new = Chrtran(tmp_new, ramz2, ramz1)
&&TMP_NEW = STRT(TMP_NEW,'$','ال')

&&TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, 'ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ', 'abcdefghijklmnopqrstuvwxyz')
&&TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, 'zyxwvutsrqponmlkjihgfedcba', 'ZYXWVUTSRQPONMLKJIHGFEDCBA')
*TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, '}{][', '')

*TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, 'BADC', ')(][')
*TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, ')(][', 'ABCD')
*TMP_NEW = Chrtran(TMP_NEW, ')(][', '')

&&IF INLIST(left(ALLTRIM(tmp_new),1),'(','[',')',']')
&& tmp_new = 'ْ' + tmp_new
&&ENDIF
TMP_NEW = FSIS(TMP_NEW)
RETURN TMP_NEW
Function fsis
Parameter fsis1
fsis2 = ''
For igh = Len(fsis1) TO 1 STEP -1
fsis2 = fsis2 + Substr(fsis1, igh, 1)
Endfor
fsis2 = alltrim(fsis2)
Return fsis2
*

programerr
چهارشنبه 27 تیر 1386, 08:53 صبح
آقای حسینی مرسی از برنامه خوبتان

ولی برنامه شما 2 تا مشکل داره که من نتونستم رفعش کنم.هنگام تبدیل از FoxPro Dos به sql
1.کلمه های انگلیسی موجود در جداول در کنار کلمات فارسی به صورت معکوس نوشته می شود. abcd به صورت dbca
2.هنگام جستجو در برنامه حروف (ی) و (ک) را نمیشناسد.(باید از shift استفاده شود)
3.فایل notepad که ساخته می شود که شامل create و insert است string ها را داخل " " double cotation قرار داده نه ' ' single cotation یعنی باید همه جا replace انجام داد.

بازم ممنون برنامه بسیار کاربردی و خوبی بود!!!!

masoudaslani
یک شنبه 14 مرداد 1386, 10:37 صبح
سلام، خیلی ممنون از برنامه خوبتون. ولی من در تبدیل فایل text ایران سیستم به اکسل مشکل دارم . و در فایل ERROR.MSG ایراد D: 5/14 T:11:08 P: SAVE_READ.OK.CLICK E: 36 M: Command contains unrecognized phrase/keyword. line: 205 را دریافت می کنم. آیا از ویرایش Office هست.( هم Excel 2007 دارم هم 2003)

arta talebi
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 11:33 صبح
سلام . متشکر از برنامه خوبتان . اما من یک مشکلی با برنامه دارم . وقتی فایلی را از حالت فاکی پرو داس به ویژوال فاکس تبدیل میکنم ، فایل خروجی را ذخیره نمیکند و فایلی بنام error ایجاد میکند که در آن اعلام میکند قادر به ذخیره اطلاعات نیست . لطفا راهنمایی کنید .

maryam2007
دوشنبه 22 مرداد 1386, 07:59 صبح
سلام
با تشکر
من دارم با vb6 یه برنامه می نویسم که در قسمتی از برنامه نیاز به تبدیل از ویندوز به داس (تحت vegaf) دارم ازتون خواهش می کنم کمکم کنین.

حسین زاده
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 13:20 عصر
باسلام
جناب آقای حسینی
برنامه بسیارعالی است در رابطه با کانورت سایه در رابطه با حروف مشکل دارم حروف معکوس کانورت میشود اگرراهنمائی فرمائیدسپاس گزارخواهم بود.

senciprogrammer
یک شنبه 11 شهریور 1386, 12:52 عصر
نرم افزار جالبی بود خیلی ممنون
ولی این فایل رو نداشت
MSVCR71.dll'

Khalil morradi
دوشنبه 19 شهریور 1386, 10:53 صبح
با تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک زحمت کشیده اند و مطلب گذاشته اند
من هم یک مشکل با این نوع کانورت دارم خواهشمندم هرکس میتواند کمکم کند البته آنچه من کار کرده ام با net. است
من نیاز به تغییر فونتهای ویندوز به داس را دارم و در این رابطه تابع زیر را نوشته ام البته این را هم بگم که همونطوری که می بینید فصد استفاده از آن را در ASP.net دارم (و شاید هم علت همین باشد) که عمل تبدیل انجام میشود و فایل تولید شده آزمایشی در این مثال را هم چک کنید این را می بینید ولی وقتی این فایل را در محیط داس مشاهده کنید اصلا آن چیزی که باید نیست با وجود اینکه اگر همین فایل را با سایر توابع موجود در این تاپیک دوباره به ویندوز برگردانید درست است لطفا کمک کنید.
ضمنا کد نویسی با vb.net است و من کل مثال را برای بررسی گذاشته ام

hramyad
سه شنبه 20 شهریور 1386, 00:10 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مدیران و کاربران فعال و استاد این بخش بخصوص آقای javad_hosseiny !

چگونه می توانم دیتابیس (dbf) فاکس پرو تحت داس که از کدپیج سپند (سپهر) استفاده شده را مثلا“ به دیتابیس Access و یا Excel با کدپیج یونیکد تبدیل یا همان کانورت کنم ؟
البته من کل این تاپیک و تک به تک پستهای آن را خوانده ام ولی راهنمایی در این مورد پیدا نکرده ام بجز یک مورد سئوال که در مورد تبدیل کدپیج سپند شده بود که جواب آن به طور واضح ندیدم !

پیشاپیش از دوستان عزیزی که من راهنمایی می کنند ممنون و سپاسگذارم و خواهش می کنم که راه حل مناسب و کاربردی را عنوان نماید !

hramyad
دوشنبه 26 شهریور 1386, 14:26 عصر
با عرض سلام خدمت مدیران و کاربران فعال این بخش !
سپاسگذارتان می شوم پاسخ سئوالم که در پست قبلی می باشد را دهید !!!

محمد تقی
جمعه 11 آبان 1386, 00:33 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
من برنامه اجرایی شما را تست کردم از داس به ویندوز خیلی خوب کار میکنه ولی وقتی خروجی dbf از اکسس 2000،2003 و یا 2007 میگیرم پیغام خطا میده.
با تشکر از زحمات شما

kia1349
شنبه 12 آبان 1386, 06:57 صبح
اگر میتونید با فاکس داس کار کنید من سورس برنامم رو براتون بفرستم تا تحت فاکس داس 2.6 اجراش کنید و مشکلتون رو حل کنید

محمد تقی
یک شنبه 13 آبان 1386, 12:04 عصر
اگر میتونید با فاکس داس کار کنید من سورس برنامم رو براتون بفرستم تا تحت فاکس داس 2.6 اجراش کنید و مشکلتون رو حل کنید

ضمن عرض سلام و تشکر

رشته تحصیلی من حسابداری است و تقریبا" همه نیازهای کاری خودم را در اکسس و اکسل و با استفاده از توابع موجود در آفیس و بخش کوچکی ازVB در حد ایجاد ماکرو حل کردم اخیرا برای تهیه سیستم حقوق و مزایا در محیط اکسس شروع بکار کردم منتها چون باید هر ماه به تامین اجتماعی دیسک dbf با فونت ایران سیستم که در داس 2.6 بالا بیاد ارایه نمائیم به مشکل برخوردم اگر برنامه اجرایی باشه که فایل اکسس 2000 یا 2003 و2007 را به dbfتحت داس ایران سیستم تبدیل کنه بسیار سپاسگزار خواهم شد چون من همانطور که عرض کردم از برنامه نویسی اطلاعی ندارم در ضمن پیغام برنامه اجرایی جناب آقای حسینی در زمان کانورت از اکسس به داس فاکس پرو 2.6 به شرح زیر است:
D: 8/13 T:12:24 P: SAVE_READ.OK.CLICK E: 36 M: Command contains unrecognized
phrase/keyword. line: 320

عذر خواهی می کنم به خاطر طولانی شدن

mehran_337
یک شنبه 13 آبان 1386, 13:59 عصر
این دستور مرتبط با خطای نحویست یعنی نحوه نوشتن دستور اشکال دارد .

ستوده
شنبه 26 آبان 1386, 07:53 صبح
آقای حسینی عزیزبا سلام
بنده تازه به عضویت این سایت درآمده ام .اگر ممکن است لطفا برنامه تبدیل فایلهای فاکس ÷رو تحت داس به ویندوز را با همه برنامه های دیگری که برای اجرای آن لازم است برایم بفرستید.با تشکر

afagh12
دوشنبه 05 آذر 1386, 11:44 صبح
من datamanager را که اجرا میکنم ، پنجره خاصی برام باز نمیکند.
یعنی کاری انجام نمیشود. دلیل آن چی میتونه باشه؟

hamedjun
چهارشنبه 07 آذر 1386, 10:25 صبح
سلام .. من برنامه رو دانلود کردم اما ... طریقه استفاده از اون را نفهمیدم ... میشه یه توضیحی بدید که چطور باید استفاده کنم ... ممنون

blacky
سه شنبه 13 آذر 1386, 13:14 عصر
سلام
من برنامه رو اجرا که میکنم هی خودش بسته میشه و وقتی که دیتا بیس فاکس داس رو بهش آدرس میدم برنامه بسته میشه

kh_heidary
چهارشنبه 26 دی 1386, 10:54 صبح
جناب آقای حسینی با سلام،
من وقتی دیتا را از فاکس تحت داس با فارسی ساز سایه تبدیل می کنم نوشته ها را بصورت معکوس تبدیل می نماید ضمنا متنهای انگلیسی نیز معکوس نمایش داده می شوند.
لطفا بنده را راهنمایی کنید و طریقه رفع این مشکل را نیز بفرمایید.

kia1349
چهارشنبه 26 دی 1386, 11:07 صبح
خوب یه راهش اینه که شما اول محتویات فیلدهاتون رو در داس برعکس کنید و سپس تبدیل کنید
اینم تابه برعکس کردن یا همون reverse

Parameters Str
rstr=''
For cc=Len(Str) To 1 Step -1
rstr=rstr+Substr(Str,cc,1)
Endfor
Return rstr

sahozy
شنبه 13 بهمن 1386, 11:23 صبح
با سلام
من می خوام یک جدول( mdb) در foxpro را به جدولی در sql منتقل کنم اما مقادیر فارسی را درست نشون نمیده.لطف میکنید راهنمایی کنید؟

rezaTavak
شنبه 13 بهمن 1386, 14:54 عصر
mdb فاکس نیست Access است.

mom alone
سه شنبه 23 بهمن 1386, 22:10 عصر
من نیاز ضروری به این برنامه دارم اما نمیتونم دانلود کنم

rezaTavak
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 08:14 صبح
اولین پست این قسمت را نگاه کنید و روی فایل ضمیمه کلیک کنید.

mom alone
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 11:10 صبح
با عرض پوزش و تشکر از آقا رضا
باید بگم این لینک و لینک دیگر اون در این قسمت خرابه

راستی یکی می گفت آقای ربیعی(hr110) هم مثل اینو داره
ماکه هرچی سرچ کردم پیدا نکردم
حتی تموم پست های آقای ربیعی رو هم نگاه کردم(20 صفحه)

یکی به حال ما فکری بکنه..........

rezaTavak
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 11:29 صبح
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=2922&d=1143012185
این آدرسشه.

mom alone
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 11:44 صبح
عزیزمی آقا رضا

alisunj
یک شنبه 28 بهمن 1386, 04:33 صبح
با سلام
برای تبدیل اطلاعات از محیطهای تحت ویندوز مثلا اکسل به داس مثلا پارادکس چه راهی را پیشنهاد میکنید
ممنونم

پدرخوانده
یک شنبه 28 بهمن 1386, 12:52 عصر
خود این نرم افزار تا اونجایی که من قبلا تست کردم فایل اکسل (با پسوند xls) را نیز می خواند
و شما می توانید در خروجی فاکس تحت داس را انتخاب کنید (پس از انتخاب کدپیچ خروجی) وسپس در پاراداکس (db) به راحتی از طریق قابلیت import فایل فاکس را بخوانید
(البته شما می توانید از برنامه خروجی تکست نیز بگیرید و آن را در هر محیط تحت داس دیگر ایمپورت کنید

mohsenhn
یک شنبه 28 بهمن 1386, 18:55 عصر
سلام مرسی از کار خیلی عالی شما
من برای یک برنامه که به زبان C#.net نوشته شده میخوام خروجی Fox ایجاد کنم (برای رد کردن لیست های بیمه) و نیاز خیلی شدیدی به تبدیل کدپیج ویندوز به ایران سیستم دارم، البته شما لطف کردید Source اون را هم گذاشتید (که واقعا جای ستایش داره) ولی من خودم فاکس بلد نیستم و نتونستم کسی رو که فاکس بلده پیدا کنم.
میخواستم اگه براتون مقدوره الگوریتم تبدل که داس به ایران سیستم و ایران سیستم به داس رو با syntax زبان c یا delphi یا vb برام ارسال کنید.
با یک دنیا تشکر 28/11/86

hamid121
سه شنبه 14 اسفند 1386, 19:27 عصر
خیلی از برنامه شما متشکرم و عید را نیز پیشاپیش خدمت جنابعالی تبریک عرض می نمایم

nasa_programer
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 15:14 عصر
لطفا یکی برنامه تبدیل dbf تحت داس با کد پیج پانیذ به ویندوز را به صورت لینک جهت داونلود تو سایت بذاره.
با تشکر.!؟

Good Looking
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 01:04 صبح
برنامه جالبی بود واقعا حال کردم.

nasa_programer
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 23:26 عصر
لطفا یکی برنامه تبدیل dbf تحت داس با کد پیج پانیذ به ویندوز را به صورت لینک جهت داونلود تو سایت بذاره.
با تشکر.!؟

rezaTavak
شنبه 17 فروردین 1387, 08:15 صبح
با تشکر.!؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=79312&highlight=%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B0

sina2000
شنبه 17 فروردین 1387, 12:50 عصر
جناب حسینی عزیز
با سلام و خسته نباشید.
واقعا دستتان درد نکنه برنامه فوق العاده عالی بوده و بسیار به درد بخوری است و بنده از آن کمال استفاده را میکنم. متاسفانه برنامه نویسی بلد نیستم و مشکل اصلی من در برنامه شما برعکس شدن تاریخ و اعداد اعشاری است که در چند پست دوستان مطرح کرده اند ولی هیچکس جوابی نداده فکر می کنم طبق پست شماره 150 جناب فرزین آن را حل کرده اند از شما و جناب فرزین و سایر دوستان خواهشمندم در صورت امکان برناه اجرائی آن را به آدرس ایمیل من ارسال دارند.
bakfa1800@yahoo.com
یا
razavi.m.r@gmail.com

sina2000
دوشنبه 19 فروردین 1387, 09:08 صبح
نمی دونم چرا دوستان از جواب دادن به این سوال که آیا میشه مشکل برعکس شدن اعداد اعشاری و یا تاریخ رو حل کرد امتناع می کنند شاید هم راه حلی ندارند! و اگر هم دارند نمی خواهند به امثال من که برنامه نویسی بلد نیستیم کمک کنند. کاش رشته من هم کامپیوتر بود و ای کاش برنامه نویسی بلد بودم!!!
باز هم تا اینجا از دوستان مخصوصا جناب آقای حسینی بخاطر برنامه مفید شان صمیمانه تشکر می کنم.

rezaTavak
دوشنبه 19 فروردین 1387, 10:33 صبح
مطمئن باشید هر کدام از دوستان بتوانند کمک می کنند.

rambod51
دوشنبه 19 فروردین 1387, 17:35 عصر
سلام دوستان خسته نباشید اصل برنامه کجاست دانلود کنم لینک اول یه فایل اجرایی بود که تو XP کار نمیکنه البته گویا تغیییران بود نه اصل برنامه

rambod51
جمعه 23 فروردین 1387, 13:07 عصر
سلام برنامه شما رو دریاف کردم اما فیلدهای متنی رو به هم ریخته تبدیل میکنه فارسی ساز منvegaf و بانک اطلاعاتی dbf فاکس پرو می باشد ایراد از کجاست لطفا من را راهنمایی کنید
متشکرم

Bahram0110
جمعه 23 فروردین 1387, 19:58 عصر
سلام آقای حسینی
ممنون از برنامهء خوبتون
من برنامه شما رو چند وقت پیش نصب کردم ولی بعضی وقتا مشکل داشت
رو بعضی از سرور ها یا سایت ها که نصب می کردم لوگین نمی شد
یعنی ali و 110 رو که می زدم صفحه فقط refresh می شد و دوباره همون فرم لوگین می اومد
به نظر شما مشکل از کجاست؟

javad_hosseiny
جمعه 23 فروردین 1387, 21:17 عصر
کاربر محترم جناب آقای Bahram0110 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=14281) احتمالا شما برنامه مدیریت اطلاعات در سرور که با PHP بوده را دیده اید و اشتباه اند در این تایپیک آن را مطرح کرده اید
بهتر است که مطلب موردنظر را در تایپیک موردنظر اشاره نمایید.
(ولی خوب جهت پاسخ مقدماتی جهت رفع همین مشکل، دلیل فعال نبودن ثبت کوکی در مرورگر شما باعث ایجاد این خطا می گردد، چرا که برنامه درصورت صحیح وارد کردن رمز (که در حقیقت به صورت مثال بوده و شما باید در سرور خود آن را تغییر دهید) آن را در کوکی به صورت هش ذخیره می کند و در صورت عدم موفقیت ثبت در کوکی نمی تواند مجوز ورود به صفحات بعد را به شما بدهد)

و در پاسخ سایر دوستان
1 در صورت اجرا نشدن احتمالا شما فایلهای DLL مربوطه رو دان لود نکرده اید (این فایلها باید کنار فایل اجرایی باشند که در همان صفحه اول لینک دان لود آنها را گذاشته ام)
2 در رابطه با بحث اعشاری و ... همانطور که در چندین صفحه قبل گفته بودم جزو موارد حل شده می باشد من جمله سایر مباحثی که دوستان اشاره کرده اند (خواندن جداول با کدپیج پانیذ و نور و ...) و همچنین تعویض نحوه فراخوانی فایلها که محیط راحت تری باشد و یا امکان انتخاب فیلدهای دیتابیس جهت تغییر کدپیچ و یا ... و همچنین چندین نکته دیگر که متاسفانه به علت اینکه منتظر کاملتر شدن بودن و همچنین رها کردن برنامه برای مدت طولانی فرصت نشد آنها را ارائه کنم انشاءالله در آتیه نزدیک همان نسخه فعلی (با تصحیحات اشاره شده) و بدون درنظر گرفتن ارتقاء بیشتر در همین تایپیک قرار می دهم
ولی جهت اطلاع دوستانی که عجله داشتند ویا ... به هر حال برنامه یک برنامه OPEN SOURCE بوده و تمامی دوستان می توانستند به راحتی تغییرات موردنظر را در آن اعمال کنند
(من جمله مشکل معکوس شدن و یا ... که حتی یکی از دوستان دیدم سورسی جهت اصلاح نیز در همین تایپک ارائه کرده بودند، بالطبع کلیه افرادی که کوچکترین آشنایی با فاکس داشته باشند می توانستند اینکار رو انجام بدهند)

3 و یا دوستانی که اشاره به مشکل در دان لود برنامه می کردند من مجددا در همان صفحه اول آن را تست کردم و مشکلی نبود
4 و یا دوستی که اشاره به مشکل در خواندن فایل اکسس می کرد برای نمونه مجددا آن را تست کرده و مشکلی مشاهده نشد (ممکن است به دلیل نبودن فایلهای موردنیاز جهت خواندن فایلهای MDB سیستم قادر به ایمپورت و فراخوانی آن جداول نباشد که لازم است یا برنامه اکسس یا اینجین مربوط به دیتابیس اکسس (را در سیستم خود نصب کنید)
5 و یا دوستی که اشاره به نحوه فراخوانی اطلاعاتی همچون فایل اکسل در محیط داس داشت (که البته کاربر دیگری پاسخ داده بود) به راحتی با فراخوانی آن فایل (شما قادر به خواندن کلیه جداول موجود در لیست پسوندهای قابل خواندن در بخش ورودی برنامه می باشید (SQL FILE, ACCESS, EXCEL, FOX,.....) در محیط برنامه شما می توانید در هر دو محیط داس و ویندوز با هر پسوندی که خواسته باشید آن را ذخیره نمایید.
6 و یا دوستی که به علت بلد نبودن زبان فاکس خواستار الگوریتم تبدیل کدپیچ اطلاعات از ویندوز به داس بود نیز عرض می کنم که اگر سورس مربوط به این قسمت از برنامه را مطالعه می کردند متوجه می شدند که از دستور خاصی در فاکس استفاده نشده و به راحتی قابل تبدیل به سایر زبانها هست (هرچند برخی از دوستان قبلا این زحمت را کشیده اند وبنده در همین سایت به زبان VB, DELPHI (که البته برای دلفی خیلی وقت پیش نیز بنده نمونه کدی را ارائه کرده بودم) وجود داشت و کافی بود سرچ می کردند

و .....

Moharram
دوشنبه 26 فروردین 1387, 10:15 صبح
سلام
آقای حسینی یک سوال داشتم:

یک برنامه تحت داس با فایلهای dat دارم. و نمیدونم از چه نوعی هستند می خواهم تبدیل به یه فرمت آشنا شوند.

javad_hosseiny
دوشنبه 26 فروردین 1387, 12:02 عصر
تا نمونه فایلها وجود نداشته باشد نمی توان نظر داد
ولی در حالت کلی بسته به نوع زبان برنامه نویسی (مثلا اگر فاکس یا کلیپر بوده باشد احتمالا همان dbf بوده و پسوند را تغییر دادند) و اگر پاسکال باشد (احتمالا از دیتابیس بیتریو استفاده کرد) و اگر سی باشد (احتمالا دیتابیس کدبیس می باشد)
البته این موارد حالت کلی می باشد ولی یک نمونه کلی تر نیز وجود دارد که معمولا برنامه نویس یک ساختار (استراکچر) خاص برای فایلهای خود مشخص می کند و طبق آن اطلاعات را مدیریت می نماید که برای بدست آوردن آن ساختار می بایستی روی فایل نمونه کار کرد
(که البته در حالت بهتر از دید برنامه نویس، معمولا برنامه نویس جهت امنیت اطلاعات و یا ... سعی بر تغییر کدپیچ اطلاعات ثبتی (تا حد کدینگ اطلاعات) و یا تغییری خاص در ساختار که به راحتی قابل تشخیص نباشد را نیز اعمال می نماید)
قبلا هم چندین نمونه سوال مشابه در همین بخش شده بود بد نیست از امکان جستجو استفاده نموده و رهنمودهای سایر دوستان را نیز مطالعه نمایید.
(ونهایتا باید عرض کنم که اگر برنامه های حرفه ای بوده باشد جهت باز کردن اطلاعات نیاز به زمان و تجربه خواهد بود و اگر برنامه نرمالی باشد احتمالا در خود نرم افزار قابلیت جهت خروجی گرفتن از اطلاعات حداقل به صورت متن خواهید یافت)
----
نکته برادرانه: سعی کنید به قوانین سایت احترام بگذارید و از نوشتن مطالب بصورت فینگلیش پرهیز نمایید.

javad_hosseiny
دوشنبه 26 فروردین 1387, 17:16 عصر
نسخه جدید برنامه دیتامنیجر را برخلاف میل خود و به اصرار برخی دوستان آپلود کردم
البته دلیل اصلی این بود که می خواستم نظرات و انتقادات بیشتری را اعمال کنم تا مخاطب بیشتری را بتواند پاسخ دهد. (ولیکن متاسفانه به دلیل مشغله های بسیار ، فرصت کارکردن و ادامه این پروژه را نداشتم و البته ...)
علی ای حالا سعی بر آن بوده که پیشنهادات دوستان اعمال شود
(من جمله بحث مشکل اعشاری و برعکس شدن اعداد، قابلیت انتخاب فیلدهای مورد تغییر (جهت افزایش سرعت عملیات تبدیل) ، راحت تر شدن محیط انتخاب فایل و یا ذخیره ، آیتم ها ی نوشتاری (قابل توجه دوستانی که انتقاد نسبت به عدم محیط کاربرپسندانه برنامه بودند که باعث سخت شدن کار با برنامه شده بود) (هرچند به نظر بنده واقعا برنامه ای که تنها چند آیتم بیشتر ندارد سختی برای کارکردن نخواهد داشت) به هرحال منوها هم بصورت آیکون و هم بصورت نوشتار هست و .....))
البته نکته دیگر اینکه به دلیل عدم کنترل کامل برنامه احتمال خطا وجود دارد.
و باز هم اگر مشکلی در برنامه بود دوستان به بزرگی خود آن را ببخشند.
و نهایت امر باری دیگر، هدیه ای بود تحفه درویش انشاءالله که به کار دوستان بیاید.

rahro
دوشنبه 26 فروردین 1387, 19:45 عصر
نسخه جدید برنامه دیتامنیجر را برخلاف میل خود و به اصرار برخی دوستان آپلود کردم
البته دلیل اصلی این بود که می خواستم نظرات و انتقادات بیشتری را اعمال کنم تا مخاطب بیشتری را بتواند پاسخ دهد. (ولیکن متاسفانه به دلیل مشغله های بسیار ، فرصت کارکردن و ادامه این پروژه را نداشتم و البته ...)
علی ای حالا سعی بر آن بوده که پیشنهادات دوستان اعمال شود
(من جمله بحث مشکل اعشاری و برعکس شدن اعداد، قابلیت انتخاب فیلدهای مورد تغییر (جهت افزایش سرعت عملیات تبدیل) ، راحت تر شدن محیط انتخاب فایل و یا ذخیره ، آیتم ها ی نوشتاری (قابل توجه دوستانی که انتقاد نسبت به عدم محیط کاربرپسندانه برنامه بودند که باعث سخت شدن کار با برنامه شده بود) (هرچند به نظر بنده واقعا برنامه ای که تنها چند آیتم بیشتر ندارد سختی برای کارکردن نخواهد داشت) به هرحال منوها هم بصورت آیکون و هم بصورت نوشتار هست و .....))
البته نکته دیگر اینکه به دلیل عدم کنترل کامل برنامه احتمال خطا وجود دارد.
و باز هم اگر مشکلی در برنامه بود دوستان به بزرگی خود آن را ببخشند.
و نهایت امر باری دیگر، هدیه ای بود تحفه درویش انشاءالله که به کار دوستان بیاید.
ممنون جناب حسینی .
جهت اطلاع عرض کنم در ورژن جدید برنامه با ذخیره مشکل داره به محض کلیک پیام نام فایل را مشخص نکرده اید را صادر میکنه درحالیکه کادر مربوطه را نمایش نداده!! یک تست کوچلو بکنید.

javad_hosseiny
دوشنبه 26 فروردین 1387, 20:51 عصر
جناب آقای اسماعیلی برنامه را مجدد چک کردم مشکلی در بخش ذخیره اطلاعات نبود.

ولی دقت داشته باشید که تا جدولی باز نباشه و در پنجره وسط (Grid) اطلاعات نمایش داده نشده باشد شما قادر به ذخیره نمی باشید (البته مطلب واضحی بود که تا مطلب باز نشده باشد قابل ذخیره نمی باشد)

rahro
سه شنبه 27 فروردین 1387, 06:46 صبح
جناب آقای اسماعیلی برنامه را مجدد چک کردم مشکلی در بخش ذخیره اطلاعات نبود.
ولی دقت داشته باشید که تا جدولی باز نباشه و در پنجره وسط (Grid) اطلاعات نمایش داده نشده باشد شما قادر به ذخیره نمی باشید (البته مطلب واضحی بود که تا مطلب باز نشده باشد قابل ذخیره نمی باشد)
جناب حسینی عزیز:
برای اینکه موضوع شفاف تر بشه و شما نیز مطمئن باشید حقیر اشتباه نکردم به این دو تصویر دقت کنید.
اولی که از فرم ظاهر به هم خورده است کلیک موس کاربرد ندارد و فقط باید با Esc از آن خارج شد.
و دومی نیز همان خطایی ست که عرض کردم.

javad_hosseiny
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:57 صبح
یکسری اصلاحیات انجام شد (من جمله پشتیبانی از مسیرهای فاصله دار مثل دسکتاپ و همچنین پشتیبانی از کاراکترهای ; و , و فاصله جهت کدهای تفکیکی فیلدها در فایل متن)
و امکان انتخاب جهت برعکس سازی فیلدها
آخرین اصلاح 04 - 02 - 87

mehran_337
سه شنبه 27 فروردین 1387, 16:02 عصر
جواد عزیز طبق قولی که داده بودم برنامه رو چک کردم نه در فایل اول و نه در فایل دوم مشکلی که علی آقا اشاره کرد ندیدم.
- اینترفیس خیلی راحت شده و همینکه از اون پوپاپ راحت شدیم خودش کلیه.
- برنامه خوش دست تر شده . خوشم میاد برنامه با چند تا کلیک کوچیک کارهای بزرگ انجام می ده.
- اینکه بتونم تغییر ساختار بدم و محتوا رو ویرایش یا حذف کنم(ورژن قبلی من مشکل داشت اما کارمو خیلی راه مینداخت) عالیـــــــــــــــــــــ ــــــه سید! ( یه t... خوب پیش من جایزه داری ;-) )
- خیلی باحال شده مثل خودت

یک سوال و پیشنهاد :
اول اینکه چرا اکسل انقدر گیربازاره؟ من اکسل 97 دارم اما بازهم قبول نمی کنه.
آدرسهایی که با space باشن و قبول نمی کنه نسخه قبلی هم این مشکل و داشت (مثل دسکتاپ)

javad_hosseiny
سه شنبه 27 فروردین 1387, 18:04 عصر
اول اینکه چرا اکسل انقدر گیربازاره؟ من اکسل 97 دارم اما بازهم قبول نمی کنه.مشکلی نیست البته با 97 تست نکردم ولی با 2000 و نسخه 2003 تست کردم مشکلی نداشت
البته خود فاکس با دستور
COPY TO filename TYPE XL5
به راحتی خروجی اکسل می دهد (از نسخه 5 به بالا)
ولیکن مشکلی با فیلدهای یادداشت دارد که خوب برای آن نیز در برنامه پارامتر گذاشته ام (که اگر فیلد memo داشت به صورت دستی نرم افزار اینکار رو انجام می دهد)

آدرسهایی که با space باشن و قبول نمی کنه نسخه قبلی هم این مشکل و داشت (مثل دسکتاپ)بله ایراد وارد هست متاسفانه فراموش کرده بودم مجددا
کافی است در مسیر فراخوانی فایل کاراکتر " در ابتدا و انتهای مسیر گذاشته شود تا مشکلی پیش نیاید
این ایراد به این دلیل به وجود می آید که فاکس به عنوان فراخوانی مسیرها به صورت نرمال در صورت وجود کاراکتر اسپیس الباقی آن را نمی خواند که جهت رفع این مشکل باید کل رشته مسیر را داخل کاراکتر " محصور نمود.
------------
****** ایراد فوق در نسخه جدید که در صفحه قبل قابل دان لود هست مرتفع شد.*****
به هر حال ممنون و متشکر از تست شما
درضمن بابت جایزه هم ممنون ولی توجه داشته باش که چون منا اهل البیت هستی اسرار میدانی (اسرار ما فاش مکن:چشمک:)

rambod51
سه شنبه 27 فروردین 1387, 21:44 عصر
اقای حسینی با سلام
من خیلی وقت پیشها با فاکس کار کردم و الان لا دلفی برنامه نویسی می کنم ولی بر اساس نیاز مجبورم بانک تحت dos و فارسی ساز vegaf رو به ویندوز تبدیل کنم برنامه شما رو گرفتم و احرا کردم اما فیلد های نام و نام خانوادگی رو در هم تبدیل کرد و نامشخص بود و فیلد تاریخ نیز برعکس شده بود اگه ممکنه لطف کرده و مشکل کار را بیان کنید و روش تبدیل کد پیج dos به ویندوز چگونه می باشد تا من بتونم در برنام خدوم تحت ویژوال فاکس یا دلفی استفاده کنم باتشکر از صبر و زحمات شما
رامبد

rambod51
سه شنبه 27 فروردین 1387, 22:17 عصر
با سلام مجدد
من میخوام دو فیلد از بانک dbf اول رو به dbf دومی جایگزین کنم ایا دستور مستقیمی وجود داره که از بانک اول خونده و در بانک دوم ریپلیس یا جایگزین کنه یا باید برنامه بنویسم و از حلقه و متغیر استفاده کنم تو محیط فاکس یا ویژوال فاکس باشه ممنون

javad_hosseiny
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 09:43 صبح
در نسخه جدید این موارد که مطرح کردید (مشکل برعکس شدن اعداد (مشابه تاریخ و ...)) حل شده است
در مورد برهم ریختگی چنین چیزی تاکنون نبوده (احتمالا در اصل فایل dbf اصلی مشکلی وجود دارد))
(مثلا شاید در انتخاب کدپیچ اطلاعات تحت داس مشکلی وجود دارد (ایران سیستم یا سایه یا پانیذ یا ...))

در رابطه با نحوه تبدیل نیز برنامه به صورت open source بوده و شما می توانید متن سورس را مطالعه بفرمایید (البته سورس مربوطه به زبان دلفی و یا وی بی نیز در همین سایت وجود دارد با جستجو می توانید پیدا کنید)

جهت جایگزینی دو فیلد از جدول اول به جدول دوم نیز پیشنهاد بهتر استفاده از یک حلقه ساده و خواندن از اولی و جایگزین در دومی می باشد. (البته از طریق آرایه ها به صورت تک دستوری نیز می شود ولیکن روش اولی بهتر است)

winlinmac
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 18:49 عصر
آقای حسینی واقعا دستتون درد نکنه. البته نسخه آخر مشکل اون دیالوگ باکس "فایل خالی است" رو برای من هم داره. مشکل از چیه؟

asa2000
جمعه 30 فروردین 1387, 14:16 عصر
سلام
از دوستان متخصص و برنامه نویس اگر ممکن هست این فایل را برایم به فرمت اکسل 2003 تبدیل کنند . متشکرم .

http://rapidshare.com/files/108424096/RPGOUT.html

javad_hosseiny
جمعه 30 فروردین 1387, 20:10 عصر
دوست گرامی
سعی کنید بیشتر ماهیگیری یاد بگیرد تا اینکه بخواهید برایتان ماهی بگیرند
علی ای حالا فایل موردنظر شما یک فایل تکست هست از نوع fixed
در خود ویژوال فاکس منوی import و انتخاب گزینه import wizard و تعیین نام فایل خود و تعیین کاراکتر ; به عنوان کاراکتر جداکننده به راحتی آن را به فایل dbf تبدیل کرده و سپس از منوی export به راحتی آن را به اکسل تبدیل نمایید.
(البته با مراجعه به اصل سورس برنامه و قسمت خواندن فایل متن read_csv می توانید از این نمونه کد نیز استفاده کنید (اما از آنجایی که از کاراکتر , بیشتر به عنوان کاراکتر تفکیک کننده فیلدهای در فایل متن استفاده می کنند (و همچنین در فایلهای csv ) بنده در برنامه این کاراکتر را به عنوان کاراکتر تفکیک کننده قرار داده بودم و شما به راحتی با تغییر آن به کاراکتر ; آن را می توانید دوباره خوانی کنید
و یا اگر خواستید اصل فایل متن خود را اصلاح کنید و کاراکتر تفکیک کننده آن را به , تغییر دهید)
(البته دقت نمایید که کدپیچ فایل شما ایران سیستم تحت داس می باشد و بنده فایل را با برنامه دیتامنیجر موجود در همین تایپیک تبدیل کرده و به عنوان نمونه آپلود کردم)

asa2000
شنبه 31 فروردین 1387, 02:46 صبح
دوست گرامی متاسفانه بنده علم کافی برای تبدیل این قبیل فایلها رو ندارم و عاجزانه به خاطر نیاز مبرمی که داشتم این درخواست را از شما و تمامی دوستان گرامی نمودم . توضیحات شما را محترم میشمارم ولی متاسفانه گره کور مرا باز نمیکند . باز هم درخواست میکنم اگر ممکن است آن را برایم تبدیل کنید .
سپاسگزارم از زحمتی که برای دانلود فایل ارسالی من کشیدید و وقتتان را برای بررسی آن صرف کردید .

javad_hosseiny
شنبه 31 فروردین 1387, 11:02 صبح
کاربر asa2000 بنده که عرض کردم فایل موردنظر شما تبدیل شده و در پست قبلی بنده قابل دانلود می باشد

saba_gh
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 09:19 صبح
با سلام
میخواستم من تو نوشتن یه برنامه که بتونه دیتابیس foxpro رو به sqlserver 2005 تبدیل میکنه ، راهنمایی کنید. برای پروژه پایانیم که طراحی سایت دانشگاه هست میخوام برنامه ای داشته باشم که بتونه این دیتابیس ها رو به هم تبدیل کنه لطف میکنید اگه راهنماییم کنید.

mehran_337
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 10:00 صبح
خب این برنامه آقای حسینی کارش همینه دیگه

javad_hosseiny
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 10:04 صبح
به راحتی از طریق فایل متن sql می توانید این تبدیل را انجام بدهید
(البته در یکی از پست های بخش mysql نیز نمونه برنامه ای را گذاشته بودم که به صورت دسته ای اطلاعات جداول فاکس (حتی با پشتیبانی کدپیچ های تحت داس) را می خواند و به صورت تقطیع شده در فایل های sql خروجی می گرفت)

نمونه سورس مربوطه در همان صفحه اول موجود است با مطالعه آن می توانید برنامه را بنویسید

rambod51
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 17:30 عصر
با سلام
اقای حسین من بانک رو برای شما ایمیل کردم لطفا بررسی کنید و علت بهم ریختگی رو بیان کنید

rambod51
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 17:41 عصر
اینم بانک من لطفا دلیل بهم ریختگی بعد از تبدیل چیه

javad_hosseiny
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 22:24 عصر
فایل اکسس شما که قابل استفاده نبود (پیشنهاد می کنم برنامه دیتامنیجر را مجددا دان لود کنید)
و اما بهم ریختگی فیلد مربوط به نام و نام خانوادگی تحت عنوان customerno به علت برعکس بودن اطلاعات در همان محیط داس می باشد که خوب طبیعتا وقتی کدپیچش نیز تغییر کند نوشته های قابل خواندن نیست
ولیکن با کمی دقت می توان متوجه شد که کلیه عبارات دارای یک قاعده معکوس بودن هستند
بنده ابتدا جدول موردنظر را از کدپیچ ایران سیستم به ویندوز تبدیل کرده
وباتوجه به ارائه سورس کد برنامه در همان صفحه اول با استفاده از تابع fsis فیلد مربوطه را مجددا برعکس کرده و تاحدی قابل قبول (در حالت کلی دیتایی اولیه اطلاعات را به صورت نرمال ضبط نکرده (مثلا فامیلی - نام ) ) می باشد
و همان جدول را با برنامه دیتامنیجر خوانده و به اکسس تبدیل کردم (نمونه را آپلود نمودم)
(در کل سعی کنید در صورت آشنایی با زبان فاکس حداقل نیم نگاهی به سورس برنامه نیز بیاندازید و یا سوای بحث مطالعه سورس کد با کمی دقت در اصل فایل تبدیل شده قاعده معکوس بودن را می توانستید به دست آورید)

ali_amir
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 14:36 عصر
با سلام

چرا فیلدهای فارسی را بصورت برعکس تبدیل مینماید؟ از سایه به ویندوز

javad_hosseiny
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 18:55 عصر
حق با شماست و این نکته اصلاح شد
(برعکس بودن اطلاعات در فیلدهای متنی از سایه به ویندوز) شما می توانید در همان صفحه 20 فایل را مجددا دان لود نمایید.
البته این نکته باعث شد که قابلیتی تحت عنوان معکوس سازی (منو) به برنامه اضافه گردید تا در موارد مشابه (مثل مواردی که اطلاعات در محیط خود داس معکوس ذخیره شده است) خود کاربر قادر به معکوس سازی اطلاعات باشد.

sina2000
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 10:31 صبح
جناب آقای حسینی دست شما درد نکنه عالی بود با اینکه کار کمی پیچیده تر شده و بنده ی ناوارد پس از چند با تلاش قلق برنام رو بدست آوردم .

ali_amir
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 11:38 صبح
حق با شماست و این نکته اصلاح شد
(برعکس بودن اطلاعات در فیلدهای متنی از سایه به ویندوز) شما می توانید در همان صفحه 20 فایل را مجددا دان لود نمایید.
البته این نکته باعث شد که قابلیتی تحت عنوان معکوس سازی (منو) به برنامه اضافه گردید تا در موارد مشابه (مثل مواردی که اطلاعات در محیط خود داس معکوس ذخیره شده است) خود کاربر قادر به معکوس سازی اطلاعات باشد.

با تشکر از جناب آقای حسینی در مورد رفع نمودن مشکل معکوس عمل کردن از سایه به ویندوز در ضمن من حالت چاب را خواستم آزمایش کنم اشکال داشت که عکس آن را برایتان فرستادم -با تشکر

javad_hosseiny
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 16:36 عصر
در قسمت چاپ اصلا فرم از پیش طراحی شده ای وجود ندارد که بخواهد ارور بدهد
بلکه یک فرم طراحی فرم چاپی قرار داده شده که امکان انتخاب فیلدها و ارائه یک گزارش چاپی به صورت سطری یا ستونی را به شما می دهد (در حقیقت ابزار یا روتینی است که بنده در خیلی از برنامه ها از آن استفاده میکنم که تاکنون مشکلی نداشته است)
اما راجع به ارور شما ؟!
به حدس بنده احتمالا مشکل در چاپگر پیش فرض ویندوز شما می باشد (و یا اینکه وجود ندارد)
سعی کنید چاپگری درست (از جهت درایور و...) را در لیست چاپگرهای ویندوز خود نصب نمایید.

m_maleki85
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1387, 09:25 صبح
سلام
بابت برنامه عالی ای که گذاشته بودین یک خداقوت بلند و یک عدد خسته نباشید گرم و
قرص و محکم می گم .خیلی به دردم خورد و مشکلی رو که داشتم حل کرد . بازم ممنون

:تشویق::تشویق::تشویق:

rofirash
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 09:49 صبح
سلام من وقتی فایل dbf رو می خام تبدیل کنم 70 کاراکتر اون رو نشون میده ولی فیلدهای من نزدیک 80 کاراکتر می باشه باید چیکار کنم . در ضمن توی برنامه کاراکترها رو هم زیاد کردم ولی فرقی نمی کنه . ممنون میشم جوابم رو بدید.

MyProgram
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 21:42 عصر
با سلام
کسی این برنامه تبدیل رو با vb پیاده سازی کرده؟
اگه این کارو کردید لطفآ برای من بفرستید.:متفکر:

farnia [at] gmail [dot] com

amirali222
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 01:25 صبح
من از برنامه نویسی چیزی نمیدونم ولی به تبدیل یک دیتابیس از فاکس پرو نیاز داشتم بعد از کلی گشتن دو سه تا برنامه demo دانلود کردم که اولا قیمت ورژن کاملشون خیلی گرون بود ودوما همون 10 رکوردی رو که تبدیل میکرد مشکل داشت با این برنامه با کمال تعجب دیدم فایل من به طور کامل و بی عیب تبدیل شد آقا دستت درد نکنه که بدون توقع زحمت میکشی

once4ever
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 17:33 عصر
جناب حسینی بسیار کار زیبایی انجام دادید. :)
وقتی روی کلید ذخیره میزنم خطای "نام فایل خالی" میباشد میدهد! مشکل از کجاست؟
یا علی

once4ever
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 17:18 عصر
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟!

rahro
شنبه 11 خرداد 1387, 06:48 صبح
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟!
حقير قبلا به اين مشكل برخوردم و اگر دقت كرده باشيد چند پست قبل نيز اين موضوع رو عرض كردم ولي جناب حسيني رد كردند و فرمودند كه چنين مشكلي نيست . البته گاهي هم قبول ميكنه يه خورده سعي كن. فعلا" چاره اي نيست تا اينكه تعدادمان سه نفر بشه شايد شهادت سه نفر حسن اعتماد جناب حسيني رو جلب كنه.!:چشمک:

once4ever
شنبه 11 خرداد 1387, 08:32 صبح
جناب حسینی این متن خطا:

D: 6/10 T:08:49 P: FORM1.SAVETEMP.CLICK E: 11 M: Function argument value, type, or count is invalid. line: 6
D: 6/10 T:08:49 P: FORM1.SAVETEMP.CLICK E: 12 M: Variable 'OUTPUTFILE' is not found. line: 8
D: 6/10 T:08:49 P: FORM1.SAVETEMP.CLICK E: 12 M: Variable 'N_F' is not found. line: 9

آیا کسی هست که درحال حاظر با ورژن جدید مشکل ذخیره نداشته باشه؟

javad_hosseiny
شنبه 11 خرداد 1387, 11:05 صبح
فعلا" چاره اي نيست تا اينكه تعدادمان سه نفر بشه شايد شهادت سه نفر حسن اعتماد جناب حسيني رو جلب كنه.!جناب آقای اسماعیلی ما خدمت همه دوستان ارادت داریم
بنده در اون مورد عرض کردم برنامه را روی سیستم های مختلف چک کردم ، حتی اگر دقت کرده باشید آقا محسن و سایر دوستان نیز برنامه را تست کرده و مشکلی وجود نداشت
به هر حال طبق صحبت کاربر once4over که ارورهای برنامه را (که در فایل error.msg لوگ میشوند) را نمایش دادند
در قسمت مربوطه خط شماره 6 تنها دستور تعیین نام فایل پیش فرض جهت ذخیره اطلاعات می باشد که در حقیقت ترکیبی از عبارت export به همراه تاریخ جاری سیستم می باشد

OUTPUTFILE = 'Export'+CHRTRAN(RIGHT(m2sh(DATE()),8),' /','0') که مشکلی ایجاد نمی کند (که البته ارورهای بعدی گزارش شده نیز براثر درست نبودن همان مقدار پیش فرض نام فایل اولیه می باشد یعنی ارور اول باعث ارورهای بعدی می گردد)
(البته تابع m2sh نیز یک تابع قدیمی جهت تبدیل تاریخ میلادی به شمسی است که در این همه برنامه مورداستفاده مشکلی نداشته و بقیه هم که توابع خود فاکس هست)
به هر حال جهت حل مشکل این دوستان نیز بنده مجددا در همین پست نمونه فایلی با تغییر مربوطه (یعنی پیش فرض نام فایل خروجی همان export خالی می باشد) را آپلود می کنم
دوستان بررسی کنند ببیند باز هم مشکلی در ذخیره دارند یا خیر؟!
------------------
نکته اصلاح حروف کاف و یای فارسی (موجود در sp2 ویندوز) نیز اعمال شد در تاریخ 12 / 3 / 87
----------
نکته اصلاحی جدید (افزودن قابلیت خروجی یونی کد به فورمتهای html و sql) در تاریخ 25 / 3 / 87

once4ever
شنبه 11 خرداد 1387, 13:07 عصر
جناب حسینی از زحمتی که کشیدید متشکرم
برنامه به درستی ذخیره کرد
ممنون

ite1879
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:37 عصر
با سلام وعرض خسته نباشید

جناب اقای مهندس حسینی از برنامه data managerبسیار ممنون هستم بنده جهت تبدیل دیتا از محیطی به محیط دیگر برنامه های مبدل زیادی را کار کردم که برنامه شما میشه گفت جامع ترین آنها بود
بهر حال ضمن تشکر فقط بنده را در مورد های زیر راهنمایی بفرمایید
1- در نسخه جدید برنامه دیتا منیجر حرف((ک)) هنگام تبدیل از dbf فاکس پرو به txtایران سیستم در فایل خروجی به ((ث)تبدیل میشود
2- دو فایل مختلف در حالت فشرده به شرح مشخصات زیر به ایمیلتان در hotmailارسال شد که برنامه آن در محیط Cجهت یک برنامه تحت dos نوشته شده اند .حاوی برخی اطلاعات است لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه ازآن اطلاعات را مستقیما تبدیل به txtو... کنیم (استراگچر مربوطه چطور کشف می شود)

ite1879
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:41 عصر
جناب مهندس حسینی لطفا مرا راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

javad_hosseiny
یک شنبه 12 خرداد 1387, 20:54 عصر
با سلام
خواهش می کنم

1- در نسخه جدید برنامه دیتا منیجر حرف((ک)) هنگام تبدیل از dbf فاکس پرو به txtایران سیستم در فایل خروجی به ((ث)تبدیل میشودنکته موردنظر درست است ولی در مورد کاف فارسی (کاف تایپ شده در sp2 ویندوز) البته نسبت به ی فارسی کنترل شده ولیکن کاف خیر (البته همانطور که می دانید بین این دو حرف در ویندوز sp1 و 98 و ... با sp2 تفاوت هست و این مشکل در بسیاری از موارد دردسر ساز می گردد ، هرچند بنده این نکته را در اکثر برنامه های خود (البته منظور در بخش ذخیره و یا جستجو و ...) لحاظ کرده ام ولی در این برنامه به علت کار تبدیل (دقت داشته باشید که ورود و ذخیره قبلا انجام شده ) تستی انجام نگرفته، لهذا چنین مشکلی در تفاوت حروف فارسی بین سرویس پک 2 و 1 ویندوز به وجود می آید.
کد حرف کاف در sp2 = کد chr(152) می باشد و در sp1 و یا ویندوزهای قبلی chr(223) می باشد
نهایتا به روی چشم نسخه اصلاح شده در همان آخرین فایل آپلودی اصلاح شده است و شما می توانید آن را مجددا دانلود نمایید.
(پست شماره 229)
(البته اگر منظور از جدول فاکس پرو (جدول در محیط داس) می باشد که خوب نیازی به تبدیل کدپیچ نیست و شما پس از خواندن بدون تغییر خروجی متن از آن بگیرید، هرچند در فاکس تحت داس نیز برای خروجی گرفتن text از جدول دستور وجود دارد)

- دو فایل مختلف در حالت فشرده به شرح مشخصات زیر به ایمیلتان در hotmailارسال شد که برنامه آن در محیط Cجهت یک برنامه تحت dos نوشته شده اند .حاوی برخی اطلاعات است لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه ازآن اطلاعات را مستقیما تبدیل به txtو... کنیم (استراگچر مربوطه چطور کشف می شود)راجع به بحث تشخیص ساختار جداول همانطور که در پست های قبلی توضیح دادم نیازمند یکسری کدنویسی و آزمون و خطا (البته در صورتی که از دیتابیس های نرمال استفاده نکرده باشد، معمولا در محیط داس برنامه نویسان سی و پاسکال از دیتابیس های بیتریو و کدبیس استفاده می کنند والبته خیلی ها هم از همان فاکس تحت داس و یا جداول پاراداکس نسخه 4 به قبل) می بایستی پی به تعیین نوع ساختار جداول تعریف شده (که معمولا از دستورات رکورد و ... استفاده می کنند) ببرید ، درصورتی که در این زمینه (بحث تبدیل و ... اطلاعات کار کرده باشید زیاد زمانبر نیست والا خیر)

ashkan
شنبه 18 خرداد 1387, 18:09 عصر
سلام جناب آقای حسینی،
با تشکر فراوان از برنامه ارزنده شما و همچنین قدر دانی از زحمات و پیگیری و پاسخگویی شما.
آیا سورس برنامه پس از این همه update همان سورس در تاپیک اول است؟
ایا جای دیگری برای دانلود آن هست؟

اگر امکان upload نداریدلطفاً mail بزنید.

ashkan10000 yah o o com

rambod51
شنبه 18 خرداد 1387, 18:51 عصر
اقلی مهندس حسینی با سلام و خسته نباشید
من برنامه شمار رو استفاده کردم اگه می شه سورس اخرین تغییرات رو بزارین شاید چیزی فهمیدیم و تو برانامه خودم از اون استفاده کنم البته با ذکر نام شما مشکل من اینه که من میخوام توی دلفی بانک فاکس پرو را باز کنم و استفاده کنم و بعدش عملیات تبدیل اونو توی مسیر دلخواه با فرمت دلخواه و اسم دلخواه جدول نه دیتا بیس ذخیره کنم تا بتونم مرحله بعدی برنامه رو اجرا کنم که به چند تا مشکل برخوردم1- وقی از بانک فاکس توی دلفی استفاده می کنم فیلدهای عددی رو خالی میاره در صورتی که اونا پر هستند 2- برنامه شما در بعضی جا ها ی و ن را جدا از هم تبدیل میکنه مثلا زیب رو به زی ن ب تبدیل می کنه3- نام جدول اختیاری نیست و بصورت خودکار اسم دهی میشه با تاریخ سیستم لطفا در مورد حل مشکل کمک کنید در ضمن معکوس سازی شما عالی بود اگه توی دلفی مبدل هست لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر رامبد نمونه باک رو هم دوباره براتون میفرستم در ضمن من نباید تغییری توی ساختار یا اطلاعات اون بانک ایجاد کنم

javad_hosseiny
شنبه 18 خرداد 1387, 20:42 عصر
آیا سورس برنامه پس از این همه update همان سورس در تاپیک اول است؟
خیر، مطمئنا تغییر کرده ولیکن اصل داستان بحث تبدیل اطلاعات همان سورس اولیه هست
نهایتا تغییرات اعمال شده بیشتر سلیقه ای و البته در برخی از موارد افزودن امکان و رفع نواقص می باشد.

اگه می شه سورس اخرین تغییرات رو بزارین شاید چیزی فهمیدیم و تو برانامه خودم از اون استفاده کنم البته با ذکر نام شما
البته به دنبال نام نیستم (نیازی به ذکر نام بنده نیست) همانا دعای خیر و خوشحالی دوستان برای بنده کفایت می کند.
واما این همه سورس آخرین نسخه برنامه جهت استفاده علاقه مندان
امیدوارم اینچنین باشد که دوستان خود با وجود متن سورس بتوانند تغییرات موردنظر خود را در برنامه اعمال کرده و با توجه به مطالعه متن سورس به راحتی بتوانند آن را به زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود منتقل نمایند.

- وقی از بانک فاکس توی دلفی استفاده می کنم فیلدهای عددی رو خالی میاره در صورتی که اونا پر هستند
مشکلی در فراخوانی جداول فاکس در محیط دلفی نیست و به مراتب بنده از این امکان استفاده کرده ام (و در بسیاری از برنامه های نقلی خود در محیط دلفی بنده از دیتابیس فاکس به جای پاراداکس پیش فرض دلفی استفاده کرده ام (هرچند بهترین دیتابیس برای دلفی در محیط single user همان dbisam می باشد) )

2- برنامه شما در بعضی جا ها ی و ن را جدا از هم تبدیل میکنه مثلا زیب رو به زی ن ب تبدیل می کنه3
در حالات مختلف مجددا چک کرده و مشکلی مشاهده نشد، احتمالا به هنگام تبدیل سورس از فاکس به دلفی شما دچار اشتباه شده اید (البته دقت نمایید که نمونه سورس دلفی برای انجام عملیات تبدیل کدپیچ در همین سایت بسیار است (یکی دو نمونه اش را نیز خودم خیلی قبل آپلود کرده بودم))

نام جدول اختیاری نیست و بصورت خودکار اسم دهی میشه با تاریخ سیستم
چرا اتفاقا برعکس کاملا اختیاریست ، نام ارائه شده یک نام پیشنهادی است که معمولا ترکیبی از تاریخ جاری به همراه نام export می باشد ولی کاربر قادر است آن را به نام دلخواه خود تغییر دهد.

در ضمن معکوس سازی شما عالی بود اگه توی دلفی مبدل هست لطفا راهنمایی بفرمایید
اگر سورس آن را مشاهده کنید (فایل fsis.prg) متوجه می شوید که کار بسیار ساده ای است، با استفاده از یک حلقه for محتوی رشته از انتها به ابتداء خوانده شده و در متغیر بازگشت مقداردهی می شود.
نهایتا برای راحتی شما نمونه کد دلفی آن را نیز در ذیل قرار دادم:

Function CONV(S: String) : String;
Var I : Byte;
Tempstring: String;
Begin
If S = '' Then
Begin
CONV := '';
Exit;
End;
TempString := '';
For I:= Length(S) Downto 1 Do
TempString := TempString + S[i];
CONV := Tempstring;
End;

البته اگر علاقه مند باشید بسیاری از توابع قدیمی فاکس که بنده قدیم در محیط داس از آن استفاده می کردم و جهت پیاده سازی برخی از روتین ها در محیط پاسکال (ویا در ویندوز برای دلفی) به آنها نیاز بود تحت یک یونیت ذخیره کرده و از آن استفاده می نمودم
که می توان در همین پست آن را دانلود نمایید. strunit.pas
(برخی از این توابع در همین برنامه دیتامنیجر نیز استفاده شده و البته توابع کار با رشته فراوان دیگر همچون: substr,stuff,chrt,.... )

در رابطه با فایل ضمیمه پستتان نیز تا اونجایی که یادمه چند صفحه قبل نمونه مشاهده را آپلود کرده بودید و نسبت به آن بنده پاسخ داده بودم.

rambod51
یک شنبه 19 خرداد 1387, 14:36 عصر
اقای حسینی با تشکر از شما
--من برنامه رو مجددا چک کردم اما همون مشکل جدا نویسی بعدازمعکوس سازی جای خودش باقیست مثل زین ب
-- من قبل از تبدیل از بانک dbf در دلفی لستفاده می کنم که اطلاعات فیلد عددی رو نمایش نمی ده شاید هم اشکال از بانک من باشه که نمونه انو براتون فرستادم اگه می شه چک بفرمایید
--منظورم خواستن نام جدول پایگاه اکسس توسط یه کادر درخواست نام بود تا سیستم خودکالر اسم نده
-- اگه می شه امکان اضافه کردن اطلاعات به انتهای جدول اکسس اضافه بشه تا بتونیم چند بانک رو با هم ادغام کنیم
-- اگر پایگاه اکسس از قبل وجود داشته باشه امکان رو نویسی اون مقدور نیست و برنامه خطا میده
--من برای دلفی جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم اگه می شه لطف کنید و ادرسشو بزارین

با تشکر از همه زحمات شما

morison
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 07:41 صبح
آقای حسینی خواهشاً دو تاپیکی که در زیر لینک اونها رو قرار دادم بررسی کنید.
من توی هر دو گفتم که هزینه رو در صورت توان می پردازم.

سوال اصلیم از شما اینه که می شه با نرم افزار دیتامنیجری که نوشتید به هدف مورد نظر من رسید یا خیر.

من چند روزه دارم دنبال راه حل می گردم، ولی هنوز به نتیجه نرسیدم.
فایل هایی که در اختیار دارم نه با نرم افزار دیتامنیجر و نه با نرم افزار مخصوص فایل های هگزا خوانده نشد.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=72764&page=3 : پست26
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=530937

خواهش می کنم یه نگاهی بیندازید.

درستش این بود که پ.خ بفرستم ولی امکانش نیست. پست هام زیر 50 تاست. شرمنده.

morison
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 07:49 صبح
محیط برنامه دیتامنیجر تو سیستم من در بیشتر قسمت ها (غیر از دکمه های صفحه اصلی) ناخوانا می آد.
از دوستان کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده؟
من از Windows Xp Professional SP2 2002 استفاده می کنم.
ممکنه دلیلش این باشه و با نصب SP1 حل بشه؟!
18972

javad_hosseiny
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 10:34 صبح
--منظورم خواستن نام جدول پایگاه اکسس توسط یه کادر درخواست نام بود تا سیستم خودکالر اسم نده
در مورد نام دیتابیس که از کاربر سؤال می شود و نام جدول نیز براساس نام جدول جاری می باشد (که البته اگر بخواهید نیز می توانید آن را به صورت متغیر توسط کاربر انجام دهید) (با توجه به در دسترس بودن سورس برنامه) هرچند در حقیقت وقتی نام دیتابیس توسط کاربر انتخاب شود همان بهتر که نام جدول براساس نام جدول جاری باشد.

-- اگه می شه امکان اضافه کردن اطلاعات به انتهای جدول اکسس اضافه بشه تا بتونیم چند بانک رو با هم ادغام کنیم
امکان اضافه کردن به دیتابیس هست ولی اضافه کردن به جدول خیر ، چرا که قبل از اضافه کردن اطلاعات برنامه جدول موردنظر را ایجاد می کند ولی خوب این نکته شما هم به صورت سلیقه ای است می توان آن را توسط کاربر با حالت انتخاب بگذاریم (ایجاد جدول و یا امکان افزودن به یک جدول)

-- اگر پایگاه اکسس از قبل وجود داشته باشه امکان رو نویسی اون مقدور نیست و برنامه خطا میده
نه اینچنین نیست نام پایگاه داده تکراری باشد به آن بانک اطلاعاتی اضافه می کند ولیکن اگر نام جدول شما با یکی از جداول داخل فایل mdb یکی باشد آنگاه قبول نمی کند.

--من برای دلفی جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم اگه می شه لطف کنید و ادرسشو بزارین

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=33914
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77024
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=85871
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=68303
و...

javad_hosseiny
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 10:54 صبح
فایل هایی که در اختیار دارم نه با نرم افزار دیتامنیجر و نه با نرم افزار مخصوص فایل های هگزا خوانده نشد.
با برنامه دیتامنیجر که امکان پذیر نیست چرا که اطلاعات موردنظر شامل هیچ از کدام از دسته دیتابیس های نرمال نیست و معمولا توسط برنامه نویس ساختار آن تعیین و به صورت یک فایل تعریف شده از نوع رکورد با آن برخورد می شود.
و البته در این رابطه در موارد متعددی به صورت مشابه پاسخ عرض کردم
یکی از این موارد پست شماره 194 در لینک ذیل:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062&page=20
ولیکن در این برنامه های مدیریت مدرسه برای تحت داس نسخه های متعددی را دیدم که دیتابیس های آنها متفاوت بود ولیکن در بدترین حالت نیز به با صرف زمان و تستهای مختلف می توان پی به ساختار رکوردی فایلها برد و بر همان اساس می توانید اطلاعات را بیرون بکشید و در محطی که می خواهید وارد کنید.
خیلی وقت پیش مورد مشابهی را برای مرکز آموزش عالی سما انجام داده بودم که از یکی از همین برنامه های تحت داس مدیریت نمرات دانشجو را خوانده و به خروجی sql بصورت یونی کد تبدیل می کرد و در یک برنامه تحت وب قابلیتهای نمایش و جستجو و... را ارائه می کرد ولی اطلاعات مربوطه در محیط داس خیلی ساده و با کدپیچ ایران سیستم بود.

محیط برنامه دیتامنیجر تو سیستم من در بیشتر قسمت ها (غیر از دکمه های صفحه اصلی) ناخوانا می آد.
احتمالا در تنظیم زبانهای سیستم خود در بخش regional and langauge option موجود در کنترل پنل خود مشکل دارید
در آدرس فوق تب اول (regional option) فارسی و تب سوم (advance) باید عربیک باشد.

giganten
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 22:37 عصر
سلام دوستان عزیز!
با سپاس فراوان از برنامه خوبتون.
هنگام تبدیل دیتابیس اکسس به mysql فایل خروجی به جای حرف فارسی پر از علامت پرسش می باشد. گزینه ی انتخاب utf در برنامه موجود نیست؟>

javad_hosseiny
شنبه 25 خرداد 1387, 09:17 صبح
در خروجی sql مشکلی وجود ندارد ولیکن دقت داشته باشید که در این برنامه قابلیت تبدیل به یونی کد تاکنون نبوده است
و در برنامه جداگانه ای که در لینک ذیل می باشد قابلیت تبدیل مجموعه ای از جداول dbf به sql (جهت فراخوانی در mysql برای برنامه مدیریت نمرات دانشجویان (نسخه تحت وب همان برنامه های قدیمی مدیریت مدارس و..) بوده است
با تمام این اوصاف جهت راحتی بهتر علاقه مندان قابلیت خروجی یونی کد به این برنامه در فورمت های html , sql افزوده شد می توان از آخرین آپلود مربوطه استفاده نمایید.

rambod51
شنبه 25 خرداد 1387, 15:17 عصر
جناب اقای حسینی با عرض سلام و شرمندگی
برنامه دیتامنیجر رو تحت دلفی نداری چون من از برنامه دوستان استفاده کردم اما کار معکوس سازی رو نداره و اطلاعات ریخته بهم نشون داده میشه اگه این برنامه رو به دلفی نیز تغییر دادین میشه به ما هم بدین اگه ندادین لطف کنید و توضیحات توابع و نوع کارشون رو بگین تا سعی کنم ببینم میشه اونو به دلفی تغییر بدم یا نه ایمیل من
mah_jazayeri@yahoo.com با تشکر از این همه زحمت

javad_hosseiny
شنبه 25 خرداد 1387, 18:11 عصر
خود برنامه دیتامنیجر رو که خیر
ولی روتین و ابزار اصلی رو همون طور که عرض کردم در بخش دلفی هست
و اما روتین مربوط به معکوس سازی رو در همان صفحه قبل آوردم و همچنین یکسری توابع همنام فاکس در محیط دلفی که در همان یونیت strunit آورده بودم
که شما در صورت تمایل برای تبدیل می توانید از توابع مرفعی شده در این زمینه استفاده نمایید.

morison
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 21:17 عصر
خیلی وقت پیش مورد مشابهی را برای مرکز آموزش عالی سما انجام داده بودم که از یکی از همین برنامه های تحت داس مدیریت نمرات دانشجو را خوانده و به خروجی sql بصورت یونی کد تبدیل می کرد و در یک برنامه تحت وب قابلیتهای نمایش و جستجو و... را ارائه می کرد ولی اطلاعات مربوطه در محیط داس خیلی ساده و با کدپیچ ایران سیستم بود.

آقای حسینی عزیز
ممکنه اگر توانایی و وقت نوشتن یک برنامه به هر زبانی برای تبدیل فایلی که خدمتتون عرض کردم به یکی از پایگاه های داده رایج ترجیحاً mysql رو دارید بفرمائید هزینه و زمان لازم برای انجام این کار چقدر هست؟

once4ever
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 10:19 صبح
آقای حسینی ممکن هست لطف کنید کد پیج ایران سیستم چی هست؟
با برنامه شما من یک فایل dbf باز میکنم و چون کد پیج ندارد من هم در پنجره انتخاب کد پیج کنسل میزنم و همه رو ایران سیستم داس مشخص میکنم و درست عمل میکنه. سوالم اینه که از چه کد پیجی به چه کدپیجی تبدیل میشه.
ممنون

javad_hosseiny
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 12:20 عصر
آقای حسینی ممکن هست لطف کنید کد پیج ایران سیستم چی هست؟یکی از کدپیچ (آرایش حروف در جدول کد های اسکی) متداول در محیط dos کدپیچ ایران سیستم (که با فارسی سازهای vegaf,farsi,.... بوده و کدپیچ اولین نرم افزار حروفچینی فارسی (صفحه آرا که با پسوند prs بود) نیز می باشد) است (یعنی در حکم اولین بوده)
که از تک حروف (برعکس کدپیچ های پانیذ و نور و ... که از دو حروف بزرگ دارای دو کاراکتر (کاراکتر اتصال انتها برای حروف بزرگ) ) استفاده می شود. (تک کاراکتری بوده)
و ...

و چون کد پیج ندارد من هم در پنجره انتخاب کد پیج کنسل میزنمدر برنامه به هنگام خواندن جداول dbf و ... ابتدا سؤالی مبنی بر امکان تغییرکدپیچ پرسیده می شود کافی است همانجا پاسخ منفی دهید (درصورت عدم نیاز به تغییر کدپیچ جدول)
و اما در صورت مشاهده لیست کدپیچ ها (ایران سیستم، نور، پانیذ، سایه، کاتب و نشرالف) اولین آیتم مربوط به ایران سیستم است ولی اگر همانجا نیز گزینه انصراف (esc) را انتخاب نمایید بدون تغییری جدول فراخوانی می گردد.
در حقیقت درصورت انصراف در فرم انتخاب کدپیچ، هیچ تغییری روی جدول شما صورت نمی گیرد.

once4ever
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 13:08 عصر
من سوالم واضح نپرسیدم.
منظورم نیست که توضیح بدید منظورم این هست که کد پیج ایران سیستم چند هست؟
یه برنامه نوشتم که یک متن رو بوسیله کدپیج منبع و مقصد تبدیل میکنه.
حالا با این رفتاری که من با برنامه شما میکنم به من بگید کد پیج منبع و مقصد چی انتخاب میشه (چون همون حالتی هست که من میخوام)
1. با سیستم شما یک فایل dbf باز میکنم . سیستم پیغام میده که کدپیجش معلوم نیست و یک کد پیج انتخاب کن. من کنسل میکنم.
2. قسمت دوم برنامه که سوال میکنه به چه کدپیجی (یا با چه کدپیجی ) کانورت بشه و من ایران سیستم انتخاب میکنم
3. اطلاعات کانورت میشه و درست عمل میکنه.
حالا میخوام بدونم از چه کد پیجی (شماره و مشخصه اش) به چه کدپیجی (شماره و مشخصه اش) تبدیل میشه.
خیلی ممنونم

javad_hosseiny
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 19:20 عصر
منظورم این هست که کد پیج ایران سیستم چند هست؟یا سؤال واضح نیست یا بنده نمی تونم خوب برداشت کنم
با توجه به توضیحاتی که شما دادید یعنی در ابتدا در خواندن جدول کدپیچ خاصی انتخاب نمی شود و نتیجتا جدول یک جدول ویندوزی با کدپیچ فارسی (عربیک ویندوز) هست و برنامه بدون تغییر اطلاعات، جدول را می خواند.
در خروجی نیز شما نوع ایران سیستم را انتخاب می کنید و خروجی مطابق با آن می باشد
دقت داشته باشید که برای کدپیچ ها شماره و کد خاصی وجود ندارد
بلکه با انتخاب کاربر روتین و تابع مربوطه فراخوانی می شود
و با قراردادن سورس نیز نام توابع و ... مشخص می باشد.

یه برنامه نوشتم که یک متن رو بوسیله کدپیج منبع و مقصد تبدیل میکنهشما در برنامه موردنظر خود یا باید از کدپیچ منبع و مقصد خود از قبل اطلاع داشته باشید (مثلا می دانید که جداول یک برنامه مدیریت مدارس در محیط داس را می خوانید و مثلا می خواهید خروجی sql برای وب بگیرید ، پس نتیجتا می دانید که کدپیچ منبع خود مثلا ایران سیستم و کدپیچ مقصد خود یونی کد می باشد)
و یا امکان انتخاب نوع کدپیچ را در برنامه خود به کاربر بدهید تا بتواند متناسب با نوع جداول خود آن را انتخاب کند.