PDA

View Full Version : سوال: چرا اطلاعات بعد از ثبت در دیتابیس به روش LINQ به صورت خودکار حذف میشوند ؟

rayson
جمعه 04 مرداد 1392, 19:39 عصر
سلام دوستان.
خسته نباشید.
من به روش LINQ اطلاعات درون یکی از جداول خودم را اعمال چهار گانه را انجام دادم ولی هنگام اجرا مجدد یا بعد از چند بار اجرا مجدد برنامه اطلاعات نا پدید میشدند.
روشی که من به کار بردم ساخت جدول خودم بود و ایجاد رابطه (Stored Procedures) برای ثبت ، حذف و ویرایش یک LINQ ساختم و جدول و این رویه هارو به آن اضافه کردم و دستورات لازم جهت ثبت و ... انجام دادم.
دو اتفاق در هنگام ایجاد این کار مشکوک بود : 1- هنگام کپی جدول درون LINQ یک پیغام علاوه بر پیغام اول داد که جدول قبلا در برنامه کپی شده ( من دیتا بیسم را درون برنامه قرار داده بودم قبل از اینکه بخواهم LINQ ایجاد کنم)
2- بعد از کپی جدول نام جدول من که Sal بود به sal1 تغییر کرد.
http://www.uploadtak.com/images/o3486_moshkel1.jpg

اگر امکانش هست در مورد این مسائل به من کمک کنید.
با تشکر.

samadblaj
جمعه 04 مرداد 1392, 20:08 عصر
سلام ؛
پاسخ سوال اول بله اطلاعات به صورت عادی در هر بار اجرا حذف میشوند و این به خاطر ساختار سازی هستش برای جلوگیری دیتابیس رو انتخاب کلیک راست copy to output... رو روی Copy if newer قرار بدید.

پاسخ سوال دومت هم به خاطر برابر بودن فیلد با نام کلاس هست.

rayson
جمعه 04 مرداد 1392, 20:18 عصر
پاسخ سوال اول بله اطلاعات به صورت عادی در هر بار اجرا حذف میشوند و این به خاطر ساختار سازی هستش برای جلوگیری دیتابیس رو انتخاب کلیک راست copy to output... رو روی Copy if newer قرار بدید. خوب با این حساب جدول من اطلاعات را نمیتونه برای همیشه در خود نگه دارد ؟
اطلاعات جدیدی که وارد میکنم کجا میره ؟
این تغییر چه حالتی را پیش میاره برای برنامه؟ ( اطلاعات من اگر در دیتا بیس ثبت شوند ایرادی ندارد برنامه زمان اجرا مجدد کپی بگیرد ) .
به نظر شما اگر من دیتا بیس را از درون برنامه حذف کنم و در جایی دیگر قرار بدم مشکل حل نمیشود ؟
بهترین کار بعد از پایان برنامه برای قرار دادن دیتا بیس در مکانی خوب چه کاری است؟
با تشکر

samadblaj
جمعه 04 مرداد 1392, 20:26 عصر
همونطور که اشاره کردم برای اینکه دیتابیس اطلاعات رو نگه داره کار زیر رو انجام بده :

پاسخ سوال اول بله اطلاعات به صورت عادی در هر بار اجرا حذف میشوند و این به خاطر ساختار سازی هستش برای جلوگیری دیتابیس رو انتخاب کلیک راست copy to output... رو روی Copy if newer قرار بدید.

بعد این مشکل فقط در VS وجود داره تا زمانی که دارید تست و اجرا میکنید اطلاعات با هر بار اجرا از بین میره مگر استفاده از راه بالا. و به خاطر داشته باشید که بعد از خروجی در پوشه bin\debug اجرای فایل اجرایی این مشکل نیست و اطلاعات رو حفظ میکنه.
فایل اجرایی پوشه bin رواجرا کنید میبیند که بعد از اجرای مجدد اطلاعات باقی موندن.

rayson
جمعه 04 مرداد 1392, 22:02 عصر
مرسی از کمکتون .
روشی که من به کار میبرم مناسب است یا روش گرفتن آدرس و ارسال پارامتر بهتر است ؟
همچنین در روش ارسال پارامتر اطلاعات پاک نمیشود مثل LINQ چرا ؟
با تشکر