PDA

View Full Version : سوال: چند مشکل با دلفی دارم لطفا منو یاری بفرمایید ...

ninja506
شنبه 05 مرداد 1392, 13:59 عصر
ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان
چند سوال داشتم که اگر امکانش هست دوستانی که تجربه دارن به من کمک کنند .
1 ـ با استفاده از ADOQuery از یک جدول چند رکورد رو انتخاب کردم حالا می خوام با این انتخابم چند کار انجام بدم :
الف ـ تعداد رکوردهای انتخاب شده رو نمایش بدم
ب ـ جمع کل یکی از فیلدهای این رکوردها رو نمایش بدم
ج ـ رکوردهای انتخاب شده رو در جدول دیگری ذخیره کنم
2 ـ دوستان گرامی فانکشنی برای تبدیل کدپیج ایران سیستم تحت داس به کدپیج ویندوز تهیه کرده اند حال می خوام بدونم چجوری می تونم این فانکشن رو به DBgrid در هنگام نمایش بانک اطلاعاتی و همچنین به خود جدول هنگام update و insert اعمال کنم . ( یعنی وقتی بخواد محتویات DBgrid نمایش داده بشه بر اساس اون فانکشن کدپیج تغییر کنه و با کدپیج ویندوز نمایش داده بشه )
3 ـ در quickReport هنگام تهیه گزارش قبلا که Dbtextها رو در detailband قرار می دادم هنگامی که پیش نمایش تهیه می کردم تمام رکوردهای جستجو شده در پیش نمایش نشان داده می شد ولی الان هرکار که می کنم فقط رکورد اول نشان داده می شه لطفا اگر جایی اشتباه می کنم گوشزد کنید .
دوستان گرامی این سه مشکل رو برخورد کردم اگر امکانش هست بررسی کرده و به من جواب بدین .
با تشکر

alaveh
شنبه 05 مرداد 1392, 15:47 عصر
الف : q1.RecordCount

که q1 نام ADOQuery شما هست

alaveh
شنبه 05 مرداد 1392, 15:49 عصر
ب :

میتونید یه کوئری بنویسید و select sum f1 from tbl1 where ...

alaveh
شنبه 05 مرداد 1392, 15:50 عصر
ج هم یک کوئری ساده داره که من باید سرچ کنم تا سینتکسشو پیدا کنم که ارزش نداره حتما دوستان تا چند دقیقه دیگه درستشو مینویسن . اگر کسی نگفت خودم پیدا میکنم براتون .

ninja506
شنبه 05 مرداد 1392, 19:19 عصر
ب :

میتونید یه کوئری بنویسید و select sum f1 from tbl1 where ...
ضمن تشکر از پاسخ شما حالا حاصل این جمع رو چه جوری به عنوان کپشن یک لیبل قرار بدم ؟؟

alaveh
یک شنبه 06 مرداد 1392, 01:32 صبح
ضمن تشکر از پاسخ شما حالا حاصل این جمع رو چه جوری به عنوان کپشن یک لیبل قرار بدم ؟؟
خواهش می کنم
اینجوری :
LBL1.Caption:=Q1.FieldByName('sumf1').asstring

sumf1 اسمیه که برای اون جمع انتخاب کردین . مثلا اینجوری :
select sum(f1) as sumf1 from tbl1 where ...

البته LBL1 هم که همونطور که میدونید اسم لیبلمونه