PDA

View Full Version : مشکل ساختن یک رشته از چند تا ستون

mostafa358
یک شنبه 06 مرداد 1392, 08:00 صبح
با سلام
من یه فانکشن نوشتم که بعضی از ستون های جدول رو میگیره و کنار هم مچسبونه
مشکل اینجاست که چون تو فیلدام هم حروف انگلیسی هم فارسی و هم عدد هست. رشته خرجی به ترتیب ستون ها نیست
مثل:
COLUMN4 --------- COLUMN3 ---------- COLUMN2 ----------- COLUMN1
1392/01/01 ------------ احمد ---------- IRR------------ -ـ350142
خروجی باید به این شکل باشه:
IRR350142احمد1392/01/01
ولی حرف فارسی در جای نادرست قرار میگیرن
کسی می تونه کمک کنه؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 06 مرداد 1392, 08:35 صبح
نحوه نمایش ربطی به واکشی اطلاعات نداره ، اطلاعات به همون ترتیبی که توی دستور SQL تعیین کردید به هم میچسبه. چون خروجی شما شامل حروف فارسی است باید از ابزارهایی برای نمایش (توی برنامه) استفاده کنید که از RTL پشتیبانی کنه.

محمد سلیم آبادی
یک شنبه 06 مرداد 1392, 21:49 عصر
سلام،

من یه فانکشن نوشتم که بعضی از ستون های جدول رو میگیره و کنار هم مچسبونه
از چه نسخه ای استفاده میکنید؟ در 2012 تابعی هست به نام CONCAT که این کار رو براتون انجام میده و شما دیگه نیاز نیست که نوع داده های مقادیر را به رشته ای تبدیل کنید تا بتونید آنها رو با هم الحاق کنید.
کافیه مقادیر را به عنوان پارامتر به تابع بدین تا الحاق بشن. مثلا

CONCAT(datetime_value, integer_value, string_value)

ضمنا من در 2012 کاری را که خواستین انجام داده مشکلی در نمایش وجود نداره. همه چیز سرجای خودش نمایش داده میشه.

mostafa358
دوشنبه 07 مرداد 1392, 03:18 صبح
ممنون از پاسختون-
من از SQL SERVER 2008 R2 استفاده می کنم
Reza_Yarahmadi عزیز-من در نمایش ان در خود sql هم مشکل دارم. و اینکه من کوئری رو به یک فایل تکست اکسپورت می کنم که همین مشکل رو اونجا هم دارم.پیشنهادی دارین؟

mostafa358
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 06:54 صبح
نحوه نمایش ربطی به واکشی اطلاعات نداره ، اطلاعات به همون ترتیبی که توی دستور SQL تعیین کردید به هم میچسبه. چون خروجی شما شامل حروف فارسی است باید از ابزارهایی برای نمایش (توی برنامه) استفاده کنید که از RTL پشتیبانی کنه.

تو نمایش خود sql هم همین مشکل هست