PDA

View Full Version : ساخت منو در اکسس

ITST-1
شنبه 27 اسفند 1384, 09:00 صبح
با سلام

دوستان من در ارتباط با ساخت منو در اکسس مشکل دارم .البته چند تا تاپیک موجود را مطالعه کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد می شه اگر دوستان با این مورد آشنایی دارند لطف بفرمایند و راهنمایی کنند . مثلا چگونه منو را می سازند و انرا بر روی فرم قرار می دهند و چگونه با کلیک کردن فرم مورد نظر باز می شود یعنی دستور open form را کجا باید نوشت.

از همه شما عزیزان تشکر می کنم .

MMAASS
شنبه 27 اسفند 1384, 10:26 صبح
اگه کتاب "پیتر نورتن" رو دارین توی فصل "افزودن امکانات بلادرنگ" اونو کامل توضیح داده

ITST-1
شنبه 27 اسفند 1384, 10:29 صبح
با سلام
ندارم

میشه لطف کنی و توضیح بدی
من هم سال نو را به شما تبریک مگویم و آرزوی بهترینها را برای شما دارم

MMAASS
شنبه 27 اسفند 1384, 10:42 صبح
مچکرم (به خاطر تبریک)
1) روی تول بار کلیک راست کنین و گزینه Customize روبزنین.
2) یه کادر باز میشه از اونجا تب ToolBars رو انتخاب کنین.
3) گزینه New رو بزنین و یه اسم واسه منوتون بدین. (این منو به آخر لیست اضافه میشه)
4) Peopertise رو بزنین و Type اونو به MenuBar تغییر بدین.
5) دوباره برگردین و این بار برین تو تب Commands از لیست سمت چپ هر چی که انتخاب کنین در قسمت سمت راست زیر آیتمهاشو می تونین ببینین. (اینا چیزهای استانداردن)
6) گزینه آخر که گزینه New Menu است رو انتخاب کنین و از لیست سمت چپ New Menu رو بکشین رو اون منویی که ساختین.
7) حالا از قسمت سمت چپ AllForms رو انتخاب کنین لیست تمام فرمهاتون میاد یکیشو بگیرین و بکشین تو منویی که ساختین

به همین راحتی
یه کم باهاش ور برین می تونین چیز خوبی از توش در بیارین

فکر نمی کنم واسه تغییر نام منو مشکلی داشته باشین

اگه هم سوالی بود باز درخدمتم

ITST-1
شنبه 27 اسفند 1384, 13:19 عصر
مرسی از راهنمای شما

چگونه می توانم زیر منو بسازم؟ و چگونه با مثلا با کلیک کردن ورود اطلاعات این فرم باز شود؟

ykm145
شنبه 27 اسفند 1384, 13:34 عصر
منو در یه فرم چگونه گذاشته می شود ؟
MMAASS
شنبه 27 اسفند 1384, 22:27 عصر
مرسی از راهنمای شما

چگونه می توانم زیر منو بسازم؟ و چگونه با مثلا با کلیک کردن ورود اطلاعات این فرم باز شود؟
هر جا که خواستین زیر منو بسازین همون گزینه New Menu رو بکشین.
و اگه از لیست فرمها AllForms یه فرمی رو بکشین موقع کلیک اونو باز می کنه.
گفتم که اگه باهاش ور برین چیز سختی نداره.

MMAASS
شنبه 27 اسفند 1384, 22:31 عصر
منو در یه فرم چگونه گذاشته می شود ؟
ما این روش منو سازی رو که گفتیم واسه استفاده تو تمام فرمهاست.
یعنی اینکه یه منو می سازین و هر فرمی رو که باز می کنین اونو می بینین.
مثل تمام برنامه ها که فقط یه منو دارن.

ykm145
یک شنبه 28 اسفند 1384, 03:57 صبح
دوست عزیز منظورم اینکه فرم منوی مخصوص به خود ان را داشته باشد که شناور هم نیست عین منو فرم های وی بی نه منو برای کل برنامه

ehsan_g
دوشنبه 29 اسفند 1384, 00:54 صبح
باسلام
اگه بخواهیداز روش دوستان استفاده کنید ساده است ولی خیلی هم وقت گیره بهترین روش که خود من هم ازاون استفاده میکنم از طریق ماکرو هست که خیلی راحت می تونی منو ،زیر منو و
popup menu تعریف کنید و همانجا دستورات لازم برای بازکردن فرم یا ریپورت را اعمال کنید
بدلیل اینکه در روزهای پایانی سال هستیم من خیلی سرم شلوغ است اما در یک فرصت مناسب با یک برنامه نمونه توضیحات کامل راجع به منو خواهم داد

عیدتان مبارک باد

Email:gol_md@yahoo.com

MMAASS
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:11 عصر
دوست عزیز منظورم اینکه فرم منوی مخصوص به خود ان را داشته باشد که شناور هم نیست عین منو فرم های وی بی نه منو برای کل برنامه
من دنبال این کار رفتم اما راهی پیدا نکردم . (چون من فقط اکسس رو دارم و ویژوال بیسیک رو نصب نکردم)
فکر کنم از تو اکسس نشه این کار رو کرد اما اگه ویژوال بیسیک رو هم نصب داشته باشین حتما باید بشه.

moustafa
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:24 عصر
من در دوبرنامه ای که گذاشتم یکی برای ایکون و یکی ابزاری برای فرمها و گزارشات چنین امکاناتی وجود دارد

MMAASS
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:28 عصر
من در دوبرنامه ای که گذاشتم یکی برای ایکون و یکی ابزاری برای فرمها و گزارشات چنین امکاناتی وجود دارد
می شه بگین کجا گذاشتین؟ :متفکر:

moustafa
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:43 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40211
روزهای قبل در همین بخش اکسس یه سری برنامه گذاشتم اگر جستجو کنی پیدا میکنی
میتونی از انها الگو برداری کنید بیشتر انها را از سایتهای خارجی دانلود کردم