PDA

View Full Version : مشکل وجود داده های تکراری اتوماتیک در view

amin4763
دوشنبه 07 مرداد 1392, 20:07 عصر
با سلام؛به یه مشکلی برخورد کردم ممنون می شم راهنمایی کنین
چند تا جدول دارم به این شکل که مشخصات افراد در یک جدول و میزان مرخصی های هر فرد در جداول دیگر ثبت می شه؛چند نوع مرخصی دارم و هر مرخصی با فیلد شناسه فرد به جدول مشخصات که اون هم شناسه رو داره وصل شده؛مشکل اینجاست که من یه view گرفتم و ترکیبی از این جداول رو add کردم؛توی جدول مرخصی استحقاقی مثلا شناسه 2 چند تا مرخصی رفته از تاریخ 92/09/09 تا 92/09/10 دو روز مرخصی گرفته اون توی جدول اصلی فقط یه بار ثبت شده ولی تو view مثلا 20 بار خود به خود تکرار می شه و وقتی من گزارش می گیرم به جای اینکه 2 رو یکبار محاسبه کنه میاد 20 دفعه اون دو رو جمع می کنه و یه عدد بزرگ تو کریستال بهم بر می گردونه؛مشکل کجاست؟ممنون می شم راهنمایی کنین بدجور گیر کردم؛اصلا چرا توی یه view باید اینجوری باشه؛لطف کنین و تا امشب یه راهنمایی کنین

مهدی هادیان2
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 03:33 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
باید دید که در ویوتون چی نوشتید؟
موفق باشید.

محمد سلیم آبادی
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 03:08 صبح
باید دید که در ویوتون چی نوشتید؟
بنظرم کل کوئری توسط ابزارهای ساخت view تولید شدن مثل Pane های Diagram برای join و Criteria برای شرط where...

amin4763
شنبه 12 مرداد 1392, 19:39 عصر
حالا می شه راهنمایی کنین؟ممنون می شم؛یه راه حل می خوام؛اصلا چرا باید اینجوری بشه و یک رکورد رو چند بار تکرار کنه؛مشکل اینه که کسی که یه روز مرخصی رفته مثلا 20 بار تکرار می کنه و تو گزارشم مجموع رو می زنه 20؛حالا چیکار کنم؟

محمد سلیم آبادی
شنبه 12 مرداد 1392, 21:29 عصر
حالا می شه راهنمایی کنین؟ممنون می شم؛یه راه حل می خوام؛اصلا چرا باید اینجوری بشه و یک رکورد رو چند بار تکرار کنه؛مشکل اینه که کسی که یه روز مرخصی رفته مثلا 20 بار تکرار می کنه و تو گزارشم مجموع رو می زنه 20؛حالا چیکار کنم؟
به درخواست پست شماره 2 توجه کردید؟!
باید query که در ویو وجود داره را در اینجا قرار بدین تا بررسی بشه.