PDA

View Full Version : فراخوانی داده ها و نمایش در فرم

Jamshid.Bastani
سه شنبه 08 مرداد 1392, 12:13 عصر
با سلام .

خدا قوت.

آقا یک سوال داشتم.

من می خواهم یک سری اطلاعات را از چندین بخش بخوانم و فراخوانی کنم .

دقیقا می خواهم به این گونه باشم.

1. من می خواهم وقتی شخص کد ملی خود را وارد می کند تمام " منزل " هایی که برای وی است در یک لیست باکس به نمایش در بیاید.

2. سپس هر خانه ای که دارای یک سری شماره تلفن است، در یک لیست باکس نشان دهد.

3. سپس وقتی شخص از لیست باکس منزل خود را انتخاب می کند، شماره تلفن های مربوط به آن منزل نمایش داده شود.

من اصلا نمی دونم این چی هست !! چه جوری باید براش کد نوشت. یک راهنمایی می کنید ؟؟

parvizwpf
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 10:36 صبح
بستگی داره چطور بخواهید کار کنید اول مشخص کنید چطوری میخواید کار با دیتاها داشته باشید؟ ADO? Linq?EF کدوم رو میخواهید کار کنید؟

Jamshid.Bastani
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 12:27 عصر
LINQ مد نظر من هستش.

parvizwpf
جمعه 11 مرداد 1392, 14:47 عصر
دوست عزیز تا یه جایی جلو برید بعد بیاید کدتون رو اینجا بزارید نم نمه برطرف کنیم.

Jamshid.Bastani
جمعه 11 مرداد 1392, 16:17 عصر
راستش من از یک ویدیو استفاده کردم و اطلاعات رو فراخوانی کردم و مشکلی ندارم. اما این چون توش شرط داره نمی دونم.
منظور از شرط این هست که همه خونه هایی رو بیاد درج کنه که برای این شخص با این کد ملی هستش.

نمونه کدی رو که دارم این هست :

{
var db = new LINQDataContext();
dataGridView1.DataSource = db.InfoUsers;
string[] s = new string[15];
for (int i = 0; dataGridView1.Rows[i].Cells[0].Value != null; i++)
{
if (dataGridView1.Rows[i].Cells[0].Value.ToString() == C.strIDNational)
{
for (int j = 0; j < 15; j++)
s[j] = dataGridView1.Rows[i].Cells[j].Value.ToString();
}
}
MtxtIDNational.Text = s[0]; txtName.Text = s[1]; txtFamily.Text = s[2]; txtNameDad.Text = s[3]; MtxtIDNumber.Text = s[4]; txtLocCreatID.Text = s[5]; MtxtSer1.Text = s[6]; txtSer2.Text = s[7]; MtxtSer3.Text = s[8]; txtLocBirth.Text = s[9]; ComYBirthday.Text = s[10]; ComMBirthday.Text = s[11]; ComDBirthday.Text = s[12]; ComSex.Text = s[14]; ComMari.Text = s[13];
}

parvizwpf
یک شنبه 13 مرداد 1392, 16:31 عصر
وقتی لینک هست دیگه فور چرا میزارید.
اصلا الان اون جدولی که باهاش کار دارید ساختارشو بزارید. تا روی اون توضیح بدیم.

Jamshid.Bastani
شنبه 19 مرداد 1392, 11:04 صبح
راستش من این رو از روی یک فیلم آموزشی انجام دادم.

در ضمیمه می بینیم که یک جدول برای ؛ تلفن ؛ دارم و یک جدول برای ؛ ادرس گ و یک جدول نیز مربوط به شخص.

هر شخص امکان دارد چندین تلفن همراه داشته باشد و هر شخص نیز امکان دارد چندین منزل داشته باشد و هر منزل نیز امکان دارد چندین تلفن داشته باشد.

من یک کدی می خواهم که وقتی طرف کد ملی را وارد کرد این اطلاعات با توجه به کد ملی فراخونی بشه.

ممنونم.

parvizwpf
شنبه 19 مرداد 1392, 13:18 عصر
خب اگه رابطه ای بین جداول باشه (که من نمیبینم) راحت میتونید اطلاعات رو بگبرید.الن کلید خارجی ای که تل رو به اینفو وصل کنه کدوم فیلده؟

Jamshid.Bastani
شنبه 19 مرداد 1392, 14:34 عصر
Pk In Tel Table = TelID
Fk In Tel Table = NationalCode

Pk In Address Table = AddID
Fk In Address Table = NationalCode

تلفن رو نباید به اینفو متصل کنه --- هر خونه می تونه چندین شماره داشته باشه - پس ما می گیم تلفن رو به آدرس متصل می کنیم سپس ادرس رو هم به اینفو.

نمی دونم درست منظورم رو رسوندم یا نه !!!

parvizwpf
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:24 عصر
پس شخص به آدرس وصله و آدرس به تلفن. درسته . خب آیا کدی نوشتید با یه جوین میشه حلش کرد تقریبا.

Jamshid.Bastani
دوشنبه 21 مرداد 1392, 23:17 عصر
نه راستش !! من فقط تونستم دستور Insert رو بنویسم. اما الان که می خوام بخش ویرایش اطلاعات درست کنم سر این مرحله گیرم.

ممنونم.

parvizwpf
سه شنبه 22 مرداد 1392, 16:46 عصر
اینجا جوین توضیح داده شده اگه همون مقادیر آیدی روابط ر جایگزین کنید میتونید به اون چه میخواهید دسترسی داشته باشید. جایی که بخواید از جداولی که بهم ربط دارن اطلاعاتی بکشید جوین بهترین گزینه هست.
http://www.w3schools.com/sql/sql_join.asp