PDA

View Full Version : کار با Asp در دلفی

راحله سعادتی
شنبه 27 اسفند 1384, 12:28 عصر
اگه بخواهیم تو دلفی Asp کار کنیم باید اول این اطلاعات ... را داشته باشیم

جای خالی را من نمیدونم ؟

mehranFX
شنبه 27 اسفند 1384, 14:40 عصر
اگه بخواهیم تو دلفی Asp کار کنیم باید اول این اطلاعات ... را داشته باشیم

جای خالی را من نمیدونم ؟
راحله خانوم بهتره بدونی که دلفی ورژن 7 به پایین هیچ مزیت ویژه ای رو در اختیارت برای کار با صفحات ASP قرار نمیده ، اگه تمایل به استفاده از ASP کلاسیک در یک محیط ویژوال داری ، فکر میکنم ابزارهایی مثل Visual InterDevو یاDream Viwer گزینه های مناسب تری باشند .

راحله سعادتی
شنبه 27 اسفند 1384, 14:54 عصر
اطلاعات کاملتری ندارید ؟

mehranFX
شنبه 27 اسفند 1384, 14:59 عصر
اطلاعات کاملتری ندارید ؟
چی می خواین بدونین؟!!!

راحله سعادتی
شنبه 27 اسفند 1384, 15:46 عصر
چی می خواین بدونین؟!!!

تازه میخوام شروع کنم .

یک برنامه کاربردی با دلفی و Asp بنویسم

Delphi Skyline
شنبه 27 اسفند 1384, 19:37 عصر
برنامه نویسی برای ASP.NET فقط در برنامه نویسی های تحت .NET ممکن است .
برای نوشتن برنامه های ASP.NET باید از دلفی دات نت استفاده کنید . که در IDE DELPHI 2005 است . البته یه Preview برای دلفی 7 است که کار جدی باهاش عاقلانه نیست .
به نظر من دیگه سراغ ASP نرید . ASP.NET خیلی بهتره از همه نظر .

Ehsansh
یک شنبه 28 اسفند 1384, 07:29 صبح
دوستان کسی راهی بلد نیست که ASP.Net رو توی دلفی 7 کار کنیم؟
نمیدونم چرا بین من و Delphi7 یه وابستگی خاص پیش اومده و نمیتونیم از هم جدا بشیم.
دلفی 8 و 2005 اصلا به من حال نمیده.

Delphi Skyline
یک شنبه 28 اسفند 1384, 09:56 صبح
همون طور که من گفتم یک Preview از .NET SDK 1 برای دلفی 7 وجود داره و با اون میشه .
اما اون فقط یک Preview است و کارهای جدی با اون اصلا عاقلانه نیست .
یک سری کامپاننت و Plug In هم است که محیط برنامه نویسی ASP.NET رو به دلفی 7 اضافه می کنند . اما اینقدر باگ دارند که کار نکردن باهاشون سنگینتره !!!!
شما باید متناسب با کاری که می خواهید بکنید IDE خودتون رو تغییر بدید . مثلا IDE های شیرینتری نسبت به دلفی 7 نیز وجود داره . وقتی شما با JBuilder کار می کنید تازه می فهمید دلفی 7 1% قدرت این IDE قوی رو نداره .
البته یه پیشنهاد می کنم برای همه دلفی کارا :: دلفی اصلا برای دات نت خوب طراحی نشده و کار کردن باهاش عذابه . به نظر من اگه می خواهید .NET کار کنید یا ASP.NET بنویسید برید سراغ #C البته این زبان خیلی نزدیک به دلفی است چون هم سازنده اون با دلفی یکیه و هم سعی شده از روی دلفی نوشته بشه و در کل بهتر از دلفیه (البته #C فقط برای دات نت است)

Ehsansh
یک شنبه 28 اسفند 1384, 10:14 صبح
برید سراغ #C البته این زبان خیلی نزدیک به دلفی است چون هم سازنده اون با دلفی یکیه و هم سعی شده از روی دلفی نوشته بشه و در کل بهتر از دلفیه

منظور شما C# Builder هست؟

Delphi Skyline
یک شنبه 28 اسفند 1384, 10:21 صبح
نگاه کنید . C#Builder یک IDE برای زبان Microsoft C# است . منظور من زبان C# بود .حالا چه با IDE سی شارپ بیلدر چه با IDE ویژوال سی شارپ .