PDA

View Full Version : نشان دادن یک فرم ساخته شده با php بوسیله زبان جاوااسکریپت

farzaneh1990
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 20:30 عصر
سلام
من یک سایت دارم که به کاربر ها اجازه میده یک فرم نظر سنجی توی سایت بسازن و بعد سایت بهشون یک کدجاوا اسکریپت میده و کاربرها اون کد رو توی وبلاگشون میذارن و فرم نظر سنجی نمایش داده میشه ( یه چیزی مثل وب گذر)

من تا مرحله ساخت فرم نظر سنجی پیش رفتم .
ولی نمیدونم چه جوری باید فرمم رو به وسیله جاوا اسکریپت نمایش بدم ، یعنی اینکه نمیدونم چه جوری باید جاوا اسکریپت رو بنویسم تا وقتی اون رو توی وبلاگ میذارن فرم سایت من رو نشون بده؟
اگه میشه راهنمایی کنین

farzaneh1990
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 10:22 صبح
سلام . کسی پاسخی برای من نداره؟

tadayoni
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 14:32 عصر
برای این کار باید روش کاری شما که از چه روشی برای نمایش فرم خود توی صفحه سایت کاربر نهایی استفاده کرده اید رو دونست تا نظر کامل و دقیق داد
ولی من یه مثال کلی برای شما میزنم تا توی مثال خودم حالت کلی رو مشخص کنیم :
- فرض کنیم فرم من با یکک کد جاوا اسکریپت که در اختیار کاربر قرار میدم و اون توی سایت خودش میذاره قابل مشاهده باشه
- این کد اطلاعات مربوط به فرم رو از یه فایل بنام user_form.php بصورت ajax دریافت میکنه و نمایش میده
- داخل نهایی میشه از چند روش برای برگرداندن اطلاعات به سایت خودم استفاده کنم که میشه به روش POST یا GET اطلاعات و یا استفاده از AJAX برای ارسال اطلاعات اشاره کرد
- در داخل سایت کاربر میشه توی همون صفحه ای که براش load کردیم و توی سایتش نشون میدیم کد Ajax اضافه کنیم تا به راحتی و بعد از کلیک روی دکمه تایید ، اطلاعات مستقیما برای ما ارسال بشه و توی پایگاه داده خودمون ذخیره کنیم .
- البته یکی از راحت ترن روش ها استفاده از iframe بجای کد جاوا اسکریپت می باشد که بهتره از اون استفاده نشه چون دیگه منسوخ شده

در صورتی که توضیحات من پاسخ گوی نیاز شما نبود اعلام کنید تا با نمونه کد توضیح بدم خدمتتون

farzaneh1990
شنبه 12 مرداد 1392, 12:38 عصر
سلام . ممنون از جوابتون . ولی من با ارسال فرم مشکل ندارم .
اجازه بدین بیشتر توضیح بدم
من فرم رو در یک صفحه به نام form.php نمایش میدم حالا میخوام همین صفحه رو بدون استفاده از iframe و با استفاده از جاوا اسکریپت توی یه وبلاگ نمایش بدم. همین
ممنون

aradboni
شنبه 12 مرداد 1392, 22:41 عصر
سلام یه سوال دارم اگه گسی میتونه کمک کنه ممنون میشمیه قسمت توی سایتم دارم که چند تا آیتم داره میخوام وقتی روی آیتم کلیک میکنم روبروش اطلاعات مربوط به اونو نمایش بده

tadayoni
شنبه 12 مرداد 1392, 23:51 عصر
من فرم رو در یک صفحه به نام form.php نمایش میدم حالا میخوام همین صفحه رو بدون استفاده از iframe و با استفاده از جاوا اسکریپت توی یه وبلاگ نمایش بدم

بله امکانش هست و خیلی هم راحت هستش
به این کد جاوا اسکریپت توجه کنید :

<script type='text/javascript'>var pid=2, uid=8;</script>
<script type='text/javascript' src='http://tadayoni.ir/book/bazaryab_product_box.js'></script>

توی خط اول دوتا متغیر تعریف کردم و توی خط دو یه فایل که البته اینجا مسیرش رو درست وارد نکردم مشخص کردم که به وسیله جاوا اسکریپت فراخوانی میشه
توی فایل bazaryab_product_box.js هم یه مقایری رو از پایگاه داده بصورت ajax‌ فراخوانی کرده و توی نتیجه با استفاده از div نمایش دادم

tadayoni
شنبه 12 مرداد 1392, 23:52 عصر
سلام یه سوال دارم اگه گسی میتونه کمک کنه ممنون میشمیه قسمت توی سایتم دارم که چند تا آیتم داره میخوام وقتی روی آیتم کلیک میکنم روبروش اطلاعات مربوط به اونو نمایش بده

با استفاده از jquery میتونید این کار رو انجام بدید میتونید اطلاعات خودتون رو show یا hide کنید و یا بعد از کلیک کردن روی هر آیتم ، محتوای یک div خاص رو تغییر بدید و خیلی کارهای دیگه
البته اگه بخواید اطلاعات خودتون رو از دیتابیس بخونید باید از AJAX استفاده کنید که توی توابع خود JQuery هم امکان این کار وجود داره

farzaneh1990
یک شنبه 13 مرداد 1392, 09:56 صبح
سلام و ممنون / ولی من فرمم رو از دیتابیس خوندم و دیگه نیازی به این کار نیست . من فقط میخوام این فرم رو با جاوااسکریپت توی یه صفحه دیگه نشون بدم

ali.poorbazargan
دوشنبه 14 مرداد 1392, 13:34 عصر
سلام و ممنون / ولی من فرمم رو از دیتابیس خوندم و دیگه نیازی به این کار نیست . من فقط میخوام این فرم رو با جاوااسکریپت توی یه صفحه دیگه نشون بدم

شما فرمتون رو با چی خوندین ؟ با php ؟ خب اوکی حالا باید با DOM Nodes یک فرم بسازین و اطلاعاتی که خوندین رو توش اعمال کنید .

در مورد DOM Nodes (http://www.w3schools.com/js/js_htmldom_elements.asp)

farzaneh1990
سه شنبه 15 مرداد 1392, 09:22 صبح
سلام یک سوال دیگه / این فرم داینامیکه . یعنی هر کاربر یه فرم برای خودش داره که با فرم کاربرای دیگه فرق میکنه .
آیا میشه یه فرم داینامیک رو با DOM Nodes ساخت ؟ یا فقط به درد فرم های استاتیک میخوره