PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت نرم افزار با قابلیت بروزرسانی

sara.mahdavi
جمعه 11 مرداد 1392, 21:22 عصر
با سلام:چشمک:

برای ساخت یک نرم افزار که بتونم اون رو آپدیت کنم و به اون قابلیتهای جدید اضافه کنم
یا
با کپی کردن یک فایل در قسمتی که نرم افزار روی کامپیوتر مشتری نصب شده یک گذینه به نرم افزار اضافه شه
باید چه کارهایی انجام بدم ؟؟

با تشکر:لبخندساده:

Valadi
جمعه 11 مرداد 1392, 22:06 عصر
با سلام
نمي دانم شما دنبال چي هستيد كه هر روز يك تاپيك و موضوعات گنگ و مبهم مطرح مي كنيد شما بهتر پرو‍‍ژه تون در يك تاپيك شفاف و روشن توضيح دهيد (قابل توجه مديران محترم انجمن)

بهر حال

اگر مي خواهيد نرم افزار (فايل اجرايي برنامه )را آپديت كنيد روشهاي مختلف است
1- استفاده از فايل اجرايي جانبي كه كار آپديت كنه
2 - استفاده از يك فايل متني كه ...
3 - استفاده از كامپونت
4 - ...

sara.mahdavi
جمعه 11 مرداد 1392, 22:49 عصر
خیلی ببخشید از اینکه سوالی کردم که شما رو نارحت کرده
ولی این سایت برای این ایجاد شده که افرادی مثل من که براشون سوال یا مشکل پیش میاد با کمک دوستای دیگه که توی اون زمینه اطلاع دارن به نتیجه برسن

اگه موضوع گنگه بفرمایید کجاش گنگه که بیشتر توضیح بدم

دوست من این یک برنامه دیگست که میخوام شروع کنم و باید از همین ابتدا بدونم که میخوام چیکار کنم که وسط کار مجبور نباشم کلی از کدهام رو عوض کنم برای همین چون میخوام فکر آینده نرم افزارم باشم
میخوام بعدا که خواستم یک قابلیت کوچیک توی برنامه بدم با فرستادن یک فایل (با حجم کم ) برای مشتری این قابلیت برای نسخه نصب شده اضافه بشه

در آخر اگه سوالات من باعث ناراحتی بعضی از دوستان میشه واقعا عذرخواهی میکنم و سعی میکنم دیگه سوال نپرسم

با تشکر

یوسف زالی
جمعه 11 مرداد 1392, 23:01 عصر
البته این یکی رو دیگه در موردش بحث شده.
یکی از بهترین کارها استفاده از پلاگین هست. جستجو کنید مطلب هست.

sara.mahdavi
جمعه 11 مرداد 1392, 23:09 عصر
البته این یکی رو دیگه در موردش بحث شده.
یکی از بهترین کارها استفاده از پلاگین هست. جستجو کنید مطلب هست.

من واقعا عذرخواهی میکنم:خجالت:
شاید دلیلش این باشه که عنوان یا کلمه درستی برای جستجو توی سایت بکار نبردم و یا نمیدونستم توی کدوم ضمینه دنبالش بگردم

باشه اینکار رو میکنم امیدوارم به نتیجه برسم

You-See (http://barnamenevis.org/member.php?70247-You-See) خیلی ممنونم ازتون:لبخندساده:

یوسف زالی
جمعه 11 مرداد 1392, 23:23 عصر
من واقعا عذرخواهی میکنم

من هم مثل شما یک کاربر هستم.
نیازی به عذر خواهی نیست.
فقط این رو بدونید که سرچ سایت ضعف داره، بهتره در گوگل هم محتوای سایت رو جستجو کنید.
این طوری:

SomeThingYouSearching site:www.barnamenevis.org

gholami146
جمعه 11 مرداد 1392, 23:46 عصر
اگه نیت شما فرستادن یک فایل اجرایی و ابدیت برنامست میتونید از برنامه دیابلو استفاده کنید
کراکر ها از این برنامه برای پچ کردن برنامه هایی که در اون ها تغییراتی رو دادن استفاده میکنن من خودم تا حالا یک بار از این برنامه استفاده کردم برای موضوعی مثل شما و جواب داد فقط یک مشکل کوچیک داشت و اون هم این بود که حجم فایل نهایی کمی زیاد بود که اون رو هم با استفاده از پکر ها مثل ASPack و یا UPX این مشکل رو برطرف کردم

gholami146
جمعه 11 مرداد 1392, 23:50 عصر
ولی یک راه دیگه هم هست که استفاده از پلاگین هاست و میتونید در سایت www.irstu.com بدنبال مقاله آموزشی آقای شاهین عشایری در مورد ساخت پلاگین برای برنامه های توسط RemObjects.Hydra بگردید

alaveh
شنبه 12 مرداد 1392, 15:09 عصر
اول اینکه شما فقط سوال نمیکنید و دیدم چند جا کمک هم کردید .
دوم اینکه هر کس هم جواب میده دلش خواسته که جواب بده و کوه هم نکنده . حالا بیشتر بلده کمک هم میکنه . همه جای دنیا به هم کمک میکنند . حالا ما تو ایران به این دلیل که هم زبان کم داریم باید خودمون بیشتر سعی کنیم به هم کمک کنیم .
سوالات شما هم تکراری یا بی خود نیست . واقعا مشکل شما هستند .

در مورد آپدیت :
ساده ترین روش اینه که دیتابیس شما تغییر نکنه و فقط فرمها و گزارش گیری ها باشند که فقط فایل جرایی آپدیت میشه . مثلا استفاده از خود برنامه برای چک کردن ورژن که اینم راههای زیادی داره مثلا استفاده از یک فایل یا استفاده از یک تیبل ( که تیبل امن تر هست ) یا هر روشی که شاید هم خاص خودتون باشه . برنامه ورژن جدید رو از نت چک کنه و اگر متفاوت بود پیام آپدیت بده . در این صورت بعد از دانلود باید برنامه بسته بشه و فایل اجرایی دانلود شده اجرا بشه . یا حتی در صورتی که نیاز به نصب نیست و فقط فایل EXE باید جایگزین بشه که یک جایگزینی فایل نیازه .
حتی میشه برنامه آپدیتتون جدا باشه . یعنی یک نرم افزار جدا از نرم افزار اصلیتون ران بشه و فایل جدید رو دانلود کنه .
فقط باید دقت کنید که از هر روشی که استفاده میکنید حتما نرم افزار بسته بشه تا تعویض فایلها به درستی انجام بشه .

بهروز عباسی
شنبه 12 مرداد 1392, 20:31 عصر
درود به همه :D

دوستان لطفاً از حاشیه سازی خود داری کنید.

این موضوع خیلی تکراریه نمیدونم چرا زودتر ندیدمش !ولی خب پاسخ داده شده !

ولی راه حل کلّی اینه :
یک فایل Txt یا Ini یا هر فایلی که خودت بخوای توی یک سرور میذاری و آدرس فایل هایی که در نسخه جدید بروز شده رو توش می نویسی ،وقتی برنامه برای بروز رسانی اقدام میکنه در اولین مرحله اون فایل رو دانلود میکنه نام و مشخصات و البته مسیری که می تونه اونا رو دانلود کنه رو دریافت میکنه بعد اون فایل ها رو دانلود میکنه (فایل هایی که بروز رسانی شدن) و در کنار برنامه قرار میده ،البته به شرطی که برنامه ماژولار باشه (قبلا Felony در این باره توضیح داده بود (چند ماه پیش بود فکر کنم !))و در غیر اینصورت هم در هر بروز رسانی باید کلاً یک نسخه جدید از برنامه رو ارائه بدی که در برنامه های خیلی بزرگ که ممکنه هر زور،هر هفته یا هر ماه نیاز به ارائه نسخه جدید چه از نظر اضافه کردن امکانات و چه از نظر برطرف کردن مشکلات ،کار درستی نیست چون ممکنه کاربرا با مشکل سرعت اینترنت مواجه باشن .
روشی هم که جناب غلامی در پست 7 بهش اشاره کرد یعنی Patch کردن هم خوبه ولی داستان خاص خودش رو داره قبلا Object Pascal در این باره چیزایی گفته (فکر کنم با InsatallAware بود:متفکر: )

بقیه داستان هم کمی برنامه نویسی شبکه میشه !