PDA

View Full Version : گفتگو: یه سوال چرا کسی نرم افزار درست نمی کنه ؟

ali.rk
یک شنبه 13 مرداد 1392, 13:44 عصر
چرا هیج کس نرم افزار های بدرد بخورر نمی سازه البته چند تا ساختند ولی نرم افزار مدیریت دانلود داریم ؟ نه
winamp داریم نه و ....
چرا ؟

Fery666
یک شنبه 13 مرداد 1392, 14:28 عصر
منظوریتون اینه که چرا ایرانی های چنین نرم افزاری درست نمی کنن ؟؟

مثل : winamp - IDM و ... ؟

systam
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:44 عصر
سلام
چون توی ایران قانون کپی رایت وجود نداره
یک شرکت سازنده زمانی که یک نرم افزاری رو تولید میکنه توی بازار میده
که ازش پول دریاره ولی وقتی قانون کپی رایت در ایران نیست خب بلکه کسی به فکر تولید نرم افزار نیست

بذارید براتون یک مثال بزنم شاید هم شنیده باشید ؟
توی کشور های اروپایی زمانی که شما ویندوز سیستمی رو عوض میکنید
باید هزینه ویندوز رو به حساب شرکت سازنده واریز کنید
و به هیچ عنوان به خودشون اجازه کپی کردن محصول یک شرکتی رو به خودشون نمیدند فقط محصول از خود اون شرکت باید تهیه بشه
علتش هم اینه قانون اون کشور ها برای این گونه افراد خیلی سفت سخت مجازات در نظر میگیره ولی ایران چی ؟

حالا ایران !
یک دونه از این سیستم 50 تا رایتر داره یک سی دی ویندوز و یا هرچی
رو میزارند به پنجاه سی دی رایتش میکنند
بعد یه شرکت تولید نرم افزار میاد چند ماه وقت بزاره یک نرم افزاری رو تولید کنه !!!!!!!!!!!!

alireza es
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:49 عصر
بذارید دلیلشو براتن بگم
ویندوز سون :2500 تومان
ماست سون :8000 تومان
اینم دلیل

systam
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:52 عصر
بذارید دلیلشو براتن بگم
اینم دلیل
حرف شما درست
اون 2500 تومنی که شما میگید رایتی
ولی اگه کسی خواسته باشه اورجینالش رو داشته باشی قیمت خیلی بیشتر از این حرفهاست

ali.rk
یک شنبه 13 مرداد 1392, 16:35 عصر
نرم افزار suncalender رو از www.psoft.ir (http://www.psoft.ir) دانلود کنید . رایگان ... نرم افزار خوبیه ... طرف واسش وقت نذاشته ؟ گذاشته . مطمئن باشد ایرانی ها مغزشون بهتر کار می کنه (چرا رایگان گذاشته ؟ جواب دارین ؟ ... خوب رایگان بسازه ... اینکه مردم نرم افزار آدم رو رو یستمشون نصب کنن لذت بخش نیست . نرم افزارت تو کشورت استفاده بشه خوب نیست )
کی حاضر نرم افزار ایرانی خوب رو بذاره کنار این idm رو دانلود کنه تازه اون idm رو هم به لطف کرکر ها داریم . که از باگ های مسخره هم پره .

بذارید دلیلشو براتن بگم
اینم دلیل
حرف شما درست
اون 2500 تومنی که شما میگید رایتی
ولی اگه کسی خواسته باشه اورجینالش رو داشته باشی قیمت خیلی بیشتر از این حرفهاست

7500 = windows 7 & 8 واسه گردو

Mani_rf
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:23 عصر
نرم افزار suncalender رو از www.psoft.ir (http://www.psoft.ir) دانلود کنید . رایگان ... نرم افزار خوبیه ... طرف واسش وقت نذاشته ؟ گذاشته . مطمئن باشد ایرانی ها مغزشون بهتر کار می کنه (چرا رایگان گذاشته ؟ جواب دارین ؟ ... خوب رایگان بسازه ... اینکه مردم نرم افزار آدم رو رو یستمشون نصب کنن لذت بخش نیست . نرم افزارت تو کشورت استفاده بشه خوب نیست )
کی حاضر نرم افزار ایرانی خوب رو بذاره کنار این idm رو دانلود کنه تازه اون idm رو هم به لطف کرکر ها داریم . که از باگ های مسخره هم پره .

تو سن و سال و تجربه تو حرفت کاملا درسته دوست خوب من ، اما وقتی که مجبور میشی پول بدی تا بتونی همون ماست سون 8000 تومی رو بخری مجبور میشی که از دانش، تجربه و وقتت و همه اون سال هایی که گذاشتی تا برنامه نویسی یاد بگیری پول دربیاری. اون موقست که در کنار ذوق و علاقت به این هم فکر میکنی که چقدر میتونه برام سود داشته باشه. شرایط مجبورت میکنه به این فکر کنی.

قبول دارم این که ببینی برنامت معروف شده، همه باهاش کار میکنن، و بهت نظر میدن خیلی لذت بخشه، اما مطمعن باش این لذت بخش تره که در کنار همه اونها درآمد هم ازش داشته باشی و ببینی که خیلی ها حاضرن برای این که برنامه تو رو داشته باشن یا اینکه تو براشون برنامه بنویسی بهت دستموزد بدن و ارزش کارت رو نقدر پرداخت کنن. اون موقع میتونی همه انرژیتو بذاری روی اون برنامه و بهترش کنی.
در غیر این صورت بعد از 1مدت سرد میشی و ولش میکنی.

درسته که تعداد کمی هستن که برنامه های کاملا رایگان مینویسن ولی اگر وارد ماجرا بشی میبینی که یا برنامه نویس حرفه ای نیستن و رشته و کارشون و منبع درآمدشون کلا 1چیز دیگست یا اینکه تازه کارن و دارن تجربه کسب میکنن و 1روزی به این حرفایی که من گفتم میرسن.
نمیگم که همه کار رو باید با پول کرد، اما همیشه باید اولویت های زندگی و ارزش کارت خودت رو در نظر بگیری.

همه این هایی که میگم رو تجربه کردم دوست خوب من.