PDA

View Full Version : سوال در مورد ایجاد بایگانی جداگانه نامه ها در یک نرم افزار دبیرخانه بر اساس تاریخ ثبت

alinux031
یک شنبه 13 مرداد 1392, 21:17 عصر
سلام من دارم یک نرم افزار دبیرخانه طراحی میکنم یک مقدار مبتدی هستم و تو طراحیش به چند تا مشکل برخورد کردم اگه ممکن است راهنماییم کنید. من یک فرم طراحی کردم که با چند تا تکست باکس این اطلاعات را از کاربر می گیرد و در دیتابیس ذخیره می کند و در پایین فرم توسط یک DATAGRIDEVIEW رکورد هارو نمایش میدهد مشکل اول اینه که میخوام فیلد ردیف بصورت خودکار اضافه شود و در دیتابیس ذخیره شود دومی اینه که باید نامه ها برای هر سال بایگانی جداگانه ای داشته باشد یعنی نامه هایی که در سال 92 ثبت شده اند در مقابل نامه های سال 91 فیلد ردیف از اول شروع می شود چیکار باید بکنم؟

sohil_ww
یک شنبه 13 مرداد 1392, 22:07 عصر
اول از همه شما باید فیلد ردیفه تو حالت idenitiy برابر yes قرار بدی

به نظز من بهتر برای هر سال 1 جدول جدید طراحی کنی

3.این سئوال فکر کنم باید تو طراحی بانک پرسیده می شد نه اینجا

موفق باشی

alinux031
یک شنبه 13 مرداد 1392, 23:08 عصر
اول از همه شما باید فیلد ردیفه تو حالت idenitiy برابر yes قرار بدی

به نظز من بهتر برای هر سال 1 جدول جدید طراحی کنی

3.این سئوال فکر کنم باید تو طراحی بانک پرسیده می شد نه اینجا

موفق باشی
خیلی ممنون یعنی دیگه لازم نیست برای ردیف تکست باکس بزارم؟
مشکلم یک مقدار پیچیده تر شد فرض کنید برای هر نامه صادره قرار است بصورت اتوماتیک یک شماره اختصاص بده و برای شماره کردن می بایست از ردیف نامه های قبلی استفاده کرد و نامه های صادره انواع مختلفی دارد که در قسمتی از شماره باید عددی نوشته شود که این چندمین نامه ی صادره از این نوع است:متفکر::متفکر:
مثلا شماره 1/12/35/456/م را در نظر بگیرید عدد 12 برای نامه های صادره از نوع (درخواست بودجه) و عدد 35 نشان دهنده این است که این 35 امین نامه صادره از این نوع است و عدد 456 نشان می دهد که تا حالا 456 نامه صادره ثبت شده است.

sohil_ww
یک شنبه 13 مرداد 1392, 23:20 عصر
فکر کنم بهتره این عدد به عنوان نامه نامه در نظر بگیرید نه شناسه منظورم اینه که

شما 1 فیلد شناسه یا آیدی داشته باش(اگه معلم ادبیاتم بود می گفت هجو 1 نمره کم) و بعد نام های نامه ها این اعدادی که نشون می دی

شایدم بتونی برای بخش های مختلف جدول های مختلف داشته باشی و نام هاشون تو جداول مختلف نگه داری کنی

بعد هر چقدر خواستی از این اسامی طول دراز بهشون نسبت بده

وو خیلی روش های دیگه که به نظر من 2 تایی که بالا گفتم بهترین باشن (البته نظر منه)

در ضمن اینجوری نگاه نکن می گرخم :متفکر: