PDA

View Full Version : نظر شما درباره این آموزش سی شارپ چیه ؟

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مرداد 1392, 10:52 صبح
با سلام خدمت همه دوستان

ابتدا خدمتتون عرض کنم که هدف ما ارائه آموزش های سطح متوسط و پیشرفته هست و مطمئن باشید که در صورتی که استقبال بشه با سرعتی عالی آموزش ها آماده میشن

مطالب مورد نظر شامل :
سی شارپ ، ویژوال بیسیک ، ASP ، PHP و ... خواهند بود

هدف تهیه آموزش هایی با کیفیت و با سبکی جدید از مطالبی است که کمتر وجود دارند یا اینکه اصلا وجود ندارند
مثلا آموزش Linq یا فریم ورک های مایکروسافت

کلا هدف ارائه آموزش های پیشرفته به همراه ارائه سورس پروژه هست

امیدوارم با ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده تون ما رو یاری نمایید

کلیپ اول کاملا تستی هست ... در این کلیپ سرعت ویدیو به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده و فقط سرعت تایپ و کدنویسی مدرس بالا هست

در این کلیپ یک جدول در SqlServer ایجاد میشه ، عمل درج اطلاعات و نمایش در دیتاگرید هم صورت میگیره

فعلا شما فقط سطح آموزش رو در نظر بگیرید و نظرتون رو اعلام بفرمایید و بگین که روند کار چجوری باشه بهتره

مطمئن مطمئن مطمئن باشید کار ادامه دار خواهد بود - چون تمام تجهیزات حرفه ای مورد نیاز خریداری شده اند

با تشکر

حجم فایل اولیه حدود 21 مگابایت هست ...

در آموزش های بعدی قطعاً روی حجم فایل ها ، صداگذاری ، گرافیک و ... کار خواهد شد تا دوستان عزیز مشکلی برای دانلود نداشته باشند

لینک دانلود (http://www.mediafire.com/download/b30z0rmd7rrbin0/capture-1.rar)

موفق و پیروز باشید

amir200h
یک شنبه 20 مرداد 1392, 10:55 صبح
دوست من جداقل عنوان فیلم رو بگو تا کاربران بدونن چی دارن دانلود میکنن

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:20 صبح
دوست من جداقل عنوان فیلم رو بگو تا کاربران بدونن چی دارن دانلود میکنن

با تشکر - ببخشید فراموش کردم - ویرایش شد

hamid_0341
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:33 صبح
صدا نداره که :متفکر: آموزش بدون توضیح ؟

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:56 صبح
این کلیپ تست اینه که شما سطح مدرس دستتون بیاد - البته این کلیپ رو عجله ای درست کرده

در آموزش های بعدی هم صدا داره هم گرافیک بهتر میشه و هم حجم فایل پایین تر میاد

شما فقط نظراتتون رو بفرمایید که دوست دارین آموزش ها در چه حیطه ای باشن + اینکه به چه سبکی ارائه بشن

veniz2008
یک شنبه 20 مرداد 1392, 12:46 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

ابتدا خدمتتون عرض کنم که هدف ما ارائه آموزش های سطح متوسط و پیشرفته هست

سلام.
اصل کار و نفس عمل بسیار با ارزش هست و جا داره از شما و دوستانی که قصد تهیه این آموزش ها رو دارند تشکر کنم. اما یکسری مطالب هست که در ادامه عرض میکنم :

و مطمئن باشید که در صورتی که استقبال بشه با سرعتی عالی آموزش ها آماده میشناستقبال یعنی چی؟
این کلمه ابهام داره!. یعنی پیشنهاد و انتقاد یا فشار دادن دکمه تشکر؟ :لبخند:

مطالب مورد نظر شامل :
سی شارپ ، ویژوال بیسیک ، ASP ، PHP و ... خواهند بودتجربه نشون داده که "سنگ بزرگ نشانه نزدن هست". فکر نمیکنید پوشش دادن این همه مطلب علاوه بر داشتن تخصص در تمام زمینه ها، نیاز به گذاشتن وقت زیاد و انرزی خیلی زیاد هست؟
من خیلی خوشحال میشم که اگر بتونید این کار رو انجام بدید ولی شما یه بار حسابی دست ملت رو گذاشتید تو حنا و رفتید و دیگه آموزشی ما ندیدیم که ندیدیم. :چشمک:

هدف تهیه آموزش هایی با کیفیت و با سبکی جدید از مطالبی است که کمتر وجود دارند یا اینکه اصلا وجود ندارند
مثلا آموزش Linq یا فریم ورک های مایکروسافت هدف آموزش، جا انداختن مطلب هست که البته بدون صدا، محقق شدن این امر کار بسیار دشواری هست. کاش این آموزش رو با صدا تولید میکردید تا بشه بهتر با بیان و نحوه توضیح مطالب توسط برنامه نویس آشنا شد.
به نظر من مهم نیست که ADO تدریس بشه یا LINQ یا Entity Framwork . مهم اینه که هر کدوم که توضیح داده میشه واقعا حرفه ای باشه و سعی بشه بهترین شیوه انتخاب و تدریس بشه.
به نظرم شما هم با بنده موافق باشید که بهترین شیوه در ADO استفاده از Stored Procedure ها هست و کدنویسی مستقیم در محیط ویژوال کار چندان حرفه ای نیست.
مورد بعدی که وجود داره به نظرم سبک کدنویسی رو میشه خیلی راحت تر کرد و از طولانی کردن سطرها اجتناب کرد. مثلا برای insert راحت تر اینه که :
کانکشن رو اگر درست مدیریت کنیم نیازی نیست که هر بار اونو چک کنیم که آیا باز هست یا نه (معمولا کسانیکه زیاد در باز و بسته کردن کانکشن دقت نمیکنن از این مورد استفاده میکنن!)

SqlConnection con = new SqlConnection("server = .\\md2008;DataBase = DBAzmoon;Integrated Security = True");
SqlCommand cmd = new SqlCommand("insert into TblAdmin(UserName,Password) values(@username,@password)", con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@username", TxtUserName.Text.Trim());
cmd.Parameters.AddWithValue("@password", TxtPass1.Text.Trim());
con.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
اما بیشتر هدف من از این بحث، در مورد استفاده از شی SqlDataAdapter هست. چرا اینقدر زحمت؟
این شی خودش مدیریت کانکشن رو بر عهده میگیره و نیازی نیست که ما خودمون رو درگیر این بحث ها کنیم. قطعه کد زیر رو توجه بفرمایید تا تفاوت بین کدنویسی ها رو ببینید :

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("Select * From TblAdmin", con);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
GrdAdmin.DataSource = dt;
در هر دو حالت، نیازی نیست که به کامپایلر اعلام کنیم که command ما از جنس Text هست چراکه بصورت پیش فرض نوع اونها Text هست.
امیدوارم در سبک برنامه نویسی (استفاده از stored procedure ها) و سبک کدنویسی (کوتاه نویسی به شرط حفظ مفاهیم) تجدید نظر بشه.

کلیپ اول کاملا تستی هست ... در این کلیپ سرعت ویدیو به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده و فقط سرعت تایپ و کدنویسی مدرس بالا هستسرعت تایپ بالاست ولی در بحث آموزش ما دنبال این چیزها نیستیم. تنها تنها تنها و تنها هدف استفاده از بهترین روش ها و جا اندختن مطلب هست و لاغیر.

در این کلیپ یک جدول در SqlServer ایجاد میشه ، عمل درج اطلاعات و نمایش در دیتاگرید هم صورت میگیرهدر مورد sql فعلا هیچ بحثی نمیکنم ولی همونطور که در گفته هاتون هم گفتید قصد دارید که سطح آموزش ها متوسط و پیشرفته باشه. پس قطعا باید در آموزش ها از مفاهیم کلیدی و مهمی در طراحی دیتابیس و جداول و همچنین کوئری های بهینه استفاده کنید.
من واقعا خوشحال شدم از اینکه گفتید قصد دارید آموزش های متفاوت رو قرار بدید. جای چنین آموزش هایی واقعا خالیه.

مطمئن مطمئن مطمئن باشید کار ادامه دار خواهد بود - چون تمام تجهیزات حرفه ای مورد نیاز خریداری شده اند
امیدوارم باز نذارید برید جناب ابراهیمی عزیز. ظاهر کار خوب نیست اگر قول بدیم و بعدش انجام ندیم. با توجه به تاکیدی که کردید من خوش بینم که این بار اموزش ها ادمه دار باشه.
راستی چه تجهیزاتی منظورتونه؟

در آموزش های بعدی قطعاً روی حجم فایل ها ، صداگذاری ، گرافیک و ... کار خواهد شد تا دوستان عزیز مشکلی برای دانلود نداشته باشندروی این مورد حتما باید تغییرات صورت بگیره. من خودم برای ضبط ویدئوهام با Camtasia از پسوند MP4 استفاده میکنم که برای 60 دقیقه حجم فایل حدود 77 مگ میشه که پس از زیپ کردن حجمش به حدود 50 مگ کاهش پیدا میکنه (من سایز رو بر روی 768 * 1024 قرار میدم. کیفیت هم بسیار مناسب هست). البته میزان زوم و رنگ هایی که در محیط آموزش هم استفاده میشه در سایز تاثیر زیادی داره ولی حالت نرمال همونی بود که عرض کردم.
برای شما و سایر دوستانی که در تهیه این آموزش ها تلاش میکنن آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.

salehsam
یک شنبه 20 مرداد 1392, 15:37 عصر
به نظر من اگه از ابتدا شروع بشه خیلی خوبه
مثلا در مورد پایگاه داده و ارتباط بین جداول خیلی کم مطلب پیدا میشه

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:23 عصر
چند نکته :

1-اون دفعه خودم تنها بودم و واقعا ایجاد کلیپ ها بسیار وقت گیر بود ... چون من اگه دقت کرده باشین توی یه قالب خاص کلیپ ها رو می زاشتم و زحمت کار زیاد بود ولی ایندفعه 3 نفر هستیم

2- در مورد تجهیزات منظور یه سیستم درست و حسابی هست که کلیپ نهایی از لحاظ کیفیت تصویر ، صدا و حجم نهایی برای کاربران نهایی بهینه بشن

3- منظور از استقبال بیشتر جمع آوری ایده های دوستان بود تا کسب آفرین

4- در مورد "سنگ بزرگ و نزدن" خدمتتون عرض کنم که چون چند نفریم و می تونیم دیه بدیم ، پس سنگ رو هم می زنیم :لبخند:-- بنده از مدرسین کلیپ ها اطمینان دارم که گفتم اون مباحث رو می تونن به خوبی تدریس کنن - ممکنه به اندازه شما و سایر اساتید محترمی که در پونیشا هستن حرفه ای نباشیم ولی بالاخره از هر کلیپی حداقل چند نکته حتی برای افراد حرفه ای ممکنه بدرد بخوره

5- در مورد اینکه فرمودین سرعت تایپ مهم نیست ، باید عرض کنم که مهمه ... چه بسا کلیپ هایی هستن که مدرس برای هر خط کد 5 دقیقه مکث می کنه ... قبول کنید که روی حجم مطالب آموزشی تاثیر مستیم داره - ضمناً برای افراد مبتدی این سرعت تایپ قطعاً امیدوارکننده هست (شما خودتون دوست دارید کسی که کلیپ پر می کنه سرحال و تند و تیز باشه یا شل و ول و آهسته ؟؟؟؟)

6- در مورد اینکه قرمودین که نزارم و برم - من جایی نرفتم و نمی رم 0 فعلاً هم به کسی قولی ندادم - انشاا... هدفمون اینه که اینکار رو انجام بدیم ...

در مورد ایراداتی که به برنامه گرفتین ممنون ولی باور کنید بنده ایشون رو مجبور کردم که این کلیپ رو پر کنن و واقعاً در شرایط خوبی نبودن

در کلیپ های بعدی که حتما حتما دیگه تستی نیستن و تمام جوانب کار رعایت میشه ، متوجه سطح برنامه نویسی ایشون هم میشید

باز هم از نکاتی که فرمودین کمال تشکر رو دارم

به امید موفقیت برای شما و سایر کاربران برنامه نویس

veniz2008
یک شنبه 20 مرداد 1392, 19:07 عصر
4- در مورد "سنگ بزرگ و نزدن" خدمتتون عرض کنم که چون چند نفریم و می تونیم دیه بدیم ، پس سنگ رو هم می زنیم :لبخند:--
آقا گناه دارند این بندگان خدا. اگه 3 نفری بزنید دیگه جسد پودر میشه :لبخند:

بنده از مدرسین کلیپ ها اطمینان دارم که گفتم اون مباحث رو می تونن به خوبی تدریس کنن - ممکنه به اندازه شما و سایر اساتید محترمی که در پونیشا هستن حرفه ای نباشیم ولی بالاخره از هر کلیپی حداقل چند نکته حتی برای افراد حرفه ای ممکنه بدرد بخوره
آقای سیاوش ابراهیمی و یونس ابراهیمی از دوستان با دانش وب سایت و تالار هستن. من روی این موضوع بحثی ندارم. بحث بر روی کلیپی بود که گذاشتید و گفتید با توجه به اون کلیپ، نظرات رو اعلام کنیم.
من پونیشایی نیستم دوست عزیز.
منم یه کاربر معمولیم مثل بقیه دوستان و ادعای حرفه ای بودن ندارم.

5- در مورد اینکه فرمودین سرعت تایپ مهم نیست ، باید عرض کنم که مهمه ... چه بسا کلیپ هایی هستن که مدرس برای هر خط کد 5 دقیقه مکث می کنه ... قبول کنید که روی حجم مطالب آموزشی تاثیر مستیم داره - ضمناً برای افراد مبتدی این سرعت تایپ قطعاً امیدوارکننده هست (شما خودتون دوست دارید کسی که کلیپ پر می کنه سرحال و تند و تیز باشه یا شل و ول و آهسته ؟؟؟؟)
فکر کنم من خوب توضیح ندادم که سوء برداشت اتفاق افتاد.
منظور من این بود که یک سرعت مناسب برای آموزش کفایت خواهد کرد. قطعا سرعت پایین آزار دهنده خواهد بود. هدف من تاکید کردن بر روی "هدف از آموزش" بود.

6- در مورد اینکه قرمودین که نزارم و برم - من جایی نرفتم و نمی رم 0 فعلاً هم به کسی قولی ندادم - انشاا... هدفمون اینه که اینکار رو انجام بدیم ...
آقای ابراهیمی منظور من تاپیک زیر بود وگرنه من از حضور همه خوشحال میشم.
http://barnamenevis.org/showthread.php?357025-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4

در مورد ایراداتی که به برنامه گرفتین ممنون ولی باور کنید بنده ایشون رو مجبور کردم که این کلیپ رو پر کنن و واقعاً در شرایط خوبی نبودن
من خودمم تعجب کردم از اینکه این آموزش کیفیت فنی بالایی نداشت. ولی کاش میذاشتید که یک آموزش چند دقیقه ای با سطح بالا تولید کنن تا کسانیکه دانلود میکنن این ابهام براشون پیش نیاد که آموزش ها به همین شکل ادامه خواهند داشت.
برای تیم شما، آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 21 مرداد 1392, 00:46 صبح
با تشکر مجدد از جنابعالی

امیدوارم بتونیم رضایت کاربران عزیز رو جلب کنیم

Shahram_12
دوشنبه 21 مرداد 1392, 05:51 صبح
با تشکر از آموزش ارائه شده

اگر کامل باشه نه مثل آموزشهای قبلی یا اون کتابی که قرار بود ارائه بشه خیلی خوبه

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 21 مرداد 1392, 07:21 صبح
من بابت تمام اتفاقات گذشته از جانب همه همکاران عذرخواهی می کنم

باور بفرمایید دوستان پیگیر همون کتاب هم هستن - یه سری مشکلات هست فقط که شما اطلاع ندارید

ولی بازهم حق با شماست

انشاا... جبران می کنیم

Shahram_12
دوشنبه 21 مرداد 1392, 10:45 صبح
با تشکر وقدردان از زحمات شما و دیگر دوستان

مشکلات بخصوص در راه انتشارات بسیار زیاد هست ما هم قبول داریم

اما اطلاع رسانی مناسب هم میخواد

به هر متشکرم

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 21 مرداد 1392, 11:47 صبح
با تشکر از صبر شما

به احتمال خیلی زیاد مجبور به نشر الکترونیکی بشیم

امیدواریم بابت زحمات نویسنده دوستان همکاری کنن و هزینه ای بسیار ناچیز برای کمک به نویسنده بپردازن و دانلود کنن