PDA

View Full Version : چند سطری کردن خودکار dbgridEh

armira
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:36 عصر
با سلام خدمت دوستان . من یک فیلد در dbgridEh دارم که از نوع Memo هست.اطلاعات به خوبی در گرید نمایش داده می شه.اما من مجبور شدم برای اینکه اطلاعات در چند سطر به همون صورتی که در Memo ذخیره شده نمایش داده بشه بصورت دستی RowLine رو مقدار دهی کنم . این امر باعث میشه تا رکوردهایی که مقدار فیلد Memo اونها کمتر از تعداد سطری که من تعیین کردم هست هم به همون مقدار بزرگ باشن. چطور میتونم کاری کنم که فقط رکوردی که مقدار فیلد Memo اون چند سطری هست به صورت خودکار چند سطری نمایش داده بشه و بقیه رکوردها تغییر نکن ؟؟؟
برای درک بهتر یک عکس هم ضمیمه کردم .همونطور که تو عکس هم می بینید رکورد اول و دوم تعداد سطر یکسان دارن در حالی که نیازی نیست رکورد اول دو سطری باشه.

fahimi
یک شنبه 20 مرداد 1392, 20:13 عصر
با سلام
گزینه wordWrap:=true را انتخاب کن

armira
یک شنبه 20 مرداد 1392, 20:30 عصر
با سلام
گزینه wordWrap:=true را انتخاب کن

سلام دوست عزیز. مقدار این پراپرتی True هست ولی مشکل پابرجاست.

fahimi
یک شنبه 20 مرداد 1392, 20:58 عصر
سلام
در گرید بخش OptionEh
DghAutoFitRowHeight:=true

hassan_reza
یک شنبه 20 مرداد 1392, 21:49 عصر
سلام
در گرید بخش OptionEh
تا اونجایی که من تست کردم به جز تنظیمات بالا، در زبان فارسی وقتی گرید به شی TMemTable خود Eh متصل باشه این تنظیمات بدرستی عمل می کنه!

armira
سه شنبه 22 مرداد 1392, 07:10 صبح
سلام
در گرید بخش OptionEh

سلام ، این کارو انجام دادم ولی تاثیزی نداشت.

armira
سه شنبه 22 مرداد 1392, 07:13 صبح
تا اونجایی که من تست کردم به جز تنظیمات بالا، در زبان فارسی وقتی گرید به شی TMemTable خود Eh متصل باشه این تنظیمات بدرستی عمل می کنه!

با این شیئ کار نکردم .میشه لطف کنی و بگی چطور گرید رو به این شیئ متصل کنم ؟ یعنی از TMemo استاندارد خود دلفی استفاده نکنم؟

armira
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 14:20 عصر
لطفا یکی به من کمک کنه. خواهش می کنم . چیکار باید بکنم?