PDA

View Full Version : کامپوننت تقویم میلادی ، شمسی و قمری بدرد بخور

persia_hrn
دوشنبه 21 مرداد 1392, 01:57 صبح
سلام دوستان ،

توی این مدتی که عضو این سایت شدم به دفعات دیدم که سوالاتی در خصوص تبدیل تاریخ های مختلف مطرح میشه و از اونجایی که یه کامپوننت در همین زمینه داشتم گفتم اونو بذارم شاید بدرد کسی بخوره .

از دلفی 5 تا 2009 ساپورت میشه .

امیدوارم به درد کسی بخوره .

موفق باشید .

BORHAN TEC
دوشنبه 21 مرداد 1392, 09:54 صبح
سلام
من i18n رو توصیه می کنم.
موفق باشید...

hp1361
دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:16 عصر
سلام

برادر عشایری اگه از کامپوننت i18n استفاده کنیم و تاریخ رو بصورت میلادی در دیتابیس ذخیره کنیم و اطلاعات را بصورت شمسی نمایش بدیم، آیا سال کبیسه و این چیزا درش منظور شده؟

ممنون

BORHAN TEC
دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:29 عصر
برادر عشایری اگه از کامپوننت i18n استفاده کنیم و تاریخ رو بصورت میلادی در دیتابیس ذخیره کنیم و اطلاعات را بصورت شمسی نمایش بدیم، آیا سال کبیسه و این چیزا درش منظور شده؟

بله، برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید:
http://www.delphiarea.com/products/delphi-packages/i18n/
همانطور که میبینید سازنده این کامپوننت یک ایرانیه که قبلاً در همین فروم برنامه نویس فعالیت میکرده. جالبه بدونید که از i18n در mORMot هم استفاده شده.

یوسف زالی
دوشنبه 21 مرداد 1392, 15:22 عصر
تقویم قمری واقعا درست کار می کنه؟
یعنی الان تو اون تقویم معلومه که ماه رمضان کی تموم می شه؟
فکر نکنم بشه این کار رو کرد. مگر برای گدشته.
درسته؟

BORHAN TEC
دوشنبه 21 مرداد 1392, 18:22 عصر
تقویم قمری واقعا درست کار می کنه؟
یعنی الان تو اون تقویم معلومه که ماه رمضان کی تموم می شه؟
فکر نکنم بشه این کار رو کرد. مگر برای گدشته.
درسته؟
خوب اگه قانون و فرمول خاصی داشت مگه این همه آدم مریض بودند که برن سر کوه با تلسکوپ به آسمون نگاه کنند.:لبخندساده: به خاطر همین مسائله که تاریخ قمری زیاد دقیق نیست. البته میدونم که این موارد رو خیلی بهتر از من میدونی ولی سوال کردنت برای من جای سوال داره! :گیج:

یوسف زالی
سه شنبه 22 مرداد 1392, 06:23 صبح
نمی دونم، یک لحظه فکر کردم شاید مثلا تقویم رسمی قمری با تقویم مذهبی قمری در ایران هم متفاوته. این قضیه در بعضی کشور ها متفاوته.

سوال کردنت برای من جای سوال داره!

آقا مگه ما دل نداریم؟!

سوال کردم چون یاد گرفتم تو اون چیز که فکر می کنی استاد اونی، ممکنه یک نکته ی کوچیک رو ندونی چون بهش برخورد نکردی، اون وقت ضایع می شی!
بعله!

حالا گذشته از شوخی، تقویم قمری خیلی داستان داره، مثلا همین ربیع الاول در قدیم همیشه اولین ماه بهار بوده!
اختلافات روز ها رو هم با اضافه کردن یک ماه، برطرف می کردند...

به هر حال باید تست کنم ببینم بازه ای که در اون تقویم تبدیلاتش بی نقص هست تا چه حدی هست.

persia_hrn
سه شنبه 22 مرداد 1392, 07:02 صبح
سلام آقایون ، منم تاریخ قمریشو چک نکرده بودم ولی این کامپوننته تاریخ قمریش قاطی داره .
من از طرف دوستان اونطرفیمون معذرت میخوام که تقویم قمریشون اینجوریه .

ولی خداییش جالبه که خودشونم میدونن تاریخشون قاطه ولی دست از سرش بر نمیدارن !