PDA

View Full Version : sync NamedPipe between winform and console

m_ali_gho
سه شنبه 22 مرداد 1392, 15:13 عصر
سلام دوستان. کسی در مورد sync NamedPipe between winform and console اطلاعاتی داره؟ یه جورایی مثل محیط چت هستش اما کاربر در اون دخالت نداره. می خوام وقتی برنامه ها (winform and console) اجرا شدن این دو به هم کانکت بشن و یه سری اطلاعات رو بین هم رد و بدل کنن بدون اینکه در روند کار برنامه خللی ایجاد بشه. تو همین سایت یه چند تا موضوع در این مورد دیدم اما متاسفانه یا خیلی ابتدایی بودن (البته همونم خیلی خوب بود و دستشون درد نکنه) یا به صورت غیر هم زمان بین دو کنسول بودن. ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین کمکم کنید.

FastCode
سه شنبه 22 مرداد 1392, 15:17 عصر
چه اطلاعاتی قرار هست جا به جا بشه؟
Marshal یا اطلاعات برنامه یا object های سیستم
pipe ها خیلی کارها میتونند انجام بدن.
بنده از سطح دانش شما اطلاعی ندارم ولی پیشنهاد میکنم اول در مورد thread ها,serialization,marshaling, security descriptor ها,stream ها,Application Domain ها,Virtual Memory,Shared Memory و چند تای دیگه که خودتون احتمالا باهاشون برخورد خواهید کرد مطالعه کنید.چون در طول مسیرتون با بیشترشون برخورد خواهید داشت

m_ali_gho
سه شنبه 22 مرداد 1392, 15:42 عصر
اطلاعات یه سری رشته های متنی هستن که همون جوری که شما فرمودین اطلاعات خود برنامه هستن. سطح دانش من هم خوب یه چیز خیلی معمولی هستش. و به غیر از thread که فرمودین با هیچ کدوم از گزینه های دیگه برخورد نداشتم. همین thread رو هم خیلی خیلی ابتدایی باهاش کار داشتم که اصلا بیان نکردنش بهتره. من باید تا حدود یه ماه دیگه این برنامه رو تحویل بدم و فکر نکنم اصلا وقتشو داشته باشم که بخوام برم دنبال یاد گیری این موارد. حالا فکر میکنین راهی هست تا بتونم بدون کسب دانش در باره مواردی ک فرمودین کارم رو انجام بدم؟ اگه بخواین یکم اطلاعات در مورد برنامم بهتون بدم تا شما هم متوجه داستان بشین.

FastCode
سه شنبه 22 مرداد 1392, 15:46 عصر
در استفاده از pipe اجبار هست یا خودتون تصمیم گرفتید؟
به نظر من مشکل رو میتونید یک ساعته با protocol-buffers و یک socket library مناسب حل کنید.همین کلمات رو در گوگل جست و جو کنید.

m_ali_gho
سه شنبه 22 مرداد 1392, 15:52 عصر
نه اجباری در کار نیست. اختیارش با خودمه. فقط برای جالب تر شدن کارم چنین تصمیمی گرفتم. دستتون درد نکنه از بابت راهنماییتون.