PDA

View Full Version : لطفا کمکم کنید

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 25 آذر 1382, 19:36 عصر
سلام دوستان.
میخواستم بدونم فرق بین c+builder با visual c# در چیست.بعد کدومش قوی تره.؟
من کدومشو کار کنم بهتره؟میخوام درزمینه شبکه برنامه نویسی کنم.
لطفا منو راهنمایی کنین.
ممنون.
خداحافظ.

Vahid_Nasiri
سه شنبه 25 آذر 1382, 23:51 عصر
نمی دونم چرا امضای شما را دیدم اشکم در اومد :cry:

---------------

سی پلاس پلاس بیلدر یکی از قدرتمندترین کامپایلرهای تحت ویندوز است و البته افراد ویژه ی خودش را هم می طلبد ( بین انتخاب این و وی سی همیشه بحث بوده و هست ... )
بجای بحث در مورد ساختار اینها شما بهتر است یک چیز را روشن کنید. چکار می خواهید بکنید؟ چقدر وقت مطالعه دارید؟ به چه منابع مطالعاتی دسترسی دارید؟ و ........
اگر وقت کمی دارید + دنبال برنامه نویسی شبکه و دیتابیس و امثال اینها هستید و منابع موجود هم برای شما مهم هستند بدون شک سی شارپ انتخاب بهتری است در ایران. ببیند چند تا کتاب در مورد سی بیلدر هست .......

در ضمن این مباحث را لطفا در خاتمه دهید و یک زبان را انتخاب کنید و از این شاخه به آن شاخه هم نپرید که آخرش چیزی نمی شوید!

اگر هدفتان برنامه نویسی در محیط دات نت است بدون شک سی شارپ یکی از بهترین انتخاب ها است.
و .......

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 27 آذر 1382, 19:14 عصر
سلام اقای نصیری.ممنون از راهنمایی تون.مرسی.حالا فرقی بین C#builder با visual C# نیست؟تواین دوتا کدومشو کار کنم بهتره؟
یا باهم تفاوت خاصی ندارند؟ممنون میشم کمکم کنید.
مرسی قربان شما خداحافظ

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 27 آذر 1382, 21:33 عصر
تفاوت ها خیلی زیاد است. چه در زبان و چه در فایلهای خروجی.
سی بیلدر بر پایه ی سی پلاس پلاس است. سی شارپ همانند جاوا :wink: ( البته جاوا هم بر پایه ی سی پلاس پلاس است! )

خلاصه نگفتید چقدر وقت دارید و چقدر حوصله و چکار می خواهید بکنید؟ چند سالتون است و میزان تحصیلات و غیره ....... تمام اینها مهم است.

حمیدرضاصادقیان
جمعه 28 آذر 1382, 00:23 صبح
سسلام اقای نصیری.ممنون از جوابتون.
راستش من وقتم زیاده .سنم هم 19 سال هستش.رشته تحصیلیم ریاضی هست.قبلا هم دلفی کار کردم و مقداری هم با سی کار کردم البته خیلی کم.
راستش در شرکت پدرم مشغول به کار هستم و بعداز ظهرهاهم درس میخونم برای کنکور.میخواستم برای وقتهای بیکاریم هم روی سی شارپ کار کنم.امیدوارم اطلاعات کافی داده باشم.
بازم از جوابی که بهم میدین ممنونم.
خداحافظ.

SSP_Software_team
جمعه 28 آذر 1382, 01:04 صبح
حالا فرقی بین C#builder با visual C# نیست؟تواین دوتا کدومشو کار کنم بهتره؟
آقای نصیری قبلا تو همین بخش C# builder و Visual #C رو با هم مقایسه کردن بگردی پیدا میکنی در همون تاپیک آقای نصیری Visual #C رو پیشنهاد کردن البته این دو تا از لحاظ دستوری و قدرت با هم فرقی ندارن تنها تفاوت در IDE این دو تاست هر دو بر اساس کامپایلر مایکروسافت و NetFrameWork. کار میکنن :wink:

SSP_Software_team
جمعه 28 آذر 1382, 01:10 صبح
استاد این مشکل منم هست من به برنامه نویسی سطح پایین خیلی خیلی علاقه دارم البته به برنامه نویسی بانک اطلاعاتی هم خیلی علاقه دارم ولی برای انتخاب بین این دو تا موندم یعنی
C++ Builder و Visual ++C در زمن من 17 سالمه قبلا با VB6 کار میکردم درک خیلی عمیقی هم از برنامه نویسی شی گرا دارم منظورم اینه که همینطوری فورمالیته یاد نگرفتم خوب اگه میشه منم راهنمایی کنین
ممنون :wink:

Vahid_Nasiri
جمعه 28 آذر 1382, 10:41 صبح
باریک الله. از سن پایین دنبال این مسائل هستید و قابل تقدیر است.
جالب این جا است که بدانید در زمان ما (!) بنده ترم آخر دوره ی اول دستم به اینترنت رسید! ( آنهم تحت یونیکس به صورت تکست خالص )
--------------
با این سن خوب شما بنده پیشنهاد می کنم در کنار سی شارپ :wink: مفاهیم دیگر سی پلاس پلاس که در سی شارپ گم و کم رنگ شده اند را کار کنید. در ضمن باید به هر زبانی که می توانید مسلط شوید. اینکه بگوییم این خوب است و این قوی تر و غیره واقعا بی معنی است. باید از هر کدام چیزهایی بدانید ولی یکی از آنها زبان اصلی شما باشد و بیشترین وقت را مصرف کند.
در ضمن تا یک پروژه ی سنگین برای خودتان تعریف نکنید و روی آن با زبان مورد علاقه کار نکنید ، چیزی زیادی از آن زبان یاد نمی گیرید.

خلاصه اش بنده هم تازه کارم و زیاد سخت نگیرید :oops: :skull:

حمیدرضاصادقیان
جمعه 28 آذر 1382, 11:06 صبح
سلام.
واقعا از جوابهای قشنگتون ممنونم و لذت میبرم.دست همتون درد نکنه که اینقدر به بنده تازه کار لطف دارین.
راستی من در شرکت مهران رایانه مشغول به کار هستم.
در نمایشگاه 3 تا 7 دی ماه هم غرفه داریم.
سالن 38 المان غرفه 4.خواستین تشریف بیارین در خدمتتون هستیم.
خوشحال میشم شمارو اونجا ببینم.
قربان شما.
خدانگهدار

SSP_Software_team
شنبه 29 آذر 1382, 02:34 صبح
ممنون آقای نصیری راستش بیشتر چیزهایی که یاد گرفتم زیر سایه ی شما و مقاله های پر بارتون بود و همچنین مراجعی که معرفی کردین
ممنون :wink: