PDA

View Full Version : تحت وب یا تحت ویندوز

SamStar
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 18:35 عصر
میخواستم بدونم برنامه ای که روی شبکه داخلی یک شرکت قراره کار بکنه ، چه فرقی داره تحت وب بنویسیم و کاربرا با آدرس به اون دسترسی داشته باشن یا تحت ویندوز بنویسیم و روی هر کامپیوتری نصب کنیم و فقط دیتا بیس روی سرور باشه و با کانکشن استرینگ به اون وصل شیم ؟
مزایا و معایب هرکدوم چیه ؟
انگار اینجوری که برنامه روی هرکامپیوتر نصب باشه معمول تره ؟ یا من اشتباه میکنم ؟

programerinfonet
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 18:44 عصر
خوب دوست عزیز تو تحت وب از یک سری دستورات سوکت و ... خلاصی و زود تر نتیجه میگیری نسبت به ویندوز

plus
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 19:48 عصر
موضوعش مفصله، مهمترین ویژگی های اینکه تحت وب بنویسید، اینه که یکی مدیریت کارها بدون نیاز به روش خاصی، کاملا سمت سرور انجام میشه، در واقعا شما به طور پیشفرض یک نقطه مرکزی خواهید داشت که قوانین کار رو اجرا میکنه.یک ویژگی دیگه تحت وب هم این هست که کلاینت ها، معمولا فقط نیاز به یک Browser دارن تا بتونن کار کنن.برای مثال نیاز به نصب دات نت و... روی کلاینت ها نیست و این یعنی کم هزینه بودن نصب در محل.
در مقابل، اگه بخواین از WinApp استفاده کنید، شما نیاز خواهید داشت که یک مرکزیتی در سرور داشته باشید تا بتونه کلاینت ها رو مدیریت کنه.این میتونه یک سرویس باشه.عدم پیاده سازی یک چنین سرویسی، (و ارتباط مستقیم کلاینت ها با دیتابیس) میتونه درد سر ساز باشه.این چیزیه که در حالت WinApp به صورت پیشفرض ندارین. و البته کلاینت ها هم نیاز به نصب نرم افزار کلاینت و پیش نیاز هاش خواهند داشت
از ویژگی های اینکه تحت ویندوز بنویسید، سرعت بیشتر و ساده تر بودن طراحی UI و قدرت مانور بیشتر سمت کلاینت هست.همچنین شما درگیر دردسر های طراحی وب نمیشید.

rezaei_y
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 23:59 عصر
همچنین اعمال تغییرات در برنامه تحت وب خیلی راحت تر صورت میگیره و نیازی نیست نرم افزاری رو که روی تک تک سیستم ها نصب شده رو بروز کرد

SamStar
جمعه 01 شهریور 1392, 11:53 صبح
اگر سرور چندان قدرتمندی نداشته باشیم ، وب بیس بهتر روش انجام میشه یا ویندوز بیس ؟
اگر متنی مقاله ای چیزی دارید که میتونم اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنم ممنون میشم برام بفرستید.

plus
جمعه 01 شهریور 1392, 12:21 عصر
اگه سرور قدرتمند نیست، از نظر تئوری اگه ویندوز بیس بنویسید، میتونید بخشی از وظایف سرور رو سمت کلاینت ها ببرید.اما همونطور که گفتم توزیع کردن سرور، میتونه دردسر های خودش رو داشته باشه و اگه درست پیاده نشه، میتونه نتیجه عکس بده...

aliagamon
جمعه 01 شهریور 1392, 12:46 عصر
والا تحت وب همیشه درد و سرش کمتره و نیاز نداره که کاربرا سیستم های خوبی داشته باشن(یعنی مثلا دات نت فریمورک 4 رو اکس پی نصب نمیشه و مشکل ایجاد میکنه تو برخی موارد).....
خیلی بهتر و کم هزینه تره هزینه نصب هم نداره که رو همه سیستما بخوان بریزن میتونن اگر دلشون خواست حتی پابلیک هم بکنن سرورو از بیرون بشه بهش کانکت شد(واسه دور کاری)...
اما تحت ویندوز شما میتونین عملیات های پردازشی رو تو خود کلاینت انجام بدین و فقط اطلاعات رو ارسال کنین ....
ولی فکر نکنم با سرور ضعیف مشکلی پیش بیاد برای تحت وب(البته اگه کار خیلی سنگین نیست و سرور یه حد ایده عالی داره )

armanzarekar
دوشنبه 08 مهر 1392, 10:47 صبح
سلام دوستان آیا میتونید من را راهنمایی کنید چگونه می توان یک برنامه ویندوز بیس با آی پی ولید تحت وب کار کنه ( مثل یاهو مسنجر )

armanzarekar
دوشنبه 08 مهر 1392, 11:38 صبح
دوست عزیز ضمن احترام به نظرات دوستان دیگر متأسفانه دوستان عمدتاً به مشکلات برنامه نویسان و یا پشتیبانیهای بعدی متمرکز هستند. لیکن تجربه اینجانب به من نشان داده شماه می بایست موارد ذیل را مد نظر بگیرید.
1 - مهارت شما در کدام یک از برنامه نویسی ها، بالاتر است.
2- مهترین مورد یوزر فرندلی بودن برنامه شماست. هر چه کاربر راحتر با برنامه شما کار کند موفقیت شما در خلق آن برنامه مورد تأیید می باشد.
3- ولی در خصوص وب بیس و یا ویندوز بیس بودن برنامه ها هر یک جایگاه خود را دارند.
4- اینجانب برنامه ای دیدم که ویندوز بیس بود و تحت وب کار می گردد ( مثل یاهو مسنجر ). سرعت لود بالا در وب در کلایتهای مقصد از جمله مزایای خوب این گونه برنامه نویسی می باشد.