PDA

View Full Version : تفاوت اکسس و وی بی چیست؟

a_r_shariati
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 17:17 عصر
با سلام
تفاوت برنامه ای که با اکسس تهیه میشود با برنامه ای که با ویزوال بیسیک یا دلفی یا هر نرم افزار برنامه نویسی دیگری نوشته میشود چیست؟
مثلا برنامه انبار داری که با وی بی (و البته با دیتا بیس اکسس) تهیه میشود چه ارجحیت و امکانات اضافه تری نسبت به آنکه با اکسس(و البته با استفاده از تمامی امکانات آن) تهیه میشود میتواند داشته باشد.
خیلی ممنون. ضمنا سال نو مبارک

MMAASS
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:32 عصر
با سلام
تفاوت برنامه ای که با اکسس تهیه میشود با برنامه ای که با ویزوال بیسیک یا دلفی یا هر نرم افزار برنامه نویسی دیگری نوشته میشود چیست؟
مثلا برنامه انبار داری که با وی بی (و البته با دیتا بیس اکسس) تهیه میشود چه ارجحیت و امکانات اضافه تری نسبت به آنکه با اکسس(و البته با استفاده از تمامی امکانات آن) تهیه میشود میتواند داشته باشد.
خیلی ممنون. ضمنا سال نو مبارک
ارجحیت که نمی شه گفت :متفکر:
اما خوب چون استفاده از کنترلهای پیشرفته و مخصوصا نوشتن کد واسه برنامه تو وی بی راحتر از اکسسه معمولا اینترفیس رو یه دفه اونجا طراحی می کنن البته همیشه هم این طوری نیست.
اما خدایی خیلی کارها رو نمی شه با اکسس تنها انجام داد.

ehsan_ansaripoor
جمعه 04 فروردین 1385, 17:23 عصر
دوست عزیز VB و Delfi یک زبان برنامه نویسی هستند در حالی که Access یک برنامه کاربردی است در زبانهای برنامه نویسی برنامه نویس با استفاده از کد و کنترل یک برنامه اجرایی میسازه در حالی که در برنامه هایی کاربردی مثل Access فقط با کنترل ها برنامه ساخته میشه و یک برنامه اجرایی نیست و تحت خود Access اجرا میشه.

a_r_shariati
جمعه 04 فروردین 1385, 20:24 عصر
خیلی ممنون از دوستان عزیز
اما باز هم این سوال برای من مطرح است که کاربر در استفاده از یک برنامه انبارداری اکسس (غیر از اینکه باید حتما تحت آفیس اجرا شود) به چه مشکل و یا محدودیتی برخورد میکند که در برنامه تحت وی بی برخورد نخواهد کرد.
به عبارت دیگر اگر اینترفیس وی بی باشد کاربر چه امکانات بیشتری را در هنگام استفاده از برنامه خواهد داشت.

moustafa
جمعه 04 فروردین 1385, 22:07 عصر
اما باز هم این سوال برای من مطرح است که کاربر در استفاده از یک برنامه انبارداری اکسس (غیر از اینکه باید حتما تحت آفیس اجرا شود) به چه مشکل و یا محدودیتی برخورد میکند

برای خود منهم این یه سوال که اگه قرار بشه اکسس با یک برنامه انبارداری به مشکل بربخوره دیگه برای چی انو ساختند!!!!! انهم توسط غول نرم افزاری دنیا در کشوری که مرجع استاندارد حسابداری و حسابرسی و مدیریتء و ...... در سطح جهانء
اگه مشکل فایل اجرائیه طریقه ایجاد فایل اجرائی را نیز در همین بخش می تونی جستجو کنی (افیس developr هم داره)
اگه دسترسی به کدهای درون برنامه است در فایلهای mde اکسس چون کدها حذف میشوند بنابراین دسترسی به انها غیر ممکنه ونمی توان با نرم فزار های ریسورس کدهای برنامه را کشید بیرون در برنامه های دیگه مثل اینکه با ریسورس امکان پذیره )
می شه از کامپونتها و اکتیو ایکسها نیز استفاده کرد مثل راست چین کردن منوها و......
با hyperlink میشه توابع داخلی ویندوز ماشین حساب و...... به سادگی فراخوانی کرد
در اکسس پروجکت(اس کیو ال سرور +اکسس) ده درصد کار وی بی و 0000 میبره (در یه سایت که نام ان را فراموش کردم خواندم )و شبکه امنیت سرعت هم که ... (براحتی از داخل اکسس با اس کیو ال سرور کانکت میشه در افیس2003 هردو انها با هم نصب میشوند )

در افیس 12 امکانات فوق العاده نظیر ذخیره سازی به فرمت pdf ,xml -
visual studio tools for office 2005
dot net
قرار داده شده
من خودم با ان برنامه حقوق ودستمزد -حسابداری بازرگانی - دفاتر بانک و چک - اژانس املاک و000
تولید کردم که بدون کوچکترین مشکلی کار می کنند
بهتر در همین بخش در پست (در مورد اکسس ) اقای صارمی که در هردو زمینه کار کرده اند مراجعه کنی

coder
یک شنبه 06 فروردین 1385, 16:48 عصر
وقتی از ابزارهای آماده مثل امکانات گزارش گیری اکسس یا کریستال ریپورت استفاده میکنی در صورت بروز خطایی که ناشی از این ابزارها ( کنترلهای کپسوله شده ) باشد، عیب یابی مشکل خواهد بود. ولی اگه همه کدها رو خودت بنویسی خیلی راحت رو دستور مشکل دار اجرای برنامه pause میشه و میتونی ایراد کارو پیدا کنی.
من سابقا از دیتا گرید برای نمایش نتیجه جستجو استفاده میکردم ولی حالا اونو هم حذف کردم و با کد نویسی امکانات بیشتری تو دست آدم هست.

moustafa
یک شنبه 06 فروردین 1385, 20:13 عصر
منم کدنویسی را به ماکروهای اماده اکسس ترجیح می دهم چون انعطاف پذیر ودست برای هر عملیاتی باز و اشکال یابی و کنترل در ان راحتره

a_r_shariati
دوشنبه 07 فروردین 1385, 05:37 صبح
در مورد ماکروها موافقم
ولی از کوئریها و گزارشات که نمیشه گذشت
ضمنا چطور میشه که مثلا شرط کوئری رو تو کد بنویسیم.من فقط از بخش کرایتریای کوئری استفاده میکنم

sarami
دوشنبه 07 فروردین 1385, 06:36 صبح
در مورد ماکروها موافقم
ولی از کوئریها و گزارشات که نمیشه گذشت
ضمنا چطور میشه که مثلا شرط کوئری رو تو کد بنویسیم.من فقط از بخش کرایتریای کوئری استفاده میکنم
عبارات sql چیزی به غیر از یک string رشته نیستند و شما میتونین بدون اینکه نیاز به ساختن query داشته باشین فرم ها تون رو به رشته های sql که خودتون اونارو مینویسن bound کنین و طبیعی یه که تو این رشته میتونین شرط هاتون رو هم استفاده کنین.دوستانی هم که عنوان کرده بودن با ماکرو ها راحت ترن باید عرض کنم با ماکروها 0.001 کارهایی رو که با کد نویسی میشه انجام داد رو هم در اختیار ندارین.
در مورد access project هم باید بگم نرم افزار mis شرکت بزرگی با حدود 300 user و با حجم بانک اطلاعاتی 1g توسط بنده و همکارانم تهیه شده که بدون هیچ مشکلی با انعطاف پذیری بالا داره کار میکنه جالب بدونین بنده و دوستان همگی سابقه 5 ساله برنامه نویسی با vb رو داشتیم و ترجیح دادیم با accproject این پروژه رو انجام بدیم.این هم نمای کلی کار مقایسه با خود دوستان .....
به لینک مراجعه شود.http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=335&d=1123451790

moustafa
دوشنبه 07 فروردین 1385, 11:30 صبح
کار با ماکروها عیبی دیگری که داره اینه که در پنجره بانک اطلاعاتی قابل دسترس حتی اگه فایل mde شده باشه کار بر میتونه انها را ویرایش کنه یا امیپورت کنه یا سهوا حذف کن که این مسئله کلی مشکل سازه بهتر اگر کار با ماکرو برای بعضی از دوستان راحت پس از ایجاد ماکرو ان را کانورت کنند به ویژوال بیسیک وان را به رویدادها منتسب کنند و بعد ما کروها را حذف نمایند با اینکار امنیت برنامه هم حفظ شود

sarami
جمعه 11 فروردین 1385, 03:54 صبح
در نهایت توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید.کد نویسی دنیای انعطاف پذیری رو براتون به وجود میاره که قادرین هر کاری دوست دارین با یه نموره کد نویسی انجام بدین

riyahiyan
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 21:10 عصر
به نظر من هم مهمترین ارجحیت vbیا هر زبان برنامه نویسی نسبت به Access انعطاف پذیری فوق العاده اونه.