PDA

View Full Version : مبتدی: روش ساخت برنامه ساده و ورود اطلاعات رو بنویسید

farhad845
جمعه 25 مرداد 1392, 10:34 صبح
سلام... من می خوام یه برنامه ساده در سی شارپ بنویسم
یه تیبل داشته باشه
1. تاریخ چک
2. نام بانک
3.مبلغ چک
4.شماره چک
5.شماره وام
6. توضیحات

بعد یه دکمه داشته باشه که این اطلاعات وارد و ثبت بشه..

بعد می خوام یه صفحه داشته باشه که مثلا بزنم 91/05/25 و سرچ کنم لیست چک های اونروز رو بیاره و با دابل کلیک روی هر رکورد یه صفحه باز بشه که امکان ویرایش یا حذف بده..
در ضمن مثلا لیست چم های یک روز رو که میاره امکان پرینت هم داشته باشه ...
کمکم کنید ..
فقط آشنا به پنجره های سی شارپ هستم و چیز زیادی نمی دونم..
مرسی

parvizwpf
جمعه 25 مرداد 1392, 10:41 صبح
اول بگو میخوای چطور با دیتابیس کار کنی.ado?linq?
پیشنهاد میکنم ado
مثالهاشو اینجا ببینید بعد شروع کنید به نوشتن مشکلی داشتید اینجا بپرسید:
http://www.codeproject.com/Articles/8477/Using-ADO-NET-for-beginners

mze666
جمعه 25 مرداد 1392, 11:07 صبح
جالبه که هنوز هم کسایی ADO و Linq To SQL رو معرفی میکنند (با مقاله ای که در سال 2005 نوشته شده!) دوست عزیز این این تکنولوژی هایی که نام بردید مدت زیادی هستش مرده به حساب میان.

parvizwpf
جمعه 25 مرداد 1392, 11:12 صبح
جالبه که هنوز هم کسایی ADO و Linq To SQL رو معرفی میکنند (با مقاله ای که در سال 2005 نوشته شده!) دوست عزیز این این تکنولوژی هایی که نام بردید مدت زیادی هستش مرده به حساب میان. به این جمله دوستمون توجه کردی؟

قط آشنا به پنجره های سی شارپ هستم و چیز زیادی نمی دونم..چیو تو ذهنت تداعی میکنه؟ هان؟ یه خورده فکر کن آقای mze666
هان؟
غصه تکنولوژیها رو نخورید همی الان میتونم بگم 80 درصد شرکتها دارن از این دو استفاده میکنن. مطمئن باش اگه دوستمون حرفه ای تر بودن صد در صد ef رو پیشنهاد میدادم.

mze666
جمعه 25 مرداد 1392, 12:08 عصر
عزیز من اینقدر زود ناراحت نشید و لحن تهاجمی به کار نبرید. بله ایشون گفتن چیز زیادی نمیدونن ولی کار با EF هم راحت تره و هم برای کسی که چیزی نمیدونه و میخواد یک تکنولوژی جدید رو یاد بگیره بهتر و باصرفه تره. وقتی میگه چیز زیادی بلد نیست پس ADO و Linq To Sql هم بلد نیست پس بهتره یکدفعه تکنولوژی ای یاد بگیره که در آینده هم به دردش بخوره.
در مورد شرکت ها هم فکر نمی کنم 80 درصد این کارو بکنن ولی اگر اینطوره که شما میگین کار اشتباهی میکنن و هر کاری که شرکت ها میکنن لزوماً درست نیست. به نظرم اگر یه شرکت بخواد الان برنامه ای رو از اول بنویسه مطمئناً دیگه ADO و Linq To SQL رو انتخاب نمیکنه. مگر اینکه برنامه بزرگی رو سال ها پیش با یکی از این دو تکنولوژی نوشته باشه و دیگه تغییر براش مقرون به صرفه نباشه.

parvizwpf
جمعه 25 مرداد 1392, 12:17 عصر
شما درست میفرمایید.

farhad845
جمعه 25 مرداد 1392, 14:46 عصر
شما درست میفرمایید.
میشه بیشتر توضیح بفرمایید..
اکثر آموزش ها چیز زیادی نمی گن..
مثلا یارو داره آموزش میده ...
صاف میاد میگه متغیر فلان رو تعریف می کنیم..
خب آقا جون تو بگو متغیر چیه کاراییش چیه.... فقط سر بسته توضیح میدن.. من یکسال و نیمه می خوام شارپ رو یاد بگیرم ولی آموزش جامعی پیدا نکردم.. وقت کلاس رفتن هم ندارم و البته از کلاسهایی که برای موارد دیگه کامپیوتر رفتم خوشم نیومده.... یارو نمی تونه سوال جواب بده فقط می خواد چیزی که بلده بگه

mousa1992
جمعه 25 مرداد 1392, 16:21 عصر
پیشنهاد من به شما اینه که اول کار وقت بذارید و ی کتاب در حد اشنایی به مسائل اولیه برنامه نویسی و اصول کار و اشنایی به زبان سی شارپ مطالعه کنید ؛ بعد از اون میتونید شروع به برنامه نویسی کنید و نمونه برنامه های دیگران رو ببینید و نمونه هایی رو برا خودتون بنویسید تا اینکه توانایی نوشتن برنامه های کاربردی پیدا کنید
برا نوشتن برنامه های کاربردی عجله نکن و صبر و حوصله باید خرج بدی - به همین راحتی میگی ی دکمه باشه که زدم اطلاعاتم ثبت بشه یکی دیگه بزنم سرچ کنه - خب عزیز من حداقل بپرس برا ثبت اطلاعاتم باید چه مباحثی رو بدونم و یا برا گزارش گیری چه چیزایی و ...
شروع کن و هرجا که تو مفهوم مباحث به مشکل برخوردی دوستان همین سایت هستن

موفق باشی

farhad845
جمعه 25 مرداد 1392, 22:52 عصر
پیشنهاد من به شما اینه که اول کار وقت بذارید و ی کتاب در حد اشنایی به مسائل اولیه برنامه نویسی و اصول کار و اشنایی به زبان سی شارپ مطالعه کنید ؛ بعد از اون میتونید شروع به برنامه نویسی کنید و نمونه برنامه های دیگران رو ببینید و نمونه هایی رو برا خودتون بنویسید تا اینکه توانایی نوشتن برنامه های کاربردی پیدا کنید
برا نوشتن برنامه های کاربردی عجله نکن و صبر و حوصله باید خرج بدی - به همین راحتی میگی ی دکمه باشه که زدم اطلاعاتم ثبت بشه یکی دیگه بزنم سرچ کنه - خب عزیز من حداقل بپرس برا ثبت اطلاعاتم باید چه مباحثی رو بدونم و یا برا گزارش گیری چه چیزایی و ...
شروع کن و هرجا که تو مفهوم مباحث به مشکل برخوردی دوستان همین سایت هستن

موفق باشی

من توی پست بالا هم گفتم .. منبع خوبی پیدا نکردم که بخوام بخونم... همه ترجه منابع انگلیسی و نامفهموم بود.. دنبال یه کتاب یا منبع خوب می گردم

danialafshari
شنبه 26 مرداد 1392, 22:43 عصر
سلام دوست عزیز
یقیناً این برنامه برای کسی که فقط با پنجره های سی شارپ آشناس خیلی زوده و بهتره دوستان قبل از ارائه راهکار برای استفاده از تکنولوژی های بانک اطلاعاتی، بهتره راهنمایی الگوریتمی بکنن
ممکنه ایشون کار با کلمات کلیدی if -Foreach - switich - thread ,... رو بلد نباشن
نیاز های این پروژه تا اونجایی که فکرم میرسه
1- کار با event ها
2- آشنایی با کلمات کلیدی
3- کار با بانک اطلاعاتی
4- ارسال متغیر و دیتاست به گزارشگیر
کمک برای زمانی هست که در مسیر برنامه مشکلی پیش میاد دوستان راهکار میدن نه اینکه آشنایی با مبانی نداشته باشید
بهتره به مطالعه یک کتاب بپردازید در غیر این صورت یک page کامل فروم میشه تاپیک های شما
موفق باشی

farhad845
شنبه 26 مرداد 1392, 23:48 عصر
سلام دوست عزیز

بهتره به مطالعه یک کتاب بپردازید در غیر این صورت یک page کامل فروم میشه تاپیک های شما
موفق باشی
سلام..
من توی پست بالا گفتم گه حرف شما رو قبول دارم ولی منبع جالبی پیدا نکردم واسه مطالعه.. ببخشیدا ولی کتابهایی که پیدا کردم هیچکدوم نمی تونه کاربر رو با مفاهیم اولیه آشنا بکنه چون صاف میرن سر اصل مطلب و از کلمات تخصصی استفاده می کنند که تا حالا بگوش کاربر نخورده..
این حرف دل خیلی هاست...

davidrobert
یک شنبه 27 مرداد 1392, 00:03 صبح
کسی نیست منبع مناسب پیدا کنه
سلام دوست عزیز شما که مبتدی هستید و دنبال منبع آموزشی خوب میگیریدی این منبع آموزشی خیلی خوب هستن و باعث میشه به صورت حفه ای برنامه نویسی سی شارپ رو فرا بگیری.
بفرمایید این آموزشی ها خوب هستن و بدرد شما میخوره برای یاد گیری سی شارپ
http://persianit.net/%D9%85%D8%AC%D9...%B1%D9%BE.html (http://persianit.net/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE.html)
http://persianit.net/learning-csharp...nd-series.html (http://persianit.net/learning-csharp-full-second-series.html)
http://persianit.net/learning-csharp...rd-series.html (http://persianit.net/learning-csharp-full-third-series.html)
این سه تا لینک اول با هم هستن و این جداس
http://persianit.net/%D9%85%D8%AC%D9...%B1%D9%BE.html (http://persianit.net/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-24-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE.html)
این آموزش حرف نداره برای سطح پیشرفته اول اون آموزشی ها رو نگاه کن بعد بیا سطح پیشرفته رو یاد بگیر. ولی حتما دانلود کن آخری رو دانلود نکنی ضرر کردی خیلی قشنگ یاد میده. خودم هم با فیلم آموزشی و یاد گرفتم ووقتی یاد گرفتم از بچه های سایت برای بیشتر یاد گرفتن کمک گرفتم.

FastCode
یک شنبه 27 مرداد 1392, 00:53 صبح
سلام..
من توی پست بالا گفتم گه حرف شما رو قبول دارم ولی منبع جالبی پیدا نکردم واسه مطالعه.. ببخشیدا ولی کتابهایی که پیدا کردم هیچکدوم نمی تونه کاربر رو با مفاهیم اولیه آشنا بکنه چون صاف میرن سر اصل مطلب و از کلمات تخصصی استفاده می کنند که تا حالا بگوش کاربر نخورده..
این حرف دل خیلی هاست...
فکر میکنی یقیه چطوری شروع کردن؟
شب دعا کردم.صبح یک معلم خصوصی اومده پشت در خونمون گفته کمک نمیخوای؟ یا کتابی رو که میخواستم پست کردم برای انتشارات ناقوس و هفته بعد ترجمش رو برام فرستادن؟
نه خیر قربان.باید یک مقدار بیشتر همت داشته باشید و تلاش کنید.با این بهانه ها که کتاب نیست و انگلیسیم ضعیفه و وسط مطلب و آخر مطلب و فلان و بهمان برنامه نویس نمیشید.
یک انتخاب خیلی سادست.یا شما میخواهید برنامه نویس بشوید یا نمیخواهید.هیچ میانبری به کار نیست.

farhad845
یک شنبه 27 مرداد 1392, 13:06 عصر
فکر میکنی یقیه چطوری شروع کردن؟
شب دعا کردم.صبح یک معلم خصوصی اومده پشت در خونمون گفته کمک نمیخوای؟ یا کتابی رو که میخواستم پست کردم برای انتشارات ناقوس و هفته بعد ترجمش رو برام فرستادن؟
نه خیر قربان.باید یک مقدار بیشتر همت داشته باشید و تلاش کنید.با این بهانه ها که کتاب نیست و انگلیسیم ضعیفه و وسط مطلب و آخر مطلب و فلان و بهمان برنامه نویس نمیشید.
یک انتخاب خیلی سادست.یا شما میخواهید برنامه نویس بشوید یا نمیخواهید.هیچ میانبری به کار نیست.
دوست عزیز من میگم یه منبع خوب که میشه ازش نتیجه گرفت بهم معرفی کنید... من که نمیگم تلاش نمی کنم .. من می خوام فقط از ابتدا راه رو اصولی برم تا به مشکل بر نخورم ...

mousa1992
یک شنبه 27 مرداد 1392, 14:35 عصر
واقعا گیرت کتابه !
Microsoft Visual C# 2012 Step By Step

Author : john sharp
Microsoft Press

Microsoft Visual C# 2010 Step by Step

بتونی گیر بیاری عالیه
خواستی زبان فارسی بگیری هم فرقی نمیکنه هرچی دوس داشتی بگیر همشون یکیه بچه های سایت کتاب های هاشمیان رو معرفی میکنن من ندیدم

farhad845
یک شنبه 27 مرداد 1392, 14:39 عصر
واقعا گیرت کتابه !
Microsoft Visual C#‎‎ 2012 Step By Step

Author : john sharp
Microsoft Press

Microsoft Visual C#‎‎ 2010 Step by Step

بتونی گیر بیاری عالیه
خواستی زبان فارسی بگیری هم فرقی نمیکنه هرچی دوس داشتی بگیر همشون یکیه بچه های سایت کتاب های هاشمیان رو معرفی میکنن من ندیدم

من کتاب

learn Microsoft Visual C#‎ 2010
از
Jhon Paul Muller

رو دارم ولی بیشتر asp.net یاد میده تا سی شارپ ..
مرسی

هر دو کتابی که گفتی دانلود کردم

davidrobert
یک شنبه 27 مرداد 1392, 14:51 عصر
دوست عزیز من میگم یه منبع خوب که میشه ازش نتیجه گرفت بهم معرفی کنید... من که نمیگم تلاش نمی کنم .. من می خوام فقط از ابتدا راه رو اصولی برم تا به مشکل بر نخورم ...

دوست گرامی اون آدرس های که دادم خیلی بدردت میخورن برای یاد گیری http://barnamenevis.org/showthread.php?414262-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%AF...&p=1851894&viewfull=1#post1851894 برو اون فیلم های رو دانلود کن و سی شاپ رو یاد بگیر من خودم با اون فیلم ها یاد گرفتم برنامه نویسی رو قشنگ و استادن سایت برنامه نویسی هم من رو کمک کردن . از هرچی کتاب هم بهتر هستش آدم کتاب میخونه انگار قرص خواب میندازی از نوع قویش رو همون دیگه میگیری میخوابه ولی فیلم آموزشی بهتر هستش انگار داری فیلم سینمایی میبینی و خوش میاد میشنی پاش تازه بعضی موقع طرف از قصت یا غیر قصت تو کد نویسی اشتباه میکنه و اون رو رفع میکنه و متوجه میشی یه اشتباه رو چطور بر طرف کنی برای من که فیلم اموزشی یه منبع تفریح هستش که باعث میشه یاد بگریم و خوابم نبره و کتاب یه چیز خواب آلود هستش اگه نظر من رو میخواهی فیلم دانلود کن و حالیش رو ببر. و بهتر یاد بگیر و همیشه یاد بگیر اعلان به وسیله فیلم آموزشی که یاد گفتم دارم برنامه حسابداری مینویسم تا بفروشم.

sohil_ww
یک شنبه 27 مرداد 1392, 15:44 عصر
دوست عزیز کتاب آقایان
محمد هاشمیان
اسلام محمود زاده
اینا pdf هستن شما اگه از pdf خوشت نمیاد هم می تونی از کتاب آموزش گام به گام اقای جعفر نژاد قمی استفاده کنی

برای پایگاه داده من سایت w3school پیشنهاد می کنم عالیه

farhad845
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:29 عصر
سلام ... دوستا عزیز کار من به اینجا رسیده...

حالا واسه دکمه سرچ کد چی بنویسم
دکمه سرچم کشویی هستش و یا شماره چک رو باید انتخاب کنه و سرچ کنه یا مبلغ یا تاریخ یا شماره وام..... میشه کمک کنید
109339

farhad845
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:01 عصر
سلام.. من با هنگامی که دکمه رو برای ثبت اطلاعات میزنم با این ارور مواجه میشم

109442

اینم کدهای دکمه ADD هستش

private void btnsave_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection conn = new SqlConnection();
conn.ConnectionString =
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;
AttachDBFilename=|DataDirectory|\Havale.mdf;
Integrated Security=True;User Instance=True";
conn.Open();

SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = conn;

string sql = "insert into Vam (Date,Bank,shomarechek,Price,Vam,Status,More)";
sql += "valuse ({0},'{1}',{2},{3},{4},'{5}','{6}')";
sql = string.Format(sql,
txtdate.Text,
txtbank.Text,
txthavale.Text,
txtprice.Text,
txtvam.Text,
txtstatus.Text,
txtmore.Text);

cmd.CommandText = sql;
cmd.ExecuteNonQuery();

MessageBox.Show("اطلاعات ثبت گردید");
this.Close();

}

جدول دیتایس هم اسمهاش ایناس
Date,Bank,shomarechek,Price,Vam,Status,More

همه از نوع nvarchar50

میشه بگید مشکل از کجاست؟؟؟

Direlap
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:07 عصر
مشکل شما توی قسمت دستور sql هست همونجایی که نوشتید valuse که باید تغییرش بدید به VALUES

farhad845
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:11 عصر
مشکل شما توی قسمت دستور sql هست همونجایی که نوشتید valuse که باید تغییرش بدید به VALUES
مرسی حل شد ..... فقط راهنمایی می کنید برای Date,Bank,shomarechek,Price,Vam نباید مقدار نال باشه..
اگه نال بود گیر بده....

Direlap
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:20 عصر
خودتون میتونید قبل اینکه به دیتابیس وارد کنید چک کنید ببینید خالی نباشه و بعد بریزید به دیتابیس.

farhad845
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:25 عصر
پس کدی نداره.. چون می خواستم به طرف گیر بده اگه خالی موند.

من دیتاگرید ویوم اسم دیتابیس عناصر دیتابیس رو نشون می ده چیکار کنم به جای date تاریخ بزنه..

Direlap
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:43 عصر
کد داره و برای قبل از ورود اطلاعات به دیتابیس باید چک بکنید اون تکسن باکس هایی که ازشون اطلاعات رو میخونید خالی نباشن . اگه خالی بودن با پیغام به کاربر نشون بده که اونارو پر کنه.

برای تغییر نام هدر دیتاگرید هم میتونی تو این پست بری هم گرافیکی هم به صورت کد توضیح دادن :

http://barnamenevis.org/showthread.php?358691-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D8%AF%D8%B1-grid-view

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:20 عصر
سوالتون کلی هست. طبق قوانین در هر تاپیک یک سوال بپرسید با ذکر جزئیات. البته تا اینجا هر چی پرسیدید تکراری بوده و با جستجو در سایت میتونستید به جواب برسید.
اگر هم واقعا دارید از روی کتاب پیش میرید که سوال کردن نداره.