PDA

View Full Version : چند سوال در مورد تنظیمات متلب

ghasdf
دوشنبه 28 مرداد 1392, 10:35 صبح
دوستان سلام

من کاملا تازه کار هستم، پس لطف می کنید اگه خیلی ساده توضیح بدید.

من از متلب 8.1 استفاده می کنم 2013 .
1- مشکل اول اینکه پنجره کامند نوشته هاش خیلی ریزه و هر کاری که کردم نتوستم اون قسمت رو بزرگ کنم یا فونتش رو درشت کنم.

2-وقتی میگن این مقاله باید پیاده سازی بشه یعنی چی . باید هر چی توی مقاله اومده باید توی متلب وارد بشه حتی مقال های فرعی ( کلا استانداردی داره یا هر کی به هر کیه )

3- وقتی میگن مستند سازی کن و شرح کامل کدها رو بده منظورشون چیه ؟ باید حالت نوشتاری کتابی باشه و همه چی به ریز باید گفته بشه یا نه فقط بگیم این کد چیه و چکار می کنه کافیه؟

4- لطفا فرق فرمت .m و فرمت .mat رو بگید.
برای سیو کردن باید کدوم باشه و فایل پیاده سازی شده باید با این فرمت ها باشه یا exe یا یک نوع فایل اجرایی مستقل هم می خواد؟
خیلی ممنون میشم دوستان که سریع جواب بدید مخصوصا اولی رو که چشم رو خیلی اذیت می کنه.

Desaghi
دوشنبه 28 مرداد 1392, 23:15 عصر
تنظیمات فونت و رنگ در منوی/آیتم preferences هست.

miss_sima
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 22:46 عصر
برای عوض کردن فونت به وارد file بعد گزینه perferences شوید سپس گزینه fonts وسایز آن را به اندازه دلخواه تغییر بده
تو مقاله ات مثلا اگر تصاویری هست باید با برنامه متلب شبیه سازی بشه تا وقتی برنامه اجرا میشه تصاویر را نشون بده
برای اجرا کردن از فرمت .m استفاده کنید.من از این فرمت استفاده کردم

ghasdf
جمعه 01 شهریور 1392, 10:40 صبح
دوستان سلام

خیلی ممنون از پاسختون
برای بقیه دوستانی که مثل خودم این مشکل رو دارند عرض کنم که برای عوض کردن فونت و اندازه ی آن در متلب 2013 که همون 8.1 باشه باید روی تب Home کلیک کنید و در قسمت Environment همونطور که دوستان گفتن وارد preferences و بعد Font بشید و نوع فونت و اندازه رو تغییر بدید.

برای عوض کردن فونت به وارد file بعد گزینه perferences شوید سپس گزینه fonts وسایز آن را به اندازه دلخواه تغییر بده
تو مقاله ات مثلا اگر تصاویری هست باید با برنامه متلب شبیه سازی بشه تا وقتی برنامه اجرا میشه تصاویر را نشون بده
برای اجرا کردن از فرمت .m استفاده کنید.من از این فرمت استفاده کردم در مورد فونت ممنون
و بله تصویر داره . این یکیش هست مثلا
http://s1.picofile.com/file/7905104943/00.jpg

حالا نمی دونم باید با نمودار دو بعدی نشون بدم یا باید ببرم تو سیمولینک که اصلا باهاش کار نکردم تو نمودارها یکی هست به اسم scatter که شبیه این هست یعنی داده ها را به شکل نقطه نقطه در میاره.
ممنون میشم این رو هم راهنمایی کنید.

در مورد فرمت فایل من اینو رو می خوام به استاد تحویل بدم باید همین جوری که گفتین باشه یا باید حالت اجرا برای بیرون از متلب داشته باشه

ممنون

sadeghprog
جمعه 01 شهریور 1392, 16:38 عصر
فرمت .m فایلی که کد اصلی برنامه داخلش هست اما فرمت .mat فرمتی که برای سیو کردن workspace هست یعنی مقادیر ماتریسهات و متغیرات داخلش ذخیره میشه حالا اگه برنامه ات برای اجرا نیاز به ماتریسهایی داره که داخل خود کد اصلی ایجاد نمیشه باید به همراه .m فایل .mat رو هم تحویل بدی

ghasdf
جمعه 01 شهریور 1392, 16:57 عصر
ممنون از دوستان به خاطر راهنمایی هاشون
کسی در مورد ایجاد یک نمودار شبیه عکسی که زدم نظری نداره . از چه تابعی استفاده کنم؟

sadeghprog
جمعه 01 شهریور 1392, 17:17 عصر
اونکه مسلما نمودار scatter هست و لی حالا منظورت چیه موقعی که داده هایی داری یا تابعی داری که این داده ها رو بهت میده دیگه پلات گرفتن که غمی نداره!

ghasdf
جمعه 01 شهریور 1392, 19:09 عصر
اونکه مسلما نمودار scatter هست و لی حالا منظورت چیه موقعی که داده هایی داری یا تابعی داری که این داده ها رو بهت میده دیگه پلات گرفتن که غمی نداره!

دوست عزیز
اول می خواهم مطمئن شم همینه چون گفتن عین خود مقاله باید پیاده سازی بشه.
دوم یه جایی دیدم که با plot همین کار رو کرده بود یعنی نمودارش نقطه ای بود .
سوم هم می خوام بدونم که اگه همین هستش امکان داره رنگ نقطه ها رو عوض کرد. توی عکس مشخصه که دو نقطه وجود داره که یکی توپر و یکی تو خالی هست . حالا می خوام بدونم که آیا میشه مثلا نقطه های توپر به رنگ آبی در بیان و نقطه های توخالی مثلا قرمز بشن.
اگه وقت کردی و این جیزی که گفتم هم امکان پذیر بود. میشه یک مثال بزنی که کدش چطوری میشه. مثلا توی پلات این طوری میشد دیگه.
plot (x,y,r+)
که این R میشد قرمز و اون + هم میشد شکل نقطه.
ممنون

sadeghprog
جمعه 01 شهریور 1392, 21:17 عصر
عزیزدوست :لبخندساده:
بفرما هرجا لازم است بگو توضیح بدم

X = rand(1,50);
Y = rand(1,50);
Z = rand(1,100);
Q = rand(1,100);
hold on
scatter(X,Y,8,'filled');
scatter(Z,Q,'r');

ghasdf
شنبه 02 شهریور 1392, 10:33 صبح
سلام
ممنون الان کامل فهمدیم چی شد فقط اون 8 اون وسط چی کار میکنه ؟ برای اندازه قطر نقطه هاست دیگه چون وقتی زیادش کردم نقطه ها بزرگتر و کمتر شدند.
اینم توضیح بدی یکی از مشکلات دنیا رو کم کردی.
ممنون.

و یک سوال خارج از بحث الان
این مقاله که دارم پیاده سازی میکنم دور و بر 10 تا فرمول داره .به نظرت هر فرمول رو جداگانه با یک m فایل تابع بنویسم و بعد از طریق اسکریپت اصلی فراخوانی کنم بهتره یا همه رو توی اسکریپت بنویسم؟

sadeghprog
شنبه 02 شهریور 1392, 15:31 عصر
بله اون 8 سایز دایره ها رو مشخص میکنه که البته دیفالتش 10 هست. تجربه من میگه همه تابع ها رو تو همون ام فایل اصلی بنویسی بهتره 10 تا فرمول چیزی نیست بعضی وقتا که تابع ها خیلی زیادن شی گرا کردن برنامه یه کمکی میکنه ولی خودم دوست دارم فرمولهام بیشتر تو دید باشن

ghasdf
سه شنبه 05 شهریور 1392, 19:19 عصر
بله اون 8 سایز دایره ها رو مشخص میکنه که البته دیفالتش 10 هست. تجربه من میگه همه تابع ها رو تو همون ام فایل اصلی بنویسی بهتره 10 تا فرمول چیزی نیست بعضی وقتا که تابع ها خیلی زیادن شی گرا کردن برنامه یه کمکی میکنه ولی خودم دوست دارم فرمولهام بیشتر تو دید باشن

سلام ممنون این قسمت مشکلم حل شد .

یک پیام خصوصی براتون فرستادم لطفا بخونیدش

neda.sangsefidi
سه شنبه 04 فروردین 1394, 22:38 عصر
سلام
من دنبال کد مقالهImage Segmentation Using Minimal Graph Cuts از پروفسور Kalle از دانشگاه Lund سوئد هستم.تواینترنت هرچی زدم اسم مقاله.matlab.code چیزی پیدا نکردم.به خود ایشون هم mail زدم ولی هنوز جوابی نیومده.راه دیگه ای هست شما به من پیشنهاد بدید؟
اصلا چطور میتونم تو اینترنت کد پیدا کنم؟
من هم تو پیاده سازی مقاله مشکل دارم،اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
باتشکر