PDA

View Full Version : سوال: کاربا اسکنر در دلفی

RahmanAmiriSh
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 22:16 عصر
دوستان عزیز همه دیدن که توفروشگاه ها فروشنده با اسکن کردن بار کد قیمت اجناس رو تو نرم افزار پیدا می کنه و بعد اون نرم افزار قبض صادر می کنه ، می خواستم ببینم این کار با دلفی چطور انجام میشه ، دقیقاً همین کار
ممنون میشم اگ راهنمایی کنید.

Valadi
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 07:00 صبح
با دلفي همه كار ميشه كرد
با توجه به شرح بالا با دلفي كار ساده ايه حتي ميشه بدون باركد ريدر كه الان قيمتش بالاست اين كار را با يك وب كم ساده انجام داد
اما در مورد راهنمايي: باركد كه در واقع يك عدد است اين عدد در جدول انبار سرچ مي كني و در فاكتور يا قبض جديد اضافه مي كني

firststep
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 09:24 صبح
سلام
همونطور که دوست عزیزمون فرمودن بارکد یک کد خاص که شناسه محصول شما درون نرم افزار شماست حالا زمانی که بارکد ریدر که یک سخت افزاری برای خواندن بارکد است (در بیشتر مواقه می توان از ان به عنوان کیبورد استفاده نمود به این صورت همان طور که شما با کیبودر اعداد را تایپ می کنید با بارکد خوان اعداد را از بار کد خوانده و وارد می کنید - توصیه می کنم در حالی که برنامه ورد بازاست بارکد خوان در جلوی یک بارکد قرار دهید متوجه منطورم خواهید - این در مورد خیلی از بارکد خوانها صدق می کند و البته انهایی که دارای ps2 نیز هستند )

RahmanAmiriSh
جمعه 01 شهریور 1392, 10:33 صبح
دوستان عزیز ضمن تشکر فراوون از هر دوی شما .
این مواردی که عنوان فرمودید رو می دونستم ، سوال من رو خوب نخوندین ، منظورم این بود که کدی ، سورسی ، مثالی ، کتابی ، مقاله ای چیزی بهم بدین ، به هر حال دست گلتون درد نکنه ولی اگه این کار رو بکنین واقعاً ممنون میشم.

ariobarzan
یک شنبه 03 شهریور 1392, 19:41 عصر
همونطور که دوستان هم اشاره کردند طرز کار دستگاه بارکد خوان که یا به فیش صفحه کلید وصل میشه یا به پورت Usb اینطوریه که خودش بطور اتوماتیک وقتی چیزی جلوش قرار میگیره اون رو اسکن میکنه اگه بارکد رو بخونه منظورم اینه که روی اون چیز بارکد داشته باشه اون اطلاعات رو میخونه و کد Enter رو هم بعد از اون بطور اتوماتیک اضافه میکنه
اگر شما نرم افزار word را باز کنی و بعد این کاری که گفتم اتفاق بیفته می بینی که اطلاعات وارد صفحه ورد شد و یک اینتر هم وارد شد . اگر دوباره بارکد ریدر رو به بارکد نزدیک کنی دوباره همین اتفاق میفته
حالا فرض کن توی دلفی یک EditBox گذاشتی و تو خاصیت onKeyup اون گفتی که اگه کد اینتر اومد مثلا اطلاعات وارد شده رو توی یک دیتابیس وارد کنه . حالا اگر بارکد خوان جلوش یه بارکد بزاری خوب این کار اتفاق میفته به همین راحتی و خوشمزگی
تمام