PDA

View Full Version : استفاده از FB در PHP

سعید صابری
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:13 عصر
سلام دوستان
من از FB در PHP می خوام استفاده کنم N تا ارور جلوی پام سبز شد N-1 حل کردم ولی این اخری زورم بهش نرسید کلی اینترنت زیرو کردم ولی مگه جواب پیدا میشه.

من از Hthml5 builder استفاده می کنم هنگامی که می خوام به دیتابیس وصل شم این پیغام میده
connection rejected by remote interface

هم از طریق IDE و هم از طریق کد امتحان کردم از همهان روشی که در راهنماش گفته بود عمل کردم ولی دوباره همین مشکل داشت حتی از Netbeans هم تست کردم همین پیغام میده.
لطفا راهنمایی کنید اساتید بزرگوار.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:37 عصر
از کدوم مفسر برای PHP استفاده می کنید ؟ XAMPP یا WAMP و... ؟
مفسر ها برای هر کدوم از دیتابیس ها یه dll دارن .. چک کنید ببینید مثلا اگه XAMPP استفاده می کنید در مسیر C:\xampp\php\ext فایل مربوط به Firebird که php_pdo_firebird.dll هستش وجود داره یا نه .. در بعضی مواقع این فایل وجود هم داره ولی با مشکلاتی مواجه هستش ...
نکته : تا حد امکان سعی کنید از آخرین نسخه ی مفسر خودتون استفاده کنید.
اگه هم امکانش هست کدتون رو بزارید تا بررسی بشه.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:42 عصر
در ضمن باید درایور فایربرد رو فعال کرده باشید که از طریق فایل php.ini میشه فعالش کرد :
در مسیر زیر :
C:\xampp\php
فایل php.ini رو پیدا کنید
فایل رو با notepad باز کنید
;extension=php_pdo_firebird.dll رو پیدا کنید ( می تونید از قسمت Find کلمه ی firebird رو جستجو کنید )
و اون ; سمی کالن رو بردارید از پشتش تا فعال بشه ... البته فایل رو ذخیره کنید.

اینجا رو هم برای شروع ببینید : http://www.php.net/manual-lookup.php?pattern=firebird&lang=en&scope=quickref

موفق باشید.

سعید صابری
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 13:42 عصر
کدوم مفسر برای PHP استفاده می کنید ؟ XAMPP یا WAMP و...
برای استفاده در html 5 builder نیازی به نصب جداگانه نیست این تنظیمات هم طبق راهنما انجام دادم.البته هنگام ایجاد کانکشن بصورت اتوماتیک انجام می شوند ولی خودم هم چکش کردم درست بود در ضمن به راحتی به mysql وصل میشم...
برای استفاده netbeans با هر دو امتحان کردم نشد دقیقا یک ارور.
هم از حالت design متصل شدم و هم با کد هر دو همین ارور میده.
کدهام دقیقا از سایت php کپی گرفتم

$server = 'localhost:d:/fb/fb.fdb';
$user = 'username';
$password = 'password';
$res = ibase_connect($server,$user,$password) or die("<br>" . ibase_errmsg());

Jarvis
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 15:27 عصر
یه بار از مفسر XAMPP و یا WAMP استفاده کنید و با این مفسر ها کار رو انجام بدید ببینید به چه صورتی میشه ...

سعید صابری
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 17:34 عصر
یه بار از مفسر XAMPP و یا WAMP استفاده کنید و با این مفسر ها کار رو انجام بدید ببینید به چه صورتی میشه ...
هر دو همین پیام میده.قبلا امتحان کرده ام.

سعید صابری
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 22:59 عصر
بالاخره موفق شدم

* Copy php_interbase.dll from your php\ext directory to the C:\windows\system32 directory.
* Copy libeay32.dll and ssleay32.dll from your php directory to the C:\windows\system32 directory.