PDA

View Full Version : سوال: استفاده از Web Service در برنامه تحت ویندوز

gilas1368
جمعه 01 شهریور 1392, 12:01 عصر
با سلام خدمت تمام اساتید

من ی برنامه دارم ک بوسیله اون به سرور Google Map وصل میشم و نقشه رو نمایش میدم

میخواستم ببینم آیا میشه ی وب سرویس برای این برنامه نوشت و نقشه ها رو روی اون قرار داد
تا برای اجرای برنامه نیاز به دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشه؟:متفکر:

اگ ی چنین کاری رو میشه انجام داد ممنون میشم راهنمایی های لازم رو برای نوشتن و استفاده از وب سرویس بهم بکنید

از همتون ممنونم

plus
جمعه 01 شهریور 1392, 12:25 عصر
شما همه نقشه ها رو که ندارین، دارین؟ اگه ندارین، آخرش شما نیاز به اینترنت دارین تا به سرور Google Map وصل بشین..البته اگه نقشه ها رو دارین قضیه فرق میکنه.

gilas1368
جمعه 01 شهریور 1392, 12:31 عصر
نقشه ها رو دارم

میخوام ببینم میشه روی ی سروری ک خودم نوشتم گذاشتشون و توی برنامه بجای سرور گوگل از سرور خودم استفاده کنم

plus
جمعه 01 شهریور 1392, 12:35 عصر
بله.در دات نت 3.5 بخ بعد میتونید از WCF برای ساخت سرویس (و وب سرویس) استفاده کنید و یا در دات نت ها پایین تر به روش قدیمی تر Web Service بسازید...البته اگه ساختار تصاویر ساده هست و موضوع دسترسی کاربر به همه عکس ها اهمیت نداره، چرا اونها رو به صورت ساده (بدون وب سرویس) روی یک هاست نگذارید؟

gilas1368
جمعه 01 شهریور 1392, 12:39 عصر
سپاس
اگ منبع آموزشی کاملی در مورد WCF میشناسید ممنون میشم معرفی کنین

با هاست کار نکردم
میشه توضیح بدید
البته نمیخوام برنامه ب اینترنت وصل بشه
عکس های رستر شده ان و میخوام از اونا توی برنامم استفاده کنم

gilas1368
جمعه 01 شهریور 1392, 13:10 عصر
از اعضا و مدیران بخش کسی نمیتونه کمک کنه؟!!!!!!

aliagamon
جمعه 01 شهریور 1392, 13:17 عصر
عکس هارو encript کنین و بزارین کنار برنامه و موقعی که نیازه فرا بخوانین من که عکس هارو ندیدم اما اگه محدوده های مربعی هستن میتنی یه تعداد پیکچرباکس(مثلا 4 یا 6 تا) بزاری و اونایی که مربوط به اون مکان هستن رو توشون نمایش بدی

gilas1368
جمعه 01 شهریور 1392, 14:00 عصر
1500 تا PictureBox بگیرم؟
تمام عکسا در تمام لحظه هایی ک برنامه در حال کاره استفاده میشن

plus
جمعه 01 شهریور 1392, 14:13 عصر
منظورم از هاست ، گذاشتن عکس ها به صورت فایل (در اینترنت و یا IIS محلی) و دسترسی به عکس ها از طریق URL هست.البته اینطور که میگین شما اینترنت نمیخواین.
همونطور که دوستمون گفتن، به جای این کار این فایل ها میتونه کنار برنامه باشه و یا در سرور مورد نظر شما.در واقع کلاینت ها مستقیم به فایل ها دسترسی دارن.
اگه با این موضوع که در کنار برنامه باشن مشکلی (از نظر حجم عکسها، و یا دسترسی مستقیم کاربر به عکس ها و ...) ندارید، نیازی به هیچ سرویسی ندارین، عکس ها رو کنار برنامه بگذارین، هر وقت احتیاج به یک عکسی دارین از روی دیسک بخونیدش (اگه بخواین کاربر به سادگی نتونه مستقیم عکس ها رو ببینه میتونید اونها رو Encrypt کنید...)
اگه بخواین عکس ها رو در کامپیوتر دیگه (شبکه محلی) بگذارین، باز هم میتونین به صورت مستقیم (روش های مثل File Sharing) به فایل ها از کلاینت ها دسترسی داشته باشین، و یا اینکه میتونید مثلا با WCF یک سرویس در کامپیوتر مقصد قرار بدین تا سرویس فایل ها رو در اختیار کلاینت ها بگذاره.برای WCF، کتاب Oreilly Learning WCF کتاب خوبی هست البته برای پیاده کردن سرویس نیاز دارین تا به مباحث شی گرایی تا حدی تسلط داشته باشین.