PDA

View Full Version : روشن کردن کامپیوتر

Ehsansh
یک شنبه 06 فروردین 1385, 18:58 عصر
سلام دوستان.
میخواستم بدونم چه راههایی برای روشن کردن کامپیوتر وجود داره؟
با سخت افزار یا بی سخت افزار.
این سئوال بار ها در فاروم های مختلف مطرح شده که بهترین تاپیکش فکر میکنم این باشه:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=19470&highlight=%D1%E6%D4%E4
اما یک سئوال که میتونه این سئوال رو کامل کنه:
من روی کیبوردم کلیدی دارم که با فشردن اون کامپیوتر روشن میشه.
این کلید چطور کار میکنه؟
پیشاپیش از همه دوستان سپاسگذارم.

Inprise
دوشنبه 07 فروردین 1385, 15:53 عصر
همانطور کار میکنه که سایر کلیدهای پاور در سایر دستگاهها کار میکنند . اتصال جریان برق شهری خروجی از اداپتور پاور کامپیوتر به برد اصلی .

Iran-PC
سه شنبه 08 فروردین 1385, 11:17 صبح
سلام.
توی کامپیوترهایی که از ATX استفاده میکنند بایوس تا وقتی کلید پشت کیس روشنه فعاله و در حقیقت برق توی مین بورد هست.
و این مین بورد هستش که به پاور دستور میده روشن بشه یا خاموش بشه نه پاور به مینبورد.
در تنظیمات ست آپ سیستم شما میتونید به سیستم بگی که بعد از فشرده شدن مثلا کلید پاور که روی کیبورده کامپیوتر روشن بشه و یا با دابل کلیک و یا با ورود یه کلمه خاص و زدن اینتر ویا از طریق خط تلفن (زنگ خوردن تلفن)
ولی این امکانات توی سیستم AT وجود نداره(چون پاورش حرف گوش کن نیست)
راستی سال نو مبارک.:بامزه:

Bithiah
سه شنبه 08 فروردین 1385, 13:26 عصر
شنیده بودیم که تا 3 نشه بازی نشه، اما فکر می کنم چون سال شده 85، شمام برای محکم کاری پستتون رو پنج مرتبه فرستادین.:چشمک:
در مورد روشن کردن سیستم با ارسال سیگنال Ring من امتحان کردم ولی جواببی نگرفتم. مگه خط تلفن نباید به ورودی Line مودم وصل باشه؟ تنظیمات BIOS من Wake on Modem ش همیشه فعاله و اتصالش به خط تلفن هم همیشه برقراره، اما هیچ وقت روشن نشده تا حالا. من فکر می کنم باید سیستم در حالتی غیر از Power Off کامل باشه تا این گزینه کار کنه.
از طرفی اگه بخواهیم این سیگنال رو خودمون بسازیم، منظورم اینه که مثلا از طریق یه پورت سریال دیگه یه دستگاهی سیگنال Phone Ring رو تولید کنه و بفرسته آیا امکان داره؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان

Iran-PC
سه شنبه 08 فروردین 1385, 23:29 عصر
راستش من رینگ تون رو امتحان نکردم.
ولی با صفحه کلید و موسش رو چرا ، امتحان کردم و جواب هم داده.
درمورد پورت های دیگه هم نمیدونم.
اگه انگلیسیتون خوبه یه سرچی بکنید و نتیجه رو به ما هم بگید.

Ehsansh
سه شنبه 15 فروردین 1385, 16:49 عصر
درسته با صفحه کلید میشه.
حتی امکانش هست که با کلمه عبور این کار انجام بشه.
من هدفم این هست که بتونم کامپیوتر رو بدون حضور کاربر و ترجیحا از طریق خط تلفن روشن کنم.
اگر سخت افزار خاصی نیاز داره میخوام بدونم چیه؟

ضمن اینکه شرمنده دیر به تاپیک سر زدم چون این تنها پست من در فاروم اسمبلی هست.