PDA

View Full Version : سوال: حساب معین در سی شارپ

davidrobert
شنبه 02 شهریور 1392, 13:56 عصر
سلام و خسته نباشید من یک سوال داشتم در مورد حسابداری معین میخواستم بدونم چی هستش و تو یک برنامه که گرفتم زده حساب معین ریز کاری ، حساب معین کلی و تا چند تا اطلاعات هم بیشتر ثبت نمیکرد و وقتی اطلاعاتی رو ثبت میکردم در بالا برنامه میزد اطلاعات در حساب معین ثبت شد. یعنی من یک اطلاعات 2 بار ذخیره میکنم یا چی ممنون میشم حساب معین رو توضیح بدید و فایلی هم در ضمینی هستش در اختیار من قرار بدید تا متوجه بیشم حساب معین چی هستش. خیلی لازم دارم دارم یک برنامه حسابداری مینویسم توش اینها رو داری ولی آشنایتی با حساب معین ندارم.

esafb52
شنبه 02 شهریور 1392, 14:10 عصر
فکر کنم این بدردت بخوره
دانلود (C:\Users\masiha\Downloads\Compressed\NikAmoozDaft arMoein.rar)

davidrobert
شنبه 02 شهریور 1392, 14:31 عصر
فکر کنم این بدردت بخوره
دانلود (C:\Users\masiha\Downloads\Compressed\NikAmoozDaft arMoein.rar)
ممنون دوست عزیز ولی فایلی وجود نداشت برای دانلود.

davidrobert
شنبه 02 شهریور 1392, 16:15 عصر
خواهشن کسی با حساب معین برنامه حسابداری کا کرده و برنامه حسابداری نوشته و حساب معین قرار داده برنامه یه اطلاعات بهم بدید ممنون میشم. خیلی لازم دارم.

esafb52
شنبه 02 شهریور 1392, 19:13 عصر
ببخشید دوست عزیز لینک رو اشتباه گذاشتم
بفرما دانلود (http://dl.nikamooz.com/training/reporttools/crystalreports/NikAmoozDaftarMoein.rar)

Direlap
شنبه 02 شهریور 1392, 20:00 عصر
آیا یه برنامه ای که قسمت حسابداری هم داره حتما باید از این نوع مدل (حساب معین و ...) استفاده کنه ؟

mz6488
شنبه 02 شهریور 1392, 20:41 عصر
ببین دوست عزیز اول اینکه اینجا انجمن برنامه نویسی نه حسابداری.دوما اگه بخواین یه نرم افزار حسابداری بنویسید حتما کتاب اصول حسابداری 1و2 رو مطالعه کنید.چون ظاهر کار ساده به نظر میاد ولی وقتی کتاب رو بخونید تازه میفهمید که چه خبره...ولی اگه بخوام به طور کلی بگم مثل این می مونه که شما فرضا یه حساب واسه بدهکاران دارید.خود بدهکاران از چندین جساب مثل اجمدی،رجیمی و ... تشکلیل شده.پس جساب بدهکاران میشه کل و حساب اشخاصی که تو اون تعریف شده میشه معین.اگه یه زیر حساب دیگه از خود اشخاص داشته باشید میشه تفصیلی

davidrobert
شنبه 02 شهریور 1392, 22:55 عصر
ببین دوست عزیز اول اینکه اینجا انجمن برنامه نویسی نه حسابداری.دوما اگه بخواین یه نرم افزار حسابداری بنویسید حتما کتاب اصول حسابداری 1و2 رو مطالعه کنید.چون ظاهر کار ساده به نظر میاد ولی وقتی کتاب رو بخونید تازه میفهمید که چه خبره...ولی اگه بخوام به طور کلی بگم مثل این می مونه که شما فرضا یه حساب واسه بدهکاران دارید.خود بدهکاران از چندین جساب مثل اجمدی،رجیمی و ... تشکلیل شده.پس جساب بدهکاران میشه کل و حساب اشخاصی که تو اون تعریف شده میشه معین.اگه یه زیر حساب دیگه از خود اشخاص داشته باشید میشه تفصیلی

ببخشید دوست عزیز لینک رو اشتباه گذاشتم
بفرما دانلود (http://dl.nikamooz.com/training/reporttools/crystalreports/NikAmoozDaftarMoein.rar)

ممنون بابت راهنمایی که کردید من تا اینجا متوجه شدم حساب معین برای محسابه بستانکارن و بدهی کاران هستش و فیلم آموزشی که دوست عزیز دادن ممنون دیدم.
ولی یه چیز برای من قابل درک نیست راستیتش تو این موضوع من برنامه حسابداری آسمان رو از روی اینترنت دانلود کردم که تا 50 تا رکورد بیشتر رو نمی توستم وارد کنیم در این برنامه . با یه موضوعی بر خورد کردم یعنی من یک اطلاعات رو آمدم در برنامه وارد کردم همون لحظه برنامه در بالا پیغام داد در سیستم حسابداری معین اطلاعات ثبت شد ماندم با خودم گفت آیا اطلاعات 2 بار ذخیره میشه که در بالا هم میزنه در حسابداری معین ذخیره شد یکی از دوستان که در ضمیی حسابداری هستش سوال پرسیدم یه چیزی گفت هنگ کردم و داشتم همین طور ارور میدادم این چی. میگفت یه کد برای معین ثب میشه یه کد برای کالا اطلاعات یه کالا به یه صورت برای کالا ثبت میشه و بعد برای انبار و بعد یه کد برای معین و موقع فراخوانی اطلاعات کد معین رو میزنیم اطلاعات معین نمایش داده میشه دیدم این چیز های که این میگه جا هنگ داری بخاطر همین سوال پرسیدم اگه یه توضیح خوب و مختصر بدید به هم با یک مثال یک دنیا ممنون میشم چون برنامه حسابداری حرفه ای دارم مینویسم و از این چیز های اضافی بدهکاری بستانکاری ، معین جزی ، معین کلی و آقا معین دیگه زیاد داری برنامه ام راستیتش هنگ کردم و وقت هم ندارم برم سراق کتاب تا یه مدت دیگه جواب کنکور کاردانی ناپیوستم میاد باید بریم دانشگاه میخوام تا قبل از دانشگاه تمام کلی بیشتر برنامه رو درست کنیم و وقت دانشگاه فقط آزاد گیر آوردم ادامه برنامه پیش ببرم. و فقط یه راهنمای خوب با مثال باشه در مورد حسابداری معین و زیر مجموعه خواهشن برادر و خواهران برنامه نویسی که برنامه زیادی نوشتن و از حسابداری معین استفاده کردن یه توضیح مختصر و مفید به زبان برنامه نویسی برای معین بدین با مثال ممنون میشم. راستیتش دوستم گفت هنگ کردم فکر کردم باید 4 بار اطلاعات رو ثبت کنیم به صورت مختلف گفت باید یک بار کالا با کد و سیستم یه کد دیگه میده این کد کالا و معین یکی میشه و میشه یه کد خواص دیگه و این کد رو برای اطلاعات میزنیم و کد معین و کد کالا یکی میشه و با هم میشه اطلاعات کاربری. همچین توضیح داد فکر میکنیم برای اینکه یه اطلاعات رو ثبت کنیم باید 50 تا اطالاعات رو با هم ثبت کنیم.

mz6488
شنبه 02 شهریور 1392, 23:10 عصر
شما که داری یه نرم افزار حسابداری حرفه ای مینویسی خوب وقتی ندونی سند چیه؟ترازنامه چیه؟انواع حساب ها؟نحوه ی انجام عملیات؟؟؟این ها رو ندونی همون اولش زده میشی.کتاب رو بخونی خیلی از چیزا میاد دستت.قرار نیست هر نرم افزاری سریع ساخته بشه.تو دوران تحصیل هم روزی یه ساعت روش کار کنی خیلی از مشکلاتت حل میشه.فقط برو کتاب بخون.این حرفا رو دارم میزنم چون خودم هم دارم رو نرم افزار حسابداری کار میکنم.

arefba
شنبه 02 شهریور 1392, 23:36 عصر
حساب ها
کل = حساب های بانکی
معین = بانک سپه
تفضیلی =حساب شماره 255645
دوستان اتگه اشتباه گفتم تکمیل کنید

davidrobert
شنبه 02 شهریور 1392, 23:58 عصر
شما که داری یه نرم افزار حسابداری حرفه ای مینویسی خوب وقتی ندونی سند چیه؟ترازنامه چیه؟انواع حساب ها؟نحوه ی انجام عملیات؟؟؟این ها رو ندونی همون اولش زده میشی.کتاب رو بخونی خیلی از چیزا میاد دستت.قرار نیست هر نرم افزاری سریع ساخته بشه.تو دوران تحصیل هم روزی یه ساعت روش کار کنی خیلی از مشکلاتت حل میشه.فقط برو کتاب بخون.این حرفا رو دارم میزنم چون خودم هم دارم رو نرم افزار حسابداری کار میکنم.
ممنون کتاب اصول حسابداری 1 و 2 و دانلود کردم فردا جفتشون و سری میخونیم تا دستم بیاد این خرت پیت های حسابداری چی که گذاشتن.برای ما

parham159
یک شنبه 03 شهریور 1392, 00:04 صبح
دوست عزیز معمولا کسایی که نرم افزار های حسابداری مینویسن کنار دستشون یک کسی هست به عنوان مشاور مالی پروژه که به شما میگه که چیکار کنید .
برای اینکه بهتر هم بیاد دستت با برنامه های مختلف حسابداری مختلفی کار کن و از روشهایی که استفاده کردن بهره ببر مثلا یک نرم افزار یک امکان خوبی دارد ولی یک نرم افزار دیگه یک امکان دیگری دارد وقتی با نرم افزار های مختلف کار کنی این نکات مثبت رو در برنامه خودت پیاده میکنی .

davidrobert
یک شنبه 03 شهریور 1392, 14:07 عصر
دوست عزیز معمولا کسایی که نرم افزار های حسابداری مینویسن کنار دستشون یک کسی هست به عنوان مشاور مالی پروژه که به شما میگه که چیکار کنید .
برای اینکه بهتر هم بیاد دستت با برنامه های مختلف حسابداری مختلفی کار کن و از روشهایی که استفاده کردن بهره ببر مثلا یک نرم افزار یک امکان خوبی دارد ولی یک نرم افزار دیگه یک امکان دیگری دارد وقتی با نرم افزار های مختلف کار کنی این نکات مثبت رو در برنامه خودت پیاده میکنی .
سلام دوست بله من هم با برنامه حسابداری مختلف کار میکنم که روی اینترنت هستش و نرم افزار هلو ، آسمان و 2 تا دیگه دارم و یک دوست دارم کاری مالی و حسابداری رو انجام میده برای شرکت ها برنامه حسابداری اون هم گرفتم و مشاوری از اون هم گرفتم راستیتش تو این ارتباط های معین ماندن یه رابطه با برنامه نویسی گفتن من دیگه هنگ کردم فکر کردم باید 3 بار اطلاعات هم زمان ثبت بیشه و ترسیدم. یه غول برای من شد با معلم هر زدم و از اون هم یه مشاوری گرفتم یه خورده دستم امید برای چی هستش معین و coding حسابداری رو به من معرفی کرد مطاله کنیم که کامل در این مود توضیح دادن. تا کامل بتونیم درک کنیم حسابداری رو.

parham159
یک شنبه 03 شهریور 1392, 23:33 عصر
سلام دوست بله من هم با برنامه حسابداری مختلف کار میکنم که روی اینترنت هستش و نرم افزار هلو ، آسمان و 2 تا دیگه دارم و یک دوست دارم کاری مالی و حسابداری رو انجام میده برای شرکت ها برنامه حسابداری اون هم گرفتم و مشاوری از اون هم گرفتم راستیتش تو این ارتباط های معین ماندن یه رابطه با برنامه نویسی گفتن من دیگه هنگ کردم فکر کردم باید 3 بار اطلاعات هم زمان ثبت بیشه و ترسیدم. یه غول برای من شد با معلم هر زدم و از اون هم یه مشاوری گرفتم یه خورده دستم امید برای چی هستش معین و coding حسابداری رو به من معرفی کرد مطاله کنیم که کامل در این مود توضیح دادن. تا کامل بتونیم درک کنیم حسابداری رو.

دوست عزیز یک راهنمایی من بهت میکنم امیدوارم بدردت بخوره
سرفصل های حسابداری شما ترتیب های زیر هستش
1-گروه
2-کل
3-معین
4-تفضیل (که بعضی برنامه ها یک تفضیل دارند که به اسم تفضیل 1 میزارن و بعضی از برنامه ها 2 تفضیل معرفی میکنن به ترتیب تفضیل 1 و تفضیل 2)

حالا نحوه کدینگ این سرفصل ها چه جوری هست به شکل زیر هست
گروه ها که 1 تا 9 هستن که بیشتر برنامه ها ثابت هستند و قابل تغییر نیستن ولی شما میتونی دست کاربر تو باز بزاری گروهای حسابداری مثل (دارایی های جاری ، دارایی های ثابت و ...)
میرسیم به کل ، کل در اصلا زیر مجموعه گروه هست مثلا در دارایی های جاری میان یک کل تعریف میکنن به نام بانک و نحوه کد گذاریش هم میشه ار 01 شروع میشه تا 99
پس با این حساب کد کل دارایی جاری و بانک میشه 101 که 1 اول کد دارایی جاری هست و 01 دومی کد دفتر کل
معین هم میشه زیر مجموعه کل که برای بانک مثلا میشه بانک ملت (هر چی به سمت تفضیل میریم اطلاعات ریز تر میشه)از 001 شروع میشه تا 999
تفضیل هم از 0001 شروع میشه تا 9999
در اصل کد ها 1010010001 در اصل شما با این کد 10 رقمی کار داری

برای ثبت کردنش هم دو تا Table بیشتر نیاز نداری
1 جدول برای ثبت اطلاعات عمومی سند (مانند شماره سند ، تاریخ سند)
و یک جدول برای ثبت اطلاعات ردیف های سند که میشه (کد سرفصل(همون کد ده رقمی و شرح سند و بدهکار و بستانکار و تشخصیص))
البته فیلداتو میتونی براساس نیاز مسئول مشاور مالی طراحی کنی .

davidrobert
دوشنبه 04 شهریور 1392, 00:42 صبح
دوست عزیز یک راهنمایی من بهت میکنم امیدوارم بدردت بخوره
سرفصل های حسابداری شما ترتیب های زیر هستش
1-گروه
2-کل
3-معین
4-تفضیل (که بعضی برنامه ها یک تفضیل دارند که به اسم تفضیل 1 میزارن و بعضی از برنامه ها 2 تفضیل معرفی میکنن به ترتیب تفضیل 1 و تفضیل 2)

حالا نحوه کدینگ این سرفصل ها چه جوری هست به شکل زیر هست
گروه ها که 1 تا 9 هستن که بیشتر برنامه ها ثابت هستند و قابل تغییر نیستن ولی شما میتونی دست کاربر تو باز بزاری گروهای حسابداری مثل (دارایی های جاری ، دارایی های ثابت و ...)
میرسیم به کل ، کل در اصلا زیر مجموعه گروه هست مثلا در دارایی های جاری میان یک کل تعریف میکنن به نام بانک و نحوه کد گذاریش هم میشه ار 01 شروع میشه تا 99
پس با این حساب کد کل دارایی جاری و بانک میشه 101 که 1 اول کد دارایی جاری هست و 01 دومی کد دفتر کل
معین هم میشه زیر مجموعه کل که برای بانک مثلا میشه بانک ملت (هر چی به سمت تفضیل میریم اطلاعات ریز تر میشه)از 001 شروع میشه تا 999
تفضیل هم از 0001 شروع میشه تا 9999
در اصل کد ها 1010010001 در اصل شما با این کد 10 رقمی کار داری

برای ثبت کردنش هم دو تا Table بیشتر نیاز نداری
1 جدول برای ثبت اطلاعات عمومی سند (مانند شماره سند ، تاریخ سند)
و یک جدول برای ثبت اطلاعات ردیف های سند که میشه (کد سرفصل(همون کد ده رقمی و شرح سند و بدهکار و بستانکار و تشخصیص))
البته فیلداتو میتونی براساس نیاز مسئول مشاور مالی طراحی کنی .
سلام به دوست عزیز اعلان یه خورده قضیه دستم امیدم ما یک جدول داریم که اطلاعات مالی برای خرید هستش و یک جدول هم داری برای برداشت پول ، پرداخت پول و بستان کاری ، بده کاری یعنی من یک اطلاعات دارم برای خرید که میخوام یک کالا به نام کفش بخرم به طور مثال حالا من میام اطلاعات مربوط به کفش و قیمت نحوه پداخت رو وارد میکنم که میام میگم کد کفش هستش 100 و از بانک ملی میخوام پرداخت کنیم به صوت کارتی که کدش هستش 01 و حالا میخوام اطلاعات رو برای حساب تفضیلی هم بیان کنیم و میگم یک کفش با این کد 100 ثبت شده و د جدول دیگه هم اطلاعات همون دیگه ذخیره میشه به نام 01 از بانک ملی و در حاب معین می یام حساب میکنم این کفش و طرف این هزینه داده در گزارش گیری معین میزنم کد 10001 که میام میبنیم این مبوط به کفش که طف خرده و قیمت کفش 40 هزا تومان هستش و طرف 30 هزار تومان دادی و 10 هزار تومان دیگه باید طرف بده که طف میشه بده کار. این طوری معلوم میشی که کسی بده کار هستش بابت خید و که کسی بستان کار.
اگه درست متوجه شدم بهم بگید ممنون میشم. و همون دیگه 2 تا اطلاعات ذخیره میشه معلوم میشه یک بار اطلاعات خرید و یک بار هم اطلاعات مربوط به معین که وقتی اطلاعات ذخیه بیشه شماره فاکتور و سند هم ثبت میشه و کد اصلی در پایین گزارش ثبت میشه که میاد میگه شماره سند 1 کد کالا 100 رو خریده که شماره فاکتور 1000 و شماره معین 01 ثبت میشه و معلوم میشه این که که مبوط به 1100100001 هستش مربوط به علی هستش برای خرید تعدادی کالا که بابت اون کالا بده کار هستش. یا بستان کار

parham159
دوشنبه 04 شهریور 1392, 01:58 صبح
سلام به دوست عزیز اعلان یه خورده قضیه دستم امیدم ما یک جدول داریم که اطلاعات مالی برای خرید هستش و یک جدول هم داری برای برداشت پول ، پرداخت پول و بستان کاری ، بده کاری یعنی من یک اطلاعات دارم برای خرید که میخوام یک کالا به نام کفش بخرم به طور مثال حالا من میام اطلاعات مربوط به کفش و قیمت نحوه پداخت رو وارد میکنم که میام میگم کد کفش هستش 100 و از بانک ملی میخوام پرداخت کنیم به صوت کارتی که کدش هستش 01 و حالا میخوام اطلاعات رو برای حساب تفضیلی هم بیان کنیم و میگم یک کفش با این کد 100 ثبت شده و د جدول دیگه هم اطلاعات همون دیگه ذخیره میشه به نام 01 از بانک ملی و در حاب معین می یام حساب میکنم این کفش و طرف این هزینه داده در گزارش گیری معین میزنم کد 10001 که میام میبنیم این مبوط به کفش که طف خرده و قیمت کفش 40 هزا تومان هستش و طرف 30 هزار تومان دادی و 10 هزار تومان دیگه باید طرف بده که طف میشه بده کار. این طوری معلوم میشی که کسی بده کار هستش بابت خید و که کسی بستان کار.
اگه درست متوجه شدم بهم بگید ممنون میشم. و همون دیگه 2 تا اطلاعات ذخیره میشه معلوم میشه یک بار اطلاعات خرید و یک بار هم اطلاعات مربوط به معین که وقتی اطلاعات ذخیه بیشه شماره فاکتور و سند هم ثبت میشه و کد اصلی در پایین گزارش ثبت میشه که میاد میگه شماره سند 1 کد کالا 100 رو خریده که شماره فاکتور 1000 و شماره معین 01 ثبت میشه و معلوم میشه این که که مبوط به 1100100001 هستش مربوط به علی هستش برای خرید تعدادی کالا که بابت اون کالا بده کار هستش. یا بستان کار

دوست عزیز روش حسابداری فرق میکنه اینجوری که دارین میگین اشتباهه وقتی مثلا یک کفش میخرین شما بانکتون بستانکار میشه و هزینه ها بدهکار میشه نحوه ثبتش تو بانک هم به شکل زیر هست
1010010001 بانک ملی 100 تومان (بستانکاار)
5010010001 هزینه خرید 100 تومان (بدهکار)

مشاور مالیتون خیلی بد براتون توضیح داده

davidrobert
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:34 صبح
دوست عزیز روش حسابداری فرق میکنه اینجوری که دارین میگین اشتباهه وقتی مثلا یک کفش میخرین شما بانکتون بستانکار میشه و هزینه ها بدهکار میشه نحوه ثبتش تو بانک هم به شکل زیر هست
1010010001 بانک ملی 100 تومان (بستانکاار)
5010010001 هزینه خرید 100 تومان (بدهکار)

مشاور مالیتون خیلی بد براتون توضیح داده
من مشاور مالی ندارم اون دوستم هستش ازش سوال پرسیدم مثل اینکه مجبورم کتاب coding که دانلود کردم برای حسابداریبخوانم تا کامل برام جا بیفته ولی خیلی ممنون که راهنمای کردید من رو چون من تو ثبت اطلاعات گیر کردم که باید در این واحد دوبار اطلاعات ثبت کنیم با هم گیر کردم برای حسابداری که شماره معین تولیدی و کد تولیدی و همین طور شماره بان با هم ثبت بیشن و در بانک معین این 3 تا شماره رو کنار هم قرار بدم تا کد سه رقمی به دست بیاد برای خرید کالا مورد نظر که چطور خریداری شده. باید روش بیشتر مطاله کنیم و همین طور تحقیق تا خراب کاری نکنیم تو برنامه.
و ممنون بابت تمام استیر که راهنمای کردن تا اینجا فقط فهمیدم برای بدهی کاری بستان کاری امور مالی هستش یه خورده تحقیق کنیم تا کامل جا بیفته برام.