PDA

View Full Version : امنیت فایل MDF در SQL 2000

FirstLine
چهارشنبه 26 آذر 1382, 15:01 عصر
با سلام
من با دلفی یه برنامه نوشتم که در هنگام نصب SQL Server2000(MSDE را نصب میکند سپس بدرستی کار میکند. این برنامه را روی یک CD قرارداده و به دست کاربر معمولی میدهم .
حالا مشکل اینجاست که من یک سری اطلاعات کامل در این بانک اطلاعاتی SQL دارم که نمیخواهم کسی بتواند به این بانک بصورت کامل دسترسی پیدا کرده و آن را کپی کند، چه باید کرد؟ چون هر کسی پس از نصب برنامه به فایلهای SQL دسترسی دارد و میتونه به این فایل دسترسی پیدا کنه، حالا من چجوری میتونم از دسترسی به این بانک اطلاعاتی جلوگیری کنم؟
با تشکر

S.Azish
چهارشنبه 26 آذر 1382, 15:51 عصر
درسته هرکسی به این فایلها دسترسی داره ولی حتی بعد از کپی کردن فایلها و وصل کردن اون به یک دیتابیس دیگه, کسی نمیتونه به اطلاعات اون بدون داشتن Username و Password دسترسی پیدا کنه.

sql_qassem
پنج شنبه 27 آذر 1382, 07:36 صبح
وقتی sql server نصب می کنی حتما نام کاربر و کلمه عبور پیش فرض کل را عوض کن .

FirstLine
سه شنبه 16 دی 1382, 14:33 عصر
با سلام
با تشکر از شما استاد عزیز
کاربر اگه بیاد فایلهای MDF & LDF را به یک SQL دیگر کپی کند و با دسترسی sa خودش اونو باز کنه، هر کاری بخواد میتونه بکنه!!!!!!
اینو چیکار کنم؟
با تشکر

آیدا
سه شنبه 16 دی 1382, 22:20 عصر
با سلام

شما می تونید به جای اینکه فایل MDF ‌رو روی CD قرار دهید یک Backup از دیتا بیستون با

Pasword ایجاد کنید و این Password رو داخل برنامتون مقدار بدید و عملیات باز گردندون

اطلاعات رو خودتون از طریق برنامه انجام بدهید . در اینصورت هیچ کس بدون داشتن password

نمی تونه به فایل دسترسی داشته باشه حتی Admin

کم حوصله
چهارشنبه 17 دی 1382, 01:02 صبح
خلاصه زمانی که اطلاعات بازیابی شود می توان با Admin به اطلاعات بازیابی شده دسترسی پیدا کرد !!! :wink: :mrgreen: