PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی اندروید

programmer1377
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 23:37 عصر
سلام.میخواستم بدونم میشه با سی شارپ واسه اندروید برنامه نوشت یا فقط با جاوا امکان پذیره.
اگه با c# میشه لطفا بهم بگید چطور میتونم این کارو بکنم؟

aliagamon
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 00:14 صبح
از xamarin استفاده کنید....برای برنامه نویسی دات نت در ای او اس و اندروید

Mosafers
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 09:51 صبح
با سی شارپ میشه ولی برنامه اش رو هیچ کجا نمیتونی پیدا کنی من که خیلی دنبال لینکش گشتم اما بعد از گذشت چند ماه موفق به دانلود و استفاده از یک لینک درست نشدم (تحریم).

gilas1368
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 10:18 صبح
سلام.میخواستم بدونم میشه با سی شارپ واسه اندروید برنامه نوشت یا فقط با جاوا امکان پذیره.
اگه با C#‎‎ میشه لطفا بهم بگید چطور میتونم این کارو بکنم؟

بله میشه،شما میتونید با نصب Android MONO بوسیله سی شارپ برای اندروید برنامه بنویسید

البته باید اول پیش نیازهاش رو نصب کنین و بعد اقدام به نصب MONO کنین

بعد توی ویژوال استدیو، توی قسمت New Project ی گزینه میاره ک بوسیله اون میتونید برای اندروید بوسیله سی شارپ برنامه بنویسین

از xamarin استفاده کنید....برای برنامه نویسی دات نت در ای او اس و اندروید

میشه توضیح بدید

با سی شارپ میشه ولی برنامه اش رو هیچ کجا نمیتونی پیدا کنی من که خیلی دنبال لینکش گشتم اما بعد از گذشت چند ماه موفق به دانلود و استفاده از یک لینک درست نشدم (تحریم).

دوست خوبم، درسته در تحریم بسر میبریم اما با یکم جستجوی دقیقتر میتونید چیزهایی رو ک میخواید پیدا و دانلود کنین

Mosafers
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 10:47 صبح
xamarin سایت ارائه دهنده سرویس VS Mono Android هست گوگل کنید.

برنامه ها توی سایت های ایرانی اصلا نیست میتونید یه جستجو داشته باشید تا متوجه شید. توی انجمن اندورید من خودم بار ها تاپیکی برای دریافت برنامه ها زدم اما نیست که نیست.

aliagamon
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 10:51 صبح
اگه اشتباه نکنم زامارین یه شاخه از پروژه مونو بوده که درواقع همون android mono هست .. . درواقع کتابخانه های ترجمه شده دات نت رو استفاده میکنه و کراس پلتفورمش کرده(Cross-platform)،میشه باهاش برای iOS, Android, Mac و windows برنامه نوشت و کلا چیز مفیدیه:لبخند:...البته اومدن پولیش کردن یه پنل مجانی داره و فکر کنم 2 تا پولی(تو پولی ها میتونی از ویژوال استودیو استفاده کنی)....البته مجانیش هم کارو راه میندازه ... و البته فکر کنم کرک شده پلن پولی ها هم باشه ... در هر صورت برای برنامه نویسی اندروید بیاین رو مونو کار کنید خیلی بهتره چون میتونید برنامتونو cross-platform بدین بیرون ...البته فکر کنم سورس کدی که تو زامارین (یا مونو) مینویسید رو بتونید برای ویندوز فون هم استفاده کنید(مستقیم با sdk خود میکروسافت )
البته اگر قصد ساخت بازی هست من پیشنهاد میکنم برید سراغ adobe air برای بازی های دو بعدی واقعا چیزه خوبیه و البته برای بازی های سه بعدی هم unity رو پیشنهاد میکنم(زبان اسکریپت نویسی در یونیتی سی شارپه) ...
ویدئو اموزشی هم در مورد برنامه نویسی با زامارین (یا مونو) زیاده تو خوده انجمن هم بود یه تاپیک ){جست و جو شود....}.

gilas1368
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 11:21 صبح
xamarin سایت ارائه دهنده سرویس VS Mono Android هست گوگل کنید.

برنامه ها توی سایت های ایرانی اصلا نیست میتونید یه جستجو داشته باشید تا متوجه شید. توی انجمن اندورید من خودم بار ها تاپیکی برای دریافت برنامه ها زدم اما نیست که نیست.

شما به این سایت ی سر بزنید میتونید تمام اجزای مورد نیاز برای برنامه نویس اندورید رو پیدا کنین و با نصبشون برای اندروید برنامه بنویسین

http://ehsanavr.com/

ashkan1234
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 14:03 عصر
سلام من چند روز پیش نصبش کردم ولی موقع باز شدن و هم موقع ایجاد پروژه در vs2010 ,vs2012 خطا میداد بعدش پاکش کردم!
از همون ehsanavr هم گرفته بودم!
کرکش هم نصب کردم نشد
چه جیزایی بعنوان پیش نیاز میخواد؟
اگه کسی باهاش کار کرده بگه نیاز دارم بهش..

juza66
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 17:17 عصر
Google Android Studio پروژه جدید گوگل می باشد. این برنامه محیط جدیدی برای برنامه نویسی اندروید و همچنین عیب یابی برنامه ها می باشد و دیگر نیازی به Eclipse و پلاگین ADT نخواهید داشت. این برنامه برای همه برنامه نویسان بخصوص آنانی که به تازگی در این راه قدم گذاشته اند بسیار مناسب است و برنامه SDK را نیز در بر می گیرد. البته این برنامه هنوز در ورژن های اولیه خود می باشد و ممک (http://p30download.com/fa/mac/)ن است عیب هایی نیز داشته باشد. لازم به ذکر است چون گوگل ایران را تحریم کرده است، برای آی پی های ایرانی دانلود (http://p30download.com/) این برنامه از سایت گوگل امکان پذیر نیست بنابراین آخرین نسخه از این برنامه برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

لینک دانلود:
http://p30download.com/fa/entry/45668/

Mosafers
دوشنبه 11 شهریور 1392, 14:01 عصر
شما به این سایت ی سر بزنید میتونید تمام اجزای مورد نیاز برای برنامه نویس اندورید رو پیدا کنین و با نصبشون برای اندروید برنامه بنویسین

http://ehsanavr.com/
سلام لینک سایت احسان آور خراب هستش.

Google Android Studio پروژه جدید گوگل می باشد. این برنامه محیط جدیدی برای برنامه نویسی اندروید و همچنین عیب یابی برنامه ها می باشد و دیگر نیازی به Eclipse و پلاگین ADT نخواهید داشت. این برنامه برای همه برنامه نویسان بخصوص آنانی که به تازگی در این راه قدم گذاشته اند بسیار مناسب است و برنامه SDK را نیز در بر می گیرد. البته این برنامه هنوز در ورژن های اولیه خود می باشد و ممکن است عیب هایی نیز داشته باشد. لازم به ذکر است چون گوگل ایران را تحریم کرده است، برای آی پی های ایرانی دانلود این برنامه از سایت گوگل امکان پذیر نیست بنابراین آخرین نسخه از این برنامه برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

لینک دانلود:
از شمام به خاطر توجهتون ممنونم ولی من نسخه تحت پلتفرم Visual Studio رو میخوام این جاواست...

Mosafers
دوشنبه 11 شهریور 1392, 14:43 عصر
خوب دوست عزیز برنامه شما تحت dot net هستش یعنی روی VS برنامه مینویسید ؟
این لینکی که معرفی کردید با زبان جاوا هستش.
حالا یه سوال شما با این برنامه برای Android و IOS میتونید برنامه بنویسید یا فقط Android ؟

aliagamon
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:07 عصر
با زامارین میتونین کد مشترک رو مالتی پلتفورم build کنید...window mac ios android
بله تحت دات نته

mfaridi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:21 عصر
من روی ویزال استودیو 12 مینویسم برای برنامه نویسی اندروید باید جاوا جی دی کی روی سیستمت نصب باشه تا بشه کامپایل کرد وگرنه کلاسهای سیشارپ هست متغیرها سیشارپ هست

من خودم الان شاید 4ماهی باشه ازش استفاده میکنم

remower
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:33 عصر
من خودم با مونو کار میکنم بدون مشکل و برنامه میسازم خیلی قشنگه

دوست عزیز مونو دروید فعلا یه مشکلی داره اونم اینه برنامه ای که خروجی میگیری رو گوشی اجرا نمیشه پیغام خطا میده

بهترین برنامه برای ساختن اپ اندروید فعلا اکلیپس هست

mfaridi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:44 عصر
هه این حرف صحت نداره من برنامه خروجی میدم رو کل موبایل اندروید کار میکنه من خودم تست کردم

باید cpuرو addکنی میتونی کاری کنی که روی همه موبایلها جواب نده دیفالتش همین هست

من خودم اموزش تو بخش اندروید نوشتم البته اموزش خیلی خیلی مبتدی هست

remower
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:49 عصر
هه این حرف صحت نداره من برنامه خروجی میدم رو کل موبایل اندروید کار میکنه من خودم تست کردم

خب دوست عزیز شما بگید از چه نسخه مونو دروید استفاده میکنید؟
لینکی از نسخه رو در اختیار ما قرار بدین

mfaridi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 15:53 عصر
فقط کرکش رو بعنوان ویروس میشناسه شایدم ویروس باشه من اهمیت ندادم

hessam2003
دوشنبه 11 شهریور 1392, 16:20 عصر
سلام.
میشه بگید برنامه نویسی با سی شارپ بهتره یا جاوا و کدو راحتتره؟
و واسه من که جاوا کار نکردم ارزش داره برم یادش بگیرم؟

aliagamon
دوشنبه 11 شهریور 1392, 16:25 عصر
سلام.
میشه بگید برنامه نویسی با سی شارپ بهتره یا جاوا و کدو راحتتره؟
و واسه من که جاوا کار نکردم ارزش داره برم یادش بگیرم؟
این بیشتر سلیقه ای هست اما به نظر من با جاوا بهتره(لزوما راحت تر نیست اما در کل بخوایم ببینیم از لحاظ راحتی فرقی ندارن)....البته زامارین یه سری دردوسر داره (پولیه دیگه هرچیزی وارد زمینه کرک شه کیفیتش میاد پایین)ولی چون sdk اندروید(که با جاوا مینویسی)مجانی (نمیدونم شاید اوپن سورس هم باشه چون بیسش رو eclipse هست)...
صادقانه بخوام بگم....نه ارزششو نداره(اگه فقط واسه اندروین بخواین یاد بگیرین)....اما در کل جاوا ربان خیلی خوب و روونیه و معماریش خیلی از سی شارپ دور نیست(در واقع جاوا اولش به پروژه به اسم سبز بود که اومد از روی سی++ یه زبان شی گرا ی کامل ساخت بعد اومدو شد جاوا ....بعد میکروسافت اومد از رو جاوا کپی برداری کرد یه بخشی از شی گراییشو برای همین این دو زبان خیلی با هم نزدیک هستن....)...
توجه داشته باشین که همین سی شارپ قدرت کافی برای براورده کردن اکثر نیاز هاتون داره...برای همین میگم ارزش نداره وقتو تلف کنین یه زبون دیگه یاد بگیرین بیاین همین سی شارپتونو قوی کنین....

ehsan7007
دوشنبه 11 شهریور 1392, 16:26 عصر
Google Android Studio پروژه جدید گوگل می باشد. این برنامه محیط جدیدی برای برنامه نویسی اندروید و همچنین عیب یابی برنامه ها می باشد و دیگر نیازی به Eclipse و پلاگین ADT نخواهید داشت. این برنامه برای همه برنامه نویسان بخصوص آنانی که به تازگی در این راه قدم گذاشته اند بسیار مناسب است و برنامه SDK را نیز در بر می گیرد. البته این برنامه هنوز در ورژن های اولیه خود می باشد و ممک (http://p30download.com/fa/mac/)ن است عیب هایی نیز داشته باشد. لازم به ذکر است چون گوگل ایران را تحریم کرده است، برای آی پی های ایرانی دانلود (http://p30download.com/) این برنامه از سایت گوگل امکان پذیر نیست بنابراین آخرین نسخه از این برنامه برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

لینک دانلود:

من یکی دو ماه پیش امتحانش کردم ، هنگام ایجاد پروژه جدید ارور می داد ( که البته الان یادم نیست ارورش چی بود ؛ اگه اشتباه نکنم در مورد عدم اتصال به سرور بود ) کسی هست دلیلش رو بدونه و اینکه باید چیکار کنم؟

mfaridi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 17:18 عصر
من هر دوتا کار کردم سی شارپ خیلی راحتره فقط حجم برنامه زیاده مشکلش همینه روی پروزه کوچیک ارزش نداره سیشارپ کار کنی برا پروزه بزرگ عالیه

salam
بعضی ها میگن پروزه مونو رو همه موبایلها کار نمیکنه باید بگم این حرف صحت نداره برای این که بخواین رو همه موبایلها اجرا کنید باید به مسیر زیر برید و تیک cpu رو بزنید
debug/myProject/application
و تیک سه گزینه armeabi و armeabi-v7aوx86 رو بزنید الان راحت کار میکنه رو همه دیوایسها

hessam2003
سه شنبه 12 شهریور 1392, 14:09 عصر
سلام.
دقیقا باید چه نرم افزار هایی را نصب کنم که با سی شارپ واسه اندروید کار کنم؟
و باید کجایه ویژوال استادیو 2012 واسه اندروید کد نوشت؟
اگه کسی اموزش کامل داره کمک کنه؟

Mosafers
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 09:01 صبح
سلام آقای mfaridi شما اشاره کردید تحت دات نت کد می زنید و برنامتون هم روی تمامی گوشی های اندروید اجرا میشه.
میشه بفرمایید برنامه رو از کجا دانلود کردید؟
و یه کم کمک ما کنید چطوری نصب و اجراش کنیم با تشکر

aliagamon
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 16:18 عصر
همه پست ها به دلیل داشتن کرک حذف شدن(پست هایی که مربوط به دانلود برنامه بودن):

Warez Activity؛ لطفا قوانین فعالیت در سایت را مطالعه نمایید.

براتون پیام خصوصی میکنم لینک رو .....:لبخند:
کس دیگه ای هم خواست لینک رو باید بگه پیام خصوصی کنم چون پاک میکنند مدیران پست ها رو ....

salehsam
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 13:11 عصر
اگه ممکنه برای منم بفرستین
ممنون

samadblaj
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 15:34 عصر
سلام روزتون بخیر منم قبلا نسخه موجود در سایت احسان اور رو از این لینک (http://ehsanavr.com/?p=2320) دانلود کردم اما متاسفانه با مشکل در اجرای New Proje مواجه میشدم که یکی از دوستان در پاسخم گفته :

شما این رو دانلود کن:
adt-bundle-windows-x86_64-20130729
بعدش پوشه Sdk اون رو بعنوان مسیر برای Android Sdk تعیین کن.

دوستان اگه موفق به نصب شدید حتما لینک و منبع رو برا منم بفرستید...

علی آقا لطفا لینک رو برای منم ایمل کن : Sz9053@yahoo.com

ali.bahrami
جمعه 15 شهریور 1392, 16:55 عصر
لطفا برای منم بفرستید
ممنون

mohamadali1374
جمعه 15 شهریور 1392, 18:27 عصر
سلام لطفا برای منم بفرستید
متشکرم:لبخندساده:

samadblaj
جمعه 29 شهریور 1392, 14:37 عصر
دوستان کسی نصب کرد ؟ درست نصب شد؟

majid_i68
یک شنبه 31 شهریور 1392, 20:56 عصر
طبق این مراحل برنامه رو نصب کنین اول مونو اندروید رو پاک کنید با تمامی کامپوننت ها:
1-نصب بسته جاوا منظورم همون JDK هست
2-نصب برنامه GTK Sharp
3-نصب SDK Manager اندروید
4-کپی کردن فولدر platforms-tools در آدرس نصب SDK که به طور پیش فرض C:\users\myUser\AppData\Local\android\android-sdk شاید هم در فولدر ProgramFiles نصب شده باشد
5-کپی کردن فولدر api در آدرس بالا در پوشه platforms (نکته مهم: فایل های api باید در فولدر روت باشد یعنی شما نباید فولدری داشته باشید که داخل آن یک فولدر دیگر باشد و داخل آن فولدر فایل های api باشد)
6-نصب مونو اندروید و کرک آن
قبلا از این کارها بروید داخل فولدر platforms و ببینید که نکته مهمی رو که نوشتم رعایت کردین یا نه اگه نکردید از مرحله 1 شروع کنین حتما درست میش

modern_amin
شنبه 04 آبان 1392, 12:52 عصر
طبق این مراحل برنامه رو نصب کنین اول مونو اندروید رو پاک کنید با تمامی کامپوننت ها:
1-نصب بسته جاوا منظورم همون JDK هست
2-نصب برنامه GTK Sharp
3-نصب SDK Manager اندروید
4-کپی کردن فولدر platforms-tools در آدرس نصب SDK که به طور پیش فرض C:\users\myUser\AppData\Local\android\android-sdk شاید هم در فولدر ProgramFiles نصب شده باشد
5-کپی کردن فولدر api در آدرس بالا در پوشه platforms (نکته مهم: فایل های api باید در فولدر روت باشد یعنی شما نباید فولدری داشته باشید که داخل آن یک فولدر دیگر باشد و داخل آن فولدر فایل های api باشد)
6-نصب مونو اندروید و کرک آن
قبلا از این کارها بروید داخل فولدر platforms و ببینید که نکته مهمی رو که نوشتم رعایت کردین یا نه اگه نکردید از مرحله 1 شروع کنین حتما درست میش

کسی جواب گرفته از این؟

mfaridi
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 13:30 عصر
هنوزم کسی هست که مشکل داشته باشه؟