PDA

View Full Version : راهنمایی برای انتخاب چند گزینه

mohammad-gh
جمعه 08 شهریور 1392, 00:08 صبح
با سلام
در حال نوشتن اسکریپتی برای مرکز استخدامی هستم
در فرم استخدام برای اینکه مشخص کنم استخدام در کدام شهرها است باید چند گزینه از بین شهرها را انتخاب کنم (مثلا : اشتخدام شرکت نفت در تهران ، تبریز و ... )
پیشنهاد شما برای این مورد چیست که بتونم بعدا هم به هر کاربر مراکز استخدامی شهرش رو نشون بدم
البته شهر محل سکونت کاربر قبلا در فرم ثبت نام از او گرفته شده است
هر شهر کد مخصوص هم در دیتابیس دارد

mohsen6500
جمعه 08 شهریور 1392, 00:16 صبح
سلام
پیشنهاد من اینه که توی فیلد های آگهی یه فیلد بزار برای محل استخدامی اونقت کد شهرها رو بایه کارکتر جداکننده مثلا / یا ، بذار
بعدش برای هر کاربری با توجه به اون فیلد بگرده و آگهی رو براش نمایش بده!

mohammad-gh
جمعه 08 شهریور 1392, 11:55 صبح
با سلام و تشکر
مشکل در جستجوی شهرها با کد است
چون شهرها با کد تعریف شده و در ثبت نام کاربر شهر کاربر با همان کد ثبت شده
میخواهیم جستجو بر اساس کدها شهرها انجام گردد

Unique
جمعه 08 شهریور 1392, 12:13 عصر
خیلی ساده هستش ! یک جدول نیاز دارین که fk های شهر ها و مراکز توش باشه در واقع many to many میشه حالا کافیه با where شهر کاربر را فیلتر کنین و یک join بزنین روی جدولی که نام مراکز را داره و نمایش بدین. به همین راحتی اینطوری :

marakez (m_id,m_name)
cities (c_id,c_name)
rels (r_id,r_markaz,r_city)

[city = esfahan = 13]
select m_name from rels left join marakez on r_markaz = m_id where r_city = 13;

موفق باشین.

mohammad-gh
جمعه 08 شهریور 1392, 20:56 عصر
خیلی ساده هستش ! یک جدول نیاز دارین که fk های شهر ها و مراکز توش باشه در واقع many to many میشه حالا کافیه با where شهر کاربر را فیلتر کنین و یک join بزنین روی جدولی که نام مراکز را داره و نمایش بدین. به همین راحتی اینطوری
متاسفانه شما اصلا منظورم رو متوجه ندید
من همون دو تا جدول اولی رو دارم, یعنی جدول استانها و شهرها
حالا می خوام وقتی اگهی از طرف مدیر نوشته شد بتونه با استفاده از اونها شهرهای مورد نظر رو انتخا کنه , با عناصری مثل dropdown هم نمیشه این کار رو کرد و فقط یک شهر میشه استفاده کرد و کلی مشکل دیگه

Unique
یک شنبه 10 شهریور 1392, 14:20 عصر
متاسفانه شما اصلا منظورم رو متوجه ندید
متاسفانه دوستان سعی نمیکنند توضیحاتشون را کامل بگن و موضوعی را مطرح نکنند که ذهن را به جای دیگه سوق بده ! مثلا شما میگین :

پیشنهاد شما برای این مورد چیست که بتونم بعدا هم به هر کاربر مراکز استخدامی شهرش رو نشون بدم
این جمله میرسونه که شما توی معماری پایگاه مشکل داری و اینکه چطوری مراکز استخدامی یک شهر را نشون بدی ! جواب من مننطبق بر این خط بود.

موضوع دیگه اینکه شما اصلا صحبتی از استان توی سوال خودتون نکردین !

به هر حال بریم سر اصل سوال شما ! معماری پایگاه باید همونطور باشه با این تفاوت که یک جدول برای نام استان ها نیاز داری و یک fkey روی جدول cities مثل c_province میخوای که مشخص کنه هر شهر مال چه استانیه ! اگه نام استان ها و شهر های ایران را نداری روی اینترنت و همین سایت بگردی دوستان چند نمونه گداشتند که میتونی ازشون استفاده کنی !

برای نمایش هم باید ببینیم میخوای دقیقا چیکار کنی ! میخوای نام استان ها را به مدیر نشین بدی و بر اساس استان بیاد شهر ها را انتخاب کنه یا نه کلا همه شهر های ایران را نشون بدی و اون انتخاب کنه ؟
بهترین کار اینه که شما دو تا combo بگذاری ! یکی برای استان و یکی شهر ! با انتخاب هر استان از طریق ajax بیای شهر های اون را توی combo مربوط به شهر پر کنی ! حالا با کلیک روی دکمه مثل add با js بیای هر شهری که شخص انتخاب کرد را بریزی توی آرایه و در نهایت آرایه را (میتونی json کنی) بفرستی سمت سرور و توی معماری که توی پست قبلی گفتم ذخیره کنی. من خودم از این روش استفاده کردم و به خوبی کار میکنه !

اما راه زیاده ! حتی میتونی از jstree (http://www.jstree.com/) استفاده کنی و استان ها و شهر ها را متمایز کنی و با checkbox شهر ها را انتخاب کنی برای هر مرکز استخدامی !
باز هم ایده دارم اگه میخوای تا بگم ؟
ببین کلا اگه js یا بهتر بگم jquery بدونی هر کاری بخوای میشه کرد !

mohammad-gh
یک شنبه 10 شهریور 1392, 23:37 عصر
هترین کار اینه که شما دو تا combo بگذاری ! یکی برای استان و یکی شهر ! با انتخاب هر استان از طریق ajax بیای شهر های اون را توی combo مربوط به شهر پر کنی !
من که عرض کردم این کار شده و حالا می خواهیم استفاده کنیم
اینجا رو ببینید
http://atashblog.com/karyab/register.php