PDA

View Full Version : خواندن اطلاعات txt

mohabad
جمعه 08 شهریور 1392, 12:26 عصر
دوستان ایا راهی هست که بشه بدون اینکه یه فایل txt رو باز کرد اطلاعات درونش رو خواند؟
مثلا با کلیک راست یا چپ؟

fakhravari
جمعه 08 شهریور 1392, 13:06 عصر
using System;
using System.IO;

class Test
{
public static void Main()
{
try
{
using (StreamReader sr = new StreamReader("TestFile.txt"))
{
String line = sr.ReadToEnd();
}
}
catch (Exception e)
{
Console.WriteLine("The file could not be read:");
Console.WriteLine(e.Message);
}
}
}

به هر حال باید اینطوری اطلاعات خوند

ghasemloo
جمعه 08 شهریور 1392, 13:19 عصر
سلام ببین تایپیک های زیر به دردت می خوره
http://barnamenevis.org/showthread.php?394307-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%BE%D8%AF%DB%8C
http://barnamenevis.org/showthread.php?391515-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%BE%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE
http://barnamenevis.org/showthread.php?370569-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B7-20%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%BE%D8%AF

redflight
جمعه 08 شهریور 1392, 14:22 عصر
مثلا یک فایل notepad داری می خوای اطلاعات داخلشو توی یه تکست باکس نشون بده
کافیه یه باتن بزاری توی event کلیکش بنویسی:

String a;
a=System.Io.File.ReadAllText ( adrese filet , Encoding.Utf8);
this.textBox1.Text=a;

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 00:43 صبح
ببین داداش اینا کلا درست دمتون گرم
ولی من نمیخام ادرس فایل رو بهش بدم .میخام هر فایل تکستی که در سیستم موجود هست با یک بار کلیک کردن حالا فرقی نمیکنه کلیک راست یا چپ باشه. میخا با یک یار کلیک اطلاعات درون اون فایل txt تو textbox ریخته بشه.
همین
ممنون میشم راهنمایی کنید

danialafshari
شنبه 09 شهریور 1392, 01:25 صبح
سلام دوست عزیز
جستجو کنید، این موضوع قبلا مطرح شده
باید از GetCommandLineArgs استفاده کنید
موفق باشید

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 03:24 صبح
موضوعات زیاد هست ولی اونی که من دنبالشم توش نیست :(

danialafshari
شنبه 09 شهریور 1392, 08:36 صبح
موضوعات زیاد هست ولی اونی که من دنبالشم توش نیست :(

مگر شما نمی خواید به لیست OpenWith اضاف بشه و به جای باز شدن Notepad برای فایل های txt از برنامه ی شما استفاده بشه بدون اینکه مسیر بدی؟

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 11:44 صبح
مگر شما نمی خواید به لیست OpenWith اضاف بشه و به جای باز شدن Notepad برای فایل های txt از برنامه ی شما استفاده بشه بدون اینکه مسیر بدی؟

نه نه داداش!
من میخام رو هر فایل txt که یک بار کلیک راست یا چپ انجام دادم اطلاعاتش رو درون textbox نشون بده.

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 12:36 عصر
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه!

مهرداد صفا
شنبه 09 شهریور 1392, 12:57 عصر
با سلام.
تاپیک زیر را مطالعه بفرمایید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?407243-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9-main-%D8%AF%D8%B1-console-apps

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 13:12 عصر
با سلام.
تاپیک زیر را مطالعه بفرمایید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?407243-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9-main-%D8%AF%D8%B1-console-apps
ممنون از جوابتون ولی من بالا گفتم نمیخام بهش ادرس بدم .گفتم هر فایل txt.بازم ممنون

danialafshari
شنبه 09 شهریور 1392, 13:32 عصر
ای بابا !
برنامه زیر کار Notepad رو انجام میده
می تونید حتی فایل txt رو به این برنامه Drag کنید و محتویات رو در Textbox برنامه ببینید
می تونی با open with تنظیمش کنی که با کلیک چپ این برنامه باز بشه و txt رو نمایش بده
موفق باشی

مهرداد صفا
شنبه 09 شهریور 1392, 13:36 عصر
ممنون از جوابتون ولی من بالا گفتم نمیخام بهش ادرس بدم .گفتم هر فایل txt.بازم ممنون

خواهش می کنم دوست عزیز.
اما مطمئنید تاپیک رو مطالعه کردید؟!!!

....
....
..!
برای اینکه نحوه کار رو هرچه بیشتر لمس کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- یک پروژه کنسول جدید ایجاد کنید و کد مربوط به تابع main را به صورت زیر تغییر دهید:

//in the name of god

static void Main(string[] args)
{
Console.WriteLine("arguments:");
foreach (string argument in args)
{
Console.WriteLine(argument);
}
Console.Write("press any key to continiue.");
Console.ReadKey();
}

همونطور که میبینید ما در این مثال فقط پارامترهای ورودی را در پنجره کنسول نمایش دادیم که طبیعتا در موارد عملی شما احتمالا محاسباتی با این مقادیر انجام میدهید یا بر اساس آنها برنامه رفتار گوناگونی خواهد داشت.
2- برنامه را در مسیر دلخواه ذخیره کرده و یک بار برنامه را build کنید.
3- به مسیر ذخیره برنامه<پوشه debug رفته و فایل اجرایی را به Test1.exe تغییر نام دهید و آن را به پوشه "x:\windows\system32\" (که x درایو ویندوز شماست) انتقال دهید. (این مرحله صرفا برای راحتی کار است)
4- فرمان زیر را در run یا خط فرمان بنویسید و کلید enter را بزنید:

test1 -param1 -param2 -param3

میبینید که فرمانهای ورودی به ترتیب در پنجره کنسول نمایش داده می شود. کلیدی را بزنید تا از برنامه خارج شوید.
5- حالا برای اینکه نمونه ای از پارامترهایی که توسط ویندوز ارسال می شود را ببینید در یک پوشه دلخواه در windows explorer یا همان my computer روی فضای خالی راست کلیک کنید و از منوی new گزینه Text document را انتخاب کرده نام آن را (برای مثال) به test.tst تغییر دهید.
6- روی فایلی که ایجاد کردید کلیدهای alt+enter را بزنید تا properties فایل مربوطه باز شود.
7- در قسمت open with کلید change را بزنید و با گزینه Brows یا "look for another app in this pc" (بسته به نسخه ویندوز) فایل برنامه (c:\windows\system32\test1.exe) را به عنوان برنامه پیشفرض برای این گونه فایل قرار داده ok کنید.
8- درمرحله آخر کافیست فایل test.tst را اجرا کنید تا برنامه اجرا شود و در خط دوم پارامتری که ویندوز به برنامه ما ارسال کرده (آدرس فایل test.tst( را ببینید.

وقتی شما از طریق windows explorer مثلا یک فایل صوتی را باز میکنید ویندوز نام آن را به عنوان پارامتر به application مربوطه ارسال میکند و application فایل را اجرا می کند.

aliagamon
شنبه 09 شهریور 1392, 13:41 عصر
فکر کنم منضورتونو فهمیدم شما باید از تو ادرس زیر در رجستری:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.txt\OpenWithList

برین و هر طور که نیاز دارین اونو ویرایش کنید...والا من خیلی با دستور های تو رجستری اشنا نیستم اما اگه بشه 2 دستورو هم زمان تو یه reg key قرار داد میتونید همزمان هم notepad رو باز کنید هم ادرس رو به برنامه خودتون بفرستید....(اونو دیگه خودتون ببینین چطوری میشه دو دستورو دداد اگه بلدی به منم یاد بده...)

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 15:20 عصر
فکر کنم منضورتونو فهمیدم شما باید از تو ادرس زیر در رجستری:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.txt\OpenWithList

برین و هر طور که نیاز دارین اونو ویرایش کنید...والا من خیلی با دستور های تو رجستری اشنا نیستم اما اگه بشه 2 دستورو هم زمان تو یه reg key قرار داد میتونید همزمان هم notepad رو باز کنید هم ادرس رو به برنامه خودتون بفرستید....(اونو دیگه خودتون ببینین چطوری میشه دو دستورو دداد اگه بلدی به منم یاد بده...)
ممنون از راهنماییتون ولی فک کنم بازم منظور منو متوجه نشدید:افسرده:
من اصلا نمیخام فایل txt رو باز کنم میخام با یک بار کلیک محتویاتی که درون فایل txt نوشته شده بره تو textbox . همین . مثل این عکس که در پایین مشاهده میکنید داخل txt من salam رو نوشتم که یک بار رو فایل txt کلیک کردم و محتویات رو درون text box نشون داده.من کد رو ننوشتم فقط این عکس رو طراحی کردم :(
بازم ممنون:قلب:
http://www.8pic.ir/images/80860718775224911760.jpg

aliagamon
شنبه 09 شهریور 1392, 15:38 عصر
اینی که شما میخوای خیلی پیچیده هست شاید با hook کردن dll های ویندوز بتونین فایل های select شده با پوینتر (فلش موس) رو در بیارین ... اما خیلی شخته احتمالا موفق هم بشین برنامتون تروجان شناخته میشه....(البته به کلیت کارت هم میخوره که همین قصدو داشته باشی...ولی امیدوارم هدفت مثبت باشه)....فکر نمیکنم پروژه اماده باشه واسه این کار بگرد ببین تو کدوم dll ویندوز میشه به همچین چیز هایی رسید بعد ازش استتفاده کن ...

mohabad
شنبه 09 شهریور 1392, 16:05 عصر
پروژه خیلی پیچیدتر از اونه که شما فکرشو میکنید :لبخند:
ولی هدفم هیچ کار بدی نیست به خدا . بله یک تروجانه با قبلییت send کل کلیدهای فشار داده شده روی سیستم .ارسال تمام اطلاعات سیستم مثل پسورد و.... به ایمیل.وجالبتر از همه اینه که 47 انتی ویروس دنیا با اخرین اپدیت قادر به شناساییش نیستن.
ولی من برای خودم این پروژه رو انتخاب کردم که هم Csharp رو یاد بگیرم هم یه چیزی ساخته باشم وگرنه هیچ قصد بدی ندارم والا.:قلب:
ممنون از راهنماییتون