PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات از صفحه فر زند به پدر

mohammad-gh
جمعه 08 شهریور 1392, 23:36 عصر
با سلام
فرض کنیم نیاز داریم اطلاعات را از صفحه جدیدی (فرزند) که با زدن بر روی لینکی در صفحه اول (پدر) باز می شود بخوانیم
مثل در صفحه فرزند چند گزینه است که یکی را انتخاب می کنیم و بعد از انتخاب و زدن تایید نتیجه یا موارد انتخاب شده باید در صفحه پدر یا اول نشان داده شود
به نظر شما بهترین راه حل برای این موضوع چیست
ببخشید اگر بد توضیح دادم

alireza hashemi
شنبه 09 شهریور 1392, 03:42 صبح
من فکر میکنم باید از متدهای get یا post استفاده کنید.

mohammad-gh
شنبه 09 شهریور 1392, 19:53 عصر
من فکر میکنم باید از متدهای get یا post استفاده کنید.
این متدها روشی برای ارسال داده ها است نه برگست داده ها
این مسئله در برنامه های معمولی بسیار راحت است امنا در مورد وب نیم دانم چطور اجرا می شود

Unique
یک شنبه 10 شهریور 1392, 14:01 عصر
سوال شما بیشتر مروبط به javascript هست اما خوب اینجا کم از این سوالات پرسیده نمیشه !
دوست عزیز وقتی با window.open یک پنجره ای را باز میکنی همیشه میتونی از طریق opener به پنجره ای که اون را باز کرده دسترسی داشته باشی ! مثلا میخوای یک input را توی پنجره پدر در صورت کلیک شدن دکمه ای توی پنجره فرزند ست کنی ! اینطوری میشه :

opener.document.getelementById('hidden_input_id'). value = 'what u need to assign !';

افشین66
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:07 عصر
سوال شما بیشتر مروبط به javascript هست اما خوب اینجا کم از این سوالات پرسیده نمیشه !
دوست عزیز وقتی با window.open یک پنجره ای را باز میکنی همیشه میتونی از طریق opener به پنجره ای که اون را باز کرده دسترسی داشته باشی ! مثلا میخوای یک input را توی پنجره پدر در صورت کلیک شدن دکمه ای توی پنجره فرزند ست کنی ! اینطوری میشه :

opener.document.getelementById('hidden_input_id'). value = 'what u need to assign !';

کاملا با این روش موافقم حتی می تونی اسم تابعی که بعد از زدن مثلا زدن دکمه ای می خوای تو صفحه پدر اجرا بشه را با متد getارسال کنی

index.php?res_func=alert_me&v=3

و حالا تو صفحه فرزن کد زیر را بگذاریم

<script type="text/javascript">
<?php

if ($_GET('res_func'))
{
echo 'window.opener.' . $_GET('res_func') . '(' . $_GET('v') . ') ;';
}

?>
window.close();
</script>