PDA

View Full Version : تکنیک comet و روش های اون !

wallfa
یک شنبه 10 شهریور 1392, 10:56 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
به بنده گفتن که به خاطر مصرف بالای رم و ... از نود جی اس استفاده کنم ، ولی من از نود خوشم نمیاد دوست دارم ترکیبی از جی اس و پی اچ پی باشه !
ولی ملزوما توی این تکنیک مشکلات زیادی هست . مخصوصا اینکه باید وب سرور عوض کنم .

خواهشمندم اگر میشه توضیح کاملی در مورد comet و روش های اون برام بذارید . :لبخندساده:

cups_of_java
یک شنبه 10 شهریور 1392, 15:28 عصر
ولی من از نود خوشم نمیاد
اگه جاوا اسکریپتت بد نباشه و کمی با Nodejs کار کنی بهش علاقه مند میشی مگر اینکه روی PHP متعصب باشی. Nodejs یه فرهنگ استفاده ای داره که اگه برات جا بیافته بزرگترین کارها رو تو کوتاه ترین زمان انجام میدی باهاش. بسیار سبک و خوش دست هم هست.

دوست دارم ترکیبی از جی اس و پی اچ پی باشه
باید ببینی برای کاربرد خاص خودت،‌ مثل Comet فریم ورک مناسبی توی PHP وجود داره؟ همینطور سمت کلاینت هم پیشیبانی کنه. یکم فک کنم به مشکل میخوری. سرچ کن ببین چه خبره تو PHP
اما توی Nodejs یکی از بیشترین استفاده ها Comet هست! هم سمت سرور هم سمت کلاینت پر از فریم ورک هست... به طور خاص socket.io

خواهشمندم اگر میشه توضیح کاملی در مورد comet و روش های اون برام بذارید
Comet به طور کلی به دو روش پیاده سازی میشه:
۲) Websocket: یه تکنولوژی مدرن هستش که روی HTTP یه کانکشن باز دو طرفه بین کلاینت و سرور بازه و هر طرف می تونه در لحظه چیزی رو به اون طرف بفرسته. این تکنولوژی الان دیگه تو اکثر مرورگر های روز اجرا میشه.
۱)‌Long polling: تو مرورگر های قدیمی تر و نسخه های قدیمیشون که وب ساکت وجود نداره از تکنیک سنتی و رایج این کار رو انجام می دن که یک کانکشن معمولی از سمت کلاینت زده میشه و تا وقتی timeout‌شه یا چیزی از سرور بیاد باز می مونه. هر دفعه این کانکشن بسته میشه دوباره یکی دیگه باز میشه...خلاصه کلاینت دایمن در حال کشیدن اطلاعات از سمت سرور هست. (این تکنیک خودش به چند روش پیاده سازی میشه که مهم نیست دیگه ایناش...)