PDA

View Full Version : سوال: تغییر سایز و جابجا کردن اشیاء در فرم

perkas
شنبه 23 شهریور 1392, 14:19 عصر
سلام

من میخوام اشیاء داخل فرمم رو حین اجرا بتونم تغییر سایز و جابجا کنم

چند نمونه و سورس کد دیدم ولی میخوام بصورت زیر برام انجام بده :

نمیخوام برای تک تک اشیاء کد بنویسم
میخوام به فرمم یه خاصیتی بدم که اشیاء درونش قابلیت جابجایی و تغییر سایز داشته باشند فارغ از اینکه اسم اشیاء در کد نویسی ذکر بشه ( اتومات )

perkas
شنبه 23 شهریور 1392, 19:08 عصر
!!!...............................

fjm11100
شنبه 23 شهریور 1392, 19:51 عصر
نمیخوام برای تک تک اشیاء کد بنویسم
پس برنامه بدبخت از کجا بفمه کی چقدر جابجا بشه؟

mohsengoodarzidana
شنبه 23 شهریور 1392, 21:16 عصر
درود بر همه جوانان برنامه نویس از جمله خودت اول بگو با چه زبانی داری برنامه نویسی می کنی اگه سی شارپ باشه یا وی بی باید بگم در toolbar سمت چپ در Visual studio یک بخشی داره به نام Container که شما می تونی با انتخاب یکی از انها و قراردادن کنترل مد نظر داخل آن و سپس داک کردن کنترلت به محض تغییر سایز فرمت شاهد تغییر اندازه یا تغییر جای کنترلت باشی بسته به انتخاب خودت موفق باشی

CsharpNevisi
شنبه 23 شهریور 1392, 21:39 عصر
میشه بگی دقیقا میخوایی چیکار کنی ... !!!!
من که نفهمیدم چیکار میخوایی بکنی .. :لبخند:

perkas
شنبه 23 شهریور 1392, 23:15 عصر
شما در نظر بگیرین یه دکمه داریم تو فرم

حالا میخوایم با موس بگیریم و جابجاش نیم
یا اینکه تغییر سایزش بدیم

ولی نمیخوام برای دکمه کد بنویسم ( فرمم میخوام خصوصیتی داشته باشه که اشیاء داخلش قابلیت تغییر سایز و جابجایی داشته باشن )

در ضمن در جواب دوستمون "mohsengoodarzidana (http://barnamenevis.org/member.php?303074-mohsengoodarzidana)"که نوشته بودن با چه زبانی میخوای بنویسی : شما ببین این سوال رو تو کدوم بخش مطرح کردم

kazem235
یک شنبه 24 شهریور 1392, 00:03 صبح
فکر نکنم این کار امکان پذیر باشه.اما میشه کل اشیاء فرم را هم زمان با هم جابه جا کنی.

kazem235
یک شنبه 24 شهریور 1392, 01:24 صبح
یه فکر.اگه از طریق foreach موقعیت مکانی(location) کل شئ هاتو بگیری و با موقعیت مکان ماوس تطبیق بدی اگر هم خونی داشت اون وقت اشیاء را جابه جا کنی یا تغیر سایز رو اعمال کنی.
مشکل داشتی بگو تا بیشتر راهنمایی کنم.

khokhan
یک شنبه 24 شهریور 1392, 01:43 صبح
شما در نظر بگیرین یه دکمه داریم تو فرم

حالا میخوایم با موس بگیریم و جابجاش نیم
یا اینکه تغییر سایزش بدیم

.................................................. .....................:لبخند::لبخند:

iranh00
دوشنبه 08 مهر 1392, 19:18 عصر
.................................................. .....................:لبخند::لبخند:

خدا خیرت بده آقا .

کاش توضیحات میدادی، و یک آموزش حامع در این باره میدادین که خیلی کاربردی بود.
--------------------------------------------------------------------------------------------
من دوتا پنل دارم؛ و میخوام فقط اشیائی که داخل پنل دوم گذاشتم رو جابجا کنم، چطور باید این برنامه شما رو تغییر بدم ؟

بازم ممنون