PDA

View Full Version : سنسوری جهت تشخیص عمق آب چاه

majjjj
یک شنبه 24 شهریور 1392, 09:08 صبح
سلام دوستان
من یک سنسور میخواهم که عمق آب موجود در چاه را برام مشخص کنه.مشکل اینه که وقتی عمق اب کم میشود پمپ ابی که باعث خروج آب در چاه میشه به علت عدم وجود اب کافی میسوزه البته برای رفع مشکل
راه حل های دیگه ای هم وجود داره که من میخواهم از یک سنسور عمق سنج استفاده کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

fjm11100
یک شنبه 24 شهریور 1392, 10:25 صبح
چرا از شناور استفاده نمیکنی خیلی ارزونتر در میاد که
کلا سنسور اولتراسونیک حداقل تا جایی که من دیدم پر پرش تا 6.5 متر بیشتر برد موثر نداره و تازه نمیدونم که واسه آب هم اینقدر برد داشته باشه یا نه چون آب که دیوار بتونی نیست!
از رادار های LF هم شاید بشه استفاده کرد که فوق العاده گرون و پیچیده اند

majjjj
یک شنبه 24 شهریور 1392, 11:19 صبح
قبلا استفاده کردم، اما وقتی آب گل الود باشه خوب عمل نمیکنه و باعث از بین رفتن پمپ میشه
پرسیدم از نمایندگی الترا گفتن سنسور هیدرو استاتیکی عمق سنج این قابلیت رو داره

fjm11100
یک شنبه 24 شهریور 1392, 15:24 عصر
آره اونم شاید بشه البته من دیدم بیشتر برای سطح سنجی توی تانکها و مخازن استفاده میکنند حالا چا را نمیدونم

majjjj
دوشنبه 25 شهریور 1392, 00:18 صبح
میتونم از یک فشار سنج که روی پمپ وصل بشه هم استفاده کنم /؟

Desaghi
جمعه 29 شهریور 1392, 19:41 عصر
در مورد پمپ تون بیشتر توضیح میدید

پمپ شناور ؟؟

هدفتون طراحی سیستم کنترل برای خاموش کردن پمپ است؟

عمق چاه؟

Abbas Amiri
جمعه 29 شهریور 1392, 23:30 عصر
میتونم از یک فشار سنج که روی پمپ وصل بشه هم استفاده کنم /؟

احتمالا ساده ترین راه استفاده از فشارسنج است .اگر خودتان نمی توانید برای مدار آن ، با یک تکنسین برق صنعتی مشورت کنید .

majjjj
شنبه 30 شهریور 1392, 11:42 صبح
در مورد پمپ تون بیشتر توضیح میدید

پمپ شناور ؟؟

هدفتون طراحی سیستم کنترل برای خاموش کردن پمپ است؟

عمق چاه؟

سلام بله هدف طراحی سیستم کنترل برای خاموش کردن پمپ است . عمق چاه حدود 30 متر
پمپ با برق تك فاز كار ميكنه از همين چيني ها كه همه چيزمون شدن (متاسفانه)

majjjj
شنبه 30 شهریور 1392, 11:44 صبح
احتمالا ساده ترین راه استفاده از فشارسنج است .اگر خودتان نمی توانید برای مدار آن ، با یک تکنسین برق صنعتی مشورت کنید .

سلام
من فعلا دنبال يك سنسور ميگردم كه هم اين قابليت رو داشته باشه و هم ارزون باشه و هم فشار ابي كه بهش وارد ميشه رو تحمل كنه
ممنون

youngold
یک شنبه 31 شهریور 1392, 05:41 صبح
استفاده از سنسور که شما میگی یحتمل با فشار آب نسبت به پهنا و طول چاه میخواد عمق رو زحمت بکشه حساب کنه و یا با برد مایع
که انتخاب های مناسبی نیست چون فشار و برد به خصوص در چاه میتونه نوسانات و مبانی خودش رو داشته باشه(آب گلالود باشه ، آب سبک سنگین بشه ، آب مواج باشه خلاصه همه این باعث میشه که وقتی کار تئوری رو میخوای اجرا کنی پمپ به زمان مناسب خاموش نمیشه و به مشکل میخوری)
اگرم چنین سنسوری پیدا کنی هزینش زیاده اگرم هزینش زیاد نباشه تا پیداش کنی کلی زمان از دست دادی
بهترین حالت مشورت با یک مهندس برق صنعتی برای پیاده سازی یک یا چند المنت در سطوح مختلف چاه و یا پیاده سازی یک مدار با شناور که من شناور رو توصیه نمیکنم ...

شما اول المنت رو براش مطرح کنید :چشمک:

majjjj
یک شنبه 31 شهریور 1392, 06:10 صبح
استفاده از سنسور که شما میگی یحتمل با فشار آب نسبت به پهنا و طول چاه میخواد عمق رو زحمت بکشه حساب کنه و یا با برد مایع
که انتخاب های مناسبی نیست چون فشار و برد به خصوص در چاه میتونه نوسانات و مبانی خودش رو داشته باشه(آب گلالود باشه ، آب سبک سنگین بشه ، آب مواج باشه خلاصه همه این باعث میشه که وقتی کار تئوری رو میخوای اجرا کنی پمپ به زمان مناسب خاموش نمیشه و به مشکل میخوری)
اگرم چنین سنسوری پیدا کنی هزینش زیاده اگرم هزینش زیاد نباشه تا پیداش کنی کلی زمان از دست دادی
بهترین حالت مشورت با یک مهندس برق صنعتی برای پیاده سازی یک یا چند المنت در سطوح مختلف چاه و یا پیاده سازی یک مدار با شناور که من شناور رو توصیه نمیکنم ...

شما اول المنت رو براش مطرح کنید :چشمک:
مواردی که شما فرمودین صحیح ولی تو کار من تاثیر ندارن چون دقت کار زیاد نیست با یک مقدار خطا هم قابل چشم پوشی هست . پیشنهادی که شما فرمودین متین ولی با این روش کارهای محاسباتی نمیتونم انجام بدم ، زمان هم فعلا مهم نیست چون به اندازه کافی زمان دارم .تنها چیزی که فعلا برام مهمه نوع سنسور و قیمتش هست.

ali reza mansoori 2
یک شنبه 14 مهر 1392, 11:43 صبح
الان پمپ جدید خودش این قابلیت رو داره که همچین کاری انجام بده
البته این قطعه رو میشه تهیه کرد و به جای تانکر روی پمپ کار گذاشت
این قطعه کارش اینه که وقتی آب کم میشه و یا آب قطع میشه دیگه پمپ کار نمیکنه و باعث میشه دیگه پمپ بی جهت کار نکنه