PDA

View Full Version : چند مثال میخواستم از input musk در اکسس

keshvad
جمعه 11 فروردین 1385, 22:28 عصر
تو کتابهای آموزشی که در خصوص ساخت پایگاه داده در اکسس چاپ شده متاسفانه مثالها اندک
و تکراری و تا حدودی غیر کاربردی هستند.
ایا ممکنه دوستان عزیز تعدادی مثال از کاربرد input musk و validation rules برام بنویسند؟
سپاسگذارم

MMAASS
شنبه 12 فروردین 1385, 01:39 صبح
validation rules واسه گذاشتن محدودیت رو فیلده مثلا یه فیلد داری که تعداد چیزیو تو خودش نگه می داره و نباید بیشتر از 100 تا بشه. تو واسه اینکه این کارو بکنی یعنی اینکه همچین چیزی داشته باشی نمی تونی از هیچ دیتا تایپی استفاده کنی اما با validation rules می تونی این محدودیت رو فیلد اعمال کنی.
فقط کافیه تو این قسمت بنویسی "100=>" در صورتی که کاربر عددی بزرگتر از 100 وارد کنه بهش پیغام خطا می ده. اگه بخواهی پیغام خطایی رو که خودت دوست داری به کاربرت نشون بدی می تونی این کارو تو validationText قسمت انجام بدی.
Input Mask هم که به فیلد یه ماسک میده واسه ذخیره اطلاعات مثلا اینکه قسمت سال در تاریخ حتما چهار رقمی باشه و کاربر نتونه سال رو به صورت دو رقم وارد کنه یا حتی برعکس.
که در این صورت برای اعدادی که باید اجبارا وارد شوند 0 و برای اعدادی کگه ورود آنها اختیاری است 9 رو می نویسیم.
Input Mask فیلد تاریخ برای اینکه سال حتما به صورت دو رقم وارد بشه به صورت زیره:

00/09/09;1;0
Input Mask فیلد تاریخ برای اینکه سال حتما به صورت چهار رقم وارد بشه به صورت زیره:

0000/09/09;1;0
Input Mask فیلد تاریخ برای اینکه کاربر هم بتونه به صورت دو رقم و هم به صورت چهار رقم سال رو وارد کنه به صورت زیره:

0099/09/09;1;0
توجه1 : در هر سه حالت بالا ورود یک رقم به عنوان ماه و روز اجباری و ورود یک رقم دیگر اختیاری است.
توجه 2 : قسمتهایی که در InputMask با سمی کالن از هم جدا شدن رو فعلا بی خیال شین تا بعدا بگم.

تو چند روز آینده سعی می کنم به صورت کامل این قسمت رو توضیح بدم. همراه با جزئیات و علائم مربوط به هر قسمت.

keshvad
یک شنبه 13 فروردین 1385, 00:37 صبح
دست شما درد نکنه
ممکنه مثالهای بیشتری برام بنویسید
یا لینکی بدید که مثالهای بیشتری در این رابطه داشته باشه؟
ممنون میشم

در ضمن امضای قشنگی داری خیلی به دلم نشست

MMAASS
یک شنبه 13 فروردین 1385, 01:10 صبح
دست شما درد نکنه
خواهش می کنم.

ممکنه مثالهای بیشتری برام بنویسید
یا لینکی بدید که مثالهای بیشتری در این رابطه داشته باشه؟
حتما.
اما همون طور که گفتم تو روزهای آینده فعلایه کمی سرم شلوغه
اما سعی می کنم کامل توضیح بدم.

در ضمن امضای قشنگی داری خیلی به دلم نشست
بازم خواهش می کنم قابل نداره :بامزه:

ahmad2006
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 17:37 عصر
با سلام
مثال برای کد ملی #-######-###
مثال برای فرمت تاریخ با فیلد متن ##/##/## یا ##/##/####
اگه موضوع مورد نظرت را بگویی بهتر میشه جواب داد!