PDA

View Full Version : سوال در مورد مقدار مید اصلی

ss_58867
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 09:43 صبح
سلام اگه من فیلدکلیداصلی جدولم ازنوع انحصاری identity=yesباشه هروقت که رکوردی رو به برنامه اضافه می کنم فیلدکلیداصلی یک واحد اضافه میشه حالا اگه بعد از درج 50 رکورد یکدفعه بخوایم اطلاعات جدول رو از بین ببریم و اطلاعات جدید اضافه کنیم شماره کلید اصلی از یک شروع نمیشه بلکه آخرین رکورد حذف شده رو +1 میکنه جیکار کنم که مقدار کلید اصلی از یک شروع بشهممنئن از راهنماییتون اسم فیلد جدول کد است که ازنوع انحصاری وشماهر رکورد را در خودش ذخیره میکند تبعا با خالی کردن جدول ودرج اولین رکورد این فیلد باید مقدار یک داشته باشد نه ادامه فیلد قبل از حذف شدن

یوسف زالی
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 12:41 عصر
سلام.
Truncate table

fahimi
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 15:13 عصر
روش دیگر

DBCC CHECKIDENT('Customer', RESEED, 0)

ss_58867
شنبه 06 مهر 1392, 09:45 صبح
خوب این خط کد که دلفی نمیشناسه کجا باید بنویسم برادر؟

یوسف زالی
شنبه 06 مهر 1392, 10:18 صبح
با استفاده از اس پی

ss_58867
شنبه 06 مهر 1392, 10:36 صبح
من تو برنامم از adotable -adoquery و جداولم تو sql2005طراحی شدن راستش تا الان از storedprocedure استفاذه نکردم اگه میشه یک راهنمایی در رابطه با استفاده از sp به من بکنید بذار بگم کدنویسیم چطوریه -یک کویری دارم که اول رکورد مورد نظر رو پیدا میکنه بعد با استقاده از فرمان deleteحذف حالا اگه رکورد جدید ایجاد بشه کلید اصلی اون رکورد یک واحد اضافه مبشه مثلا اگه رکورد 20 حذف بشه رکورد جدید شماره 20 نبست بلکه 21 حالا چیکار کنم که رکورد جدید آخرین شماره رکورد جدول باشه و در صورتیکه به همین صورت رکوردها یکی یکی حذف بشن و جدول خالی بشه کد اولین رکورد جدید ثبت شده عدد 1 باشه.در ضمن این جدول به جداول زیاد دیگه ای متصله