PDA

View Full Version : دیدن header فایل های dll

جمعه 16 اسفند 1381, 12:38 عصر
سلام به همه دوستا ن دلفی کار:D
آقایون میتونین به من بگین چه جوری میشه header یه فایل dll رو دید؟؟؟
البته من با برنامه ای مثلهdump‌ توی dos prompt تونستم یه چیزایی ببینم ولی اون فقط اسم توابع توی فایل رو میده ورودیهای توابع رو نمیده :cry:
اگه میتونین کمکم کنین خیلی فوریه
مرسی
خداحافظ[/img][/quote]

RezaBS
جمعه 16 اسفند 1381, 13:34 عصر
از برنامه Resource Hacker V3.4.0 استفاده کنید.
آدرس: http://www.softnews.ro/public/cat/5/4/5-4-5.shtml

شنبه 17 اسفند 1381, 15:04 عصر
سلام آقای رضا
مرسی از جوابت ولی اون برنامه خیلی ضعیف بید!
فقط یه سری اطلاعات راجع بع فایل میداد همین و بس :?

RezaBS
شنبه 17 اسفند 1381, 15:52 عصر
سلام
شما سطح کارتون مشخص نبود.
از برنامه exeScope استفاده کنید. قویتره، اگر پول بدید قویتر هم میشه.
نسخه 5.12 در آدرس: http://remotion.narod.ru/motion1/files/iuseit/exescope512.exe

موفق باشید....

مهدی کرامتی
شنبه 17 اسفند 1381, 16:58 عصر
البته هیچ برنامه ای پیدا نخواهی کرد که پارامترهای توابع داخل یک dll رو بهت نشون بده. مطمئن باش :twisted:

شنبه 17 اسفند 1381, 18:39 عصر
اقای اسیستنت سلام
ممکنه بفرمایین اگه بخواین از توابع توی یکی از dll های ویندوز استفاده کنین چه جوری ورودیهای اون توابع رو پیدا میکنین؟

Vahid_Nasiri
شنبه 17 اسفند 1381, 21:06 عصر
آقای DelphiAssistant صددرصد صحیح می فرمایند.
اگر از توابع استاندارد خود ویندوز می خواهید استفاده کنید که همراه دلفی راهنمای کاملی از آنها وجود دارد win32api که فقط کافی است نام تابع را در آن جستجو کنید تا توضیحات کامل آنرا ببینید. اگر دی ال ال جزو فایلهای استاندارد ویندوز نیست و اگر هدرفایل آنرا ندارید فقط می توان گفت شرمنده! :wink:

RezaBS
شنبه 17 اسفند 1381, 23:44 عصر
سلام
آقایان کاملا درست می فرمایند. مشکل اصلی اینجاست که اکثر دوستان برنامه نویس علاقه شدیدی دارند که همه ابزار را مجانی و به راحتی در اختیار داشته باشند ولی هر چیزی قیمتی داره!
جناب McMilad فکر کنم اگر یک کم تلاش کنید خودتون خیلی از ابزارو مینویسید و در این مسیر چیزهای بیشتری یاد می گیرید تا استفاده از یک کار آماده.
البته شکی نیست که گاهی کنار هم گذاشتن ابزار و به قولی مهندسی سیستم کاربردی تره ولی به نظر نمیاد کار شما اینقدر حساس باشه!
تلاش کنید تا تجربه واقعیتر و مفیدتری داشته باشید.
شاد و پیروز باشید ...

Inprise
یک شنبه 18 اسفند 1381, 12:13 عصر
سلام

الف) این مساله ربطی به هدر فایل نداره

ب) پارامترهای ورودی و نتیجه خروجی توابع اکسپورت شده از ماژولها قابل استخراج است ( این که هیچی .. حتی توابعی که داخل یک برنامه تعریف شده و همونجا هم استفاده شده مثلا یک فایل اجراءی هم قابل دسترسی است ..! )

ج) با داشتن قدری اطلاعات در مورد اسمبلی ( یعنی حداقل بلد بودن کل تیریپ + نوشتن چند فقره برنامه و دیباگ کردن و ... ) به همه این اطلاعات میتونید دست پیدا کنید .

د) همین الان دارم تو وقتهای اضافی ام برنامه ای رو مینویسم که با استفاده از امکانات مختلفی که براش ایجاد کردم قابل قبول ترین اینترفیس آبجکت پاسکال رو از یک فایل دی ال ال تولید کنه تا برنامه نویسها بتونن به راحتی ازش استفاده کنند که مساله شما هم به عنوان بخش مهمی از این پروژه حل شده و با این وقتی که روش میگذارم ( روزی 5 دقیقه ! ) به یاری خدا یه سال دیگه تموم میشه و همینجا آمارش رو میدم .

موفق باشید .

اینپرایز گرفتار !

Vahid_Nasiri
یک شنبه 18 اسفند 1381, 13:48 عصر
الف) این مساله ربطی به هدر فایل نداره

خیلی هم ربط دارد! چه در مورد دی ال ال های ویندوز که تمامشان در وی سی هدر فایل دارند و چه دی ال ال های پدرومادر دار که هدر باهاشان است!
البته آنهایی هم که ندارند خوب ندارند!! :lol: :lol:

ب) پارامترهای ورودی و نتیجه خروجی توابع اکسپورت شده از ماژولها قابل استخراج است ( این که هیچی .. حتی توابعی که داخل یک برنامه تعریف شده و همونجا هم استفاده شده مثلا یک فایل اجراءی هم قابل دسترسی است ..! )

اگر دقت کنید کل بحث هم از ابتدا همین بود ( و به این نتیجه رسیدم که نام توابع را برنامه هایی مثل اگز اسکوپ می توان 100 درصد بدست آورد ) پس نیازی به این همه خشونت نیست!‌ :twisted:

ج) با داشتن قدری اطلاعات در مورد اسمبلی ( یعنی حداقل بلد بودن کل تیریپ + نوشتن چند فقره برنامه و دیباگ کردن و ... ) به همه این اطلاعات میتونید دست پیدا کنید .

صد در صد! البته نه برای برای نویسی های در پیتی به قول شما !‌ :wink: :wink: