PDA

View Full Version : مشکل عجیب با combobox

hojjjat
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 10:57 صبح
من دو تا مشکل عجیب با کمبو باکس دارم هرکاری هم میکنم درس نمیشن سرچ هم زدم فایده ای نداشت
مشکل اول.من میخوام متن ایتم انتخاب شده از کوبو باکس بره به یک تکست باکس
خوب کدش اینه مگه مه؟
txtbox1.text=cb1.selectedtext;
ولی کد جواب نمیده و نال بر می گردنه!!!!!!
مشکل عجیب بعدی
اگه من در رویداد تغییر ایندکس کوبو کد بنویسم(SelectedIndexChanged)
و در لود فرمم بنویسم cb1.selectedindex=0 فرمم دیگه لود نمیشه و اتو ماتیکی بسته میشه مشکل از چیه؟؟

rayson
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 11:47 صبح
ولی کد جواب نمیده و نال بر می گردنه!!!!!!

textbox1.text=combobox1.text

اگه من در رویداد تغییر ایندکس کوبو کد بنویسم(SelectedIndexChanged)
و در لود فرمم بنویسم cb1.selectedindex=0 فرمم دیگه لود نمیشه و اتو ماتیکی بسته میشه مشکل از چیه؟؟
من نمیدونم شما چرا میخواید این را تغییر دهید اگر بگید چه کارید انجام میخواهید بدید شاید بتونم کمکی کنم.

hojjjat
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 12:08 عصر
من نمیدونم شما چرا میخواید این را تغییر دهید اگر بگید چه کارید انجام میخواهید بدید شاید بتونم کمکی کنم.
ببنین من یک تکس باکس دارم کاربر باید یک چیزی توش وارد کنه
اون چیزی که میخواد وارد کنه اولش چهار حالت ممکنه باشه..حالا برا اینکه مجبور نباشه اون چهار حالت رو دستی بزنه من اونا رو با کوبو میدم به تکس باکس...الته ممکنه کلا بخواد یک چیزی دیگه ای بده
یک چیزی مثل این نمونه برنامه
110933

rayson
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 12:19 عصر
کدی که بالا قرار دادم اطلاعات درون کمبو را برروی تکست نمایش میدهد. فقط در خاصیت SelectedIndexChange کمبو باید بنویسیش همانطور که خودت هم گفتی.
حالا اگر اطلاعات درون کمبو باکس خودت قبلا وارد کردی و ثابت هستند که هیچ ولی اگر درون دیتا بیس هستند که باید ابتدا آن اطلاعات را از دیتا بیس بخونی ( منظورم Map, File , p که درون کمبو هستند )
نکته:
اگر درون برنامه شما از تکست باکس برای نمایش اطلاعات انتحاب شده استفاده میکنید ، و برنامه اطلاعاتی که درون تکست باکس وارد شده را ثبت میکند، کاربری که از برنامه استفاده میکند میتواند اطلاعات را دستکاری کند ، برای همین بهتر است از ابزاری مثل Label اسفتاده کنید.
Label1.text=comboBox1.text;

ویرایش: البته اگر خاصیت ReadOnly هم True باشه مشکلی پیدا نخواهی کرد با textBox فکر کنم البته :))

sunboymn
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 12:22 عصر
سلام دوست عزیز من اینو امتحان کردم شد.
textBox3.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();