PDA

View Full Version : با چه بانک اطلاعاتی شروع کنم

mohamad_torabi
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 21:39 عصر
من میخوام وارد بانک اطلاعاتی بشم دیگه بگید با چی شروع کنم و از کجا یاد بگیرم

sobhmoud
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 22:43 عصر
بستگی به کارت داره اگه کارت سبک Access ولی اگه کارت سبک نیست نیاز به یک بانک اطلاعاتی قوی داری sql من خودم sql رو بهت پیشنهاد می کنم چون هم راحت هم زبان های مختلفی ازش پشتیبانی می کنند
در نهایت که خیلی حرفه ای شدی می تونی بری سراغ oracle

mohamad_torabi
جمعه 29 شهریور 1392, 00:13 صبح
بستگی به کارت داره اگه کارت سبک Access ولی اگه کارت سبک نیست نیاز به یک بانک اطلاعاتی قوی داری sql من خودم sql رو بهت پیشنهاد می کنم چون هم راحت هم زبان های مختلفی ازش پشتیبانی می کنند
در نهایت که خیلی حرفه ای شدی می تونی بری سراغ oracle
کارام سبکه برای یادگیریه Access باید چیکار کنم؟

r. salehi
جمعه 29 شهریور 1392, 20:50 عصر
سلام
به نظرم برای یادگیری برید سراغ اکسس و بعد از اینکه مفاهیم را خوب یادگرفتید برید سراغ SQL . مفاهیم را خیلی راحت تر میتونید توی اکسس تمرین کنید و یادبگیرید. وقتی اکسس را مسلط شدید خواهید دید که یادگیری SQL بسیار راحت خواهد بود و مشکلی نخواهید داشت. البته قبلا اکسس پروجکت هم بود که متاسفانه ماکروسافت اون را کنار گذاشته.
اکسس مشکلات امنیتی داره که اگر به عنوان پایگاه داده پشت یک نرم افزار نوشته شده با دات نت قرار بگیره تا حدود زیادی این مشکلات کاور میشه اما بدونید که اگر رکوردهای میلیونی و حتی چند صد هزارتایی دارید اکسس اصلا گزینه خوبی نخواهد بود.
اوراکل قابلیتهای بسیار زیاد تری داره که توی SQL وجود نداره مثلا Tree Query یا View هایی که قابلیت Update شدن دارند و ... که تا اونجایی که من میدونم در SQL وجود ندارند. اما تمام این کارها را هم میشه در SQL به یک نحو دیگه ای انجام داد. ضمنا اینکه توانمدی های SQL بسیار بسیار بیشتر از حد نیاز اکثر ما است. علاوه بر این SQL با دات نت از یک کمپانی هستند و تبعا قابلیت انطباق بسیار خوبی با هم دازند.
یک نکته دیگه اینکه اوراکل محیط و ماژولهای بسیار مفصلی داره که داستانیه برای خودش.
نهایتا پیشنهاد من اینه که در مرحله یادگیری از اکسس استفاده کنید و بعد از تسلط روی مفاهیم برید سراغ SQL. یادگیری SQL ارزش داره اما برای کاربری مثل من اوراکل گرچه بهترینه اما ارزش وقت گذاشتن نداره.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

صباح فتحی
جمعه 29 شهریور 1392, 21:25 عصر
شما اول مباحث بانک اطلاعاتیو باید یاد بگیریدبعد DBMS .بنظرم sql servr