PDA

View Full Version : سوال: موتور جستجوی داخلی سایت

mehcosoft
دوشنبه 01 مهر 1392, 12:33 عصر
سلام دوستان
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید و آموزشی رو قرار بدید برای این نیاز من
من سایتی برای محل کارم طراحی کردم که چند مورد کم داره و مهمترین نیاز من موتور جستجو هستش
سایت من دارای بخش های مختلفی هستش از جمله بانک پایان نامه و تحقیق آماده
من میخوام توی بخش پایان نامه و تحقیق اماده امکان جستجو اضافه کنم به طوری که کلمه ی مورد نظر رو در تمام فیلدهای دیتابیس پایان نامه ها یعنی توی عناوین، چکیده و فهرست جستجو کنه و نتایج رو مثل گوگل زیر هم نشون بده (برای تحقیق آماده هم همینطور)
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چطور اینکارو بکنم در ضمن میخوام خودم انجام بدم و از اسکریپت های آماده مثل Google Custom search engine استفاده نکنم (حدالامکان)
اگر کمک کنید اصل مشکلم حل میشه چون من باید امکان جستجو در بخش های مختلف بذارم (یکی برای کل سایت، یکی پایان نامه ها، یکی تحقیق های آماده، یکی بلاگ، چندتا هم توی بخش مدیریت سایت)
در ضمن سایت از پایه ساخته شده و هیچ اسکریپت و CMS در اون بکار نرفته
این آدرس خود سایت: www.clickpardaz.ir
اینم بخش پایان نامه ها: payanname.clickpardaz.ir
به شدت به کمک شما هموطنان عزیز نیازمندم:قلب:
مرسی دوستای گلم:لبخند::متفکر::افسرده:

mehcosoft
سه شنبه 02 مهر 1392, 11:55 صبح
بچه ها کمک کنید توروخدا

hasanak852
چهارشنبه 03 مهر 1392, 17:41 عصر
توی ساده ترین حالت یه همچین کوئری باید بنویسی:

SELECT * FROM `table` WHERE `title` LIKE '%search%' OR `content` LIKE '%search%' OR `tag` LIKE '%search%'

یعنی همه رکوردهایی که تایتل و محتوا و تگهاشون دارای کلمه سرچ هست رو بیاره

mehcosoft
شنبه 06 مهر 1392, 10:22 صبح
توی ساده ترین حالت یه همچین کوئری باید بنویسی:

SELECT * FROM `table` WHERE `title` LIKE '%search%' OR `content` LIKE '%search%' OR `tag` LIKE '%search%'

یعنی همه رکوردهایی که تایتل و محتوا و تگهاشون دارای کلمه سرچ هست رو بیاره

این دستور عین عبارت موجود رو سرچ میکنه یعنی اگر من توی ستون title نوشته باشم "بانک تحقیق آماده" و سرچ کنم تحقیق چیزی پیدا نمیکنه مگر اینکه دقیقا سرچ کنم "بانک تحقیق آماده"
من میخوام هر عبارتی که جستجو میشه توی تمام ردیف ها جستجو بشه و نتایج چاپ بشه یعنی هرچیزی که اون کلمه توش باشه مثلا وقتی سرچ میکنم "تحقیق" یافته ها اینجوری باشه "بانک تحقیق آماده"، "تحقیق رایگان" و ... نه اینکه نتیجه صفر باشه
چکارکنم؟
و اینکه من میخوام جستجو در چند دیتابیس انجام بشه مثلا دیتابیس پایان نامه ها و دیتابیس تحقیق ها و دیتابیس اصلی سایت؟
میشه دقیقا راهنمایی کنید باید چکار کنم؟
ممنون:بوس:

hasanak852
شنبه 06 مهر 1392, 15:10 عصر
دقیقا همون حالتی که میخوای رو اجرا میکنه،
شما کد قسمت سرچ رو بذار شاید اشتباهی کرده باشی
برای جستجو در چند دیتابیش باید از دستور union استفاده کنی:

http://w3schools.com/sql/sql_union.asp