PDA

View Full Version : سورس جاوا رو میشه پنهان کرد؟

mohamad73
پنج شنبه 04 مهر 1392, 17:49 عصر
سلام دوستان جاوایی من
یک سوال؟؟؟؟
آیا سورس جاوا قابل پنهان کردن هست؟؟؟
چون جدیدا یکی از دوستام برنامه ای رو نوشت وبرای جلوگیری از یه کاری بود
اما مثه اینکه با دیکامپایلر کدشو به دست آورده بودن و تغییرش دادن؟؟؟؟:متفکر:

cups_of_java
پنج شنبه 04 مهر 1392, 18:54 عصر
نه! کد باینری شما توسط decompilerها قابل دسترسی خواهد بود.
نهایتن ممکنه بتونین کاری کنید که این برگشت سخت تر بشه و کد کر و کثیف تری برگرده

mohamad73
پنج شنبه 04 مهر 1392, 21:18 عصر

خب به نظرتون من که الان ترم 3 نرم افزارمو
خدایی هم به رشتم علاقه دارم هم برنامه نویسی جاوا رو خوب میدونم(حداقل در حد دانشگاه.نه بزرگانی مثه شما)
زبان برنامه نویسی تخصصیمو تغییر ندم؟؟؟؟؟؟؟؟/

cups_of_java
جمعه 05 مهر 1392, 02:03 صبح
این که جاوا رو خیلی خوب بلد باشی و تجارب خوبی باهاش داشته باشی ضرر که نداره هیچی منفعت زیادی هم، هم توی کسب و کار، هم توی محیط آکادمیک برات داره.
این زبان تقریبن توی هر دو زمینه فعلن مشهور ترین و از پر کاربرد تریناست.

javaphantom
جمعه 05 مهر 1392, 09:35 صبح
سلام دوستان جاوایی من
یک سوال؟؟؟؟
آیا سورس جاوا قابل پنهان کردن هست؟؟؟
چون جدیدا یکی از دوستام برنامه ای رو نوشت وبرای جلوگیری از یه کاری بود
اما مثه اینکه با دیکامپایلر کدشو به دست آورده بودن و تغییرش دادن؟؟؟؟:متفکر:

شما با obfuscate کردن برنامتون می تونید کار کنید که کسی نتونه decompile کنه حتی به سختی

این لیست نرم افزارهای obfuscate متن باز و مجانی برای جاوا هست
http://java-source.net/open-source/obfuscators

cups_of_java
جمعه 05 مهر 1392, 13:41 عصر
کسی نتونه decompile کنه حتی به سختی

همونطور که گفتم این کار ها (Obfucatorها و Shirinkerها و ...) فقط کد برگشته رو سخت تر می کنه فهمش رو... وگرنه چیزی وجود نداره که جلوی برگشت کد اجرایی برنامه جاوا رو بگیره. (اگر بود با عقل آدمی زاد جوور هم در نمیومد! چرا؟)

javaphantom
جمعه 05 مهر 1392, 17:12 عصر
(اگر بود با عقل آدمی زاد جوور هم در نمیومد! چرا؟)

جناب این بار دوم هست که شما داری به من با الفاظی مثل بی خرد و بی عقل و با عقل آدمی زاد جور در نمی یاد (یعنی بنده آدمی زاد نیستم)توهین می کنی. احترام خودتو نگه دار.

cups_of_java
جمعه 05 مهر 1392, 19:53 عصر
من از "بی خرد" تا حالا برای شما استفاده کردم که هنوزم روی حرفم هستم.
اما در مورد این جمله باید بگم ربطی به شما نداشته و خودت به خودت گرفتیش!
اگر فرض کنید که چیزی میتونی جلوی Decompile شدن کد رو بگیره به نتیجه نقضی میرسید که با عقل جوور در نمیاد. (برهان خلف)
ضمنن احترام من دست یک پیام از من و دست شما نیست... به اندازه کافی با برخوردهای همه اعضا آشنا هستن بچه هایی که میان و میرن تو این سایت

javaphantom
جمعه 05 مهر 1392, 22:28 عصر
اگر فرض کنید که چیزی میتونی جلوی Decompile شدن کد رو بگیره به نتیجه نقضی میرسید که با عقل جوور در نمیاد. (برهان خلف)
ضمنن احترام من دست یک پیام از من و دست شما نیست... به اندازه کافی با برخوردهای همه اعضا آشنا هستن بچه هایی که میان و میرن تو این سایت

تو زندگیت سعی کن زیاد سر اعتقادات و حرفات وای نسی، دنیا تغییر کرده و می کنه، آدمی که جای خود دارد. دیگه نمی خوام بگم چه آدمهایی پای اعتقادات و حرفهای خودشون سر سخت وای می سن.

بازم می گم حواست باشه، این سایت مدیر داره، قانون داره، اگر فکر می کنی جایی من یا هرکسی دیگه بی قانونی کرده یا بی ادبی کرده یا هرچی، سعی کن از طریق قانون یا مراجع ذی ربط عمل کنی نه اینکه خودت برای خودت قانون رو اجرا کنی، بی تربیتی کنی یا به کسی صفت یا حرفی بزنی.

مهم اینه که در مورد مشکلی که مطرح شد راه حلی داده شد. اما شما چه جوابی دادی؟

و اما جواب من چه بود

شما با obfuscate کردن برنامتون می تونید کار کنید که کسی نتونه decompile کنه حتی به سختی

این لیست نرم افزارهای obfuscate متن باز و مجانی برای جاوا هست
http://java-source.net/open-source/obfuscators

قضاوت پاسخ منطقی و علمی رو می زارم به عهده مدیران بخش که چه کسی جواب مشکل سوال کننده رو داده است.

اینکه در مورد قسمتی با من هم نظر نیستی نیاز نیست با کینه و دشمنی به من توهین کنی. من نا به خرد هستم شما که با خرد هستی چرا اینطور رفتار کردی؟ اگر خرد این چیزی هست که شما داری، راست می گی شما من بی خرد هستم و از آدمی به دنیا نیامده ام.
اکتفا می کنم به حافظ
گر بدی گفت حسودی و عزیزی رنجید ......... گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم.

مردم شعور دارن، بقول شما همه توی این سایت من رو می شناسن و شما رو هم م شناسن، شما نماینده بقیه هستی برا توهین کردن به من؟
من در هر پستی ، ب هرکسی بی احترامی کردم یا تند روی کردم از طرفم معذرت خواهی کردم.

در همین جا از شما هم در مورد تمام تند روی هام و بی احترامی هام عذرخواهمی می کنم.

یک بار توی یک پست برای شما در مورد خودم و سوابقم چه در این سایت و دنیای حرفه ای توضیح دادم، اما شما متوجه نشدید. من اشاره کردم به زمان ثبت نام در این سایت و زمان فعالیتم و میزان کمک و پاسخ دهی به مشکلات دوستان، ۱۰۰٪ مدیران این سایت هم به این نکته توجه دارند.

اتفاقا لازم به ذکر بگم که خیلی از جاهام از دوستان و مدیران بخاطر رفتار نادرستم معذرت خواستم و سعی در درست کردن آن هم بودم.

اینکه بقیه در مورد من چه نظری دارن به شما هیچ ارتباطی نداره و شما نیاز به اینکه کاسه داغتر از آش بشید نداره دقیقا قضاوت رو به عهده دیگران بزارید، من بی خرد هستم آیا بقیه هم هستن؟؟؟

در نهایت از شما خواهش می کنم، تمنا می کنم که حد خودتون رو نگه دارید و سعی کنید جمله ای نویسد که من به خودم بگیرم، چون دفعه بعد از طریق مراجع ذی ربط اقدام می کنم.

اختلاف نظر همجا هست و همیشه خواهد بود،
چون حقیقت ندانستن ره افسانه زدن.
تو خیلی از سایتهای غیر فارسی مثل stack overflow نوشتهایی تندتر و بدتر از من زده می شه و شده ولی نهایت امر هدف رفع مشکل سوال کننده بوده و در آخر دوستی و همکاری.

من قبول می کنم که نتونستم با شما ارتباط برقرار کنم و امیدوارم هرجا که هستی موفق باشی

cups_of_java
شنبه 06 مهر 1392, 18:12 عصر
به جای این همه فلسفه بافی دنبال چیزای مهم تر باش...