PDA

View Full Version : DLL در Delphi2005 و Type Library

MZBCracker
سه شنبه 15 فروردین 1385, 01:27 صبح
سلام.من یه فایل dll رو تو delphi7 نصب کردم.و اون رو تو پالت activex هم آوردم.کار هم میداد و هیچ مشکلی نبود.این از این.ولی تو Delphi 2005 که اومدم نصبش کنم همه چیز درست پیش میرفت یعنی فرم انتخاب فایل dll وغیره میومد ولی وقتی تموم میشد اولا نه تو پالت میومد دوما از روش تبدیل اون به unit و سپس استفاده از اون هم استفاده کردم ولی جواب نداد.در ضمن این dll فرقی نمیکنه رو دلفی 7 باشه یا 2005.همچنین این رو بگم که تو دلفی 2005 دیگه گزینه Import type library در منوی project وجود نداره و بجاش Import Component از منوی Component هست که با انتخابش 3 گزینه میاد.یکی برای Import فایل پیوندی .net یکی دیگه برای Import کنترل activex و آخریش برای Import کردن Type Library.
این dll برای کار روی فایلهای png هست و چند افکت تصویری رو روش انجام میده همچنین میتونین این فرمت رو به فرمتهای تصویری دیگه تبدیل کنین.همچنین متنونین اشکال هندسی مختلف رو تو عکستون بزارین و نوشته هم کیتونین تو عکستون بزارین.یا اینکه یه عکس بوجود بیارین بدون وجود قبلی.
راستی بعدا شاید dll رو گذاشتم تو فروم.به هر حال هر کسی که فکر میکنه واقعا میتونه کمک کنه خب بسم الله.ولی لطفا اولا زود باشه و دوما الکی کشش ندین که از بحث اصلی خارج بشیم.ممنونم.

Inprise
سه شنبه 15 فروردین 1385, 03:17 صبح
خطاهائی در روند Type Library Import دلفی 2005 وجود داره که به یک نمونه اش اینجا (http://blogs.borland.com/stevet/archive/2004/11/01/1725.aspx) اشاره شده . خطاهای دیگری هم در QualityCentral ثبت شده اند ؛ شاید سر راست ترین پیشنهاد ، ارتقاء به دلفی 2006 باشه .