PDA

View Full Version : گفتگو: چرا smarty

navid3d_69
چهارشنبه 10 مهر 1392, 08:46 صبح
سلام من امروز خواستم برم سمت smarty ولی وقتی تعدادی از نمونه ها رو توی سایت خود smarty دیدم یه مقداری پشیمون شدم که برم با smarty کار کنم چون دیدم الان توی mvc من خروجی رو با یه متغیر مثلا $title نمایش میدم توی view ولی حالا با smarty بجای

echo $title

باید اینجوری بنویسم

{$title}

بنظرم خیلی فرقی نداره البته خوب چون من با smarty کار نکردم شاید این رو فکر می کنم اگر دوستان کمک کنن بگن دلیل استفاد از smarty چیه؟ و کلا بنظر شما استفاده بشده بهتر هست یا نه و اینکه چه خوبی ها و چه بدی هایی داره ممنون میشم

mahmod2000
چهارشنبه 10 مهر 1392, 08:59 صبح
من از caching این تمپلیت خیلی خوشم میاد

Veteran
چهارشنبه 10 مهر 1392, 10:24 صبح
سلام من امروز خواستم برم سمت smarty ولی وقتی تعدادی از نمونه ها رو توی سایت خود smarty دیدم یه مقداری پشیمون شدم که برم با smarty کار کنم چون دیدم الان توی mvc من خروجی رو با یه متغیر مثلا $title نمایش میدم توی view ولی حالا با smarty بجای

echo $title

باید اینجوری بنویسم

{$title}

بنظرم خیلی فرقی نداره البته خوب چون من با smarty کار نکردم شاید این رو فکر می کنم اگر دوستان کمک کنن بگن دلیل استفاد از smarty چیه؟ و کلا بنظر شما استفاده بشده بهتر هست یا نه و اینکه چه خوبی ها و چه بدی هایی داره ممنون میشم
من ازش توی یک سیستم وبلاگ دهی استفاده کردم
برای قسمت ویرایش قالب
که مثلا هر وبلاگ مدیرش میتونه قالب رو ویرایش کنه
دستورات PHP رو دیگه توی قالب نشون کاربر نمیدادم دستورات اسمارتی توی قالب و بود
==
البته چند روز پیش با اقای شهرکی داشتیم صحبت میکردیم که گفتن اسمارتی سنگینه حجمش 3 مگه و خیلی زیاده برای وب
اما یک سوالی که برای من به وجود اومد اما یادم رفت بهش بگم این بود که مگه هربار مراجعه به صفحه اسمارتی دانلود میشه ؟ یعنی 3 مگ دانلود میشه ؟
من فکر نکنم اینجور باشه.
توی سرور کامپایل میشه و میفرسته به کلاینت
مثل خوده PHP
ماکه هربار کل PHP رو دانلود نمیکنیم ؟!
توی سرور فایل ها کامپایل میشه و خروجی میره سمت کاربر

navid3d_69
چهارشنبه 10 مهر 1392, 10:40 صبح
فایل php که سمت کاربر دانلود نمیشه شاید منظور آقای شهرکی از لحاظ استفاده از منابع سرور باشه

MMSHFE
چهارشنبه 10 مهر 1392, 10:45 صبح
Smarty امکانات خیلی زیادی داره. مثلاً توی Template حلقه و شرط و... بگذارین و خودش تفسیر و پردازش کنه یا مثلاً یک قالب رو در یک فایل قالب دیگه فراخوانی کنید و کلی کارهای دیگه. اما همونطور که گفتم، یک مقدار سنگینه. منظورم این نیست که باید هربار دانلود بشه و منطقی هم نیست چون بهرحال اونهم با PHP نوشته شده و سمت سرور هست ولی درهرحال در هربار اجرا، کل موتور قالب باید توی RAM بارگذاری بشه تا بتونه پردازشهاش رو انجام بده و برای مثال، اگه هزار بازدیدکننده همزمان داشته باشین، 3 گیگابایت فضا لازم دارین. البته اگه دقیقاً 1000 نفر همزمان بخوان کار کنن. حالا ممکنه این اندازه واقعاً همزمان کار نکنن ولی در سایتهایی که روزانه چندین هزار بازدیدکننده دارن، رسیدن به چنین حجمی از درخواست، بعید نیست. بنابراین، اگه واقعاً به تمام یا حداقل اکثر امکانات Smarty نیاز ندارین، بهتره خودتون یک موتور قالب سبک برحسب نیازتون بنویسید.

shahriyar3
چهارشنبه 10 مهر 1392, 10:54 صبح
raintpl هم خوبه یه نگاهی بهش بنداز

plague
پنج شنبه 11 مهر 1392, 01:21 صبح
فقط echo نیست
همین که مجبور نباشی تگ های php رو باز و بسته کنی خودش کلی سرعت رو میبره بالا مخصوصا وقتی لابلای کد های Html داری مینویسی و مرتب باید باز و بسته کنی
-----
یه جایگزین سبک و تقریبا شبیه با اسمارتی blade هستش که در اصل برای laravel نوشته شده ولی ورژن های مختلفیش هست توی نت من خودم با کدایگنایتر استفاده کردم ازش