PDA

View Full Version : تابع با چند خروجی

soraya_ayati
شنبه 13 مهر 1392, 00:14 صبح
با سلام
دوستان من چطور می تونم یه تابع با چند خروجی داشته باشم ؟
ممنون می شم اگه پاسخ گو باشید ...

m-rezaee
شنبه 13 مهر 1392, 00:34 صبح
راهکراهای بسیاری دارین بسته به زبانی که برنامه می نویسین می تونین از Pointer استفاده کنین و خروجی را در یک آرایه قرار دهید، می تونید از متغیرهای ورودی ref استفاده کنین و...

mehdi.mousavi
شنبه 13 مهر 1392, 07:45 صبح
با سلام دوستان من چطور می تونم یه تابع با چند خروجی داشته باشم ؟ ممنون می شم اگه پاسخ گو باشید ...

سلام.
یک Class یا Structure تعریف کنید و در اون Property های مورد نظرتون رو که قصد دارید تابع برگردونه تعریف کنید.
سپس در Signature اون تابع، تایپی از نوع Class یا Structure تعریف شده برگردوندید. در پیاده سازی تابع نیز باید
Class مورد نظر رو new کنید، Property های دلخواه رو Set کنید و Instance ایجاد شده رو Return کنید.

اینجا (http://www.daniweb.com/software-development/vbnet/threads/226768/function-to-return-multiple-values) یک نمونه رو میتونید مشاهده کنید.

موفق باشید.

soraya_ayati
شنبه 13 مهر 1392, 09:34 صبح
راهکراهای بسیاری دارین بسته به زبانی که برنامه می نویسین می تونین از Pointer استفاده کنین و خروجی را در یک آرایه قرار دهید، می تونید از متغیرهای ورودی ref استفاده کنین و...

می شه یه نمونه برام بزارید ؟

soraya_ayati
شنبه 13 مهر 1392, 14:18 عصر
سلام.
یک Class یا Structure تعریف کنید و در اون Property های مورد نظرتون رو که قصد دارید تابع برگردونه تعریف کنید.
سپس در Signature اون تابع، تایپی از نوع Class یا Structure تعریف شده برگردوندید. در پیاده سازی تابع نیز باید
Class مورد نظر رو new کنید، Property های دلخواه رو Set کنید و Instance ایجاد شده رو Return کنید.

اینجا (http://www.daniweb.com/software-development/vbnet/threads/226768/function-to-return-multiple-values) یک نمونه رو میتونید مشاهده کنید.

موفق باشید.

من از این راه استفاده کردم
Public Function MultipleReturn() As List(Of String)
Dim places As New List(Of String)
places.Add("A")
places.Add("B")
places.Add("C")
places.Add("D")
return places
حالا چه جوری می تونم صداش بزنم ؟ فکر کنید 3 تا خروجی بر می گردونه . می خوام تو 3 تا لیبل نشون بدم